Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

@peacock σου απάντησα σε άλλο θέμα για αυτό που ρώτησες. Σου το μεταφέρω και εδω.Δεν ξέρω πιστεύω ότι κολλάει πιο πολύ στο θέμα που έχεις ανοίξει. 

  στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Είμαστε και πολλες πλεον και δεν θυμαμαι κι εγω τι εχεουν πει όλα τα κορίτσια..

Πρόκειται να κλείσω ραντεβου να με δει ο γιατρός να συζητησουμε... τι προτείνετε να τον ρωτησω? σκεφτομαι σοβαρα την υστεροσκόπηση πριν προχωρησω σε 2η προσπαθεια. τι λετε εσεις βρε κορίτσια?

Κορίτσι μου την υστεροσκοπηση έπρεπε να την είχες κάνει από τις πρώτες. Είναι πολύ βασική εξέταση πριν την εξωσωματική. Πως νόμιζα ότι εσύ την είχες κάνει....)Εμένα ο γιατρός μου παρόλο που το απέφευγα συνέχεια μου λέει ότι χωρίς υστεροσκόπηση δεν με ξεκινά εξωσωματική, θέλει να μπει να δει ο ίδιος εσωτερικά όλη τη μήτρα μου να ξέρει τι γίνεται εκεί μεσα.Οπότε ναι.σου προτείνω χωρίς δεύτερη σκέψη να την κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 μήπως πρέπει να κανεις κανένα υπέρηχο να δεις σε τι φάση βρίσκεται η κατάσταση; 57 μέρες είναι πολλές βρε κοριτσάκι μου, εγώ έχω σταθερό κύκλο 26-29 ημερών και τα προεόρτια έτσι είναι με το σταγονόμετρο που λες και συ.. χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marilouxμου αυτό που έχω σκεφτεί είναι ότι αν συνεχίσει έτσι και την τρίτη μέρα θα κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης και μετά θα μιλήσω με τον γιατρό μου κατευθείαν. Δεν μου έχει ξανατυχει αυτο.

Όσο για τον κύκλο μου,έχει χαλάσει εδώ και 2 χρόνια για αυτό δεν ανησυχώ για τις πολλές μέρες. Τι να πω πια. Την περιμένω να ξεκινήσω τις ενεσουλες μου, και μου έχει βγάλει την πίστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 περιμενε λιγο ακομα...αν δεν ερθει δε κανεις κ καμια χοριακη για σιγουριά; 

@Mariloux μου την ημετα της χοριακης μιλησαμε στο τηλ...ειπαμε μολις καθαρισω να με δει απο κοντα κ να συζητησουμε οποτε ακομα δεν τον εχω δει... Σκεφτομαι οτι θελω να κανω υστεροσκοπηση και μια και θα κανω δε κανω κ ενα scraching; θα τα συζητησω βεβαια κ μαζί του κ θα σας πω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 εύχομαι αυτή η καθυστέρηση να είναι απο το μωράκι σου!!! 

@peacock σίγουρα μια υστεροσκοπηση θα σας λύσει απορίες σχετικές με το πως είναι εσωτερικά η μήτρα, θα βγαλεις ένα ερωτηματικό απο το μυαλό σου και εφόσον θα είναι διαγνωστική δε θα ταλαιπωρηθείς καθόλου!!! Το scratching το ακούω αρκετά συχνά τώρα τελευταία, το υποστηρίζουν αρκετοί γιατροί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια!!ελπιζω όλες να ειστε καλα!εγω σήμερα θα παω να με δει ο γιατρός το πήρα απόφαση να συζητήσουμε τι μπορεί να έφτεξε πριν ένα μήνα κ απέτυχε η έμβρυο μεταφορά ...ωστόσο έκλεισα του χρόνου ραντεβού να παω σε αιματολόγο αν έχετε ακουστά Λευκού κ ότι βοηθάει στις εξωσωματικές να λυθούν προβλήματα τα οποία δν τα εντοπίζουν γυναικολόγοι .εχετε ακούσει καθόλου για αυτήν η έχει πάει μήπως καμία;;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@elena 2 περιμενε λιγο ακομα...αν δεν ερθει δε κανεις κ καμια χοριακη για σιγουριά; 

@Mariloux μου την ημετα της χοριακης μιλησαμε στο τηλ...ειπαμε μολις καθαρισω να με δει απο κοντα κ να συζητησουμε οποτε ακομα δεν τον εχω δει... Σκεφτομαι οτι θελω να κανω υστεροσκοπηση και μια και θα κανω δε κανω κ ενα scraching; θα τα συζητησω βεβαια κ μαζί του κ θα σας πω.. 

Για χοριακη δεν με βλέπω. Απλά ένα τεστακι για να δω τι γίνεται και μετά βουρ στο γιατρουλι μου.

Ποτέ λες να πας στο γιατρό εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

@Marilouxμου αυτό που έχω σκεφτεί είναι ότι αν συνεχίσει έτσι και την τρίτη μέρα θα κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης και μετά θα μιλήσω με τον γιατρό μου κατευθείαν. Δεν μου έχει ξανατυχει αυτο.

