Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σουβλιες στην αρχη της κυησης


Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

πηγαινω σε δυο γιατρους γτ εχω αποφασισει οτι θα γεννήσω στο νοσοκομειο του νησιου μου αλλα αν εχεις καποιο θεμα πχ προβλημα με το σακχαρο εχουμε έλλειψη σε καποιες ειδικότητες δεν εχουμε ουτε ΜΕΘ οποτε δε σε αναλαμβανει ο γιατρος του νοσοκομειου κ σρ στέλνει εκτός νησιού οποτε πηγαινω και σε ιδιωτη που αυτος γενναει εκτος νησιου σε περιπτωση που χρειαστει να παω με αυτον τελικα!!! οι παλμοι λενε οτι ειναι υψηλοι στα κοριτσια κ χαμηλοί στα αγορια οποτε η rosemary θα πρεπει να εχει κοριτσι κ η cecilia αγορι για να δουμε!!Γκλορια καλωσηρθες και με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!εγω εχω αναγουλες αναλογα τι θα φαω...ηπια ενα φυσικο χυμο την προηγούμενη φορα κ ημουν ολη την ημερα χαλια κ το βραδυ εκανα εμετο!!!ασε!!!για πες μας εσυ τους παλμους του δικου σου να δούμε πεφτουν μεσα σε αυτο που λενε?!

Γεια σου ελενα !! Εμενα εχει 170 παλμούς !! Και εγω ρώτησα τη γιατρό μου κ μου ειπε δεν εχει αποδειχτεί κατι τετοιο , απλα συνηθίζεται να λέγεται ... Για να διυμε ομως θα εχω μπουμπού Η αγοράκι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ ότι αφορά το φύλο έχω φαγωθεί οτι εχω αγόρι .... Δεν ξερω ίσως εχω αδυναμία πιο πολυ ... Οχι πως αν κανω κοριτσάκι δεν θα ξετρελαθω αλλα ειναι απλα μεσα στο μυαλό μου και εχω πολυ περιέργεια να μαθω και να ηρεμήσω ... Η αυχενική έδειξε κατα 80% κοριτσι ..  Δεν ξερω θα περιμενω και βλέπουμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλά μην ξεχνιόμαστε πανω απο ολα να ειναι υγιή και γερά τα διαμάντια μας ... Το οτι συζητάμε για το φύλο ειναι καθαρά απο αγωνία και περιέργεια ... Να κανουμε Γαλανά ή ροζ όνειρα :):) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Εγώ ότι αφορά το φύλο έχω φαγωθεί οτι εχω αγόρι .... Δεν ξερω ίσως εχω αδυναμία πιο πολυ ... Οχι πως αν κανω κοριτσάκι δεν θα ξετρελαθω αλλα ειναι απλα μεσα στο μυαλό μου και εχω πολυ περιέργεια να μαθω και να ηρεμήσω ... Η αυχενική έδειξε κατα 80% κοριτσι ..  Δεν ξερω θα περιμενω και βλέπουμε ...

Αααα αφου εκανες την αυχενικη αρα εχεις κοριτσακι!!!!!!Σπανια γινεται λαθος απο οσο ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Αααα αφου εκανες την αυχενικη αρα εχεις κοριτσακι!!!!!!Σπανια γινεται λαθος απο οσο ξερω

Δεν ξερω ...

Αφου εκανε τις μετρήσεις στο τελος ερηξε μια ματια και είπε  συγκεκριμένα : I think is going to be a girl 80% ... 

Δεν ειπε ξεκάθαρα ειναι κοριτσι...

οποτε λεω μηπως κατι βγήκε που δεν ειχε βγει ακομα ....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Δεν ξερω ...

Αφου εκανε τις μετρήσεις στο τελος ερηξε μια ματια και είπε  συγκεκριμένα : I think is going to be a girl 80% ... 

Δεν ειπε ξεκάθαρα ειναι κοριτσι...

οποτε λεω μηπως κατι βγήκε που δεν ειχε βγει ακομα ....

