Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σας 

ειμαι καινούργια στο φόρουμ κ θα ήθελα τη βοήθεια σας. 

Μετα το πρώτο σοκ του τεστ κ το δεύτερο σε γυναικολόγο...αποδείχτηκε πως είμαι για δεύτερη φορά έγκυος. 

Αυτη τη φορά όμως τα οικονομικά μας δ μας επιτρέπουν τη γεννα σε ιδ μαιευτήριο κ θ προτιμήσω δημόσιο. Σκεφτόμουν για το Έλενα ή το Αρεταιειο. 

Θα ήθελα λοιπόν τη βοήθεια σας για την όλη διαδικασία. 

1) Ποιο ν προτιμήσω;

2) ποιο γιατρό προτείνεται κ ποσα €€€€ ζητάει 

3) ποια η διαδικασια που θ ακολουθήσω τη πρώτη φορά (άνοιγμα φακέλου, εξέταση) κ αν δ επιλέξω κάποιον συγκεκριμένο γιατρό εξετάζομαι κάθε φορά απο τον εφημερεύοντα;;;

Συγγνωμη αν σας κουρασα

φωτιστε με

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 7/14/2017 at 0:59 ΠΜ, ο/η morfoula21 είπε:

Καλησπέρα σας 

ειμαι καινούργια στο φόρουμ κ θα ήθελα τη βοήθεια σας. 

Μετα το πρώτο σοκ του τεστ κ το δεύτερο σε γυναικολόγο...αποδείχτηκε πως είμαι για δεύτερη φορά έγκυος. 

Αυτη τη φορά όμως τα οικονομικά μας δ μας επιτρέπουν τη γεννα σε ιδ μαιευτήριο κ θ προτιμήσω δημόσιο. Σκεφτόμουν για το Έλενα ή το Αρεταιειο. 

Θα ήθελα λοιπόν τη βοήθεια σας για την όλη διαδικασία. 

1) Ποιο ν προτιμήσω;

2) ποιο γιατρό προτείνεται κ ποσα €€€€ ζητάει 

3) ποια η διαδικασια που θ ακολουθήσω τη πρώτη φορά (άνοιγμα φακέλου, εξέταση) κ αν δ επιλέξω κάποιον συγκεκριμένο γιατρό εξετάζομαι κάθε φορά απο τον εφημερεύοντα;;;

Συγγνωμη αν σας κουρασα

φωτιστε με

Καλησπέρα @morfoula21,

για ποιο λόγο να επιλέξεις κάποιο από αυτά τα 2;

Εγώ προσωπικά έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη από το Αγία Όλγα και ειδικά από τον γιατρό μου.

Εξαίρετος επιστήμονας, σοβαρός και καλός άνθρωπος. Εμπνέει ασφάλεια.

Αν χρειαστείς περαιτέρω πληροφορίες, πες μου να σου δώσω τα στοιχεία του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα @morfoula21  μ τ καλο το μωρακι σ... η θεια μ γεννησε στο αλεξανδρα κ ηταν απολυτα ευχαριστημενη....

μονο αυτο μπορω ν σ πω μιας κ εγω ειμαι στο πρωτο μ κ ο γιατρος μ ειναι μονο στο ιασω οποτε κ εγω θ παω εκει....

ευχομαι ν σ πανε ολα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου με το καλο το μωρακι σου!!!Εγω το πρωτο μου το γεννησα στο αρεταιειο και εμεινα απολυτα ευχαριστημενη!Ημουν και σε μονοκλινο δυστυχως ομως δε ξερω να σου συστησω καποιο γιατρο γιατι ο δικος μου εχει φυγει απο τη ζωη!

Τωρα το δευτερο θα παω στο ιασω γιατι η γιατρος μου ειναι μονο εκει!

