Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοριτσια την βοηθεια σας και τισ γνωσεις σας


Recommended Posts

λοιπον, ειμαι στην 6η εβδομαδα κυησης. εκανα μια χοριακη την παρασκευη 2234, δευτερα 3790 και τεταρτη 5241. τι γινεταιιιιιι????? ανεβαινει αλλα δεν διπλασιαζεται.τι μπορει να συμβαινει? βοηθειααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

λοιπον, ειμαι στην 6η εβδομαδα κυησης. εκανα μια χοριακη την παρασκευη 2234, δευτερα 3790 και τεταρτη 5241. τι γινεταιιιιιι????? ανεβαινει αλλα δεν διπλασιαζεται.τι μπορει να συμβαινει? βοηθειααααααααααα

Κοπελα μου καλησπερα! Καταρχας η βασικη ερωτηση ειναι αν η χοριακη εγινε στο ιδιο ή σε διαφορετικο εργαστηριο. Η αληθεια ειναι οτι φαινεται να ανεβαινει&δεν ειναι παντα νταν ο διπλασιασμος που λεμε, εγω οταν ειχα κανει μου ειχαν πει απο το εργαστηριο οτι καλο θα ειναι να γινεται ακριβως την 3η μερα&περιπου την ιδια ωρα που ειχα κανει την προηγουμενη. Στην αρχη της εγκυμοσυνης μου ειχα ακουσει καθε κουλο απο γιατρο, ειχα κανει μια χοριακη &μια γιατρος μου χε προτεινει utrogestan χωρις καν να χω αιμα&ειχε προφητεψει οτι&καλα μπορει να αποβαλλω&με ειχε φρικαρει. Τελικα πηγα σε εναν αλλο γιατρο ο οποιος μου πε απλα γιατι να τρελαθεις με τις χοριακες; κανε αν θες αλλη μια αλλα θα σου προτεινα να μην κανεις&στην 7η βδομαδα να πας για υπερηχο&εκει θα δεις,αλλωστε&αποβολη να χεις δεν θα παθεις κατι ακομα&αν σταματησει να ζει το εμβρυακι για κανα μηνα. Ε αν σου πω οτι εμενα αυτο με ηρεμησε; οντως δεν πηρα τιποτα, αφησα στην ακρη τις χοριακες, ειπαμε με τον αντρα μου οτι βρεξει ας κατεβασει&οτι θα μαστε προετοιμασμενοι για ολα&απλα 7η βδομαδα εκανα υπερηχο (ωστε να ακουσω καρδια)&ολα καλα. 

Απο την αλλη η αδελφη μου ειχε αρχικα μια παλλινδρομη&στη 2η κυηση ειχε κανει χοριακη&ειχε αποτελεσμα 30! Τι της λεγανε οτι θα το χασει κι αυτο, τι %/\$€;#! ακουσε απο τον καθενα δεν λεγεται, εχοντας ομως ελπιδες&αυτη&ο αντρας της (πηραν βεβαια προληπτικα salospir μην τυχον ειχε θρομβοφιλια οπως της ελεγε μια γιατρος ξυπνια) και τελικα χωρις ιδιαιτερο διπλασιασμο της χοριακης εξελιχθηκε καλα&εχει εναν μπεμπαρο 10 μηνων! Μηπως να ρωτησεις τη γιατρο για salospir? Δεν ξερω το ιστορικο σου, αν ηδη παιρνεις κατι..

Κοινως θα ακουσεις πολλα&απο αλλες κοπελες&απο γιατρους. Οτι&να ναι οσο μπορεις ψυχραιμια, μην παλευεις με νουμερα&προσθεσεις,πολλαπλασιασμους,μαθηματικα&να κανεις εναν υπερηχο στο γιατρο σου να το δειτε. Οπως&να χει παντα πιστευω οτι πρεπει να παιρνεις&μια 2η γνωμη.

