Μετάβαση σε περιεχόμενο

θετικο τεστ εγκυμοσυνης και πολλούς πονος περιοδου,.


Fainareti

Recommended Posts

Χμμμμμ θα δω πως θα το κάνω, προς το παρόν θα πάρω τριτη Τετάρτη Πέμπτη και βλέπουμε... ελάχιστες σταγονιτσες καφέ ανοιχτό αλλά υπάρχουν.... επίσης με πήρε ο ύπνος στον καναπέ το μεσημέρι όποτε μάλλον έχουν ξεκινήσει οι υπνηλιες, σαν μαστουρωμενη ήμουν... δεν το έχω ξαναπαθει αυτό μεσημέρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Χμμμμμ θα δω πως θα το κάνω, προς το παρόν θα πάρω τριτη Τετάρτη Πέμπτη και βλέπουμε... ελάχιστες σταγονιτσες καφέ ανοιχτό αλλά υπάρχουν.... επίσης με πήρε ο ύπνος στον καναπέ το μεσημέρι όποτε μάλλον έχουν ξεκινήσει οι υπνηλιες, σαν μαστουρωμενη ήμουν... δεν το έχω ξαναπαθει αυτό μεσημέρι 

Αμα ξεκινησες προγεστερονη....ετοιμασου για υπνους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Αμα ξεκινησες προγεστερονη....ετοιμασου για υπνους!!!

Προκαλεί υπνηλία η προγεστερονη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Προκαλεί υπνηλία η προγεστερονη; 

εγω το χαπι προγεστερόνης μετα τις σπερματεγχύσεις το επαιρνα κολπικα και δεν ειχα ουτε μια παρενεργεια. ρωτα τον γιατρό σου..καλό υπολοιπο στην εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου και μην κουράζεσαι..:x 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον έχω πρήξει τον άνθρωπο και λείπει κιόλας... θα τον ρωτήσω όλα από κοντά όταν τον δω! Αύριο πάω για υπέρηχο να δούμε σάκο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η προγεστερόνη προκαλει πόλλες παρενέργειες.  Απο οργανισμό σε οργανισμό διαφερουν. Εγω οταν έκανα σπερματεγχυση κ πήρα για 15 μέρες δ μ προκάλεσαν τπτ. Στην εγκυμοσύνη όμως μου χαλούσε τ στομάχι κ την ψυχολογία. Ίσως λόγω ορμονών της εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! και συγχαρητηρια στις καινουριες μανουλες...!
εγω ειμαι στη 1η μερα καθυστερησης και ελπιζω να συνεχισει λογω εγκυμοσυνης!
εκανα σημερα ενα τεστ αλλα το εξελαβα ως αρνητικο γτ το αχνο που εβλεπα ηταν με πολυ φως κ παρατηρηση!
το περιεργο που με κανει να ελπιζω ειναι οτι 26η μερα(σε κυκλο 28 ημερων) το στηθος πρηστηκε κ εκτοτε δεν εχει ξεπρηστει και αντι για τις γνωστες σε ολους μας κραμπες-πονοι περιοδου, εχω ποτε κατι σφαχτες ειτε δεξια ειτε αριστερα  για 1-2 λεπτα πολλες φορες μεσα στην ημερα και πιο σπανιο τραβηγματα. φοβαμαι να παω να κανω χοριακη μη δω κανα αρνητικο απο δω μεχρι απεναντι!
ειπα να περιμενω τωρα μεχρι παρασκευη να κανω ενα ακομα τεστ κ αν δε δειξει δευτερα χοριακη να επιβεβαιωσω το αρνητικο και γιατρο να δουμε τι γινεται...τι λετε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Τον έχω πρήξει τον άνθρωπο και λείπει κιόλας... θα τον ρωτήσω όλα από κοντά όταν τον δω! Αύριο πάω για υπέρηχο να δούμε σάκο.... 