@katerinant95 ποιο γιατρο εχεις αν επιτρεπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/8/2017 at 11:25 ΜΜ, ο/η Aggeliki.D είπε:

Κοριτσι μου με το καλο το μωρακι σου!!!Εγω το πρωτο μου το γεννησα στο αρεταιειο και εμεινα απολυτα ευχαριστημενη!Ημουν και σε μονοκλινο δυστυχως ομως δε ξερω να σου συστησω καποιο γιατρο γιατι ο δικος μου εχει φυγει απο τη ζωη!

Τωρα το δευτερο θα παω στο ιασω γιατι η γιατρος μου ειναι μονο εκει!

@katerinant95 ποιο γιατρο εχεις αν επιτρεπεται;

καλησπερα καλη μου....  με το καλο το μωρακι σου.ποτε με το καλο γεννας.??

εγω 6-8/3/2018...θεωρητικα....

εγω εχω τον Βαλινο γιατροκ ειμαι πολυ ευχαριστημενη εδω κ 4 χρονια π μ παρακολουθει.....εσυ..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

καλησπερα καλη μου....  με το καλο το μωρακι σου.ποτε με το καλο γεννας.??

εγω 6-8/3/2018...θεωρητικα....

εγω εχω τον Βαλινο γιατροκ ειμαι πολυ ευχαριστημενη εδω κ 4 χρονια π μ παρακολουθει.....εσυ..?

Καλησπερα κοριτσι μου κ σε σενα με το καλο το μωρακι σου!!

Π.Η.Τ εχω μεχρι 20/12 αυριο που εχουμε τη β'επιπεδου θα ξερουμε πιο σιγουρα!

Εγω εχω την Ολγα Μπικου κ ειμαι κ εγω πολυ ευχαριστημενη μαζι της ειναι κορη του γυναικολογου της μητερας μου κ ετσι πηγα εκει!

Το μονο που δεν ξερω για εκεινη ειναι εαν επιτρεπει τον συζυγο στη γεννα ή εαν το επιτρεπει η ποκιτικη του Ιασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου κ σε σενα με το καλο το μωρακι σου!!

Π.Η.Τ εχω μεχρι 20/12 αυριο που εχουμε τη β'επιπεδου θα ξερουμε πιο σιγουρα!

Εγω εχω την Ολγα Μπικου κ ειμαι κ εγω πολυ ευχαριστημενη μαζι της ειναι κορη του γυναικολογου της μητερας μου κ ετσι πηγα εκει!

Το μονο που δεν ξερω για εκεινη ειναι εαν επιτρεπει τον συζυγο στη γεννα ή εαν το επιτρεπει η ποκιτικη του Ιασω!

ααα ψιλοκοντευεις εσυ ..!!!  τ καλα.?!?! 

οταν το μαθεις ενημερωσε με κ εμενα..οσον αφορα στην πολιτικη τ ιασω..γτ κ εμενα μ ενδιαφερει...

την αυχενικη τν εκανες στο ιασω.?

εμενα εκει μ στελνει..κ δν ξερω..

αλλα β επιπεδου κ τον υπερηχο τ γ' τριμηνου στον κ.κουρτη...γ τν οποιο εχω ακουσει πολυ καλα λογια..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

ααα ψιλοκοντευεις εσυ ..!!!  τ καλα.?!?! 

οταν το μαθεις ενημερωσε με κ εμενα..οσον αφορα στην πολιτικη τ ιασω..γτ κ εμενα μ ενδιαφερει...

την αυχενικη τν εκανες στο ιασω.?

εμενα εκει μ στελνει..κ δν ξερω..

αλλα β επιπεδου κ τον υπερηχο τ γ' τριμηνου στον κ.κουρτη...γ τν οποιο εχω ακουσει πολυ καλα λογια..!

Ναι κοντευω σιγα σιγα!!Στο επομενο ραντεβου με τη γιατρο θα τη ρωτησω,μακαρι να επιτρεπουν γιατι το θελω παρα πολυ!

