Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Νομίζω κι αυτο με τα βοτάνια είναι αναλογα την περίπτωση κορίτσια... το πρωτο χρόνο προσπαθειων μας το πολέμησα να ρυθμίσω τις ορμόνες με αυτό το τρόπο, επινα κανέλα και λυγαριά η οποια ηταν και μια αηδια και δεν καταφερα κατι. Απο την αλλη εχω γνωστη που με βοτανα εφερε σε μια ισορροπία τις ορμόνες. Δεν χανεις πάντως τιποτα @Δεσποινα!! να δοκιμάσεις!

Θα δοκιμάσω κ από αυτό κ θα δούμε!σε ευχαριστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Δεσποινα!! εγώ όταν έχω κάνει εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα δεν έχω κάνει εξέταση οιστραδιολης, μόνο υπέρηχο για να δούμε πάχος ενδομητριου... Τώρα έχω αλλάξει γιατρό και πάλι απο οτι μου είπε μόνο με υπέρηχο θα με βλέπει... Ας μας πουν και τα αλλά κορίτσια την εμπειρία τους!  

Εγω έχω ακούσει και οτι ο βελονισμός βοηθάει παααρα πολύ αλλά δεν έχω δοκιμάσει τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σε μενα ετσι εχει πει @Mariloux μου για την οιστραδιολη και απο αλλα κοριτσια στο κεντρο ππυ εχω πιασει κουβεντουλα αυτο ξερω. Βέβαια στο κυκλο ππυ καναμε την εμβρυομεταφορα μου μετρησε οιστραδιολη για να δει αν επεσε αφου στον προηγουμενο ηταν πανω απο 5000.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@Δεσποινα!! εγώ όταν έχω κάνει εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα δεν έχω κάνει εξέταση οιστραδιολης, μόνο υπέρηχο για να δούμε πάχος ενδομητριου... Τώρα έχω αλλάξει γιατρό και πάλι απο οτι μου είπε μόνο με υπέρηχο θα με βλέπει... Ας μας πουν και τα αλλά κορίτσια την εμπειρία τους!  

Εγω έχω ακούσει και οτι ο βελονισμός βοηθάει παααρα πολύ αλλά δεν έχω δοκιμάσει τίποτα.. 

@Mariloux ίσως εγω δεν τα είπα σωστά!δν εννοούσα για την έμβρυο μεταφορά δηλ την πάχυνση τ ενδομητρίου.εκει ναι με κατεψυγμένα δν χρειαζετε εγω εννοώ οταν εκανα ενέσεις για διέγερση ωαρίων μου κάνανε μόνο υπέρηχο κ όχι οιστραδολη .τα εκανα χωριά με αποχή 2μηνων από φάρμακα γιατί έπαθα ήπια υπερδιέγερση .και κανονικά ξέρω ότι στην παρακολούθηση ωαρίων κάνουν και την οιστραδολη εμένα τίποτε...αρα κάτι παίζετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σου εκανε εξεταση οισυραδιολης ούτε λιγο πριν ξεκινησεις τη διεγερση; για να σ δωσει το οκ εννοω να ξεκινησεις διεγερση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η peacock είπε:

Δε σου εκανε εξεταση οισυραδιολης ούτε λιγο πριν ξεκινησεις τη διεγερση; για να σ δωσει το οκ εννοω να ξεκινησεις διεγερση..

Όχι καθόλου και θεωρώ λάθος τους όπως μ είπε κ ο γυναικολόγος μου..τώρα πάει όμως απλά δν ξανά παω σε αυτούς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Δεσποινα!! @peacock ούτε εγώ έκανα αυτή την εξέταση τώρα που έχω ξεκινήσει την διέγερση. Υπερηχογραφημα μόνο κάναμε για τυχόν κυστες πριν ξεκινήσω. Τι ακριβώς είναι η οιστραδιόλη? Και γιατί  λετε οτι πρέπει να την κάνουμε πριν τις ενέσεις? Με αγχωσατε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ορμονη ειναι..πρεπει να ζει συγκεκριμενο αριθμο πριν κ κατα τη διαρκεια της διεγερσης..με βαση αυτη βλεπεις αν θα ξεκινησεις κ πως παει η διεγερση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2017 at 2:42 ΜΜ, ο/η love30 είπε:

Για την Λευκου μου ειπε και εμενα ο γιατρος αν θελω να παω !