ποσο θα εισαι αυριο? με το καλο κ να μας πεις..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου πιστεύω πως είσαι γιατί το αχνό είναι θετικό.Επανέλαβε ένα τεστάκι αύριο ή μεθαύριο.Και αν επιβεβαιωθεί να πας αυτή τη βδομάδα για χοριακή.Καλύτερα να ξέρεις για να είσαι και πιο προσεκτική και να ξεκινήσεις φυλικό οξύ.Στο εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

καλημερα! και συγχαρητηρια στις καινουριες μανουλες...!
εγω ειμαι στη 1η μερα καθυστερησης και ελπιζω να συνεχισει λογω εγκυμοσυνης!
εκανα σημερα ενα τεστ αλλα το εξελαβα ως αρνητικο γτ το αχνο που εβλεπα ηταν με πολυ φως κ παρατηρηση!
το περιεργο που με κανει να ελπιζω ειναι οτι 26η μερα(σε κυκλο 28 ημερων) το στηθος πρηστηκε κ εκτοτε δεν εχει ξεπρηστει και αντι για τις γνωστες σε ολους μας κραμπες-πονοι περιοδου, εχω ποτε κατι σφαχτες ειτε δεξια ειτε αριστερα  για 1-2 λεπτα πολλες φορες μεσα στην ημερα και πιο σπανιο τραβηγματα. φοβαμαι να παω να κανω χοριακη μη δω κανα αρνητικο απο δω μεχρι απεναντι!
ειπα να περιμενω τωρα μεχρι παρασκευη να κανω ενα ακομα τεστ κ αν δε δειξει δευτερα χοριακη να επιβεβαιωσω το αρνητικο και γιατρο να δουμε τι γινεται...τι λετε εσεις?

Κοριτσι μου με το καλό σου εύχομαι!! Κάνε άλλο ενα τεστάκι με τα πρώτα πρωινα ούρα, και καλή επιτυχία σου έυχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@pangipot σου εύχομαι να είναι θετικοτατο! Συμφωνώ να το κανείς σχετικά σύντομα γιατί είναι σημαντικό να προσεχείς και να ξεκινήσεις και φυλλικό οξύ... κι εμένα την μέρα που περίμενα να αδιαθετησω κι έκανα τεστ είχε βγει πολύ αχνό αλλά είχε βγει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Προκαλεί υπνηλία η προγεστερονη; 

Η προγεστερονη οπως κ η χοριακη, ειναι η κυριες υπευθυνες ορμονες για τα συμπτωματα τις εγκυμοσυνης. Ανεξαρτητα απο το χαπι η δικη μου προγεστερονη (πριν το ξεκινησω) ηταν στα υψη!! Η υπνηλια μου ηταν παρα πολυ εντονη, αργοτερα ομως ο οργανισμος μου συνηθισε.. δεν εχουν ολες οι γυναικες παντως απαραιτητα ολα τα συμπτωματα.. κ επισης, εχεις πιο εντονα συμπτωματα αν το χαπι το παιρνεις απο το στομα σε σχεση με το αν το βαζεις στον κολπο.. Απολαυσε τους υπνους σου!! Ευκαιρια ειναι..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν κανω κ ενα αυριο δε θα πρεπει να βγει πιο εντονο θετικο οχι τοσο αχνο που να φαινεται μονο στο εντονο φως? αν ναι θα κανω κ ενα αυριο και αν βγει θετικο να παω για χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει σήμερα είμαι καλύτερα... δεν νυστάζω τόσο πολύ και ηρέμησε και το κεφάλι μου λίγο, χθες με είχε τσακίσει... μαζί με αυτά δεν με πονάει το στήθος σήμερα που με πονούσε χθες κ έχω ανησυχήσει... διάβαζα ότι μέχρι να δεις τον πρώτο υπέρηχο ότι όλα πάνε καλά είσαι στην τσίτα εγώ νομίζω ότι έτσι θα την βγάλω γενικά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η pangipot είπε:

αν κανω κ ενα αυριο δε θα πρεπει να βγει πιο εντονο θετικο οχι τοσο αχνο που να φαινεται μονο στο εντονο φως? αν ναι θα κανω κ ενα αυριο και αν βγει θετικο να παω για χοριακη!

Λογικά όσο περνάνε οι μέρες σκουραινει... αλλά, επειδή είμαι ομοιοπαθουσα, και λυσσαξα στα τεστ που τα είχα απόθεμα... έχει να κάνει με τη συγκέντρωση των ούρων πολύ, δηλαδή επειδή εγώ σηκώνομαι γενικά τη νύχτα για τουαλέτα από πάντα, το πρωί που έκανα ήταν οι πιο αχνές γραμμές μετά, αν καθόμουν ένα δίωρο χωρίς νερό και ξαναέκανα έβγαιναν πιο σκουρες, φαντάσου είχα τεστ που πιάνουν τη χοριακη από το 10 και πάνω, έβγαινε σκούρα αλλά όχι κάτι φοβερό κι απογοητευομουν και το Αιμα έδειξε 226! 