Οχι εγω την αυχενικη την εγραψα με τον εοπυυ και την εκανα σε ενα διαγνωστικο κεντρο κ ειχα και 3d εγχρωμες φωτογραφιες...οπως επισης κ τη β'επιπεδου παλι εκει θα την κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

Ναι κοντευω σιγα σιγα!!Στο επομενο ραντεβου με τη γιατρο θα τη ρωτησω,μακαρι να επιτρεπουν γιατι το θελω παρα πολυ!

Οχι εγω την αυχενικη την εγραψα με τον εοπυυ και την εκανα σε ενα διαγνωστικο κεντρο κ ειχα και 3d εγχρωμες φωτογραφιες...οπως επισης κ τη β'επιπεδου παλι εκει θα την κανω!

αα τι ωραια..!!!  

ελπιζω να πανε ολα τελεια καλη μου...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

αα τι ωραια..!!!  

ελπιζω να πανε ολα τελεια καλη μου...!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ και σε εσενα ευχομαι οτι καλυτερο με μια τελεια εγκυμοσυνη και ενα γερο νινακι!!!!Εγω σημερα εχω τη β'επιπεδου κ αγχωνομαι λιγακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ και σε εσενα ευχομαι οτι καλυτερο με μια τελεια εγκυμοσυνη και ενα γερο νινακι!!!!Εγω σημερα εχω τη β'επιπεδου κ αγχωνομαι λιγακι!!

να μην αγχωνεσαι καθολου..!!ολα θα ειναι τελεια.... εχεις δει τι ειναι.? εσυ τ ηθελες.?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η katerinant95 είπε:

να μην αγχωνεσαι καθολου..!!ολα θα ειναι τελεια.... εχεις δει τι ειναι.? εσυ τ ηθελες.?

 

Ηθελα κοριτσακι και μαλλον ειναι κοριτσακι δεν μας εχουν πει με βεβαιοτητα!Σημερα θα μαθουμε!!!Εχω ηδη ενα γιο οποτε θα μου αρεσε η ιδεα να εχω κ ενα κοριτσακι!!!!Βεβαια να ειναι υγειες και ας ειναι οτι θελει!!!Εσυ εχεις κανει αυχενικη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Aggeliki.D είπε:

Ηθελα κοριτσακι και μαλλον ειναι κοριτσακι δεν μας εχουν πει με βεβαιοτητα!Σημερα θα μαθουμε!!!Εχω ηδη ενα γιο οποτε θα μου αρεσε η ιδεα να εχω κ ενα κοριτσακι!!!!Βεβαια να ειναι υγειες και ας ειναι οτι θελει!!!Εσυ εχεις κανει αυχενικη;;;

αυτο ακριβως...!!!

εγω εχω την αυχενικη μου την πεμπτη....αν κ μ ειχε κολλησει η παρασκευη..πιο πανω το εχω γραψει λαθος..χιχιχιχ.....

και ελπιζω να μου ευχαριστα πραγματα..και να μου δωσει εστω και καποιες πιθανοτητες για το φυλο....εχω αγχος..

θα ειμαι 11εβδομαδες και 4ημερων..λες να εχω ιθανοτητες αν ειναι στις καλες του ο μωρακι μας να μας δειξει.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμ νομιζω δυσκολο,εγω οταν εκανα αυχενικη ημουν 13w1d κ μου ειχε πει με καθε επιφυλαξη κοριτσι κ πως καλυτερα φαινεται απο την 15η εβδομαδα κ μετα!Βεβαια εμας το νινι τοσους μηνες δε μας αφηνει να δουμε εχει συνεχεια κλειστα τα ποδαρακια...σε αντιθεση με τον γιο μου που παντα τα ειχε ορθανοιχτα κ μας εδειξε απο νωρις τα κακη του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Aggeliki.D είπε:

Μμμ νομιζω δυσκολο,εγω οταν εκανα αυχενικη ημουν 13w1d κ μου ειχε πει με καθε επιφυλαξη κοριτσι κ πως καλυτερα φαινεται απο την 15η εβδομαδα κ μετα!Βεβαια εμας το νινι τοσους μηνες δε μας αφηνει να δουμε εχει συνεχεια κλειστα τα ποδαρακια...σε αντιθεση με τον γιο μου που παντα τα ειχε ορθανοιχτα κ μας εδειξε απο νωρις τα κακη του!!!

