Μετάβαση σε περιεχόμενο

θετικο τεστ εγκυμοσυνης και πολλούς πονος περιοδου,.


Fainareti

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Πήρα τα αποτελέσματα! Είναι 82. Έιμαι συγκρατημένα χαρούμενη! 

!!!!!!!!!!!!!Συγχαρητηριααααααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ για την υποστήριξη! Και μόνο το ότι πέρασε ήδη 1 ώρα και εχω γελάσει πολύ με το Λευτέρη ειναι πολύ σημαντικό!!!! 

 

Όταν τον πήρα τηλ για τη χοριακη τον ρώτησα για μπάνιο και μου είπε κάνε απλά άλλαξε σύντομα και μην κάτσεις στην άμμο αλλά σε ψάθα και πετσέτα! 

Εκανα μπανάκι χαλαρά, 2-3 μακροβούτια μόνο και δεν έκανα δυναμικό κολύμπι ή κάτι τέτοιο, πλατσουριζα κυρίως... 

να βγουν καλές και οι επόμενες εξετάσεις χοριακη γιατί πραγματικά το μυαλό μου κολλάει στην βιοχημική της προηγούμενης φοράς... 

ααααα  ν ξεκολλησει αμεσως απο εκει...γτ οσο ειναι εκει κολλημενο δν σ προσφερεις τπτ...

κανε θετικες σκεψεις κ ολα θ σ πανε τελεια....

κ σκεψου πως ερχεται τ σπορακι δν πρεπει ν τ αγχωνεις...!!

ολα καλα θ ειναι κοπελα μ..ηρεμησε κ απολαυσε το..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια το ξέρω ότι θα γίνω κουραστική αλλά, δεν έχω κανένα σύμπτωμα πέρα από μια σχετική κούραση (που και λόγω της αϋπνίας θα μπορούσε να υπάρχει) ούτε στήθος πρησμένο ή να πονάει τίποτα... την άλλη φορά είχα και πρησμένο στήθος και με πονούσε και ο ένιωθα βαρύ... 

δεν περνάνε οι μέρες να πάω να κάνω και τη δεύτερη χοριακη και είμαι στην τσίτα! Κάνω πραγματάκια να μη το σκέφτομαι αλλά όταν ηρεμώ το μυαλό μου γυρίζει εκεί... 

μετα αγχώνομαι και λέω κι αν η χοριακη της τρίτης βγει καλή μετά θα έχω ένα καρό εξετάσεις μπροστά μου να κάνω και όλο στην τσίτα θα είμαι;;;;; ωωωωωωωωωωωμ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Ρε κορίτσια το ξέρω ότι θα γίνω κουραστική αλλά, δεν έχω κανένα σύμπτωμα πέρα από μια σχετική κούραση (που και λόγω της αϋπνίας θα μπορούσε να υπάρχει) ούτε στήθος πρησμένο ή να πονάει τίποτα... την άλλη φορά είχα και πρησμένο στήθος και με πονούσε και ο ένιωθα βαρύ... 

δεν περνάνε οι μέρες να πάω να κάνω και τη δεύτερη χοριακη και είμαι στην τσίτα! Κάνω πραγματάκια να μη το σκέφτομαι αλλά όταν ηρεμώ το μυαλό μου γυρίζει εκεί... 

μετα αγχώνομαι και λέω κι αν η χοριακη της τρίτης βγει καλή μετά θα έχω ένα καρό εξετάσεις μπροστά μου να κάνω και όλο στην τσίτα θα είμαι;;;;; ωωωωωωωωωωωμ 

Καταρχάς δεν γίνεσαι κουραστική!!! Εδω είμαστε για βοηθιόμαστε! κατα δεύτερον κάθε περίπτωση εγκυμοσύνης είναι διαφορετική με διαφορετικά συμπτώματα σε διαφορετικές στιγμές. Αυτο που μπορώ εγω να σου προτείνω, τουλάχιστον έτσι έκανε η δική μου γιατρός, μόλις της είπα πως είδα θετικό  τεστ την ίδια μέρα πήγα στο ΡΕΑ και το επιβεβαιώσαμε με υπέρηχο οτι φαινόταν σάκος. Ετσι ψιλοηρέμισα στην αρχή. Εσυ χοριακή δεύτερη γιατί κάνεις; σου την ζήτησε ο γιατρός σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fainareti είπε:

