Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

Κοριτσακια μου ευχαριστω πολυ για τη στηριξη...μακαρι να ειναι ετσι οπως μου τα λετε και να το εκανα πολυ νωρις..θελω πολυ να το πιστεψω... Πφφφφ! Θα περιμενω ως την Τεταρτη, ελπιζω τοτε να χαμογελασω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Peacockaki μην απογοητεύεσαι από τώρα! Ευκολο βεβαια να το λεμε και δυσκολο να το κανουμε. Ευχομαι να βγει λαθος το τεστ! Κανε υπομονη μεχρι την Τεταρτη! Ευχομαι το καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δες τ λογικά. Αν έδειχνε από τώρα θα σ έλεγε ο γιατρός να κάνεις τεστ στις 9 μέρες η στις 10. Εύχομαι την Τετάρτη μια μεγάλη χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock νομιζω δεν δειχνει το τεστ !!!! Εγω μπηκα με χαρα να σου στηλω για αυριπ και αυτο θα κανω ,,,,,θα κανω οτι δεν ειδα καν οτι εκανες νωριτερα γιατι δεν μετραει αρα το παμε απο την αρχη!!!!!

@peacock καλη επυτυχια για αυριο και καλα αποτελεσματα και ναι γινετε και με την πρωτη ααααααα και που'σαι δεν καναμε τιποτα για να μην εχουμε και εμεις αυτη τη χαρα ενος παιδιου!!!!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου ολα να πανε περιφημα!!!!!!!!!Μην αγχωνεσαι!Αυριο θα ξερουμε και στο ευχομαι απο την καρδια μου να ειναι μια μεγααααααλη χοριακη.Τα φιλια και την αγκαλια μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2017 at 2:57 ΜΜ, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Χαιρετώ!!θρομβοφιλιας ,καρυοτυπο,θυροειδη ορμονικές για να μου ρυθμίσουν τον κύκλο λόγο πολυκυστικών ...αυτά...τι άλλο να κάνουμε;τζάμπα χαρα 3ημερων πήραμε...ναι πρώτη προσπαθεια

σαλπιγγογραφια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/11/2017 at 5:34 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Κορίτσια μου... τα νεα εχουν ως εξης...

Χθες -καθότι είμαι και ανυπομονο πλάσμα- εκανα τεστ ουρων... με πρωινά ούρα...9 μερες μετα την εμβρυομεταφορά... πήρα (εννοείται όπως πάντα) αρνητικό αποτελεσμα... Από το Σαββατο το απόγευμα εχω πονους περιοδου που ερχονται και φευγουν (αυτό με εκανε να χαρω και ηθελα να κανω τεστ)  αλλά λογικά είναι από τα χαπια και όχι απο εγκυμοσυνη... Τυπικά τη Τεταρτη θα παω για χοριακή.

Χθες όλη μερα εκλαιγα.... σημερα νιωθω απλά τεραστια απογοητευση.....

Θα μου πειτε... με τη 1η ηθελες κι εσυ να τα καταφερεις...? Το είχα το αρνητικο ως ενδεχόμενο αλλα οταν βλεπεις το αρνητικο τεστ ποναει... και ποναει πολυ ρε κορίτσια... δε μπορω να καταλαβω τι εχουμε κανει και δε μπορουμε να κανουμε κι εμεις ενα μωρακι... 

Αχ @peacock θα σε μάλωνα αλλά είσαι από εμβρυομεταφορα και αναμονή χοριακης. Τι είναι αυτά που διαβάζω γιατί βάζεις τον εαυτό σου σεόλη την διαδικασία του τεστ που μόνο άγχος σου προκάλεσε φόβους και σε στεναχώρησε και σε έκανε να κλαις όλη ημέρα. Γιατί βιάζεσαι μια μερούλα έμεινε και ούτε ξέρω πως είναι αυτές οι 12μερες αναμονής και ξέρω ότι τώρα το μυαλό σου είναι κολλημένο εκεί στο αρνητικό σου τεστ. Ποιος λόγος να επιβαρύνεται ψυχολογικά. Ανυπομονη πολύ πως γινόταν απτήν ημέρα της εμβρυομεταφορας να περνάμε και αποτελέσματα. Θέλω να μας έρθεις πίσω με ευχάριστα νέα και μια χοριακη νααααααα.  ??????????????❤???Αύριο ξύπνα με το χαμόγελο  ντύσου στολίσου σκέψου θετικά γέμισε αισιοδοξία και βουρ για το αιματακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η karen είπε:

σαλπιγγογραφια? 

Και από αυτήν εκανα το μόνο που έδειξε καρδιοσχημη μήτρα κ γιαυτο εκανα scratching για να βοηθήσουμε την κατάσταση αλλά τζίφος...μήπως έχει καμία εδώ μέσα εμπειρία από το παπά Γεωργίου Θεσσαλονίκης για εξωσωματικη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες και τα ομορφα λογια σας. Δε σας κρτβω οτι πλεον δεν ελπιζω και εχω ψυχολογια στα πατωματα...προσπαθω αλλα δε μπορω να το αλλαξω.. Υποσχομαι οτι την επομενη φορα δε θα κανω τεστ και θα περιμενω τη χοριακη... ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες και τα ομορφα λογια σας. Δε σας κρτβω οτι πλεον δεν ελπιζω και εχω ψυχολογια στα πατωματα...προσπαθω αλλα δε μπορω να το αλλαξω.. Υποσχομαι οτι την επομενη φορα δε θα κανω τεστ και θα περιμενω τη χοριακη... ??????

Άσε την επόμενη φορά και επικεντρώσου στο αύριο !! Προσπάθησε να σκέφτεσαι οτι πας για απλή εξέταση αίματος αφού δεν μπορείς να είσαι αισιόδοξη.. έστω ουδέτερη ! Θα περιμένουμε να μας στείλεις φώτο με το +++ της χοριακής! 