Σε οποιαδηποτε περιπτωση παντως εγω σου ευχομαι να πανε ολα καλα&να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Κοπελα μου καλησπερα! Καταρχας η βασικη ερωτηση ειναι αν η χοριακη εγινε στο ιδιο ή σε διαφορετικο εργαστηριο. Η αληθεια ειναι οτι φαινεται να ανεβαινει&δεν ειναι παντα νταν ο διπλασιασμος που λεμε, εγω οταν ειχα κανει μου ειχαν πει απο το εργαστηριο οτι καλο θα ειναι να γινεται ακριβως την 3η μερα&περιπου την ιδια ωρα που ειχα κανει την προηγουμενη. Στην αρχη της εγκυμοσυνης μου ειχα ακουσει καθε κουλο απο γιατρο, ειχα κανει μια χοριακη &μια γιατρος μου χε προτεινει utrogestan χωρις καν να χω αιμα&ειχε προφητεψει οτι&καλα μπορει να αποβαλλω&με ειχε φρικαρει. Τελικα πηγα σε εναν αλλο γιατρο ο οποιος μου πε απλα γιατι να τρελαθεις με τις χοριακες; κανε αν θες αλλη μια αλλα θα σου προτεινα να μην κανεις&στην 7η βδομαδα να πας για υπερηχο&εκει θα δεις,αλλωστε&αποβολη να χεις δεν θα παθεις κατι ακομα&αν σταματησει να ζει το εμβρυακι για κανα μηνα. Ε αν σου πω οτι εμενα αυτο με ηρεμησε; οντως δεν πηρα τιποτα, αφησα στην ακρη τις χοριακες, ειπαμε με τον αντρα μου οτι βρεξει ας κατεβασει&οτι θα μαστε προετοιμασμενοι για ολα&απλα 7η βδομαδα εκανα υπερηχο (ωστε να ακουσω καρδια)&ολα καλα. 

Απο την αλλη η αδελφη μου ειχε αρχικα μια παλλινδρομη&στη 2η κυηση ειχε κανει χοριακη&ειχε αποτελεσμα 30! Τι της λεγανε οτι θα το χασει κι αυτο, τι %/\$€;#! ακουσε απο τον καθενα δεν λεγεται, εχοντας ομως ελπιδες&αυτη&ο αντρας της (πηραν βεβαια προληπτικα salospir μην τυχον ειχε θρομβοφιλια οπως της ελεγε μια γιατρος ξυπνια) και τελικα χωρις ιδιαιτερο διπλασιασμο της χοριακης εξελιχθηκε καλα&εχει εναν μπεμπαρο 10 μηνων! Μηπως να ρωτησεις τη γιατρο για salospir? Δεν ξερω το ιστορικο σου, αν ηδη παιρνεις κατι..

Κοινως θα ακουσεις πολλα&απο αλλες κοπελες&απο γιατρους. Οτι&να ναι οσο μπορεις ψυχραιμια, μην παλευεις με νουμερα&προσθεσεις,πολλαπλασιασμους,μαθηματικα&να κανεις εναν υπερηχο στο γιατρο σου να το δειτε. Οπως&να χει παντα πιστευω οτι πρεπει να παιρνεις&μια 2η γνωμη.

Σε οποιαδηποτε περιπτωση παντως εγω σου ευχομαι να πανε ολα καλα&να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!

Χριστιαννα μου σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου. εγιναν στο ιδιο εργαστηριο. στην 5η βδομαδα καναμε υπερηχο και ειδαμε δυο σακους.κ μ ειπε ο γιατροσ να κανω τις χοριακεσ. εχω ασχημο ιστορικο. 2μηνων ειχα μια παλλινδρομη και στην 16η εβδομαδα ειχα συσπασεισ και σπασανε τα νερα κ φυσικα εκανα κανονικη γεννα. απο τον πρωτο υπερηχο παιρνω salospir, φυλλικο και untrogestan απο τον κολπο. αυριο εχουμε παλι υπερηχο. μου ειπε ο γιατροσ οτι ειναι καλεσ σαν τιμεσ απλα τισ ηθελε πιο ανεβασμενες. καταλαβαινεις τον φοβο μου και το αγχος μου. και απο συπτωματα δε μπορω να πω οτι εχω κατι ιδιαιτερο. μονο συχνοουρια,το στηθος μου μια ποναει μια οχι και που και που καμια αναγουλα...φφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία καταρχήν εγώ να σου ευχηθώ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Μια ερωτηση: έκανες καθόλου εξετάσεις μετά τις αποβολές? Δεν πιστεύω να το άφησες έτσι... Ο γιατρός μου λέει καλό είναι να ψαχνόμαστε από τη πρώτη αποβολή! Και εγώ το μετανιώνω που ψαχτηκα μετά τη δεύτερη... Οπως και να έχει μόνο ο υπέρηχος θα σου δώσει απαντήσεις αύριο. Καλή σου επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