Η καλη μου νεραιδαααα της χρωσταω τα 2 παιδια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 μην αγχώνεσαι καθόλου!! Στον πρώτο υπέρηχο συνήθως δεν  τη μετράνε, απλά όπως είπες και εσύ βλέπουν αν υπάρχουν κυστουλες για να δώσουν το οκ για να ξεκινήσουμε τη διέγερση.. Λογικά στις επόμενες συναντήσεις σας θα μετράς και την οιστραδιολη σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/11/2017 at 7:13 ΜΜ, ο/η Mariloux είπε:

@karen όχι δεν λέω για τη finally, εκείνη νομίζω έχει δυο παιδια αλλά απο διαφορετικές εξωσωματικές όχι δίδυμα!! Εγώ έχω ακούσει κάτι 300αρια, δεν ξέρω αν είναι και οι εξετάσεις μέσα σε αυτό το ποσό!!! Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα αυτό και νομίζω οτι είναι πλέον αργα αλλά θα το συζητήσω πάλι με τον γυναικολόγο μου!! 

Για τη βιταμίνη D, αν και αργα, έχω ακούσει και εγώ οτι είναι σημαντική και όπως ανακαλύψαμε απο εξετάσεις είχα έλλειψη αλλά το εχω ρυθμίσει με βιταμινουλες (pregnacare conception)

Ναι ειναι απο 2 εξ τα δικα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Ορμονη ειναι..πρεπει να ζει συγκεκριμενο αριθμο πριν κ κατα τη διαρκεια της διεγερσης..με βαση αυτη βλεπεις αν θα ξεκινησεις κ πως παει η διεγερση

 

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@elena 2 μην αγχώνεσαι καθόλου!! Στον πρώτο υπέρηχο συνήθως δεν  τη μετράνε, απλά όπως είπες και εσύ βλέπουν αν υπάρχουν κυστουλες για να δώσουν το οκ για να ξεκινήσουμε τη διέγερση.. Λογικά στις επόμενες συναντήσεις σας θα μετράς και την οιστραδιολη σου!! 

Θα με τρελάνετε εσείς στο τέλος. ????Τελικά έπρεπε να την είχα κάνει πριν ξεκινήσω ή όπως λέει και η σχεδόν συνονοματη στον πρώτο υπέρηχο δεν την μετράμε.??? Παειιιιι τώρα τον έκαψα τον εγκέφαλο. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα @elena 2 ο κάθε γιατρός έχει τον δικό του τρόπο λειτουργίας!! Εμένα και οι δυο γιατροί που έχω κάνει τις εξωσωματικές στον πρώτο υπέρηχο δεν μετρήσανε οιστραδιολη, είδαν απλώς αν είναι όλα οκ για να ξεκινήσω τη διέγερση, απο τη στιγμή που ξεκινάς όμως τη διέγερση κάθε φορά που θα βλέπει υπερηχογραφικά πόσα ωοθηλακια έχουν αναπτυχθεί θα μετράει και την οιστραδιολη για να συγκρίνει αν αυτό που βλέπει ανταποκρίνεται και βάση των ορμονών.. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα περισσότερο.. ??

Τι πρωτόκολλο ακολουθείς και ποιες ενεσεις κανεις ενδομυικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα γεια σου...να ξεμπερδευτουμε επιτέλους. Οπότε αύριο που έχω τον πρώτο υπέρηχο λογικά θα με βάλει να κάνω και οιστραδιολη. 

Ακολουθώ το βραχυ πρωτόκολλο με altermon και orgalutran.Έχω ξεκίνησε ενδομυικα τις Altermon. Λογικά σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω να κάνω και τις άλλες υποδόρια. Προς το παρόν με έχει ξεκινήσει έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το ξέρω. Και δεν πονάνε. Ενώ οι ενδομυικες με έχουν πεθάνει. Και το τρύπιμα γιατί δεν έχει λεπτή βελόνα όπως οι άλλες στην κοιλιά και το φάρμακο με πονάει για κάνα δεκάλεπτο αρκετα.οοουυυφφφφ ? Τι τραβάμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 μην αρχίζεις τη μορμουρα γιατί θα ερθω εκεί και δεν βλεπω να μενει τουφα στο κεφαλι σου! χαχαχαχα

Ολα καλα θα πανε! Μπροστα στο μωρακι μας δεν ειναι τπτ οι ενεσεις αυτο να σκεφτεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα. Το πρώτο μαλλιοτραβηγμα σε φόρουμ ??? Κορίτσια την ακουτεεε...μου κάνει μπουλινγκ που ποναω με την ενέσεις??