Όσο για τον κύκλο μου,έχει χαλάσει εδώ και 2 χρόνια για αυτό δεν ανησυχώ για τις πολλές μέρες. Τι να πω πια. Την περιμένω να ξεκινήσω τις ενεσουλες μου, και μου έχει βγάλει την πίστη. 

Να σε ρωτήσω μήπως τυχον έχεις πολυκυστικες;γτ έτσι είμαι εγω...αργω υπερβολικά!βασικα μακαρι να είναι εγκυμοσύνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@elena 2 εύχομαι αυτή η καθυστέρηση να είναι απο το μωράκι σου!!! 

@peacock σίγουρα μια υστεροσκοπηση θα σας λύσει απορίες σχετικές με το πως είναι εσωτερικά η μήτρα, θα βγαλεις ένα ερωτηματικό απο το μυαλό σου και εφόσον θα είναι διαγνωστική δε θα ταλαιπωρηθείς καθόλου!!! Το scratching το ακούω αρκετά συχνά τώρα τελευταία, το υποστηρίζουν αρκετοί γιατροί!! 

Εγω το προτείνω το εκανα στην πρώτη εξωσωματικη μου κ με βοήθησε νομίζω !!!δν πονάει καθόλου!!το προτείνω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δέσποινακι οχι.Δεν έχω πολυκυστικες. Ο γιατρός μου λέει ότι οφείλεται στην υποφηση και ίσως σε πρόωρη γήρανση ωοθηκών. 

Πες μας τα νέα σου μόλις γυρίσεις από το γιατρό σου, και πως θα προχωρήσετε τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Εγω το προτείνω το εκανα στην πρώτη εξωσωματικη μου κ με βοήθησε νομίζω !!!δν πονάει καθόλου!!το προτείνω πολυ!!!

το υποστηρίζουν το κατά πόσο βοηθάει δεν μας λένε στην εμφύτευση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Δέσποινακι οχι.Δεν έχω πολυκυστικες. Ο γιατρός μου λέει ότι οφείλεται στην υποφηση και ίσως σε πρόωρη γήρανση ωοθηκών. 

Πες μας τα νέα σου μόλις γυρίσεις από το γιατρό σου, και πως θα προχωρήσετε τωρα.

Σοβαρά;;;τι είναι πάλι αυτό;ποσο χρόνων είσαι;και τι γίνετε με αυτό τώρα;

θα σας πω αν μου πει κάτι που δν ξέρουμε!γιατι πλέον όλα τα κορίτσια εδώ μέσα νομίζω άνετα κάνουμε πια η μια εξωσωματικη στην άλλη!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

το υποστηρίζουν το κατά πόσο βοηθάει δεν μας λένε στην εμφύτευση. 

Τι να σ πω ίσως επειδή εμένα «φυτεύτηκε»!το ρίχνω εκεί στο ότι με βοήθησε ...απλά δν το κράτησε ο οργανισμός μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια!!ελπιζω όλες να ειστε καλα!εγω σήμερα θα παω να με δει ο γιατρός το πήρα απόφαση να συζητήσουμε τι μπορεί να έφτεξε πριν ένα μήνα κ απέτυχε η έμβρυο μεταφορά ...ωστόσο έκλεισα του χρόνου ραντεβού να παω σε αιματολόγο αν έχετε ακουστά Λευκού κ ότι βοηθάει στις εξωσωματικές να λυθούν προβλήματα τα οποία δν τα εντοπίζουν γυναικολόγοι .εχετε ακούσει καθόλου για αυτήν η έχει πάει μήπως καμία;;!

εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα  για την Θεσσαλονίια λες? Έχει και άλλους πολύ καλούς εδώ αιματολογικές τέλος πάντων εύχομαι ότι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Τι να σ πω ίσως επειδή εμένα «φυτεύτηκε»!το ρίχνω εκεί στο ότι με βοήθησε ...απλά δν το κράτησε ο οργανισμός μ.

Μια ειχες η δυο δεν θυμάμαι? Αποτυχίες? Τι άλλο έχεις κάνεις μετά απόλυτο γεγονός θρομφοφιλια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Δεσποινα!! έχω ακούσει πολύ καλα λόγια για την Λευκού, την είχε μια γνωστή η οποία μετά απο 3 αποβολές (απο φυσική σύλληψη) έφερε στον κόσμο 2 γλυκύτητα διδυμάκια (απο εξωσωματική), κάνοντας καθημερινά αντιπηκτικες ενεσεις.. Είχε θρομβοφιλια και κανένας γυναικολόγος δεν της είχε προτείνει να κάνει εξετάσεις!! Εμένα συνεργάζεται ο γυναικολόγος μου μαζί της και της έδειξε εκείνος τις εξετάσεις μου, αλλά το σκέφτομαι μήπως έπρεπε να πάω μόνη μου...

