Μετάβαση σε περιεχόμενο

Β- χοριακη


Recommended Posts

Γειά σας για πρώτη φορά μπήκα σε φόρουμ για μανούλες να μιλήσω να ρωτήσω κάποια πράγματα  γιατί κοντεύω να τρελαθώ.. Εδώ και αρκετούς μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι αλλά τίποτα. Εγώ έχω σταθερό κύκλο από πάντα 25 ημερών που κρατάει 5 μέρες. Και ενώ λοιπόν παίρνω το φολικο οξυ και κάναμε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις όλα έδειχναν καλά και κάθε μήνα τίποτα... Άρχισα να φοβάμαι και να απογοητευομαι λοιπόν.. Αυτό το μήνα όμως για πρώτη φορά έχω τρεις μέρες καθυστέρηση και πήγα για Β - χοριακη όπου έδειξε αρνητικό. Κοντεύω να σκάσω.. Ο γυναικολογος μου είπε να πάω να με δει σε λίγες μέρες από κοντά. Μήπως βγήκε λάθος ή χοριακη???? Υπάρχει λόγο ότι είναι νωρίς να βγήκε λάθος??? Σας έχει συμβεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Renia 85 είπε:

Γειά σας για πρώτη φορά μπήκα σε φόρουμ για μανούλες να μιλήσω να ρωτήσω κάποια πράγματα  γιατί κοντεύω να τρελαθώ.. Εδώ και αρκετούς μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι αλλά τίποτα. Εγώ έχω σταθερό κύκλο από πάντα 25 ημερών που κρατάει 5 μέρες. Και ενώ λοιπόν παίρνω το φολικο οξυ και κάναμε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις όλα έδειχναν καλά και κάθε μήνα τίποτα... Άρχισα να φοβάμαι και να απογοητευομαι λοιπόν.. Αυτό το μήνα όμως για πρώτη φορά έχω τρεις μέρες καθυστέρηση και πήγα για Β - χοριακη όπου έδειξε αρνητικό. Κοντεύω να σκάσω.. Ο γυναικολογος μου είπε να πάω να με δει σε λίγες μέρες από κοντά. Μήπως βγήκε λάθος ή χοριακη???? Υπάρχει λόγο ότι είναι νωρίς να βγήκε λάθος??? Σας έχει συμβεί?

❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ρενια μου! Καλως μας ήρθες! 

Δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση να κανει λαθος η χοριακη κ η καθυστέρηση εως και 4-5 μερες μπορεί να θεωρηθεί φυσιολογική.λιγο η ζεστές, λιγο τα μπανακια,η ισως καποια στεναχωρια, λιγη κούραση παραπάνω.... Ολα συντελουν στο να άλλαξει ο κυκλος μας..σε καταλαβαίνω που ανησυχείς γιατι κ γω ετσι την πατησα..ειχα 12 μερες καθυστερηση... Φαντάζεσαι πως ήμουν! Μην ανυσηχεις, ολα θα πανε καλα κ σου ευχομαι συντομα να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα καλώ σας βρήκα! Πωπω 12 μέρες.. Φαντάζομαι λέει... Εγώ στις 4 και εχω τρελαθεί από αγωνία.Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ξέρεις όταν προσπαθείς και το θέλεις πάρα πολύ και ξαφνικά ενώ δεν είχες ποτέ,έχεις καθυστέρηση είναι σαν να σου κάνει κάποιος πλάκα.. Σήμερα είναι 4 μέρα καθυστέρησης και εχω 5 μέρες κανονικά περίοδο.. Αύριο λέω να πάω στο γυναικολογο να δω τι συμβαίνει γιατί βρίσκομαι εκτός Αθήνας για καλοκαίρι και εδώ στο νησί έχει μόνο Πέμπτη και Παρασκευή ένα γυναικολογο.. Ο δικός μου στην Αθήνα μου πρότεινε να κάνω σήμερα άλλη μια β χοριακη και αυτό μου έδωσε ελπίδες αλλά δεν θέλω πάλι να απογοητευτω.. Θα πάω αύριο από κοντά. Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω ετσι ακριβως ημουν...ειχα τοσο σταθερο κυκλο που μπορουσα να το μετρησω κ με ωρες!!! Σε εκεινη την πρωτη καθυστερηση μου, ειχα σκεφτει ποτε θα γεννησω,ειχα σκεφτει ονομα μωρου,εβλεπα κρεβατακια!χαχαχαχ! Καλα σου ειπε ο γιατρος κανε ακομη μια χοριακη και καλη σου επιτυχία '!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Έτσι ακριβώς το έπαθα και εγώ..ασε! Μακάρι να συμβεί σύντομα και εσύ να χαίρεσαι το μωράκι η τα μωράκια σου αν έχεις! Θα κάνω η σήμερα η αύριο κάτι να μάθω τι συμβαίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφφφφ...κ γω στη προσπάθεια ειμαι εδω κ δυο χρόνια.... Δεν πετυχε ακομη την πορτα μας ο πελαργος...χμμμ να βαζα κανενα δολωματακι??χαχαχαχαχ. Ενημέρωσε μας για τα αποτελέσματα! ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα βρε λες! ☺️ Αχ γλυκιά μου εννοείται θα σας πω! Σου εύχομαι από καρδιάς να σου έρθει σύντομα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αγαπημένη μου ευχαριστώ που ρωτάς. Σήμερα αδιαθετησα.. Την Πέμπτη με.. Πρώτη φορά που είχα καθυστέρηση.. Πήρα μεγάλη χαρά και μετά απογοήτευση.. Αλλα κοιτάμε μπροστά! Ελπίζω σε όλες μας όσες προσπαθούμε να μας συμβεί τη σωστή στιγμή με τις καλύτερες συνθήκες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέω να κάνω και μια σαλπιγγογραφιση σε λίγες μέρες να δω και από αυτό να δω αν είναι όλα καλά! Μου είπε ο γιατρός.. Μεγάλη υπόθεση και ο καλός γιατρός που θα πέσεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...