@peacockακι μου έχεις δίκιο μπροστά στο παιδί μας δεν μετράει τίποτα, αλλά πως να το κάνουμε πονάνε η συγκεκριμενες...αλλά επειδή το θέλω το μαλλάκι μου στην θέση του δεν σου φέρνω άλλο αντίρρηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες... Μετά από πολλά χρόνια αποχής κ από το φορουμ αλλά κα από τους γιατρούς επανήλθα... Εν συντομία θα σας πω την ιστορία μου έτσι για να γνωριστούμε...

2011 ξεκινάω να ψάχνομαι γιατί δεν εχω μείνει έγκυος. Πάω σε πολύ γνωστο κ φημισμένο γιατρό μου δίνει μια λίστα 2μετρη με εξετάσεις. Ξεκινάμε (με ψυχολογία στα πατώματα κ αριστερή σάλπιγγα αδιαβατη). 2 μήνες μέτα τσακ εγκυμοσύνη. δεν προχωρησε αλλά ήταν θετικό σημάδι κ ανακαλύψαμε ότι οι σαλπιγγες είναι διαβατες καθώς η εγκυμοσύνη προέκυψε από την θεωρητικά αδιαβατη (ότι να ναι κ εγω κ οι σαλπιγγες μου). Κάπου έκει ο σπόνσορας (βλέπε μητέρα) κάνει πίσω γιατί οι ορμόνες προκαλούν καρκίνο (δεν θα την βρω τη βλαμενη που της το ειπε) οπότε το παγώνουμε. Οι εξετάσεις μας καλές χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.

Το 2013 πειθω τον σπόνσορα να κάνω σπερματένχυση (δεν ξέρει ότι κ εκεί πέρνεις ορμόνες). Τζίφος η δουλεια κ μας βάζει στο τρυπάκι επιτροπής για εξωσωματική. Μαζευω τα χαρτια κ ψάχνω να τον βρω.... του αφάντου ο γιατρός... Εκεί αποφασίζω να ασχοληθώ με τον εθελοντισμό. Περνάω εκπαιδευση κ φτάνω στο κομματι πρακτικής στα Επείγοντα. κ Κάπου εκει μου μπήκε το μικρόβιο κ να μαι στα θρανια να σπουδαζω νοσηλευτική. Πήρα την άδεια ασκησης επαγγέλματος κ τσακ φτάσαμε στο σήμερα....

Πάω στον υπέροχο γιατρο του μικρου μας νοσοκομειου κ κανω εξετάσεις. ΑΜΗ 0,79 κ ενα ψιλοχάλια σπέρμα κ αρχίζουμε τον αγώνα δρόμου. Χτες πήγα σε ένα αλλο υπέροχο γιατρό κ ξεκινάμε διαδικασίες για την επιτροπή καθώς η εξωσωματική είναι ο μόνος δρόμος. Κ όχι απλά μονόδρομος αλλά και με ημερομηνία λήξης. Εχουμε 1-1,5 χρόνο. Κ κάπου εδώ η μητέρα φρίκαρε καθώς μια γνωστή αυτοκτόνησε αφήνοντας ένα μωρό 2 ετών κ για όλα αυτα φταιέι που έκανε εξωσωματική (ξεχάσαμε τον καρκίνο κ πιάσαμε την καταθλιψη). Ρε έτσι κ βρω την κλώσσα που της  λεει αυτές τις λαλακιες θα της δαγκασω τον λαιμο να λυσαξει.

Αλλά πλέον είμαι αποφασισμενη. Θα δανειστω, θα πουλησω κανα νεφρό αλλά θα το παλέψω. Ευτυχώς έχω την αδερφή μου μαζι μου κ μια υπέροχη φίλη που είναι διατεθημένες να με βοηθήσουν σε όλους τους τομείς. Σας επρηξα αλλα τα είπα όλα.

Επεξεργάστηκε από ourania
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Γεια σας κοριτσάρες... Μετά από πολλά χρόνια αποχής κ από το φορουμ αλλά κα από τους γιατρούς επανήλθα... Εν συντομία θα σας πω την ιστορία μου έτσι για να γνωριστούμε...

