Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σουβλιες στην αρχη της κυησης


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Δεν εχεις αγχος για την αυχενικη???Πωπω ειδες χερακια και ποδαρακια κανονικα σχηματισμενα ε??Αχ μωρε.Τα συμπτωματα νομιζω οτι μετα τη 12η βδομ υποχωρουν

Στην αυχενική φαίνονται πολλα :) χέρια πόδια - δάχτυλα - το στομάχι και η ουροδοχος κύστη :) και οι κινήσεις του οπως πολλα μωρά τοτε πιπιλάνε το δάχτυλο τους :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Δεν εχεις αγχος για την αυχενικη???Πωπω ειδες χερακια και ποδαρακια κανονικα σχηματισμενα ε??Αχ μωρε.Τα συμπτωματα νομιζω οτι μετα τη 12η βδομ υποχωρουν

Άγχος έχω πάρα πολύ για να είναι όλα καλά!!! Μακάρι να είναι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Κορίτσια εγώ έκανα υπέρηχο στις 10 εβδομάδες πριν 4 μέρες δηλαδή και το μωράκι είναι 3.2 εκατοστά και παλμοί 170. Είδαμε και χεράκια και ποδαράκια :-) Τώρα στις 16 του μήνα έχουμε την Αυχενική. Το ένστικτο μου λέει οτι ειναι αγορακι. Οχι ότι έχω προτιμήσεις αλλα έτσι νιώθω. Τα συμπτώματα δεν μου έχουν υποχωρήσει ακόμα αλλα κάνω υπομονή!

Με το καλο το μπεμπακι σου και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σ ευχομαι ! 

Και εγω απο την αρχη λεω αγόρι εχω αλλα στη αυχενική έγινε μια πρωτη εκτίμηση για κοριτσι .. Για να δουμε ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Με το καλο το μπεμπακι σου και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σ ευχομαι ! 

Και εγω απο την αρχη λεω αγόρι εχω αλλα στη αυχενική έγινε μια πρωτη εκτίμηση για κοριτσι .. Για να δουμε ... 

Σ εευχαριστώ πολύ σου εύχομαι κι σένα μια πολύ καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη :-):-):-) Απ οτι κατάλαβα στην αυχενικη δεν λένε το φύλο με σιγουριά ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Σ εευχαριστώ πολύ σου εύχομαι κι σένα μια πολύ καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη :-):-):-) Απ οτι κατάλαβα στην αυχενικη δεν λένε το φύλο με σιγουριά ε;

Δεδομένου οτι εώς την 13 εβδομαδα τα γεννητικό όργανα ειναι διογκούμενα και μοιάζουν και στα δυο φύλλα δεν φαινεται καθαρά ... Με βαση την εμπειρία του ιατρού και το ποσο καλό μηχάνημα υπέρηχους εχει κανει απλα μια εκτίμηση .. Απο οσο ξερω πολλοί πευτουν μεσα αλλα υπάρχουν και ανατροπές .. Εγω ως νοσηλεύτρια δεν ξερω και πολλα στο τομέα των ηπερηχων και για αυτό ζήτησα σε ενα αλλο θεμα που άνοιξα να σχολιάσουν τα κορίτσια κατα ποσο έπεσα η πρόβλεψη των ιατρών τους μεσα η κατα ποσο άλλαξε κατι αλλα δεν πηρα πολλες απαντήσεις .. Εγω ελπίζω να βγήκε κατι στη πορεία γιατι το πει και οι όρχεις διαμορφώνονται απο την 12 ως τη 14 εβδομαδα ...

για μένα ολα θα ξεκαθαρίσουν την επόμενη εβδομαδα ...

πολλοί με θεωρούν οτι ειμαι υπερβολική στο συγκεκριμένο θέμα και οτι κανω διακρίσεις 

1) θελω να δω κατα ποσο οτι αισθάνομαι ισχύει 

2) το λατρεύω το πλάσμα μεσα μου και μιλαω καθε μερα μαζι του :P δικαιούμαι να το φαντάζομαι και ολα με τα γάλανά η τα ροζουλί του και να ηρεμήσω :) 

πανω απο ολα να ειναι γερά και δυνατά και υγιή τα μωρά μα και όλου του κόσμου 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Αχ κοριτσάκι μου υπομονή !! Να πίνεις πολλααααα νερά και και decaf τσάι για να σου κανει διούρηση να καθαρίσεις !! Περάστηκα 