Αρκει να δεις τη δεύτερη γραμμή κατά τη γνώμη μου, μετά ξεκινα κατευθείαν φιλισιν και κάνε χοριακη μετά από 1-2 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λευτέρης είπε:

Λογικά όσο περνάνε οι μέρες σκουραινει... αλλά, επειδή είμαι ομοιοπαθουσα, και λυσσαξα στα τεστ που τα είχα απόθεμα... έχει να κάνει με τη συγκέντρωση των ούρων πολύ, δηλαδή επειδή εγώ σηκώνομαι γενικά τη νύχτα για τουαλέτα από πάντα, το πρωί που έκανα ήταν οι πιο αχνές γραμμές μετά, αν καθόμουν ένα δίωρο χωρίς νερό και ξαναέκανα έβγαιναν πιο σκουρες, φαντάσου είχα τεστ που πιάνουν τη χοριακη από το 10 και πάνω, έβγαινε σκούρα αλλά όχι κάτι φοβερό κι απογοητευομουν και το Αιμα έδειξε 226! 

Αρκει να δεις τη δεύτερη γραμμή κατά τη γνώμη μου, μετά ξεκινα κατευθείαν φιλισιν και κάνε χοριακη μετά από 1-2 μέρες 

σε ευχαριστω πολυ! και εγω τεστ ευαισθητο πηρα!αλλα η γραμμουλα φαινεται σε εντονο φως..τυπου φακος η ηλιος! κ λεω ενα θετικο ειναι θετικο δε ψαχνεις την γραμμη! δε θα μ ερθει ουτε σημερα σιγουρα πραγματα!
δεν εχει ξεπρηστει το στηθος μου δεν εχω πονους περιοδου καθολου...αλλα επειδη το εχω ξαναζησει το σκηνικο να πηγαινω για χοριακη ορκιστηκα οτι αν δε δω καραθετικο που να μη χωρα αμφισβητηση δε ξανακανω χοριακη!
φιλισιν εχω γτ επαιρνα με εντολη γιατρου απλα το εκοβα μονη μ για κανα μηνα...οποτε μπορω κ απο σημερα να ξεκινησω...
το χω τοσο λαχταρα που πραγματικα που για να μην απογοητευτω λεω οτι καθυστερει λογω θαλασσιων μπανιων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σε λίγο πάω για τον πρώτο πρώτο υπέρηχο έχω τρομερό άγχος, δεν κοιμήθηκα καλά κ από το άγχος μου ανακατευομουν το πρωί.... 

αγχοοοοοοος 

αγχοοοοοοοοοοοοος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, πηγαμε, ειδαμε σακο, και εμβρυικα στοιχεια, το "κακο" ειναι οτι μαζι με αυτα μου θυμισε οτι ειχα και ινομυωματα περιφερειακα οπως ειπε και το θυμηθηκα κι εγω και αγχωθηκα πολυ, ηταν και λιγο καπως ο τυπος που εκανε τον υπερηχο και μου τη βαρεσε λιγο στα νευρα, τελοσπαντων περιμενω πως και πως να γυρισει ο γιατρος μου και να με δει να τα συζητησουμε με την ησυχια μας γιατι ελεος πραγματικα που βρηκε να λειπει τωρα.... ο κυριος με τον υπερηχο μου ειπε οτι δε νομιζει οτι θα δημιουργησει θεμα στην κυηση και θυμαμαι οτι ο δικος μου μου ειχε πει οτι θεωρει πολυ επεμβατικο να μου αφαιρεσει τα ινομυωματα τωρα, θα τα εχουμε υπο στενη παρακολουθηση και στη χειροτερη θα κανω καισαρικη. αυτα θυμαμαι...... αλλα ρε κοριτσια πανω που πηγαμε να χαρουμε στεναχωρηθηκαμε και αγχωθηκαμε με τα ινομυωματα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2017 at 1:44 ΜΜ, ο/η pangipot είπε:

σε ευχαριστω πολυ! και εγω τεστ ευαισθητο πηρα!αλλα η γραμμουλα φαινεται σε εντονο φως..τυπου φακος η ηλιος! κ λεω ενα θετικο ειναι θετικο δε ψαχνεις την γραμμη! δε θα μ ερθει ουτε σημερα σιγουρα πραγματα!
δεν εχει ξεπρηστει το στηθος μου δεν εχω πονους περιοδου καθολου...αλλα επειδη το εχω ξαναζησει το σκηνικο να πηγαινω για χοριακη ορκιστηκα οτι αν δε δω καραθετικο που να μη χωρα αμφισβητηση δε ξανακανω χοριακη!
φιλισιν εχω γτ επαιρνα με εντολη γιατρου απλα το εκοβα μονη μ για κανα μηνα...οποτε μπορω κ απο σημερα να ξεκινησω...
το χω τοσο λαχταρα που πραγματικα που για να μην απογοητευτω λεω οτι καθυστερει λογω θαλασσιων μπανιων...