2011 ξεκινάω να ψάχνομαι γιατί δεν εχω μείνει έγκυος. Πάω σε πολύ γνωστο κ φημισμένο γιατρό μου δίνει μια λίστα 2μετρη με εξετάσεις. Ξεκινάμε (με ψυχολογία στα πατώματα κ αριστερή σάλπιγγα αδιαβατη). 2 μήνες μέτα τσακ εγκυμοσύνη. δεν προχωρησε αλλά ήταν θετικό σημάδι κ ανακαλύψαμε ότι οι σαλπιγγες είναι διαβατες καθώς η εγκυμοσύνη προέκυψε από την θεωρητικά αδιαβατη (ότι να ναι κ εγω κ οι σαλπιγγες μου). Κάπου έκει ο σπόνσορας (βλέπε μητέρα) κάνει πίσω γιατί οι ορμόνες προκαλούν καρκίνο (δεν θα την βρω τη βλαμενη που της το ειπε) οπότε το παγώνουμε. Οι εξετάσεις μας καλές χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.

Το 2013 πειθω τον σπόνσορα να κάνω σπερματένχυση (δεν ξέρει ότι κ εκεί πέρνεις ορμόνες). Τζίφος η δουλεια κ μας βάζει στο τρυπάκι επιτροπής για εξωσωματική. Μαζευω τα χαρτια κ ψάχνω να τον βρω.... του αφάντου ο γιατρός... Εκεί αποφασίζω να ασχοληθώ με τον εθελοντισμό. Περνάω εκπαιδευση κ φτάνω στο κομματι πρακτικής στα Επείγοντα. κ Κάπου εκει μου μπήκε το μικρόβιο κ να μαι στα θρανια να σπουδαζω νοσηλευτική. Πήρα την άδεια ασκησης επαγγέλματος κ τσακ φτάσαμε στο σήμερα....

Πάω στον υπέροχο γιατρο του μικρου μας νοσοκομειου κ κανω εξετάσεις. ΑΜΗ 0,79 κ ενα ψιλοχάλια σπέρμα κ αρχίζουμε τον αγώνα δρόμου. Χτες πήγα σε ένα αλλο υπέροχο γιατρό κ ξεκινάμε διαδικασίες για την επιτροπή καθώς η εξωσωματική είναι ο μόνος δρόμος. Κ όχι απλά μονόδρομος αλλά και με ημερομηνία λήξης. Εχουμε 1-1,5 χρόνο. Κ κάπου εδώ η μητέρα φρίκαρε καθώς μια γνωστή αυτοκτόνησε αφήνοντας ένα μωρό 2 ετών κ για όλα αυτα φταιέι που έκανε εξωσωματική (ξεχάσαμε τον καρκίνο κ πιάσαμε την καταθλιψη). Ρε έτσι κ βρω την κλώσσα που της  λεει αυτές τις λαλακιες θα της δαγκασω τον λαιμο να λυσαξει.

Αλλά πλέον είμαι αποφασισμενη. Θα δανειστω, θα πουλησω κανα νεφρό αλλά θα το παλέψω. Ευτυχώς έχω την αδερφή μου μαζι μου κ μια υπέροχη φίλη που είναι διατεθημένες να με βοηθήσουν σε όλους τους τομείς. Σας επρηξα αλλα τα είπα όλα.

Καλησπέρα ουράνια εγώ ψιλομπερδευτηκα. Είσαι σε προσπάθεια εξωσωματικής θέλεις να ξεκινήσεις σε φάση επιτροπής τι ακριβώς σορρυ  αλλά δεν κατάλαβα πολλά μαζεμένα σπόνσορας μητέρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μια ήταν βουλωμένη ή αριστερή έ και μια αρκεί για εγκυμοσύνη.  Είχες και μια που δεν προχώρησε ο λόγος? Για ποιο λόγο μπαίνεις σε διαδικασία εξωσωματικής αντιμετωπιζετε κάποιο θέμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα... Ναι τα είπα όλα μαζί είναι η αλήθεια. Ξεκινάμε εξωσωματική και θα περάσω επιτροπή (no money no funny honey) Κάπου το Γενάρη. Η μητέρα ήταν αυτή που βοηθούσε οικονομικά. Αλλά το κακό είναι πως πιστευει ότι βλακεια της λένε κ με διαμονιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΜΗ 0,79, προωρη γηρανση ωοθηκων. Μικρό απόθεμα πλέον κ πιθανόν όχι καλής ποιότητας καθως κ θεματακι με το σπέρμα. 2 γιατροί μας είπαν πως ουτε φυσιολογικα ουτε με σπερματενχυση υπάρχει ελπίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

@Δεσποινα!! @peacock ούτε εγώ έκανα αυτή την εξέταση τώρα που έχω ξεκινήσει την διέγερση. Υπερηχογραφημα μόνο κάναμε για τυχόν κυστες πριν ξεκινήσω. Τι ακριβώς είναι η οιστραδιόλη? Και γιατί  λετε οτι πρέπει να την κάνουμε πριν τις ενέσεις? Με αγχωσατε ??

