Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εύχομαι να συμβεί το θαύμα..


Love1988

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες! Είναι η πρώτη φορά που γράφω αν και σας διαβαζω καιρό και θελω να μπω στην παρέα σας κι εγώ. Εδώ και δυο μηνες ξεκινήσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε ελεύθερα σεξ για να μεγαλωσουμε την οικογενεια μας. Είμαι 29 ετών και εχω πολυκυστικες ωοθηκες. Τον μηνα αυτο εκανα για πρωτη φορα τεστ ωορρηξιας και βγηκε θετικό την 17η μερα. Καναμε προσπάθειες ολες εκείνες τις ημέρες. Σημερα είμαι στην 24η μέρα και περιμένω να περάσουν οι μέρες για να κανω τεστ αν θα εχω καθυστέρηση. Λεω να κανω σε καμμιά βδομάδα. Ήθελα απλά να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου και να μου στείλετε τη θετική σας ενέργεια!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια! Λογικα αν ειχες 17η θετικο τεστ, την 18η θα εκανες ωορρηξια αρα σε μια βδομαδα περιπου ειναι να αδιαθετησεις.. θα σε συμβουλευα να κανεις τεστ, σε κανα 10ημερο κ οχι σε μια βδομαδα.. νομιζω οτι δεν πρεπει να μπαινουμε στην διαδικασια των τεστ πριν δουμε τουλαχιστον 2-3 μερες καθυστερηση.. ευχομαι τα καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δίκιο δεν ειχα υπολογίσει σωστά! Θα περιμένω! Joy και rosemary σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές και που μου απαντήσατε :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Love και καλη επιτυχια σου ευχομαι να χεις πετυχει την ωορρηξια σου και να χει γινει εμφυτευση αναμενουμε νεα???σου ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχία γλυκιά μου! 

Ηυελα εγω να ρωτησω ... ο κύκλος σου ειναι σταθερός;

οι πολυκοιστικες ειναι λίγο βλαμμένες μωρε γι αυτο ... κάποιες φορές γινετε ωορηξια χωρις περιοδο κάποιες αλλες έρχεται η περιοδος χωρις ... ουτε εγω τα γνώριζα αλλα στην προσπάθεια μου για παιδι με το μονο πρόβλημα μετα σπο όλες τις εξετασεις οι πολυκοιστικες μου , απηύδησα που λένε !

ευχομαι να πάνε ολα καλα❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ρενατα και καρεν! Σας. ευχαριστω πολυ για τις ευχές σας! Οχι ο κυκλος μου δεν ηταν ποτε σταθερος και εδω και κάποιους μηνες πινω ινοφερτ με αποτελεσμα ο κυκλος να εχει καπως σταθεροποιηθει δηλαδη μπορει να ερθει στις 28 μερες μπορει μέχρι κ 33. Το καλο με τα ινοφερτ ειναι οτι πλεον καταλαβαινω την ωορρηξια απο τον πονο κ αυτο το μηνα το επιβεβαιωσε και το θετικο τεστ ωορρηξιας. Παιρνω αυτα της hometest. Το ξερω οτι ειναι περίεργες οι πολυκυστικες γι αυτο δεν θα απογοητευτω αν δεν έχει γίνει ακόμα γιατί στην ουσια ειναι ο πρωτος μηνα προσπαθειων. Ο γιατρός που ειχα πάει να κάνω ολες τις εξετάσεις μου είπε σε ένα 6μηνο θα έχω μείνει. Θα δούμε λοιπόν ελπιζουμε όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2017 at 11:23 ΠΜ, ο/η Love1988 είπε:

Καλημέρα ρενατα και καρεν! Σας. ευχαριστω πολυ για τις ευχές σας! Οχι ο κυκλος μου δεν ηταν ποτε σταθερος και εδω και κάποιους μηνες πινω ινοφερτ με αποτελεσμα ο κυκλος να εχει καπως σταθεροποιηθει δηλαδη μπορει να ερθει στις 28 μερες μπορει μέχρι κ 33. Το καλο με τα ινοφερτ ειναι οτι πλεον καταλαβαινω την ωορρηξια απο τον πονο κ αυτο το μηνα το επιβεβαιωσε και το θετικο τεστ ωορρηξιας. Παιρνω αυτα της hometest. Το ξερω οτι ειναι περίεργες οι πολυκυστικες γι αυτο δεν θα απογοητευτω αν δεν έχει γίνει ακόμα γιατί στην ουσια ειναι ο πρωτος μηνα προσπαθειων. Ο γιατρός που ειχα πάει να κάνω ολες τις εξετάσεις μου είπε σε ένα 6μηνο θα έχω μείνει. Θα δούμε λοιπόν ελπιζουμε όμως!