 

Ε σε λιγο που θα βγουν τα αποτελεσμετα της αιματολ θα μαθεις και το φυλο!!!Σε ποια πολιτεια μενεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Ε σε λιγο που θα βγουν τα αποτελεσμετα της αιματολ θα μαθεις και το φυλο!!!Σε ποια πολιτεια μενεις??

Σε 10 μερες θα ξερω :) να αρχισω επιτελους να το φαντάζομαι το Νίνακι μου ! Μένω νέα Υόρκη ! Και εσυ ΗΠΑ εισαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Σε 10 μερες θα ξερω :) να αρχισω επιτελους να το φαντάζομαι το Νίνακι μου ! Μένω νέα Υόρκη ! Και εσυ ΗΠΑ εισαι ;

Καλα θα ταν αχαχχα.Εγω Βελγιο!!!Εχεις παρει αδεια απο τη δουλεια η δε δουλευεις ;Παντως ρε κοριτσια γενικα αυτο που γινεται με τις εγκυμοσυνηες και τις δουλειες ειναι τραγικο παντου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα σε παλαιότερο ποσο σου οτι δεν θα σου ανανεώσουν την άδεια.. Αλλα μην σκας θα βρεις αλλη δουλεια οταν ερεθει η ωρα ... Εγω δεν δουλεύω ακομα γιατι ειναι σε διαδικασια αναγνώρισης πτυχίου και πρεπει να βγαλω άδεια ασκήσεως επαγγέλματος εδω.. Ειναι περίπλοκα λιγο . Ειμαι νοσηλευτρια και με περνάνε απο 40 κύματα.. Ολα θα γινουν σιγα σιγα ... Εκει πως ειναι τα πραγματα εφοσων θα εισαι ανεργη δικαιούσαι να παιρνεις κάποιο επίδομα αφου γεννήσεις ;; Εμενα προς το παρών μονο δωρεάν Medicare μου εχουν δωσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Διάβασα σε παλαιότερο ποσο σου οτι δεν θα σου ανανεώσουν την άδεια.. Αλλα μην σκας θα βρεις αλλη δουλεια οταν ερεθει η ωρα ... Εγω δεν δουλεύω ακομα γιατι ειναι σε διαδικασια αναγνώρισης πτυχίου και πρεπει να βγαλω άδεια ασκήσεως επαγγέλματος εδω.. Ειναι περίπλοκα λιγο . Ειμαι νοσηλευτρια και με περνάνε απο 40 κύματα.. Ολα θα γινουν σιγα σιγα ... Εκει πως ειναι τα πραγματα εφοσων θα εισαι ανεργη δικαιούσαι να παιρνεις κάποιο επίδομα αφου γεννήσεις ;; Εμενα προς το παρών μονο δωρεάν Medicare μου εχουν δωσει.. 

Οχι δε δικαιουμαι τίποτα δυστυχως!!!!Ευτυχως εχουμε καλη ασφαλεια υγειας και νοσηλειας( εδω ειναι δυο διαφορετικα πραγματα) οποτε κανω τα παντα ιδιωτικα και τα πληρωνει η ασφαλεια( μεσω του αντρα μου πλεον αφου εγω ειμαι ξανα ανεργη...)Ααα για να περνας φαση αναγνωρισης πτυχιου σημαινει οτι πηγες προσφατα ε??Ευχομαι να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Καλα εσυ τι ωρα κοιμασαι και ξυπνας??Τωρα δεν ειναι 5 το πρωι εκει??

Ναι εχω ερθει πρόσφατα :) ουτε χρόνο.. Εδω η ωρα ειναι 2:37 το μεσημέρι τωρα ! Ημαστε 7 ώρες πισω σε σχέση με την ελλαδα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Winter mama to be είπε:

Ναι εχω ερθει πρόσφατα :) ουτε χρόνο.. Εδω η ωρα ειναι 2:37 το μεσημέρι τωρα ! Ημαστε 7 ώρες πισω σε σχέση με την ελλαδα !! 

