Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

@peacock μου και εγώ μια απο τα ίδια!! Αυτές τις μέρες όχι απλά μου έρχεται να κλάψω, αλλά κλαίω χωρίς λόγο και νιώθω πολύ φορτισμένη!! Σίγουρα επηρεαζόμαστε απο την όλη διαδικασία!! Σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα; Πότε με το καλό η εμβρυομεταφορα; Παιρνεις κάτι για να φτιάξει το ενδομήτριο; Τέλος του μήνα θα πάω και εγώ για εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα και ανυπομονώ είναι η αλήθεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημερα τι κανετε !! Περασαμε επιτροπη .. Ολα καλα .. κοβανε βεβαια κ πολλους ειτε για θυρεοειδη ειτε για .... κοιτουσαν προσεκτικα  τις εξετασεις ... Μου γραψανε μοναδες 3660 .... Αυτες τωρα ειναι αραγε λιγοτερες η περισσοτερες απο αυτα που θελει ο εξωσωματικος .....

Καλημέρα κορίτσι μου μπράβο ένα βήμα ολοκληρώθηκε. Μην αγχώνεσαι αρκετές είναι εξαρτάται και την ανταπόκριση  του οργανισμού στις ορμόνες που θα πάρεις. Εύχομαι όσο πιο λιγότερες .Σε ξεκινάει και βλέπει στην πορεία πως θα εξελίσσονται τα ωάρια  σου πίσσα χιλιοστά  έχουν πάρει από τον υπέρηχο που θα κάνεις και αναλόγως ανεβάζει μονάδες .Καλη αρχή κορίτσι μου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου και καλό μηνα σε όλες μας! :) 

@karen μου αυτό που εγραψες " Κάθε μωρό είναι ένα ξεχωριστό όν, με το οποίο θα συναντηθείτε κατά τη γέννησή του."   με συγκίνησες... είσαι παραδειγμα προς όλες μας! Να μην το βαζουμε κάτω και να προσπαθουμε μεχρι να τα καταφερουμε. Μην σκέφτεσαι αυτα που εγραψες χθες, θα γίνεις μανουλα κοριτσακι μου γιατί το αξίζεις πραγματικά!

@ElektraGr συμφωνω με τη @Mariloux μας αν εχεις καλή ανταπόκριση δε θα χρειατείς επιπλέον μονάδες!

Για καποιο λόγο σημερα είμαι συναισθηματικά φορτισμένη... εγω και ο Βασιλάκης Καϊλας ενα πραγμα, όλη την ωρα μου ερχεται να κλάψω, όχι από στενοχωρια όμως, λίγο το αγχος, λίγο η λαχταρα, λίγο ο φοβος, λίγο η χαρα, λίγο ότι νιώθω οτι είμαι κοντα στο όνειρο... όλα μαζί...

 

 

 

 

 

Πάντα έχεις τον τρόπο να μας κάνεις να χαμογελάμε. ΑντΕ Βασιλάκη Καιλα μου ??Δεν μας μπήκε καλά  ο μήνας  Τι ψυχολογία ειναι αυτή σήμερα  ?? @peacock @Mariloux  Γρήγορα πάμε να την φτιάξουμε κοντεύουν οι μέρες σας και πρέπει να στε χαρούμενες κορίτσια μου. Ξέρω σας πιάνει αυτό το κατι (που θέλω που θα με κάνει σαν τρελή να σε θέλω) όχι αυτό της γαρμπής  ??αυτό που μας εμφανίζεται συνεχώς  και μας κάνει ν αισθανόμαστε πίκρα πόνο ανγχος φόβο ...Διαχειριστείτε το δεν είναι πιο δυνατό από εμας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux μου σήμερα δε ξερω πόσες φορες πήγα τουαλετα για να μην δουν τη κατασταση μου οι συνάδελφοι... είναι πολλά συναισθηματα μαζί... Την Παρασκευή 03/11 εχω την εμβρυοματαφορά, πάιρνω cyclacur τα λευκά, prezolon, vibramicyn, προγεστερονη (σε κολπική γέλη) και την Πέμπτη το βραδι θα ξεκινησω inohep 4500 μου είχε πει για salospir αλλά εχω αλλεργία στην ασπιρινη... Αυτα τα ολίγα (χεχεχε) συν τα υπόλοιπα glucophage,βιταμίνη D,φολικό οξύ και Ω3... Εσυ εχεις ξακινησει αγωγη για το ενδομήτριο?