εκανες τεστ σημερα τελικα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι πολυ κοριτση μου που ειναι ολα καλα !!!!! μην αχγωνεσαι θα γυρισει ο γιατρος σου και θα ξερει αυτος αλλωστε αφου σου ειχε πει απο πριν οτι δε εχει θεμα οποτε κουλ ολα καλα θα πανε !!!!

υπαρχουνε ανθρωποι που δε εχουνε ωραιο τροπο και λενε αυτο που εχουνε να πουν χωρις να σκεφτονται την ψυχολογικη κατασταση του αλλου ιδιος μιας κοπελας εγκυο που εχει ηδη πολυ αχγος και αγωνια απο μονη της !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημέρα!!! ήθελα τα φώτα σας! η κοιλίτσα σας απο πότε άρχισε να φαίνεται;;  ειμαι στη 10η βδομάδα και νοιώθω οτι μοιάζει με αερόστατο...είναι φυσιολογικό αυτό;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χωρίς να είμαι ειδικός αλλά θυμάμαι την κολλητή (αχ αυτή η κολλητή) ότι όταν είπε έχω καθυστέρηση λες και τη φούσκωσες με τρόμπα ήταν επι τόπου.... νομίζω ότι έχει να κάνει πάλι από γυναίκα σε γυναίκα... άλλες φουσκώνουν αμέσως κι άλλες πιο μετά... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fainareti είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα!!! ήθελα τα φώτα σας! η κοιλίτσα σας απο πότε άρχισε να φαίνεται;;  ειμαι στη 10η βδομάδα και νοιώθω οτι μοιάζει με αερόστατο...είναι φυσιολογικό αυτό;;;;

 

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Χωρίς να είμαι ειδικός αλλά θυμάμαι την κολλητή (αχ αυτή η κολλητή) ότι όταν είπε έχω καθυστέρηση λες και τη φούσκωσες με τρόμπα ήταν επι τόπου.... νομίζω ότι έχει να κάνει πάλι από γυναίκα σε γυναίκα... άλλες φουσκώνουν αμέσως κι άλλες πιο μετά... 

 

Καλημέρα ομορφίες μου! Εγώ είμαι στην 6η+3ημ. Κάθε μέρα ξυπνάω πλάκα και κάθε βράδυ πέφτω λες και είμαι 3μηνών. Βέβαια έχει βάση όλο αυτό, δε φουσκώνει η κοιλίτσα μας λόγω μωρού αυτή τη στιγμή αλλά λόγω εντέρου... Το έντερο είναι το πρώτο όργανο που επηρεάζεται απο τα επίπεδα προγεστερόνης αλλά κι επειδή είναι και το πρώτο που αρχίζει να συμπιέζεται επειδή η μήτρα μεγαλώνει σιγά σιγά... ελπίζω να βοήθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕVI1986 είπε:

 

Καλημέρα ομορφίες μου! Εγώ είμαι στην 6η+3ημ. Κάθε μέρα ξυπνάω πλάκα και κάθε βράδυ πέφτω λες και είμαι 3μηνών. Βέβαια έχει βάση όλο αυτό, δε φουσκώνει η κοιλίτσα μας λόγω μωρού αυτή τη στιγμή αλλά λόγω εντέρου... Το έντερο είναι το πρώτο όργανο που επηρεάζεται απο τα επίπεδα προγεστερόνης αλλά κι επειδή είναι και το πρώτο που αρχίζει να συμπιέζεται επειδή η μήτρα μεγαλώνει σιγά σιγά... ελπίζω να βοήθησα!

ευχαριστώ Εύη μου! εγώ που είμαι άρα 10 εβδ δικαιολογείτε λες;;;; είναι δυο μέρες που την νοιώθω πολύ μεγάλη την κοιλιά μου. :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...