Χριστιαννα μου σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου. εγιναν στο ιδιο εργαστηριο. στην 5η βδομαδα καναμε υπερηχο και ειδαμε δυο σακους.κ μ ειπε ο γιατροσ να κανω τις χοριακεσ. εχω ασχημο ιστορικο. 2μηνων ειχα μια παλλινδρομη και στην 16η εβδομαδα ειχα συσπασεισ και σπασανε τα νερα κ φυσικα εκανα κανονικη γεννα. απο τον πρωτο υπερηχο παιρνω salospir, φυλλικο και untrogestan απο τον κολπο. αυριο εχουμε παλι υπερηχο. μου ειπε ο γιατροσ οτι ειναι καλεσ σαν τιμεσ απλα τισ ηθελε πιο ανεβασμενες. καταλαβαινεις τον φοβο μου και το αγχος μου. και απο συπτωματα δε μπορω να πω οτι εχω κατι ιδιαιτερο. μονο συχνοουρια,το στηθος μου μια ποναει μια οχι και που και που καμια αναγουλα...φφφφφφφ

Καταλαβαινω κοπελα μου, πως να μην εχεις αγωνια; παντως ο γιατρος σου σε εχει καλυμμενη&αυτο ειναι σημαντικο. Αρα λιγο υπομονουλα για τον επομενο υπερηχο,ευχομαι δυνατους χτυπους στο μηχανημα! Νταξει αυτο με τα συμπτωματα ειναι σχετικο, δεν σημαινει απαραιτητα κατι απλα ξερω ποση αγωνια δημιουργει οταν δεν νιωθεις κατι να σου επιβεβαιωνει καπως οτι ολα πανε καλα. Προσπαθησε να απασχολησεις το μυαλο σου με κατι αλλο μεχρι την επομενη εξεταση&θετικες σκεψεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Μαρία καταρχήν εγώ να σου ευχηθώ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Μια ερωτηση: έκανες καθόλου εξετάσεις μετά τις αποβολές? Δεν πιστεύω να το άφησες έτσι... Ο γιατρός μου λέει καλό είναι να ψαχνόμαστε από τη πρώτη αποβολή! Και εγώ το μετανιώνω που ψαχτηκα μετά τη δεύτερη... Οπως και να έχει μόνο ο υπέρηχος θα σου δώσει απαντήσεις αύριο. Καλή σου επιτυχία! 

Σε ευχαριστω πολυ... στην πρωτη οχι,στη δευτερη διαπιστωσαμε εναν πολυποδα μπηκα για υστεροκτομη και εκει με την καμερα ειδαμε οτι η μητρα μου κανει σχημα καρδιας με αποτελεσμα να μην εχει χωρο να αναπτυχθει το μωρο. Καθαριτηκε κ το διαφραγμα που εκανε. Αυριο εχω υπερηχο και θα δειξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Καταλαβαινω κοπελα μου, πως να μην εχεις αγωνια; παντως ο γιατρος σου σε εχει καλυμμενη&αυτο ειναι σημαντικο. Αρα λιγο υπομονουλα για τον επομενο υπερηχο,ευχομαι δυνατους χτυπους στο μηχανημα! Νταξει αυτο με τα συμπτωματα ειναι σχετικο, δεν σημαινει απαραιτητα κατι απλα ξερω ποση αγωνια δημιουργει οταν δεν νιωθεις κατι να σου επιβεβαιωνει καπως οτι ολα πανε καλα. Προσπαθησε να απασχολησεις το μυαλο σου με κατι αλλο μεχρι την επομενη εξεταση&θετικες σκεψεις!!