Καταρχάς δεν γίνεσαι κουραστική!!! Εδω είμαστε για βοηθιόμαστε! κατα δεύτερον κάθε περίπτωση εγκυμοσύνης είναι διαφορετική με διαφορετικά συμπτώματα σε διαφορετικές στιγμές. Αυτο που μπορώ εγω να σου προτείνω, τουλάχιστον έτσι έκανε η δική μου γιατρός, μόλις της είπα πως είδα θετικό  τεστ την ίδια μέρα πήγα στο ΡΕΑ και το επιβεβαιώσαμε με υπέρηχο οτι φαινόταν σάκος. Ετσι ψιλοηρέμισα στην αρχή. Εσυ χοριακή δεύτερη γιατί κάνεις; σου την ζήτησε ο γιατρός σου;;;

Και από τις δυο φίλες μου πάντως που γέννησαν μαζί του πρώτα της έβαζε να κάνουν 1-2 χοριακες ανάλογα τις τιμές (πχ αν ήταν χαμηλή για να δει Ότι διαπλασιαζεται σωστά ή αν ήταν μεγάλη τότε έκλεινε ραντεβού) 

ο σάκος φαίνεται από την αρχή;;; 

γιατι και στην φίλη μου ο ίδιος γιατρός πρώτα έκαναν 3 χοριακες και μετά πέρασαν 2 εβδομάδες και μετά πήγε και είδαν σάκο. 

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις; εγω τώρα είμαι στην 29η μέρα κύκλου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Και από τις δυο φίλες μου πάντως που γέννησαν μαζί του πρώτα της έβαζε να κάνουν 1-2 χοριακες ανάλογα τις τιμές (πχ αν ήταν χαμηλή για να δει Ότι διαπλασιαζεται σωστά ή αν ήταν μεγάλη τότε έκλεινε ραντεβού) 

ο σάκος φαίνεται από την αρχή;;; 

γιατι και στην φίλη μου ο ίδιος γιατρός πρώτα έκαναν 3 χοριακες και μετά πέρασαν 2 εβδομάδες και μετά πήγε και είδαν σάκο. 

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις; εγω τώρα είμαι στην 29η μέρα κύκλου... 

δν γινεσαι κουραστικη..ολες πανω κατω τ ιδια περασαμε..

επιπλεον κανε λιγο ακομη υπομονη...ουτε 2 μερουλες δν εμειναν..τριτη πρωι πρωι εισαι εκει..κ θ εχεις τ αποτελεσματα π θες...

μεχρι ν κανεις αυχενικη λυπαμαι π θ σ τ πω αλλα θ λιωσεις απο τ αγχος....

μολις τν κανεις κ δεις οτι ολα ειναι υπεροχα τοτε ηρεμεις κ ξεκινας ευχαριστες σκεψεις γ ψωνια κ τετοια.... σ ευχομαι τ καλυτεραααα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 Άσε και δουλεύω και σε περίεργη δουλειά και επηρεάζομαι με αυτά που βλέπω και μέχρι να δούμε ότι όλα είναι καλαααααααα!!! 

Αλλα προβληματίστηκα τώρα με την @Fainareti

Γιατί δεν μου είπε να πάω από εκεί κατευθείαν;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Και από τις δυο φίλες μου πάντως που γέννησαν μαζί του πρώτα της έβαζε να κάνουν 1-2 χοριακες ανάλογα τις τιμές (πχ αν ήταν χαμηλή για να δει Ότι διαπλασιαζεται σωστά ή αν ήταν μεγάλη τότε έκλεινε ραντεβού) 

ο σάκος φαίνεται από την αρχή;;; 

γιατι και στην φίλη μου ο ίδιος γιατρός πρώτα έκαναν 3 χοριακες και μετά πέρασαν 2 εβδομάδες και μετά πήγε και είδαν σάκο. 