Μακαρι αν  παλι οχι συνεχιζουμε δυνατα τις προσπαθειες μας...???Ρεναυα μου εσυ πως εισαι τον εκλεισες το μηνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα θα συνεχίσουμε!!!

Σήμερα είμαι στην 27η μερα.. δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου ούτε κάτι άλλο!  Ότι νεότερο έχω θα σας το πω! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια σου ευχομαι μεσα απ την καρδια μου, να εχεις πετυχει την οωρηξια σου και σε λιγο καιρο να κρατας το μωρο σου στην αγκαλια σου❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η karen είπε:

Μακαρι αν  παλι οχι συνεχιζουμε δυνατα τις προσπαθειες μας...???Ρεναυα μου εσυ πως εισαι τον εκλεισες το μηνα?

Κοριτσάρα μου εμενα έφυγε το σποράκι ! Κρατάω μονο το θετικο οτι ξεκίνησε το σώμα μου να λειτουργεί ! Οποτε αισιόδοξο για το επόμενο υγιή και τελειομηνο! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Κοριτσάρα μου εμενα έφυγε το σποράκι ! Κρατάω μονο το θετικο οτι ξεκίνησε το σώμα μου να λειτουργεί ! Οποτε αισιόδοξο για το επόμενο υγιή και τελειομηνο! ?

Αχ Ρενατα μου λυπαμαι δεν ειχα μαθει τιποτα αλλα χερομαι που εισαι αισιοδοξη ευχομαι οτι καλυτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι κορίτσια. Βρίσκομαι στην 31η μέρα. Κάθε φορα που είναι να αδιαθετησω τα ξημερώματα τη μερα που ειναι να μου ερθει με ποναει παρα πολυ η κοιλια μου κ μου έρχεται το πρωι. Τώρα έχω πάρα πολυ έντονους πονους εδω και 4 νυχτες σε σημειο να ξυπναω κ να διπλωνομαι και πιστεύω πως θα αδιαθετησω με το που θα σηκωθω. Αλλα ακόμα τίποτα..Επίσης εδω και μερικες εχω θερμοκρασία απο 37 ως 37.3

Πιστεύω θα αδιαθετησω αύριο η μεθαυριο αλλα ποτε δεν πονούσα τόσες πολλές μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Γειά σας και πάλι κορίτσια. Βρίσκομαι στην 31η μέρα. Κάθε φορα που είναι να αδιαθετησω τα ξημερώματα τη μερα που ειναι να μου ερθει με ποναει παρα πολυ η κοιλια μου κ μου έρχεται το πρωι. Τώρα έχω πάρα πολυ έντονους πονους εδω και 4 νυχτες σε σημειο να ξυπναω κ να διπλωνομαι και πιστεύω πως θα αδιαθετησω με το που θα σηκωθω. Αλλα ακόμα τίποτα..Επίσης εδω και μερικες εχω θερμοκρασία απο 37 ως 37.3

Πιστεύω θα αδιαθετησω αύριο η μεθαυριο αλλα ποτε δεν πονούσα τόσες πολλές μέρες. 

Γιατι δε κανεις ενα τεστ να μαθεις? Κατι μου λεει πως εισαι εγκυος....ετσι ειχα και εγω πόνους περιοδου και δε μου ερχονταν..κ ημουν εγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να περιμένω επειδη ειχα θετικό τεστ ωορρηξίας 17η μερα αρα αν η ωορρηξια εγινε 18 η 19η τοτε δεν εχω ακομα καθυστερηση ετσι δεν ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εισαι μια με δυο μερες πριν τη καθυστέρηση... συνηθως δείχνουν τα τεστ. Παρολα αυτα αν δε νιώθεις καλα να κανεις περιμενε λίγο ακομα.. 