Αχχχχ αυτο κανω συνεχεια.μιλησα με τον γιατρο μου κ μ ειπε σαν τιμες ειναι καλες κ εχουν ανοδο. Δεν ειναι κ τοσο απαραιτητο να διπλασιαζονται η μπορει ο οργανισμος μου να τις διπλασιαζει καθε 72 ωρες κ οχξ καθε 48. Θα δειξεξ αυριο ο υπερηχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία! Τουλάχιστον έχεις μια εικόνα για τον λόγο των αποβολων! Αυτή τη φορά θα πάει τέλεια! Ούτως ή άλλως λένε ότι η χοριακη πρέπει να αυξάνεται κατά 60 τοις εκατό η να διπλασιαζεται οπότε πιστεύω είσαι σε καλό δρόμο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Ωραία! Τουλάχιστον έχεις μια εικόνα για τον λόγο των αποβολων! Αυτή τη φορά θα πάει τέλεια! Ούτως ή άλλως λένε ότι η χοριακη πρέπει να αυξάνεται κατά 60 τοις εκατό η να διπλασιαζεται οπότε πιστεύω είσαι σε καλό δρόμο :)

Σε ευχαριτω πολυ joy μου. Ελπιζω να εχω ευχαριστα αυριο απο τα νινακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Σου στέλνω όλη μα όλη μου τη θετική ενέργεια!!! Να σπάσει ο υπέρηχος από τη δύναμη του ήχου :) :* :* 

  • Χαχαχαχα μακαριιιιιι.νεοτερα αυριο. Σε ευχαριστω πολυυυυυυυυυυ...:):)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:
  • Χαχαχαχα μακαριιιιιι.νεοτερα αυριο. Σε ευχαριστω πολυυυυυυυυυυ...:):)

Πηγες ή θα πας το απογευμα; μην ξεχασεις να μας πεις! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Πηγες ή θα πας το απογευμα; μην ξεχασεις να μας πεις! ??

Χριστιαννα μοου 8 η ωρα εχω ραντεβου.μολις γυρισω θα σας ενημερωσω. Δε περνανε και αυτες οι ωρες...:mad:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν εχω καλα νεα.πηγαμε για τον δευτερο υπερηχο.ειμαι 6w4d. ο ενας σακοσ εφυγε.δεν υπαρχει διδυμη κυηση.ο αλλοσ μεγαλωσε αλλα δεν ειδαμε τπτ απο εμβρυο. ο γιατροσ μου ειπε οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα αλλα θα με ξαναδει την αλλη παρασκευη. τι ειναι παλι αυτο? 3 φορεσ εγκυοσ και εχω περασει ολα τα σταδια των αποβολων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

κοριτσια δεν εχω καλα νεα.πηγαμε για τον δευτερο υπερηχο.ειμαι 6w4d. ο ενας σακοσ εφυγε.δεν υπαρχει διδυμη κυηση.ο αλλοσ μεγαλωσε αλλα δεν ειδαμε τπτ απο εμβρυο. ο γιατροσ μου ειπε οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα αλλα θα με ξαναδει την αλλη παρασκευη. τι ειναι παλι αυτο? 3 φορεσ εγκυοσ και εχω περασει ολα τα σταδια των αποβολων

Μαράκι μου γλυκό το έχω περάσει 2 φορές... Κενός σάκος... Ξέρω τι νιώθεις όταν σου λέει δεν υπάρχει έμβρυο μέσα... Αχχχ.. Κορίτσι μου σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου απλά να είχες καθυστερημένη σύλληψη και την άλλη φορά να ακούσεις την καρδούλα του μωρού σου. .. Όμως... θα σε συμβούλευα με όλη την αγάπη μου και χωρίς να προϊδεάζει για κάτι κακο αυτο: αν δεν πάει καλά να κλείσεις Ρντβ στο τμήμα αποβολων του Έλενα. Ειναι το μόνο τμήμα στην Ελλάδα που ασχολείται με καθ έξιν αποβολές. Κυριολεκτικά σε ξετιναζουν στις εξετάσεις. Ελπίζω να μην χρειαστεί κορίτσι μου αλλά εγώ δεν ήθελα να μείνω ξανά έγκυος χωρίς να το έχω ψάξει για κάθε μα κάθε πιθανό πρόβλημα που μπορεί να ευθύνεται για αποβολές! Ελπίζω να μην σε στεναχωρησα και όλα να πάνε κατ'ευχην!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Μαράκι μου γλυκό το έχω περάσει 2 φορές... Κενός σάκος... Ξέρω τι νιώθεις όταν σου λέει δεν υπάρχει έμβρυο μέσα... Αχχχ.. Κορίτσι μου σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου απλά να είχες καθυστερημένη σύλληψη και την άλλη φορά να ακούσεις την καρδούλα του μωρού σου. .. Όμως... θα σε συμβούλευα με όλη την αγάπη μου και χωρίς να προϊδεάζει για κάτι κακο αυτο: αν δεν πάει καλά να κλείσεις Ρντβ στο τμήμα αποβολων του Έλενα. Ειναι το μόνο τμήμα στην Ελλάδα που ασχολείται με καθ έξιν αποβολές. Κυριολεκτικά σε ξετιναζουν στις εξετάσεις. Ελπίζω να μην χρειαστεί κορίτσι μου αλλά εγώ δεν ήθελα να μείνω ξανά έγκυος χωρίς να το έχω ψάξει για κάθε μα κάθε πιθανό πρόβλημα που μπορεί να ευθύνεται για αποβολές! Ελπίζω να μην σε στεναχωρησα και όλα να πάνε κατ'ευχην!! 

