Μετάβαση σε περιεχόμενο

Pithani egkimosini


Nickyy

Recommended Posts

Geia sas, tha ithela an mporusate na me voithisete me to diko mu thema:)

O kyklos mu einai 26 meres ke tin 13i ke 15i ipirkse epafi. tora exo mia mera kathisterisi xoris simptomata periodou alla den xero an exun perasi arketes meres g na einai aksiopisto to test p mporo na kano spiti :/ exun perasi peripu 14 meres. mporite na me simvulepsete?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως αν δεν αντεχεις την αναμονη καλυτερα να κάνεις μια χοριακή, μπορεί να ειναι χαμηλή αλλα θα δείξει αν είσαι εγκυος. Μίλησε και με τ μικροβιολογο πριν την κανεις να δεις τι θα σου προτεινει! καλα αποτελεσματα !!!! :))))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήλθες κοπελα μου..θα συμφωνήσω με την προλαλησασα..το τεστακι στο σπιτι το πιο πιθανό δεν θα σου δειξει,γιατι η ευαισθησία του δεν ανιχνεύει τοσο νωρίς την ορμονη..οποτε αυριο το πρωι μια χοριακουλα που θα σου δειξει σιγουρα..και ευχές απο εμας να ναι θετική!!!με το καλο θα περιμένουμε νεα σου!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να κανω κ εγω μια ερωτηση αν μπορειτε να με βοηθησετε. Ειχα καθυστερηση εκανα τεστ εδειξε θετικο. Την Παρασκευη εκανα χοριακη κ εδειξε 0,6 αυτο τωρα τι παει να πει;;; ποσο ειμαι;;; γτ μια φιλη που γεννησε προσφατα κ ειδε την χοριακη μου, μου ειπε οτι ειμαι δυο βδομαδων κ κατι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Liana89 είπε:

θελω να κανω κ εγω μια ερωτηση αν μπορειτε να με βοηθησετε. Ειχα καθυστερηση εκανα τεστ εδειξε θετικο. Την Παρασκευη εκανα χοριακη κ εδειξε 0,6 αυτο τωρα τι παει να πει;;; ποσο ειμαι;;; γτ μια φιλη που γεννησε προσφατα κ ειδε την χοριακη μου, μου ειπε οτι ειμαι δυο βδομαδων κ κατι....

Απ'οσο γνωριζω το 0,6 δε θεωρειται θετικο. Μιλησε με γιατρο καλυτερα. Διπλα στα αποτελεσματα δεν σου γραφει απο ποσο κ πανω θεωρειται θετικο. Ειναι πολυ περιεργο αυτο που λες γιατι τα τεστ εγξυμοσυνης βγαινουν θετικα οταν η χοριακη ειναι πανω απο 25. Ποτε εκανες το τεστ κ ποτε την χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

20 Ιουνιου εκανα το τεστ εγκυμοσυνης. 23 Ιουνιου την χοριακη. Τελευταια περιοδο ειχα στις 9 Μαιου. Ναι εννοειται οτι θα ρωτησω κ τον γιατρο γτ την Παρασκευη εχω ραντεβου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελα μου και καλως ήλθες..μιλησες στον γιατρό σου??δεν σου είπε να επαναλάβεις την χοριακη??συνηθως οι γιατροί λενε να επαναλαμβάνεται υστερα απο δυο ημέρες για να δουν πως προχωρά η εγκυμοσυνη..ουτως η άλλως ειναι πολυ νωρίς για να δει ο γιατρός κατι με ενδοκολπικο υπερηχο..εγω θα σου προτινα να κανεις και σημερα μια χοριακουλα να δεις τα αποτελέσματα!!καλη επιτυχιαααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την Παρασκευη θα παω στον γιατρο. Ναι αυτο σκεφτηκα οτι για να βγει τοσο λιγο μαλλον ειναι νωρις. Θα επαναλαβω την χοριακη για να δω αν ανεβηκε.... ευχαριστω πολυ :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Liana89 είπε:

Αυτη ειναι η χοριακη μου

1498642301799143638984.jpg

Κοριτσι η χοριακη σου είναι αρνητική αφού πρέπει να ειναι πάνω από 5 για να μιλάμε για εγκυμοσύνη και με κάτω του 1 είναι σίγουρα αρνητική. όπως λένε κ τα κορίτσια κάνε μια επανάληψη σε ένα διήμερο αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο να είσαι έγκυος αν έχεις σταθερό κύκλο κ μετράς ήδη καθυστέρηση ημερών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τεστ ομως εδειξε θετικο. Δν υπαρχει περιπτωση απλα να εκανα νωρις την χοριακη κ να μου βγηκε τοσο;; Θα κανω επαναληπτικη εξεταση εννοειται γτ ειναι ηδη αρκετες μερες η καθυστερηση που εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τη Joy2.

Η χορακη σου ειναι αρνητική... και γενικα ειναι καπως αδυνατο να βγαινει το τεστ θετικό αλλα η χοριακη αρνητική. Συνήθως στην πολυ αρχη της εγκυμοσύνης η χοριακη ειναι θετικη κ καποια τεστ αναλογα με τα ml ευαισθησίας μπορεί να δειξουν μπορει και οχι. Για αυτο λενε οτι η χοριακη ειναι πολυ πιο αξιοπιστη απο τα τεστ.

Ή εχουν κανει λαθος στο μικροβιολογικο, ή ειχες στο τεστ ψευδες θετικο ( συμβαινει αν και σπανια σε περίπτωση που δε το κανεις σωστα) ή πράγματι κατι πήγε να γινει αλλα δε προχώρησε....