ε αμα ειναι κοριτσι φαινομαστε εμεις αο μικρες πως ειμαστε ζορικες...χαχαχα

τ ν πω.? ελπιζω ν μ ειμαστε εστω κ λιγο τυχεροι κ ν μας εστω κ μ επιφυλαξη...

αλλα ν μας πουν κατι....  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Μακαρι να εισαι τυχερη κ να μαθεις!!!εμενα δε μου εκανε τη χαρη το νινι σημερα θα δειξει!!!

εε σημερα θα ειναι στις καλες του..χαχαχαχα..!!!και θα σου πανε ολα τελεια..οχι απλα καλα..!!!!περιμενουμε νεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

εε σημερα θα ειναι στις καλες του..χαχαχαχα..!!!και θα σου πανε ολα τελεια..οχι απλα καλα..!!!!περιμενουμε νεα...

Το ελπιζω να μας δειξει να αρχιζουμε να ψωνιζουμε κι ολας!!!!!Σ'ευχαριστω παρα πολυ μου δινεις δυναμη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

Ναι κοντευω σιγα σιγα!!Στο επομενο ραντεβου με τη γιατρο θα τη ρωτησω,μακαρι να επιτρεπουν γιατι το θελω παρα πολυ!

Οχι εγω την αυχενικη την εγραψα με τον εοπυυ και την εκανα σε ενα διαγνωστικο κεντρο κ ειχα και 3d εγχρωμες φωτογραφιες...οπως επισης κ τη β'επιπεδου παλι εκει θα την κανω!

Αγγελική δεν ήξερα ότι γράφεται...Έχω είναι να τη κάνω τέλη σεπτεμβρη μπορείς να μπει πεις πως γίνεται να τη γράψεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Stelvan είπε:

Αγγελική δεν ήξερα ότι γράφεται...Έχω είναι να τη κάνω τέλη σεπτεμβρη μπορείς να μπει πεις πως γίνεται να τη γράψεις;;;

Καλησπερα κοριτσι μου!Θα πας στο γιατρο σου και θα του ζητησεις να σου την γραψει με τον εοπυυ,εγω ετσι εκανα κ με την αυχενικη αλλα και με τη β'επιπεδου...νονιζω πως γραφεται κ το ντομπλερ αλλα δεν ειναι καθολου σιγουρη γι'αυτο.....για την αυχενικη πληρωσα 14€

Συνηθως οι γιατροι δεν το λενε οτι γραφεται γιατι περνουν ποσοστα κυριως απο τα ιδιωτικα νοσοκομεια...εμενα δε μου ειχε πει πως μπορει να μου τη γραψει,το εμαθα τυχαια μια εβδοαμδα πριν την εξεταση και κατευθειαν επικοινωνησα μαζι της για να μου τη γραψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου!Θα πας στο γιατρο σου και θα του ζητησεις να σου την γραψει με τον εοπυυ,εγω ετσι εκανα κ με την αυχενικη αλλα και με τη β'επιπεδου...νονιζω πως γραφεται κ το ντομπλερ αλλα δεν ειναι καθολου σιγουρη γι'αυτο.....για την αυχενικη πληρωσα 14€

Συνηθως οι γιατροι δεν το λενε οτι γραφεται γιατι περνουν ποσοστα κυριως απο τα ιδιωτικα νοσοκομεια...εμενα δε μου ειχε πει πως μπορει να μου τη γραψει,το εμαθα τυχαια μια εβδοαμδα πριν την εξεταση και κατευθειαν επικοινωνησα μαζι της για να μου τη γραψει.