Τα νευρα μου....Σε δυο ωρες εχω ραντεβου με τη γιατρο να δω τι θα μου πει.Θα της πω να κανουμε και εναν γρηγορο υπερηχο να δουμε αν ολα πανε καλα με το νινι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Τα νευρα μου....Σε δυο ωρες εχω ραντεβου με τη γιατρο να δω τι θα μου πει.Θα της πω να κανουμε και εναν γρηγορο υπερηχο να δουμε αν ολα πανε καλα με το νινι

Ε ναι αφου μπορεις να το δεις το μικράκι σου <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Ε ναι αφου μπορεις να το δεις το μικράκι σου <3 

Αχ ας ειναι ολα καλα!!!Ρε κοριτσια μονο εγω εχω τοσο αγχος??Μπαινω να διαβασω πληροφοριες για το πρωτο 3μηνο και ολο πεφτω σε ιστοριες γυναικων που ειχαν παλλινδρομη τη 10,11 βδομαδα,αλλες που απλα το μωρο σταματησε να αναπτυσεται στη 20 βδομαδα και δε μπορω να ηρεμησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Αχ ας ειναι ολα καλα!!!Ρε κοριτσια μονο εγω εχω τοσο αγχος??Μπαινω να διαβασω πληροφοριες για το πρωτο 3μηνο και ολο πεφτω σε ιστοριες γυναικων που ειχαν παλλινδρομη τη 10,11 βδομαδα,αλλες που απλα το μωρο σταματησε να αναπτυσεται στη 20 βδομαδα και δε μπορω να ηρεμησω.

Το ξερω αυτο το αγχος με πιανει και εμενα κατα φάσεις αλλα βάζω κατω τη λογική και συνέρχομαι μετα ...

ολες οι γυναίκες εχουν αγωνία και φόβο πριν απο καθε υπέρηχο ειναι απόλυτα φυσιολογικό...εώς να τελειωσει το πρωτο τρημηνο οι πιθανότητες για αποβολή λενε οτι ειναι γύρω στις 15% αλλα ξερω οτι οι περισσότερες αυτόματες αποβολές γυνονται απο την 7 εώς την 9 εβδομαδα (οχι πανικός ειναι σπάνιο και αν έτυχε μια φορα δεν συμβαίνει οτι θα ξανα γινει ) 

 Μετα το πρωτο τρημηνο ειναι πολυ  σπάνιο να συμβεί αυτόματη αποβολή.. Και αν ψάξεις στο βάθος γιατι συμβαίνουν έστω και σπάνια θα δεις οτι υπαρχει ιστορικό απο πισω (  ορμονικές διαταραχές οπως στο θυρεοειδή ή το παγκρεας δηλαδή διαβήτης ή καποιο σεξουακικό μεταδιδομεβο νόσημα Η υπέρταση, η κύηση που προέκυψε με βοηθεια οπως εξωσωματική) μην παρεξηγηθώ οτι στις παραπανω περιπτώσεις συμβαίνουν παντα αποβολές απλα εκει θεωρείται αυξημένου κινδύνου η κύησης γιατι η μητέρα φερει τα συγκεκριμένα προβλήματα ... 

Να χαλάρωσεις και να λες : το νινακι μου ειναι καλα και καλα θα ειναι ως το τελος ... Υπομονή εώς τη 13 εβδομαδα εκει θα δεις πολλα στο υπέρηχο και εκει θα καταλάβεις οτι το παιδι ειναι εκει μεσα σου και προχωράτε μαζι...

υπομονη και θετικη σκέψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω εχω αυτο το αγχος αλλα αποφασισα πως δεν θα ξαναψαξω τπτ.... Θα προσπαθησω να αφουγκραστω τον εαυτο μου κ να εχω παντα θετικες σκεψεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η tamy είπε:

Και εγω εχω αυτο το αγχος αλλα αποφασισα πως δεν θα ξαναψαξω τπτ.... Θα προσπαθησω να αφουγκραστω τον εαυτο μου κ να εχω παντα θετικες σκεψεις...

Ακριβως αυτο !!! 

