Μετάβαση σε περιεχόμενο

δυσκοιλιοτητα


Recommended Posts

Κορίτσια Καλημέρα!

έχω ένα θεμα θέμα που θα ήθελα την συμβουλή σας..οι μικρές μου θήλασαν ένα μήνα μόνο,Τώρα ειμαστΕ 3μηνων και με το ξένο γάλα κάνουμε να ενεργηθουμε πέντε μέρες..η παιδίατρος επειδή αλλάξαμε  πολλά  γάλατα μας είπε ότι θα το συνηθίσουμε σιγα σιγα  μια κ το πινουμε μολις 10μερες κ θα στρώσουν.. Τώρα πίνουμε το almiron1..επειδη κάνουμε δυσκοιλιότητα μας είπε κ ξεκινήσαμε κ λίγο νερό για να μας βοηθήσει άλλα η αληθεια το φοβαμαι σε τοσο μωρακια το νερο απο τωρα..ποια είναι η γνώμη σας;;εχει κάποια παρομοιο θεμα να με ενημερωσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Ούτε εμένα θήλασαν πολύ τα διδυμάκια μου και το μοναδικό γάλα που τα βοηθάει με την δυσκοιλιότητα ειναι το Frysolac comfort. Είναι ενδεικτικό για την δυσκοιλιότητα γιατι και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και πονούσαν πολυ όταν ενεργούνταν και έκλαιγαν. Στον 4ο μήνα τους εδινα χυμό δαμάσκηνο το πρωι αραιωμένο με νεράκι (αντι να δίνω σκέτο νερό). Τους έδινα λίγο γύρω στα 30-40μλ το πρωι και μέχρι το μεσημέρι έκαναν κακα μια χαρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα! Ο δικός μου γιος όσο θήλαζε (50 μέρες) έκανε κακάκια 2-3 φορές την ημέρα αλλά με το που εισάγαμε ξένο γάλα ξεκίνησαν τα προβλήματα δλδ δεν έκανε κάθε μέρα κακά αλλά ευτυχώς δεν είχε πόνο. Η παιδίατρος μας άλλαξε το γάλα και συνέστησε υπομονή αλλά εγώ έδωσα και χαμομηλάκι μέσα στο γάλα του και είδα βελτίωση. Η παιδίατρος μας διαφωνούσε αλλά δεν την άκουσα γιατί έβλεπα αποτέλεσμα με το χαμομήλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια Ευχαριστώ που απαντήσατε...τους ξεκίνησα κ εγώ frisolac comfort επειτα απο συζητηση με την παιδιατρο και εύχομαι να δούμε αποτέλεσμα..θελω να σας ρωτήσω είναι έτσι πηχτό σαν γαλα;για τι σε σχέση με το αλμιτον είναι αρκετά πιο παχυρευστο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/7/2017 at 9:47 ΠΜ, ο/η stellinaer είπε:

Καλημέρα! Ούτε εμένα θήλασαν πολύ τα διδυμάκια μου και το μοναδικό γάλα που τα βοηθάει με την δυσκοιλιότητα ειναι το Frysolac comfort. Είναι ενδεικτικό για την δυσκοιλιότητα γιατι και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και πονούσαν πολυ όταν ενεργούνταν και έκλαιγαν. Στον 4ο μήνα τους εδινα χυμό δαμάσκηνο το πρωι αραιωμένο με νεράκι (αντι να δίνω σκέτο νερό). Τους έδινα λίγο γύρω στα 30-40μλ το πρωι και μέχρι το μεσημέρι έκαναν κακα μια χαρα! 

stellinaer εσύ που έδινες το frisolac comfort είχες θέμα με το ότι είναι αρκετά παχυρευστο;;εμένα δεν τρέχει κ πολύ από τις πιπιλες και μάλλον θα χρειαστεί να τις ανοίξω λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...