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις; εγω τώρα είμαι στην 29η μέρα κύκλου... 

Εγώ πήγα με 5 μέρες καθυστέρηση και είδαμε σάκο,και επιβεβαιώσαμε και τυπικά οτι όντως έχουμε εγκυμοσύνη. βέβαια μου είπε οτι πρέπει να περιμένουμε να δούμε καρδιακή λειτουργία κτλ...μου έκλεισε το επόμενο ραντεβού, μου έδωσε συμβουλές και χάπια. Η γιατρός μου γενικά είναι θεά, έχει πάρα πολύ χιούμορ και είναι πολύ γλυκός άνθρωπος. Αφού είδαμε σάκο στον υπέρηχο κάτσαμε σε μια καφετέρια και μας έδωσε οδηγίες με τον άντρα μου! 

γενικώς έχω μεγάλο κύκλο πάντως 30 μέρες και βάλε κάποιες φορες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Λευτέρης είπε:

@katerinant95 Άσε και δουλεύω και σε περίεργη δουλειά και επηρεάζομαι με αυτά που βλέπω και μέχρι να δούμε ότι όλα είναι καλαααααααα!!! 

Αλλα προβληματίστηκα τώρα με την @Fainareti

Γιατί δεν μου είπε να πάω από εκεί κατευθείαν;; 

γτ μπορει ν εισαι πολυ λιγο ακομη κ δν ηθελε ν σ βαλει σ αυτη τν διαδικασια... ν τ βγαλεις ολα παο τ μυαλουδακι σ...!!! ολα θ πανε καλα..

σκεψου εγω πηγα 5+ εβδομαδες κ ισα ισα π ειδε σακο..εμβρυα δν μπορουσε ν καταλαβει ποσα εχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λευτέρης είπε:

@katerinant95 Άσε και δουλεύω και σε περίεργη δουλειά και επηρεάζομαι με αυτά που βλέπω και μέχρι να δούμε ότι όλα είναι καλαααααααα!!! 

Αλλα προβληματίστηκα τώρα με την @Fainareti

Γιατί δεν μου είπε να πάω από εκεί κατευθείαν;; 

ξέρεις κάτι κάθε γιατρός ίσως έχει τον τρόπο του. εμένα ας πουμε δεν μου ζήτησε ποτέ χοριακή! έκανα μόνη μου τη πρώτη πριν την πάρω τηλέφωνο, και οταν κάναμε τον υπέρηχο της είπα πως έχω κάνει και χοριακή και μου λέει εντάξει καλά έκανες να περιμένεις κοντά στις 2000 μονάδες να είναι. και όντως έτσι ήταν! απο τότε δεν μου ξαναζήτησε ποτέ να πω την αλήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 α ναι; 5 και εβδομάδων και με ζόρι Ε; 

ε μάλλον για αυτό το κάνει κι εκείνος για να καλύψει το ενδεχόμενο του να σε φέρει και να μην καταφέρει να δει κάτι και αγχωθείς χειρότερα... εγω λογικά είμαι την 4η εβδομάδα... όποτε αν βγουν καλές οι χοριακες μάλλον θα πάω την άλλη εβδομάδα... 

@Fainaretiαλλα το έχει σύστημα με τις χοριακες και η φίλη μου είχε 74 μετά από 3 μέρες 273 και μετά 806, της είπε φτάνει με τις χοριακες κι έλα την επόμενη εβδομάδα νομιζω ότι περιμένουν να φτάσει κοντά στο 2.000 για να δουν σάκο στα σίγουρα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

@katerinant95 α ναι; 5 και εβδομάδων και με ζόρι Ε; 

ε μάλλον για αυτό το κάνει κι εκείνος για να καλύψει το ενδεχόμενο του να σε φέρει και να μην καταφέρει να δει κάτι και αγχωθείς χειρότερα... εγω λογικά είμαι την 4η εβδομάδα... όποτε αν βγουν καλές οι χοριακες μάλλον θα πάω την άλλη εβδομάδα... 