Εγω ελπιζω απλα να εκανε λαθος το μικροβιολογικο. Εχεις αλλο τεστ να κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα δειξει. Μολις εκανα χοριακη παλι. Αυριο θα ξερω σιγουρα αν ειμαι τελικα η οχι. Παντως σας ευχαριστω ολες σας για τις απαντησεις. Γτ ειναι η πρωτη φορα μου κ δν τα ξερω καθολου αυτα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Liana89 είπε:

Θα δειξει. Μολις εκανα χοριακη παλι. Αυριο θα ξερω σιγουρα αν ειμαι τελικα η οχι. Παντως σας ευχαριστω ολες σας για τις απαντησεις. Γτ ειναι η πρωτη φορα μου κ δν τα ξερω καθολου αυτα. :)

Όλα καλα να σου πάνε!! Με το καλο οι προσπάθειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Liana89 είπε:

Θα δειξει. Μολις εκανα χοριακη παλι. Αυριο θα ξερω σιγουρα αν ειμαι τελικα η οχι. Παντως σας ευχαριστω ολες σας για τις απαντησεις. Γτ ειναι η πρωτη φορα μου κ δν τα ξερω καθολου αυτα. :)

Αντε κοπελα μου καλη επιτυχία..ελπιζω να μην ένιωσες άσχημα με η στάση μας..καλυτερα να εχεις στο μυαλό σου αρνητικό αποτέλεσμα παρα θετικό και να μην ειναι..ευχομαι ολόψυχα να εχεις τα καλυτερα νεα..αναμενουμε μαζι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nickyy είπε:

ekana simera to proi test alla vgike arnitiko tha to epanalavo aurio to proi ke meta tha pao sto giatro ..

Κοριτσι αφου εκανες σημερα&ηταν αρνητικο, δωσε λιγες μερουλες ακομα να δεις, γιατι ειναι κριμα να κανεις ολο τεστακια που ριχνουν την ψυχολογια. Ετσι εκανα κι εγω στην αρχη των προσπαθειων οπως&πολλα κοριτσια εδω&δεν ειναι οτι καλυτερο. Μεχρι&συμπτωματα ειχα&καθυστερηση&δεν ειχα μωρο. Οταν ηρθε δεν το περιμενα καν, η αδελφη μου μου πε να κανω τεστ ουτε συμπτωματα εβλεπα τιποτα! Περιμενε λιγο&αν δεν ερθει τοτε ξανακανεις. Και στο γιατρο που λες να πας τι θα σου πει; τι θα δει; Λιγο υπομονη θελει&ελπιδα καθως&τις ευχες ολων μας να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Liana89 είπε:

Να τα σημερινα αποτελεσματα απο την επαναληπτικη χοριακη μου....

14987444993801426674911.jpg

κοριτσι μ εγω πρν λιγους μηνεςπ ειδα κατι καφε και νομιζα ηταν εμφυτευση πηγα εκανα χωριακη και μ βγηκε 4,3.. παρολα αυτα δεν ημουν απλα αδιαθετησα με μια καθυστερηση.. ειναι οι περιπτωσεις συνηθως π παει να γινει κατι αλλα τελικα δεν προχωραει...αν ησουν εγκυος ηδη θα επρεπε στην επαναληπτικη να ειναι παραπανω...

μακαρι να κανω λαθος και η περιπτωση σ να ναι διαφορετικη...και απλα να εγινε παρα πολυ αργα η εμφυτευση... θα σε ενημερωσει και ο γιατρος σ φυσικα..

ο,τι καλυτερο ευχομαι και συντομα να γινεις μανουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liana89 είπε:

αυριο θα παω στον γιατρο. Ελπιζω κ εγω να αργησε η εμφυτευση. Θα ξερω αυριο με σιγουρια τι γινεται.... ευχαριστω παρα πολυ :)

Κοριτσι μου, ειναι κατω απο 5 οποτε θεωρειται αρνητικη. Μηπως να περιμενεις λιγο ακομα; Εχει δικιο η Joy2, δες και εδω: http://www.gynaikologos-xalkida.gr/maieutiki/maieutikes_apories.html

Εγω θα ελεγα να μην απογοητευτεις αλλα να περιμενεις λιγο ακομα γιατι&ο γιατρος τι θα σου πει αυριο; το τεστ που βγηκε θετικο το εχεις να το στειλεις με φωτο; γιατι συνηθως μπορει να χουμε αρνητικο τεστ αλλα θετικη χοριακη. Το αντιθετο ειναι σπανιο. Ευχομαι με το καλο το μωρακι παντως γιατι ποτε δεν ξερεις! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οριστε κ το τεστ. Εχω τρελαθει γτ δν ξερω τελικα τι γινεται. Ειναι κ πρωτη φορα κ τα χω χαμενα.... ειναι θετικο γτ διαβασα τα αποτελεσματα. Ειναι δυο οι γραμμες. Ειχα παρει το clearblue

1498746995537811660866.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liana89 είπε:

οριστε κ το τεστ. Εχω τρελαθει γτ δν ξερω τελικα τι γινεται. Ειναι κ πρωτη φορα κ τα χω χαμενα.... ειναι θετικο γτ διαβασα τα αποτελεσματα. Ειναι δυο οι γραμμες. Ειχα παρει το clearblue

1498746995537811660866.jpg

Λογικο να χεις τρελαθει, σε καταλαβαινω απολυτα. Τρενακι ειναι αυτο το πραγμα το ενα τεστ σου δινει χαρα, το αλλο στην παιρνει. Δεν εκανες αλλο τεστακι ε; αλλα τις 2 χοριακες. Τι να πω. Ε πηγαινε στον γιατρουλη σου αυριο να σε καθοδηγησει αυτος. Παντως και παλι ευχομαι οτι καλυτερο! Να χει κανει λαθος το μικροβιολογικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...