Ααα μεσημερι ειναι???Καλη φαση!!!.Τα αποτελεσματα απο την αιματολ ποτε θα τα παρεις??Αχ εγω περιμενω τη τριτη να κανω παλι υπερηχο για να δω αν ολα ειναι καλα.ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cecilaki είπε:

Ααα μεσημερι ειναι???Καλη φαση!!!.Τα αποτελεσματα απο την αιματολ ποτε θα τα παρεις??Αχ εγω περιμενω τη τριτη να κανω παλι υπερηχο για να δω αν ολα ειναι καλα.ουφ

15 Αύγουστο παίρνω την απάντηση... Βασικά τοτε εχω το επομενο ραντεβού οποτε θα παρω και τα αποτελεσματα... 

Σε ποια εβδομαδα εισαι ακριβως ; Ολα καλα θα σου πανε μονο πρόσεχε οσο μπορεις δηλαδή μην πολυ βγαίνεις και να εισαι ξάπλα και αραχτη ... Εγω αυτο κανω ολη μερα του μιλαω και το χαϊδεύω :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

15 Αύγουστο παίρνω την απάντηση... Βασικά τοτε εχω το επομενο ραντεβού οποτε θα παρω και τα αποτελεσματα... 

Σε ποια εβδομαδα εισαι ακριβως ; Ολα καλα θα σου πανε μονο πρόσεχε οσο μπορεις δηλαδή μην πολυ βγαίνεις και να εισαι ξάπλα και αραχτη ... Εγω αυτο κανω ολη μερα του μιλαω και το χαϊδεύω :) 

Τωρα ειμαι στην 8η και τη Δευτερα μπαινω στην 9η.Δε βγαινω καθολου .Ολη μερα ειμαι ξαπλωμενη χαχαχα ατειλειωτο το 24ωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Τωρα ειμαι στην 8η και τη Δευτερα μπαινω στην 9η.Δε βγαινω καθολου .Ολη μερα ειμαι ξαπλωμενη χαχαχα ατειλειωτο το 24ωρο

Με το καλό να περνάνε οι εβδομαδες ... Σκέψου θετικά .. Εγω ολο σκευτομουν διάφορα και ακομα σκευτομαι αλλα νωμιζω ποτε δεν θα σταματήσει αυτο ως που να γεννησουμε ... 

Σου ευχομαι οτι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

πως και αποφασισατε κοριτσια να πατε εξωτερικο?

Ελενακι με τη κατασταση στην Ελλαδα δε ειχα και πολλες επιλογες. Μου στειλε μηνυμα η γυναικολογος οτι βρηκαν τα αποτελεσματα των εξετασεων και οτι εχω ουρολοιμωξη!!!Ελεος ρε κοριτσια πια.Ποτε θα ηρεμησω??Μου πε αν θελω να παω σημερα το απογευμα να τα πουμε( ω ναι δουλευει και κυριακη) Προσπαθω να μεινω ηρεμη ,προσπαθω να χαλαρωσω και τσουπ κατι γινεται καθε φορα!!!!Που τη βρηκα την ουρολοιμωξη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Ελενακι με τη κατασταση στην Ελλαδα δε ειχα και πολλες επιλογες. Μου στειλε μηνυμα η γυναικολογος οτι βρηκαν τα αποτελεσματα των εξετασεων και οτι εχω ουρολοιμωξη!!!Ελεος ρε κοριτσια πια.Ποτε θα ηρεμησω??Μου πε αν θελω να παω σημερα το απογευμα να τα πουμε( ω ναι δουλευει και κυριακη) Προσπαθω να μεινω ηρεμη ,προσπαθω να χαλαρωσω και τσουπ κατι γινεται καθε φορα!!!!Που τη βρηκα την ουρολοιμωξη????

περαστικα κοριτσακι ελπιζω να περασει γρηγορα....Μεσα στο σπιτι πως την κολλησες;

Εγω χτες πηγα για υπεριχο...το σπορακι ηταν 2,7 χιλιοστα (6 εβδομαδων ακριβως). Ειδαμε την κουκιδα που αναβοσβηνε αλλα δεν καταφεραμε να την ακουσουμε. Η γιατρος ειπε ειναι μικρουλη ακομη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η tamy είπε:

περαστικα κοριτσακι ελπιζω να περασει γρηγορα....Μεσα στο σπιτι πως την κολλησες;

Εγω χτες πηγα για υπεριχο...το σπορακι ηταν 2,7 χιλιοστα (6 εβδομαδων ακριβως). Ειδαμε την κουκιδα που αναβοσβηνε αλλα δεν καταφεραμε να την ακουσουμε. Η γιατρος ειπε ειναι μικρουλη ακομη...