Όλα να πάνε πολύ πολύ πολύ θετικά σου εύχομαι !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/11/2017 at 9:36 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Κοριτσακια μου ευχαριστω πολυ για τη στηριξη...μακαρι να ειναι ετσι οπως μου τα λετε και να το εκανα πολυ νωρις..θελω πολυ να το πιστεψω... Πφφφφ! Θα περιμενω ως την Τεταρτη, ελπιζω τοτε να χαμογελασω..

Χαμογελας κοριτσάκι;Στο εύχομαι ολόψυχα!!!#

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Κοριτσια μηπως περιμενουμε ολες την @peacock η ειναι η ιδεα μου? Μακαρι να μας εχει ευχαρηστα νεα!

Ναι!Με μεγάλη αγωνία κ λαχταρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacockακι από ότι κατάλαβες αν μας πάρεις όλες μας και μας πας για χοριακη σίγουρα θα μας βγει θετική. Έχουμε γκαστροθει ολες από την αγωνία μας για σενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια συγχωρέστε με για την καθυστερηση....

Πριν λίγο εμαθα πως είναι αρνητικό.....

Πίστευα οτι είμαι προετοιμασμενη... δυστυχως όμως ο πονος είναι μεγαλος και δεν αντεχεται... δεν μπορείς να είσαι προετοιμασμενη για κατι τετοιο τελικά...

Θα μαζέψω τα κομμάτια μου σιγουρα αλλα τωρα θελω το χρόνο μου.... ποναει παρα πολύ ρε κορίτσια.... Δεν αντεχει η καρδια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου λυπάμαι και στεναχωριεμαι ρε γαμωτο.Γιατί να το περνάμε όλο αυτό...τι έχουμε κάνει για να αξίζουμε κάτι τέτοιο.    Πόσο ακόμα πια....πόσο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Koρίτσια συγχωρέστε με για την καθυστερηση....

Πριν λίγο εμαθα πως είναι αρνητικό.....

Πίστευα οτι είμαι προετοιμασμενη... δυστυχως όμως ο πονος είναι μεγαλος και δεν αντεχεται... δεν μπορείς να είσαι προετοιμασμενη για κατι τετοιο τελικά...

Θα μαζέψω τα κομμάτια μου σιγουρα αλλα τωρα θελω το χρόνο μου.... ποναει παρα πολύ ρε κορίτσια.... Δεν αντεχει η καρδια μου....

Μα γιατί;;αμάν βρε κορίτσι μου...υπομονή ...όλες αυτό κάνουμε που θα πάει θα μας τύχει μη το βάζεις κάτω..βέβαια είναι πολυ νωρις ξέσπασε γ να ηρεμήσεις κ οσο περνάει ο καιρός οι σκέψεις μας ηρεμούν κ προετοιμαζόμαστε ψυχολογικά για την επόμενη φορά δν θα το βάλουμε κάτω υγεία ν έχουμε πάνω από όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock μου λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα!!! Να είσαι δυνατή κοπελα μου, θα πονέσεις, θα κλάψεις, θα αναρωτηθείς γιατί αλλά σύντομα θα σηκωθείς με ακόμα περισσότερη θέληση απο όση έχεις τώρα!! Σου το λέω απο προσωπική πείρα!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!!!! 

Τι αρνητικό είναι αυτό που έχει πέσει βρε κορίτσια μου!!!! ☹️☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena 2 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι και στεναχωριεμαι ρε γαμωτο.Γιατί να το περνάμε όλο αυτό...τι έχουμε κάνει για να αξίζουμε κάτι τέτοιο.    Πόσο ακόμα πια....πόσο?

Εγω έτσι ένιωθα πριν δέκα μέρες που πήρα αρνητικό αποτέλεσμα κ εγω στα πατωματα...σήμερα είμαι πολυ καλα με πήραν τηλ κ από το κέντρο εξωσωματικής θυμήθηκαν μετά από δέκα μέρες αφού τους εκανα αρνητικό σχόλιο στη σελίδα τους για την αδιαφορία τους για να μου πουν ότι ο οργανισμός μ δν κράτησε το έμβρυο ...χαίρω πολυ τις λέω τι αλλά νέα;και δν είχε πει τίποτα μου είπε να τα βρω με το γυναικολόγο μου στο τι επιπλέον πρέπει να κάνω...με μετρίασαν τόσο πολυ αλλά μετά από μια αρνητική χοριακη πλέον είμαι καλα !αθτο θέλω να πω όλα θέλουν τον χρόνο τους και μπορούμε να σε καταλάβουμεολες @peacock Σιγουρα!!!οποτε κουράγιο καλή μου κ ότι θες εδώ είμαστε όλες!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Πίστευα οτι είμαι προετοιμασμενει 

Καμία μας δεν είναι προετοιμασμένη για το αρνητικό όσο κι αν το σκεφτόμαστε και να περνάει από το μυαλό μας Πάντα μέχρι τελευταία στιγμή θέλουμε να πιστεύουμε και να ελπίζουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock μου λυπάμαι πολύ ! Αυτό που λέει και η @Δεσποινα!! όλα θέλουν το χρόνο τους.. θα μαζέψεις τα κομμάτια σου και θα πας πιο θετική και σίγουρη στην επόμενη προσπάθεια...

Και εγώ που στα λέω έτσι ήμουν πριν 15 μέρες με τα αρνητικά αποτελέσματα. 

Κλάψε, προσπάθησε να το "βγάλεις" από μέσα σου για να είσαι έτοιμη και σωματικά και ψυχικά μετά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...