Νιωθεις κατι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα περιμενω λιγο γιατι αν βγει αρνητικο θα σκεφτομαι πως ισως το εκανα νωρίς..και σκεψου πως έχω τεστ στο σπιτι και όλο μπαινω στον πειρασμό.. αληθεια πονουσες κι εσυ; εγώ ποναω πάραα πολυ τις νυχτες.

Δεν νιωθω κατι αλλο μονο εκτος απο οτι ξυπναω κάθε 3 ωρες για τουαλέτα. Και οτι νιωθω λιγο πιο κουρασμένη. Αλλα ισως και να τα δημιουργώ μονη μου τα συμπτώματα απο την εντονη επιθυμια μου τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι πονουσα... ειχα ακριβως πονους περιοδου που ξεκινησαν 12 μέρες μετα την ωορρηξια. Πονουσα καθε μερα  κ ελεγα τωρα θα αδιαθετισω, τωρα θα αδιαθετισω. Μαλιστα οσο περνουσαν οι μέρες ο πονος επικεντρωνοταν δεξια χαμηλα στη μήτρα κ ήταν εκει που ειχε γινει η εμφύτευση........

Κανε δυο μερες υπομονή κ ελπιζω να εισαι εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Κορίτσια δεν αντεξα πάλι πονούσα οχι σαν τις άλλες μέρες. Σηκώθηκα πριν μια ώρα και έκανα το τεστ. Είναι αχνό θετικό υπάρχει δεύτερη γραμμή. Όχι έντονη σαν την πρώτη αλλά είναι εκεί. Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη δεν ξέρω τι να πιστεψω. Ο αντρας μου κοιμαται. Φοβάμαι να το πω και στον εαυτό μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα! Μάλλον είσαι κοριτσάκι ?!! Το θετικό τεστ αν και αχνό δεν είναι ποτε λάθος!  Ξύπνα τον αντρούλη σου... εύχομαι να ευχαριστηθείς μια ομαλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη..!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ!!Δεν μπορώ να το πιστέψω!!! Είμαι τόσο χαρούμενη!!! Θα περιμένω μέχρι Δευτέρα να κάνω κ χοριακη γιατι είναι Σάββατο σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Σ ευχαριστώ!!Δεν μπορώ να το πιστέψω!!! Είμαι τόσο χαρούμενη!!! Θα περιμένω μέχρι Δευτέρα να κάνω κ χοριακη γιατι είναι Σάββατο σημερα!

εγώ όταν είχα φυσική σύλληψη και πονούσα όπως εσύ 5 μέρες χωρίς να μου έρχεται, έκανα δυο τεστ το ενα μετά το άλλο και βγκαν θετικά. Πήρα αμέσως τον γιατρό και τον ρώτησα για χοριακη. Μου είπε ότι δεν χρειάζεται και πήγα μια εβδομάδα μετά για να δούμε σάκο.. Μην αγχώνεσαι με χοριακες.. Πάρε τον γιατρό σου αμέσως και θα σου.. Και πάλι πολλά συγχαρητήρια ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ηξερα!!! Πριν μεινω εγκυος δε πολυ πίστευα αυτο που λεγανε για πονους περιοδου στην εγκυμοσύνη...το έζησα ομως και οποτε ακουω: πονοι περιοδου και καθυστέρηση...........Είμαι σχεδον σιγουρη οτι πετυχε! 

Ξυπνα τον αντρουλι σου.... θα πάρει μεγαλη χαρα...ολα καλα να σου πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Το ηξερα!!! Πριν μεινω εγκυος δε πολυ πίστευα αυτο που λεγανε για πονους περιοδου στην εγκυμοσύνη...το έζησα ομως και οποτε ακουω: πονοι περιοδου και καθυστέρηση...........Είμαι σχεδον σιγουρη οτι πετυχε! 

Ξυπνα τον αντρουλι σου.... θα πάρει μεγαλη χαρα...ολα καλα να σου πάνε!!

Τι χαρά είναι αυτή δεν εχω λόγια!!!Αύριο εχω γενέθλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...