Καλησπέρα όχι πριν τις ενέσεις κατά τι διάρκεια που θα κανείς τι διέγερση θα πηγαίνεις ν σ κάνουν υπερήχων ανα δυο τρεις μέρες για να βλέπουν ποσά χιλιοστά μεγαλώνουν τα ωάρια σου αλλά ταυτόχρονα πρέπει να μας μετρούν κ την οιστραδιολη δίνοντας αίμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι σήμερα είχα ραντεβού ευτυχώς πέρασε και αυτήν η εξέταση την είχα έννοια να είναι όλα καλά..  Μόνο από κοιλιά μέτρησε, δεν με κοίταξε κολπικά ούτε τώρα ουτε αυχενική 
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη.... Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά δεδομένου ότι μέχρι στιγμής τίποτα δεν έχει πάει λάθος.... Απλά η αγωνία και η αναμονή δεν αντέχονται...  Υπομονή και δύναμη σε όλες μας και θα τα καταφέρουμε!!!
    • Εννοείται ακολουθούμε το ένστικτο μας! Εγώ κ την πρώτη φορά είχαμε 2 επαφές ολες κ όλες μια βράδυ κ μια το πρωί κ είχαμε πει να έχουμε κ μια το βράδυ ξανά, Ε μας ενημερώνουν αργά το απόγευμα  ότι  πέθανε ο παππούς του άντρα μου Ε εγώ κατάλαβα χαμένος μηνας ούτε καν μετρούσα τις ημερες για να δω αν έχω καθυστέρηση ήτανε η πρώτη φορά π πέρασαν οι 15 μερες έτσι γρήγορα… πάμε στην δεύτερη εγκυμοσύνη, είπαμε να αρχίσουμε ελεύθερες επαφές κ πιο στοχευμένα τώρα μετά το Πάσχα! Είχα πάρει τεστ ωορρηξιας απλά για να δω λίγο τον κύκλο μου τώρα μετά την εγκυμοσύνη πως είναι! Ξεκιναω τα τεστ θετικό δεν βρήκα ποτέ, είχα ένα έντονο μεν αλλά όχι θετικό είχαμε 2-3 επαφές κοντά σε αυτό το τεστ, μη στα πολυλογώ περνούν οι μερες εγώ δεν περίμενα καν ότι έμεινα εγκυος βλέπω το ημερολόγιο μου 2 μερες καθυστέρηση κάνω τεστ θετικο κάνω χοριακη την επόμενη 495 ποσό ήταν… είναι να βρεις κ το τάιμινγκ κ να εχεις πίστη κ όλα θα έρθουν!!! 
    • Έχω 26αρι κύκλο κ επειδή έπεφτε του Αγίου Βαλεντίνου λέω αν ξυπνήσω κ  δεν έχει  έρθει θα πάω για χοριακή.  Εν τω μεταξύ εκανα κ ένα τεστ που τ είχα δύο χρόνια στο ντουλάπι βγήκε θετικο,  λέω ληγμένο είναι... που να το πιστέψω μετά από 2,5 χρόνια ελεύθερο κ καμια σύλληψη... αλλά είχαμε πολλές επαφές.  Ήταν αυτό που λέμε προσπάθεια.
    • Θετής μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Εύχομαι κ εγώ σύντομα να εχεις ένα μωράκι στην κοιλια!!! ❤️❤️ που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει εχεις μια πολύ καλή ομάδα γιατρών!!!    Κορίτσι μου εγώ θα σου ελεγα να παρεις κ μια δεύτερη γνώμη…έχετε κάνει ολες τις εξετάσεις κ εσυ κ ο άντρας σου; Συγγωμη αν το είπες αλλ ισως δε το διάβασα  κειτ μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα να γίνεις μανούλα που τόσο πολύ το θες ❤️❤️❤️  Άννα  μου σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές! μακάρι να έρθει αυτό που θες που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει σύντομα 💕💕 Πηγές σήμερα για β επιπέδου;; Πως πέρασε ο καιρός…. Άντε με το καλό!!!! ❤️❤️❤️ τώρα σε μέτρησε κολπικά ή πάλι κοιλιακά;    εχεις πάντα σταθερό κύκλο;; Γιατί μπορεί να κανεις κ αργότερα… εγώ θα σου ελεγα να εχεις επαφές γιατί ποτέ δε ξερεις ❤️   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...