Να σαι καλά ...θα τον ρωρησω....ΕίνΑι το δεύτερο παιδάκι μου και τα οικονομικά μας δεν είναι Καλά ..Είμαστε σε δίλλημα κατά πόσον μεινουμε στον ίδιο γιατρό....ξεγενναει σε ιδιωτικο Αλλά είναι πολύ καλος.....λόγω ενός προβλήματος υγείας μου χειρίστηκε πολύ καλά την πρώτη εγκυμοσυνη μου και το πάλεψε για φυσιολογικό.   Τουλάχιστον να μη πληρώσω αυτές τις μεγάλες εξετάσει ς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Stelvan είπε:

Να σαι καλά ...θα τον ρωρησω....ΕίνΑι το δεύτερο παιδάκι μου και τα οικονομικά μας δεν είναι Καλά ..Είμαστε σε δίλλημα κατά πόσον μεινουμε στον ίδιο γιατρό....ξεγενναει σε ιδιωτικο Αλλά είναι πολύ καλος.....λόγω ενός προβλήματος υγείας μου χειρίστηκε πολύ καλά την πρώτη εγκυμοσυνη μου και το πάλεψε για φυσιολογικό.   Τουλάχιστον να μη πληρώσω αυτές τις μεγάλες εξετάσει ς.

Μη τον ρωτησεις καλυτερα πες του ευθεως οτι εμαθες πως γραφονται αυτες οι εξετασεις κ δε θα ηθελες να τις πληρωσεις γιατι κ μενα στην αρχη μου ελεγε πως δε μπορουμε να τη γραψουμε κ τετοια αλλα μοκις αγριεψα λιγο μια χαρα μου τις εγραψαν και τις δυο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Μη τον ρωτησεις καλυτερα πες του ευθεως οτι εμαθες πως γραφονται αυτες οι εξετασεις κ δε θα ηθελες να τις πληρωσεις γιατι κ μενα στην αρχη μου ελεγε πως δε μπορουμε να τη γραψουμε κ τετοια αλλα μοκις αγριεψα λιγο μια χαρα μου τις εγραψαν και τις δυο.....

Θα του κάνω και μια συζήτηση για το οικονομικο ζητάει πολλά κάθε μήνα και μετά τη γεννα.....αν δε μπορεί να μου κάνει μια καλύτερη τιμή ια το σκεφτώ να ψάξω άλλο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Stelvan είπε:

Θα του κάνω και μια συζήτηση για το οικονομικο ζητάει πολλά κάθε μήνα και μετά τη γεννα.....αν δε μπορεί να μου κάνει μια καλύτερη τιμή ια το σκεφτώ να ψάξω άλλο......

Παντως εγω εκανα σημερα τη β'επιπεδου με τον εοπυυ ο απλως υπερυχος ηταν 6€ πληρωσα ομως 46€ γιατι ηθελα να κανω τον τρισδιαστατο που ειναι κ εγχρωμος....μικα με το γιατρος σου γιατι ειναι κριμα να μη γλιτωσεις καποια χρηματα....

Οσο για τα λεφτα μαιευτηριου δυστυχως τα ιδιωτικα ειναι πανακριβα και για μενα ειναι σαν να πληρωνεις ξενοδοχειο!Τον γιο μου πριν 7 χρονια τον γεννησα στο αρεταιειο και εμεινα απολυτα ικανοποιημενη δυστυχως ομως τωρα αναγκαστικα θα παω στο ιασω γιατι εκει ειναι η γιατρος μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 η εξεταση ηταν τελεια!!Ολα τα οργανα,η καρδουλα,ο πλακουντας ο ομφαλιος λωρος υπεροχα!!!!Επισης ειναι κοριτσακι και ζυγιζει ακριβως 500gr...Το μονο που η σκατουλα ολο κρυβοταν και δεν μας αφησε να δουμε καλα το μουτρακι της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...