Δεν ξερω πλεον τι να πω. εχω απογοητευτει παρα πολυ.εχει μεγαλωσει ο σακος απο την προηγουμενη φορα αλλα το απολυτο κενο. Δεν ελπιζω σε πολλα. Απλα περιμενω την παρασκευη για να επιβεβαιωθουν οι φοβοι μου για αλλη μια φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα και τις δύο φορές έφτανε τα 4 εκατοστά και το απόλυτο κενό... Ψάξε το κορίτσι μου.. Μη το αφήνεις πια στην τύχη. Μπορεί να είναι κάτι τόσο ανεπαίσθητο που μόνο εξειδικευμένες εξετάσεις να το βρίσκουν.. Τίποτα πια στη τύχη! Εύχομαι να κάνω λάθος αλλά ξέρω... Με τέτοια χοριακη θα έπρεπε να υπάρχει έμβρυο.. Όπως και σε εμένα τότε :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουραγιο... νιωθω πολυ την αγωνια σου.. παντως εχει δικιο η joy... τιποτα στην τυχη. Ευχομαι ολα να πανε καλα, αλλα ακομη κ αν δεν παν, την επομενη θα τα καταφερεις!! Εφ οσων συλλαμβανεις, ολα λυνονται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι πολυ Μαρακι μου. Δεν ειδε εμβρυικα στοιχεια?Να κανεισ εξετασεισ να δεισ τι μπορει να φταιει κ πρεπει να ειναι κοντα στην αποβολη. Επισης πρεπει να γινει ιστολογικη των σακων. Μακαρι να γινοταν ενα θαυμα κ να διαψευτουμε. Καλη δυναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω κ εγω ελπιδες. Μαθημενα τα βουνα στα χιονια. Θα κλαψω θα ξεσπασω κ θα συνεχισω. 2χρονια τωρα αυτο γινεται. Πιανω αμεσως αλλα δεν εχουν καλο τελος. Δεν ειδε εμβρυικα στοιχεια,μονο το οτι μεγαλωσε ο σακος. Μ ειπε οτι μπορει να αργησε η συλληψη αλλα ειναι πολυ λιγες οι πιθανοτητες.  Θα δειξει.σας ευχαριστω παντως πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχ κοριτσι μου... Τι αγωνια περνας.. Λυπαμαι πολυ για την πιθανοτητα αρνητικης καταληξης αλλα ταυτοχρονα ελπιζω οτι θα πανε καλα&θα ναι καθυστερημενη συλληψη. Δεν ξερω τι να πω. Ουτε ηξερα το ιστορικο σου&τι εχεις περασει.Ας τα δουμε ενα-ενα χωρις βιαστικα συμπερασματα. Καλη δυναμη καταρχας για αυτη τη βδομαδα που θα περιμενεις να περασει για να ξαναπας στον γιατρο σου. Η σκεψη μας μαζι σου, ευχομαι να σου δινει λιγο κουραγιο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Αχχ κοριτσι μου... Τι αγωνια περνας.. Λυπαμαι πολυ για την πιθανοτητα αρνητικης καταληξης αλλα ταυτοχρονα ελπιζω οτι θα πανε καλα&θα ναι καθυστερημενη συλληψη. Δεν ξερω τι να πω. Ουτε ηξερα το ιστορικο σου&τι εχεις περασει.Ας τα δουμε ενα-ενα χωρις βιαστικα συμπερασματα. Καλη δυναμη καταρχας για αυτη τη βδομαδα που θα περιμενεις να περασει για να ξαναπας στον γιατρο σου. Η σκεψη μας μαζι σου, ευχομαι να σου δινει λιγο κουραγιο!! 