Και γιατι δηλαδή να μην σκεφτόμαστε τα καλα αλλα τα κακά ;; 

Ολα υπέροχα θα πανε για όλες :) 

εσυ ταμυ σε ποια εβδομαδα εισαι ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γυρισα !!!Το νινι μας μεγαλωσε και αλλο και ειναι μια χαρα!!!Α ξεχασα να σας πω οτι εκτος απο ουρολοιμωξη τα χει παιξει και ο θυρεοειδης μου.Το περιμεναμε φυσικα γιατι ετσι κι αλλιως παιρνω χαπι για το θυρεοειδη απλα το νινι το αποτελειωσε.Μιυ ανεβασε δοση στο χαπι και για την ουρολ μου δωσε αντιβιωση συμβατη με εγκυμοσυνη και στις 28/8 θα ξανακανω εξετασεις.Εμενα μου πε οτι οι περισσοτερες αποβολες συμβαινουν μεχρι την 8 βδομαδα κατα 80% .Και γω ετσι εχω διαβασει.Λοιπον απο δω και περα θετικη σκεψη.Για τον θυρεοειδη δεν αγχωνομαι γιατι ξερω τι πρεπει να κανω .Ετσι κι αλλιως ζω χωρις θυρεοειδη εδω και πολλα χρονια( εχω κανει αφαιρεση)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσια γυρισα !!!Το νινι μας μεγαλωσε και αλλο και ειναι μια χαρα!!!Α ξεχασα να σας πω οτι εκτος απο ουρολοιμωξη τα χει παιξει και ο θυρεοειδης μου.Το περιμεναμε φυσικα γιατι ετσι κι αλλιως παιρνω χαπι για το θυρεοειδη απλα το νινι το αποτελειωσε.Μιυ ανεβασε δοση στο χαπι και για την ουρολ μου δωσε αντιβιωση συμβατη με εγκυμοσυνη και στις 28/8 θα ξανακανω εξετασεις.Εμενα μου πε οτι οι περισσοτερες αποβολες συμβαινουν μεχρι την 8 βδομαδα κατα 80% .Και γω ετσι εχω διαβασει.Λοιπον απο δω και περα θετικη σκεψη.Για τον θυρεοειδη δεν αγχωνομαι γιατι ξερω τι πρεπει να κανω .Ετσι κι αλλιως ζω χωρις θυρεοειδη εδω και πολλα χρονια( εχω κανει αφαιρεση)

Μπράβω κοριτσάκι μου !!!

καταπλικτικα νεα :) ποςο χάρηκα.

Αφου ο θυροηδης ειναι υπό έλεγχο και σε παρακολουθεί και σου αλλαζει χάπι έγκαιρος ολα θα κυλήσουν ομαλά  :) 

 Υπομονή τωρα ως που να περάσουν οι μερες και να αρχίσουμε να τα νιώθουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Μπράβω κοριτσάκι μου !!!

καταπλικτικα νεα :) ποςο χάρηκα.

Αφου ο θυροηδης ειναι υπό έλεγχο και σε παρακολουθεί και σου αλλαζει χάπι έγκαιρος ολα θα κυλήσουν ομαλά  :) 

 Υπομονή τωρα ως που να περάσουν οι μερες και να αρχίσουμε να τα νιώθουμε... 

Καλα αυτη τη στιγμη μονο υπο ελεγχο δεν ειναι ο θυρεοειδης αλλα αφου τωρα βγηκαν τα αποτελ των εξετασεων ανεβαζουμε δοση σιγα σιγα και βλεπουμε.Και να φανταστεις οτι πριν μεινω εγκυος κρατουσα επιτηδες την Tsh χαμηλη για να χει περιθωριο σε περιπτωση εγκυμοσυνης αλλα το νινι μιλαμε με εχει ξεζουμισει απο τωρα.Απο 0.84 που ηταν η tsh πηγε 11!!!!!το φυσιολ ειναι μεχρι 4!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

Τελείωσα το TEI και βρήκα δουλειά σε μια ιδιωτική κλινική .... Και έπαιρνα 620€ Το μηνα .... Τι να πρωτο πληρώσαμε ;; Οι συνθήκες εργασιας άθλιες πίεση και ειπα τοσα χρονια σπουδές και ειπα θα φυγω εξω και οτι γινει !!! Τωρα εδω ακομα προσαρμοζόμαστε δεν εχουμε ακομα σταθεί στα πόδια μας 

