Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόβλημα με την πεθερά μου


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, 

Έχω πρόβλημα με την πεθερά μου... Είμαι παντρεμένη με ένα μωράκι...  Δεν μπορεί να κατανοήσει η πεθερά μου ότι ο γιος της και άντρας μου δεν είναι πια γι' αυτήν. Θέλει να κάνει τα δικά της μου σπάει τα νεύρα ... Έχουμε τσακωθεί πάρα πολλές φορές ... Συνέχεια είναι ειρωνική για τα πάντα ... Μου λέει διάφορα για να με εκνευρίσει... Πηγαίνουμε κάθε Σάββατο για ψώνια και εκεί γίνετε χαμός αφού εκεί λέει τα δικά της... Προσπαθώ να αδιαφορώ αλλά δεν μπορώ και νευριάζω ... Τι να κάνω με κάνει να τσακώνομαι κάθε φορά με τον  άντρα μου  ... Δεν την  μπορώ άλλο μου έχει κάνει πάρα πολλά εδώ και 2 χρόνια που είμαι παντρεμένη .

Τι μπορώ να κάνω καμία συμβουλή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πρόβλημα με πεθερά είπε:

Καλησπέρα σε όλους, 

Έχω πρόβλημα με την πεθερά μου... Είμαι παντρεμένη με ένα μωράκι...  Δεν μπορεί να κατανοήσει η πεθερά μου ότι ο γιος της και άντρας μου δεν είναι πια γι' αυτήν. Θέλει να κάνει τα δικά της μου σπάει τα νεύρα ... Έχουμε τσακωθεί πάρα πολλές φορές ... Συνέχεια είναι ειρωνική για τα πάντα ... Μου λέει διάφορα για να με εκνευρίσει... Πηγαίνουμε κάθε Σάββατο για ψώνια και εκεί γίνετε χαμός αφού εκεί λέει τα δικά της... Προσπαθώ να αδιαφορώ αλλά δεν μπορώ και νευριάζω ... Τι να κάνω με κάνει να τσακώνομαι κάθε φορά με τον  άντρα μου  ... Δεν την  μπορώ άλλο μου έχει κάνει πάρα πολλά εδώ και 2 χρόνια που είμαι παντρεμένη .

Τι μπορώ να κάνω καμία συμβουλή... 

Νομιζω οτι την κυρια ευθυνη την εχει πρωτα ο αντρας σου κ μετα εσυ!! Καταρχην γιατι πατε μαζι για ψωνια?? Αφου δεν την αντεχεις, μην τη βαζεις τοσο πολυ στη ζωη σου κ πες στον αντρα σου να βαλει ορια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!ο κρίκος στην όλη υπόθεση είναι ο άντρας σου,ο οποίος θα πρέπει να βάλει κάποια όρια όπως είπαν τα κορίτσια..Και από κει και πέρα θα πρέπει και εσύ να βάλεις τα δικά σου αφού πρώτα όμως ενημερώσεις τον άντρα σου..πχ για τα ψώνια..Πες στον αντρα σου ότι το Σάββατο θα πας μόνη σου για ψώνια..Αν μετά η πεθερά σου τον πιάσει και του πει τα δικά της θα μπορεί ν σε υποστηρίξει και εκείνος με τον τρόπο του..Στα λόγια που θα ακούς να απαντάς πάντα..Μη τα κρατάς μέσα σου..Το μεγαλύτερο λάθος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα σου πρότεινα να την αγνοήσεις.και το οτι μαλώνεις με τον άντρα σου για εκεινη το θεωρώ πολυ λάθος. Βέβαια μην ξεχνάμε οτι ειναι η μητέρα του και αυτός ειναι ανάμεσα σε σένα κ εκεινη. Μην την βάζεις τόσο πολυ στην ζωή σου και γενικά οτι σου λεει να άπαντας ναι μεν αλλα με ωραίο τροπο για να μην μπορει να σε κατηγορήσει στον άντρα σου. Μπορεις να την βάλεις στην θέση της με το γάντι .. μην της δίνεις την ευχαρίστηση οτι εκνευρίζεσαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...