Σε ευχαριστω Χριστιαννα μου. Ολα για τους ανθρωπους ειναι.απλα εχω κουραστει πολυ. Κ εχω κουραστει να ακουω μικρη εισαι θα κανεις οσα παιδια θες,ολα για καποιο λογο γινονται. Ποιος ειναι αυτος ο λογος επιτελους? Οτι ειναι να γινει θα γινει.δε μπορω να κανω κατι,κι αυτο ειναι που με τρελαινει καθε φορα.για να μην ακουστω και αχαριστη απο καποια κοριτσια που προσπαθουν να τεκνοποιησουν με οποιοδηποτε τροπο,σιγουρα νιωθω ευλογημενη που μπορω να μεινω εγκυος,αλλα λυπαμαι δε φτσνει μονο αυτο.να χαιρεσαι με το θετικο τεστ,να ελπιζεις,να ονειρευεσαι το μωρο σου ακομα κ απο εκεινες τις δυο ροζ γραμμουλες.μολις τις βλεπεις αλλαζει ολη σ η ζωη σε δευτερολεπτα,ξεχνας τα παντα κ το μονο που σε νοιαζει ειναι να πανε ολα καλα κ να κρατησεις στην αγκαλια σ ολη σου τη ΖΩΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι ετσι ειναι όπως τα λες.. πειραζει και παρα πειραζει και οχι δεν γίνονται ολα για κάποιο λόγο.. δεν εχω λόγια ..  κουραγιο και πάλι κουραγιο.. εχεις κανει ολες τις εξετάσεις να δεις γιατι αποβαλεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην δευτερη που ημουν στη 16η βδομαδα κ γεννησα,ειδαμε εναν πολυποδα.μπηκα για υστεροκτομη κ εκει με την καμερα ςιδε οτι η μητρα χει ενα διαφραγμα με αποτελεσμα δεν ειχε χωρο να αναπτυχθει το μωρο.δεν εχω κανει κατι αλλο. Απλα προληπτικα παιρνω salospir για το αιμα για θρομβοφιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου γεια σου και απο μενα....δεν εχουμε ξαναμιλησει αλλα ηθελα να σου πω καξ εγω με τη σειρα μου αυτα που θελω...

Οταν ειχα και τη δευερη παλινδρομη μου...ειχα.βαρεθεί να ακουω: μη στεναχωριεσαι εισαι μικρη ακομα. Μαλιστα σε συγγενικό μου πρόσωπο  της ζήτησα να μη μου το ξανα πει γιατι δε με παρηγορει καθόλου αυτο ισα ισα που με κανει να νιώθω οτι υποτιμαει τα συναισθήματα μου. Η ηλικία, οταν συνειδητά επιλεγεις να κάνεις παιδι, δε παίζει κανενα ρολο και φυσικά δε ειναι τοσο ικανη να σταθει ως ελαφρυντικος παράγοντας οταν ποναμε. 

Ειχα ακούσει επισης ακομα και απο το γιατρό μου: εισαι πολυ τυχερή που τουλαχιστον μπορεις να συλλαβεις. Στην αρχη με παρηγορουσε αυτο. Τωρα πια σκέφτομαι το ιδιο με σενα: ναι οκ. Αλλα τι να το κανω αν δε μπορω να νιώσω το μωρο μου στη κοιλιτσα μου κ αν δε μπορω να το κρατησβ στην αγκαλια μου. 

Σε καταλαβαίνω κοριτσακι μου... τι να σου πω για να σου απαλυνω το πονο οταν ξέρω οτι τιποτα δε θα σε κανει να ξελαφρωσεις...

Ευχομαι να σου δωσει δύναμη και κουραγιο ο Θεος να παλέψεις........ ολα να σου πανε καλα κορίτσι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...