@Fainaretiαλλα το έχει σύστημα με τις χοριακες και η φίλη μου είχε 74 μετά από 3 μέρες 273 και μετά 806, της είπε φτάνει με τις χοριακες κι έλα την επόμενη εβδομάδα νομιζω ότι περιμένουν να φτάσει κοντά στο 2.000 για να δουν σάκο στα σίγουρα 

 

εγω δν εκανα ποτε.... εκανα τεστ βγηκε θετικο,τν πηρα τηλ τ ειπα μερα π ειχαμε ελευθερη επαφη,ποτε αδιαθετησα κ μ λεει ελα αν θες αλλα δν θ δουμε πολλα....πηγα κυριως γτ ειχα κτ πονους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κατάλαβα... 

εμενα όλες μου οι φίλες κάνουν χοριακες τι να πω ίσως είναι οι γιατροί όντως ο καθένας έχει τον τρόπο του κι εγω επειδή έχω κύκλο 26-27 μέρες μάλλον είναι νωρίς ακόμα για να δει κάτι, είχα και τη βιοχημική και φαντάζομαι ότι περιμένουμε κι εγω κι αυτός να δούμε ότι δεν είναι το ίδιο και τώρα ώστε να με δει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Ναι κατάλαβα... 

εμενα όλες μου οι φίλες κάνουν χοριακες τι να πω ίσως είναι οι γιατροί όντως ο καθένας έχει τον τρόπο του κι εγω επειδή έχω κύκλο 26-27 μέρες μάλλον είναι νωρίς ακόμα για να δει κάτι, είχα και τη βιοχημική και φαντάζομαι ότι περιμένουμε κι εγω κι αυτός να δούμε ότι δεν είναι το ίδιο και τώρα ώστε να με δει... 

Σταμάτα βρε με την βιοχημική!!! βγαλε την απο το μυαλό σου!!! στείλε θετική ενέργεια στο μωράκι σου,ξεκουράσου, και όλα θα πανε μια χαρά! όντως έχεις πολύ μικρό κύκλο και ίσως για αυτο δεν σου είπε να πας. Είδες ο κάθε γιατρός ξέρει την ασθενή του και πράττει ανάλογα! όλα μια χαρά!!! αρκεί βέβαια να είσαι χαλαρή , ε;;;; θα σε παρακολουθώ εγω Λευτεράκι μη μου αγχωθείς!!! χχαχχαχαχααχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

@katerinant95 Άσε και δουλεύω και σε περίεργη δουλειά και επηρεάζομαι με αυτά που βλέπω και μέχρι να δούμε ότι όλα είναι καλαααααααα!!! 

Αλλα προβληματίστηκα τώρα με την @Fainareti

Γιατί δεν μου είπε να πάω από εκεί κατευθείαν;; 

Λευτερακη!! Όταν είχα μείνει περυσι έγκυος, άσχετα που δεν προχώρησε, πηρα τον γιατρό μια Παρασκευη, αφού είδα θετικό τεστ με 2-3 μέρες καθυστέρηση. Μου είπε να πάω να με δει την επόμενη παρασκευή. Ούτε χοριακες ούτε τίποτα. Πήγα είδαμε σάκο και μετά απο άλλες 8 μέρες που μου είπε να ξαναπάω , ακούσαμε καρδούλα. Μην ανησυχείς .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω...Γιατί μπερδεύτηκα τώρα...πήρα τον γιατρό, του θυμησα την εβδομάδα που είμαι  (που εκείνος μου είχε σημειώσει πως να μετράω )και ενώ νόμιζα ότι ειμαι 11κ 4 ..Μου είπε ότι είμαι στη 10...εσείς από ποια μέρα ξεκινάτε να μετράτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω...Γιατί μπερδεύτηκα τώρα...πήρα τον γιατρό, του θυμησα την εβδομάδα που είμαι  (που εκείνος μου είχε σημειώσει πως να μετράω )και ενώ νόμιζα ότι ειμαι 11κ 4 ..Μου είπε ότι είμαι στη 10...εσείς από ποια μέρα ξεκινάτε να μετράτε; 

απο τν πρωτη μερα τς τελευταιας μας περιοδου.... 