ευχομαι οτι καλυτερο λοιπον!!!πάντως λενε οτι οι αυξημενοι παλμοι δειχνουν κοριτσι κ οι 170 που εχεις αυτο μαρτυρουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Καλα αυτη τη στιγμη μονο υπο ελεγχο δεν ειναι ο θυρεοειδης αλλα αφου τωρα βγηκαν τα αποτελ των εξετασεων ανεβαζουμε δοση σιγα σιγα και βλεπουμε.Και να φανταστεις οτι πριν μεινω εγκυος κρατουσα επιτηδες την Tsh χαμηλη για να χει περιθωριο σε περιπτωση εγκυμοσυνης αλλα το νινι μιλαμε με εχει ξεζουμισει απο τωρα.Απο 0.84 που ηταν η tsh πηγε 11!!!!!το φυσιολ ειναι μεχρι 4!!

11 ??????? τέρματησες :P 

Με το χάπι τωρα θα φτιάξει :) 

υπονονή φιλη μου...

εγω μπήκα στο 4 μηνα επίσημα αλλα συνεχίζω και εχω τάσης προς εμετό και 2 μερες τωρα τρομερό πονοκέφαλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

ευχομαι οτι καλυτερο λοιπον!!!πάντως λενε οτι οι αυξημενοι παλμοι δειχνουν κοριτσι κ οι 170 που εχεις αυτο μαρτυρουν!

Σε ευχαριστώ Έλενα,

Θα ξέρω σε μια εβδομάδα το φύλο :):) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Winter mama to be είπε:

11 ??????? τέρματησες :P 

Με το χάπι τωρα θα φτιάξει :) 

υπονονή φιλη μου...

εγω μπήκα στο 4 μηνα επίσημα αλλα συνεχίζω και εχω τάσης προς εμετό και 2 μερες τωρα τρομερό πονοκέφαλο.. 

Ασε σου λεω με ρουφαει το παιδι μου.Αχ μπηκες στον 4ο???Τι ωραιαααααα.Ε σιγα σιγα νομιζω θα αρχισουν να φευγουν τα συμπτωματα.??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!! Σημερα ειμαι 6 εβδομαδων κ 2 ημερων...

στις πριν 21 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

Ακριβως αυτο !!! 

Και γιατι δηλαδή να μην σκεφτόμαστε τα καλα αλλα τα κακά ;; 

Ολα υπέροχα θα πανε για όλες :) 

εσυ ταμυ σε ποια εβδομαδα εισαι ;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσια γυρισα !!!Το νινι μας μεγαλωσε και αλλο και ειναι μια χαρα!!!Α ξεχασα να σας πω οτι εκτος απο ουρολοιμωξη τα χει παιξει και ο θυρεοειδης μου.Το περιμεναμε φυσικα γιατι ετσι κι αλλιως παιρνω χαπι για το θυρεοειδη απλα το νινι το αποτελειωσε.Μιυ ανεβασε δοση στο χαπι και για την ουρολ μου δωσε αντιβιωση συμβατη με εγκυμοσυνη και στις 28/8 θα ξανακανω εξετασεις.Εμενα μου πε οτι οι περισσοτερες αποβολες συμβαινουν μεχρι την 8 βδομαδα κατα 80% .Και γω ετσι εχω διαβασει.Λοιπον απο δω και περα θετικη σκεψη.Για τον θυρεοειδη δεν αγχωνομαι γιατι ξερω τι πρεπει να κανω .Ετσι κι αλλιως ζω χωρις θυρεοειδη εδω και πολλα χρονια( εχω κανει αφαιρεση)

Ετσι μπραβο!!!! Τελεια!!! Υπομονη θετικη σκεψη και σε λιγους μηνες θα κραταμε αγκαλια τα μπεμπακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Ασε σου λεω με ρουφαει το παιδι μου.Αχ μπηκες στον 4ο???Τι ωραιαααααα.Ε σιγα σιγα νομιζω θα αρχισουν να φευγουν τα συμπτωματα.??

Μου έχει μεινει η κουραση .. Σέρνομαι χωρις να κανω τιποτα αμα κανω την παραμικρή προσπάθεια γίνομαι κουρέλι ... 

Το χειρότερο ειναι οι ενοχλήσεις στο στομάχι ... Πεινάω αλλα δεν μου αρεσει τιποτα να φαω και αν φαω θα ειναι καμια ντομάτα ή αγουρι ή κανενα βραστο αυγό και φρούτα  !! Αυτο με ταλαιπωρεί .. εκτός απο την εξάντληση λόγω του οτι δεν παίρνω ενεργεια εχω κ τύψεις πως θα αναπτυχθεί το μωρό μου αν εγω δεβ μπορω να τροω σωστά ;; Ευχομαι να περασει γρηγορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

Μου έχει μεινει η κουραση .. Σέρνομαι χωρις να κανω τιποτα αμα κανω την παραμικρή προσπάθεια γίνομαι κουρέλι ... 