Τις εξετασεις τις ειχα κανει στην 6 βδομαδα απλα εδωτα αποτελ κανουν2-3βδομαδες να βγουν.Παιζει να την ειχα και απο πριν και να μην ειχα ενοχληση η εγω υποψιαζομαι οτι την προκαλεσαν τα κολπικα υποθετα.Εμεις καρδουλα ακουσαμε την 7η βδομαδα οποτε ειναι νωρις ακομα.Σου ειπα εγω 5 βδμ και 5 ημερων μονο σακο ειχαμε χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έκανα υπέρηχο στις 10 εβδομάδες πριν 4 μέρες δηλαδή και το μωράκι είναι 3.2 εκατοστά και παλμοί 170. Είδαμε και χεράκια και ποδαράκια :-) Τώρα στις 16 του μήνα έχουμε την Αυχενική. Το ένστικτο μου λέει οτι ειναι αγορακι. Οχι ότι έχω προτιμήσεις αλλα έτσι νιώθω. Τα συμπτώματα δεν μου έχουν υποχωρήσει ακόμα αλλα κάνω υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έκανα υπέρηχο στις 10 εβδομάδες πριν 4 μέρες δηλαδή και το μωράκι είναι 3.2 εκατοστά και παλμοί 170. Είδαμε και χεράκια και ποδαράκια :-) Τώρα στις 16 του μήνα έχουμε την Αυχενική. Το ένστικτο μου λέει οτι ειναι αγορακι. Οχι ότι έχω προτιμήσεις αλλα έτσι νιώθω. Τα συμπτώματα δεν μου έχουν υποχωρήσει ακόμα αλλα κάνω υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Κορίτσια εγώ έκανα υπέρηχο στις 10 εβδομάδες πριν 4 μέρες δηλαδή και το μωράκι είναι 3.2 εκατοστά και παλμοί 170. Είδαμε και χεράκια και ποδαράκια :-) Τώρα στις 16 του μήνα έχουμε την Αυχενική. Το ένστικτο μου λέει οτι ειναι αγορακι. Οχι ότι έχω προτιμήσεις αλλα έτσι νιώθω. Τα συμπτώματα δεν μου έχουν υποχωρήσει ακόμα αλλα κάνω υπομονή!

Δεν εχεις αγχος για την αυχενικη???Πωπω ειδες χερακια και ποδαρακια κανονικα σχηματισμενα ε??Αχ μωρε.Τα συμπτωματα νομιζω οτι μετα τη 12η βδομ υποχωρουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

πως και αποφασισατε κοριτσια να πατε εξωτερικο?

Τελείωσα το TEI και βρήκα δουλειά σε μια ιδιωτική κλινική .... Και έπαιρνα 620€ Το μηνα .... Τι να πρωτο πληρώσαμε ;; Οι συνθήκες εργασιας άθλιες πίεση και ειπα τοσα χρονια σπουδές και ειπα θα φυγω εξω και οτι γινει !!! Τωρα εδω ακομα προσαρμοζόμαστε δεν εχουμε ακομα σταθεί στα πόδια μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Τις εξετασεις τις ειχα κανει στην 6 βδομαδα απλα εδωτα αποτελ κανουν2-3βδομαδες να βγουν.Παιζει να την ειχα και απο πριν και να μην ειχα ενοχληση η εγω υποψιαζομαι οτι την προκαλεσαν τα κολπικα υποθετα.Εμεις καρδουλα ακουσαμε την 7η βδομαδα οποτε ειναι νωρις ακομα.Σου ειπα εγω 5 βδμ και 5 ημερων μονο σακο ειχαμε χαχαχ

Αχ κοριτσάκι μου υπομονή !! Να πίνεις πολλααααα νερά και και decaf τσάι για να σου κανει διούρηση να καθαρίσεις !! Περάστηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...