κ εγω θεωρητικα θ επρεπε σμε ν ειμαι 14 εβδομαδες περιπου.... 

αλλα οταν εκανα τν αυχενικη μ ειπαν συμφωνα μ τ μωρο πως ειμαι 13 εβδομαδες(σμρ)11+4 τοτε....

ισως κ εσυ ν αρργησες ή ν εκανες πολυ νωρις τν συλληψη...αναλογα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ξαναμετρησα λοιπόν και έχω κάνει λάθος...Είμαι 10 κ4.πφφφ

Αύριο πάω για αυχενική διαφάνεια..Τι άγχος παναγία μου είναι αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Τα ξαναμετρησα λοιπόν και έχω κάνει λάθος...Είμαι 10 κ4.πφφφ

Αύριο πάω για αυχενική διαφάνεια..Τι άγχος παναγία μου είναι αυτό! 

πως κ κανεις τοσο νωρις αυχενικη.?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

πως κ κανεις τοσο νωρις αυχενικη.?

 

Θεωρείς ότι είναι νωρίς;στην τελευταία επίσκεψη είπαμε τον επόμενο μήνα θα κάνω αυχενική διαφάνεια και ο επόμενος μήνας είναι αυτή τη βδομάδα..Λόγω δουλειάς μπορω να πάω αύριο αντι για Πέμπτη..του είπα να κλείσουμε ραντεβού για αυριο και μου είπε οκ..Πρώτη μου φορά είναι,κάνω ότι μου λέει χωρίς πολλές ερωτήσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Minime είπε:

Θεωρείς ότι είναι νωρίς;στην τελευταία επίσκεψη είπαμε τον επόμενο μήνα θα κάνω αυχενική διαφάνεια και ο επόμενος μήνας είναι αυτή τη βδομάδα..Λόγω δουλειάς μπορω να πάω αύριο αντι για Πέμπτη..του είπα να κλείσουμε ραντεβού για αυριο και μου είπε οκ..

οχι οχι δν λεω κτ σιγουρο...

απλα εμενα ο γιατρος μ μ ειπε απο τν 11 εβδομαδα μεχρι 13+6 τν κανουν... 

κ στο ιντερνετ γνκ ετσι γραφει...

εσενα τ μωρακι σ μπορει ν εχει αναπτυχθει πιο γρηγορα απο τ δικο μ...

γτ σκεψου πηγα 11+4 κ ειχε υψος 5.1cm...κ στην αυχενικη θες απο 5 κ πανω τουλαχιστον...

γνωστη μ πηγε κ τν εδιωξε γτ ηταν πολυ μωρο ακομη...

αφου κ εγω ηθελα ν τν κανω στις 12 εβδομαδες αλλα δν εβγαινε λογω δουλειας τ καλου μ...

μν σ παρω στο λαιμο μ,απλα σ λεω τν δικη μ εμπειρια..

παντως οποτε κ ν τν κανεις απλα θ τ λατρεψεις..!!!αυτο στο εγγυωμαι..!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

οχι οχι δν λεω κτ σιγουρο...

απλα εμενα ο γιατρος μ μ ειπε απο τν 11 εβδομαδα μεχρι 13+6 τν κανουν... 

κ στο ιντερνετ γνκ ετσι γραφει...

εσενα τ μωρακι σ μπορει ν εχει αναπτυχθει πιο γρηγορα απο τ δικο μ...

γτ σκεψου πηγα 11+4 κ ειχε υψος 5.1cm...κ στην αυχενικη θες απο 5 κ πανω τουλαχιστον...

γνωστη μ πηγε κ τν εδιωξε γτ ηταν πολυ μωρο ακομη...

αφου κ εγω ηθελα ν τν κανω στις 12 εβδομαδες αλλα δν εβγαινε λογω δουλειας τ καλου μ...

μν σ παρω στο λαιμο μ,απλα σ λεω τν δικη μ εμπειρια..

παντως οποτε κ ν τν κανεις απλα θ τ λατρεψεις..!!!αυτο στο εγγυωμαι..!

 

Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες..Θα πάω αυριο με το καλό και βλέπουμε..Θα σας πω τα νεακια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...