Εχω ακούσει οτι οι αιματολόγοι είναι λίγο τσιμπημένοι στις επισκέψεις, αλλά ας μας πουν και τα κορίτσια που έχουν προσωπική εμπειρία!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα. @Δεσποινα!! Μόλις τελειώσεις από το γιατρό σου περνά για μια ωοληψια από το σπίτι μου please. Και Σαββατοκύριακο (αν μπορείς πρωί γιατί μετά θα βγω) έλα για μια εμβρυομεταφορα. Πρόωρη γήρανση ωοθηκών είναι κάτι σαν πρόωρη κλιμακτηριος.Το ανακάλυψα στα 35.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις γυναικες με σπω λενε οτι ειναι υψηλου κινδυνου για αποβολές... Κοινως ολα τα χει η Μαριορη ο φερετζες της λειπει...@Δεσποινα!! τι σου ειπε ο γιατρος σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η karen είπε:

του χρόνου  και αν υπάρξει εγκυμοσύνη τι γίνεται  θα περιμένεις  τόσο καιρό? 

@karen μου μια αποτυχία έχω ευχομαι τελευτσια?ναι ανακαλύψαμε κ θρόμβο φιλια εκανα ενέσεις 15μερες μέχρι που σταμάτησα ν είμαι έγκυος κ τώρα λέω ξανά μετά από κανα χρόνο για να μαζέψουμε χρήματα ωστόσο θα ψάχνομαι κ ότι μ λεν κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariloux είπε:

@Δεσποινα!! έχω ακούσει πολύ καλα λόγια για την Λευκού, την είχε μια γνωστή η οποία μετά απο 3 αποβολές (απο φυσική σύλληψη) έφερε στον κόσμο 2 γλυκύτητα διδυμάκια (απο εξωσωματική), κάνοντας καθημερινά αντιπηκτικες ενεσεις.. Είχε θρομβοφιλια και κανένας γυναικολόγος δεν της είχε προτείνει να κάνει εξετάσεις!! Εμένα συνεργάζεται ο γυναικολόγος μου μαζί της και της έδειξε εκείνος τις εξετάσεις μου, αλλά το σκέφτομαι μήπως έπρεπε να πάω μόνη μου...

Εχω ακούσει οτι οι αιματολόγοι είναι λίγο τσιμπημένοι στις επισκέψεις, αλλά ας μας πουν και τα κορίτσια που έχουν προσωπική εμπειρία!!

 

για την φιναλλυ λες την δικιά μας. Ε όχι και τσιμπημένοι εγώ 50εδωσα επίσκεψη και τέλος μετά δεν πήρε φραγκο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Δεσποινα!! έχω ακούσει πολύ καλα λόγια για την Λευκού, την είχε μια γνωστή η οποία μετά απο 3 αποβολές (απο φυσική σύλληψη) έφερε στον κόσμο 2 γλυκύτητα διδυμάκια (απο εξωσωματική), κάνοντας καθημερινά αντιπηκτικες ενεσεις.. Είχε θρομβοφιλια και κανένας γυναικολόγος δεν της είχε προτείνει να κάνει εξετάσεις!! Εμένα συνεργάζεται ο γυναικολόγος μου μαζί της και της έδειξε εκείνος τις εξετάσεις μου, αλλά το σκέφτομαι μήπως έπρεπε να πάω μόνη μου...

Εχω ακούσει οτι οι αιματολόγοι είναι λίγο τσιμπημένοι στις επισκέψεις, αλλά ας μας πουν και τα κορίτσια που έχουν προσωπική εμπειρία!!

 

Είναι τσιμπημένος ναι ρώτησα για την τιμή της κ έμαθα αλλά έχουμε δώσει τόσα κ τόσα όλες οποτε γνώμη μου για μένα είναι να λυθούν τυχόν αλλά προβλήματα αν μ βρει αυτή κ μετά εξωσωματικη να είμαι οσο πιο σίγουρη γίνετε...πείσεις άκουσα πως δίνει πολλές εξετάσεις κ ακριβές πχ σύνολο μ είπαν 500ων ευρο..μια γνωστή μου δν πετύχαινε ούτε με εξωσωματικές πήγε σε αυτήν κ της βρικε έλλειψη dβιταμίνης έκανε θεραπεία κ έκανε μωρό τελικά έτσι λοιπόν αποφάσισα να κλείσω ραντεβού βα παω κ να δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Δεσποινα!! είπε:

@karen μου μια αποτυχία έχω ευχομαι τελευτσια?ναι ανακαλύψαμε κ θρόμβο φιλια εκανα ενέσεις 15μερες μέχρι που σταμάτησα ν είμαι έγκυος κ τώρα λέω ξανά μετά από κανα χρόνο για να μαζέψουμε χρήματα ωστόσο θα ψάχνομαι κ ότι μ λεν κάνω 

Α ρε μαγκουφιά  ???????????τώρα θυμήθηκα η τελευταία  να ταν γλυκιά μου που την έκανες? Δεν έχεις κατάψυξη? Με διέγερση  η φυσικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...