Το χειρότερο ειναι οι ενοχλήσεις στο στομάχι ... Πεινάω αλλα δεν μου αρεσει τιποτα να φαω και αν φαω θα ειναι καμια ντομάτα ή αγουρι ή κανενα βραστο αυγό και φρούτα  !! Αυτο με ταλαιπωρεί .. εκτός απο την εξάντληση λόγω του οτι δεν παίρνω ενεργεια εχω κ τύψεις πως θα αναπτυχθεί το μωρό μου αν εγω δεβ μπορω να τροω σωστά ;; Ευχομαι να περασει γρηγορα 

Αχ θες να αλλαξουμε???Εγω ολη μερα θελω να τρωω για να στρωνει το στομαχι μου.Τι κακο και αυτο???Περιττο να σας πω οτι τα παντελονια μου δε μου κανουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παρολο που μου αρεσει το φαγητο εχασα μεσα σε μια βδομαδα 2 κιλα....πιστευω οτι φταιει η ζεστη...ολη μερα ζεσταινομαι πολυ και δεν θελω να φαω πολυ....πινω ομως παρα πολυ νερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tamy είπε:

Εγω παρολο που μου αρεσει το φαγητο εχασα μεσα σε μια βδομαδα 2 κιλα....πιστευω οτι φταιει η ζεστη...ολη μερα ζεσταινομαι πολυ και δεν θελω να φαω πολυ....πινω ομως παρα πολυ νερο!

Αααα σωστα με τη ζεστη μονο σαλατες και φρουτα θες.Εδω που μενω εγω ομως εχουμε 16 βαθμους χαχαχα όποτε...καμια σωτηρια.Αχ αυτο το νερο.Δε πινω καθολου!!!!Με το ζορι ενα λιτρο.Κανονικα η γιατρος μου πε 2-2.5 λιτρα αλλα οσο περιεργο και αν σας φανει το νερο με αναγουλιαζει.Οχι τωρα με την εγκυμοσυνη.Παντα ετσι ημουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cecilaki k @Rosemary να ξέρατε πως ειστε οι αιτίες που χαμογέλασα σμρ μου δώσατε τοσο κουραγιο και ελπιδα απο αυτα που διάβασα ! Μα τοσο !

σας ευχαριστω εύχομαι υγιή και τελειομηνη εγκυμοσυνη την ευλογία της Παναγίας σε όλες μας !

εγω σε αναμονή ! Φφφφ

11/7 βιοχημική στην 7η εβδομάδα δεν άκουσα ποτε καρδια

εμεινα αμέσως μετα ! Δηλ τελευταίο αιμα που είδα ηταν αυτο της αποβολής 

χιριακη τέλος Ιούλιο θετική με άνοδο εκπληκτική !  3/8 ειδαμε ενα μαύρο σακο μονο , μου λεει υπομονη ... 

4/8 πονο έντονο καφε στο σκουπισμα κρύος ιδρώτας και ετοίμασα τον εαυτό μου για τα χειρότερα για απανωτή φορά !ευτηχως ηταν ελάχιστο 

7/8 χοριακη 36000 εκπληκτική μου είπαν 

σημερα πηγα για αναρρωτική και για να μου την δώσουν επειδή έλειπε ο γιατρος μου έπρεπε να με δει .. κολπικο μεγαλύτερο σακο αλλα μου λεει δεν βλεπω εμβρυο να κανεις και άλλη χοριακη ξάπλα και προγεστερονη που έπινα απο την αρχη !μου λεει δεν ξέρουμε την ημερομηνία σύλληψης οποτε περίμενε  αγχώθηκα πολυυυ 

ειχα περισσότερα υγρα περίπου στις 10/7 και μάλιστα δεν ήρθαμε σε επαφη Γτ μου είπαν οτι δεν κάνει αμέσως εγκυμοσυνη ! Ειμαι τρομοκρατημένη μονο η προσευχή με ήρεμει και τωρα οι ιστορίες σας ❤️❤️

Ευχαριστω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...