@karen σου στελνω μια μεγάαααλη αγκαλιά!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Mariloux μου σήμερα δε ξερω πόσες φορες πήγα τουαλετα για να μην δουν τη κατασταση μου οι συνάδελφοι... είναι πολλά συναισθηματα μαζί... Την Παρασκευή 03/11 εχω την εμβρυοματαφορά, πάιρνω cyclacur τα λευκά, prezolon, vibramicyn, προγεστερονη (σε κολπική γέλη) και την Πέμπτη το βραδι θα ξεκινησω inohep 4500 μου είχε πει για salospir αλλά εχω αλλεργία στην ασπιρινη... Αυτα τα ολίγα (χεχεχε) συν τα υπόλοιπα glucophage,βιταμίνη D,φολικό οξύ και Ω3... Εσυ εχεις ξακινησει αγωγη για το ενδομήτριο?

@karen σου στελνω μια μεγάαααλη αγκαλιά!!!!!

 

   Πουλακιιι... Εισαι συναισθηματικα φορτισμενη επειδη εισαι ενα βημα πιο κοντα στο ονειρο σου..!

  Σε βλεπω να γινεσαι μανουλα κ τις πρωτες μερες, να σου λεει ο κοσμος "να σου ζησει" κ εσυ να βαζεις τα κλαματα!!!

   Εγω νομιζω θα κλαιω συνεχεια οταν γεννησω..! Θα κλαιω απο συγκινηση οταν δω το μωρο μου, θα κλαιω οταν το αγκαλιασω, οταν το θηλασω... Κι υστερα......... αμα δω τον αντρα μου να το κραταει αγκαλια κ να τρεμει, να μην κλαψω...? Κ οταν μπει ο μπαμπας μου μεσα στο δωματιο μου κ βουρκωσει που δει την κορη του με μωρο??? Καλα, εκει θα πλανταξω!!

   Κανε απο τωρα εξασκηση εγκρατιας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock γλυκιά μου μην κλαις 2 μέρες πριν την εμβρυομεταφορα, σκέψου θετικά (ή μάλλον μην σκέφτεσαι καθόλου), να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά (στα λέω εσένα να τα ακούω και εγώ).. εγώ    περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω επίσης αυτά τα ολίγα που παιρνεις και εσύ (ακόμα δεν μου έχουν πει ακριβώς τι θα παίρνω, αλλά το φαντάζομαι απο προηγούμενες προσπάθειες)..

@Rosemary Χαχαχα είσαι φοβερή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux μου δεν κλαίω από στενοχωρια, μαλλον από την ευτυχία, από τη λαχταρα... δε ξερω... είμαι αισιοδοξη... σκέφτομαι οτι εφτασε ο καιρός να μου βαλουν τα κατεψυγμενα μου και κλαίω μόνη μου στο σημα μου... :P απο 29/06 που πέρασα επιτροπή μετρουσα τις μερες για την εμβρυομεταφορα...

Και όπως λεει η θεάρα @Rosemary μεχρι να τα καταφερουμε θα αναβαθμιστουμε από Βασιλάκη Καϊλα σε Νίκο Ξανθόπουλο.. (για τη φουκαριάρα τη μανα μας ρε γαμώτο χαχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η eriv είπε:

@peacock και βέβαια έφτασε ο καιρός να σου πάνε ΟΛΑ καλά !!! (*) και μόνο δάκρυα χαράς από εδώ και πέρα να έχεις ! [smilie=love9.gif]

 

   Κ μετα θα ανοιξουμε αρθρο "ποια ειναι τα πιο γελοια πραγματα στην εγκυμοσυνη, που σας εχουν κανει να κλαψετε"!! Θα ζωγραφισουμε!! Προχθες εκλαψα επειδη τελειωσαν τα δημητριακα!!! Σε ενα παρτυ θα με επιαναν τα κλαματα επειδη ακουσα το παλιο τραγουδι "ο τελευταιος χορος" (καρβελας-βισση) κ δε θα το θειξω ποσες φορες κλαιω για γελοιοτητες οταν ειμαι με τον συντροφο μου... γιατι δε με κοιταξε, γιατι με φιλησε μια κ οχι δυο φορες, γιατι δε με ρωτησε αν θελω να φαω αυτο που τρωει!!!! Μετα απο 1 λεπτο κλαματος, με πιανει σπαστικο γελιο..! Αχαχαχα!! Ειναι γραφικες οι ορμονες της κυησης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rosemary είπε:

   Κ μετα θα ανοιξουμε αρθρο "ποια ειναι τα πιο γελοια πραγματα στην εγκυμοσυνη, που σας εχουν κανει να κλαψετε"!! Θα ζωγραφισουμε!! Προχθες εκλαψα επειδη τελειωσαν τα δημιτριακα!!! Σε ενα παρτυ θα με επιαναν τα κλαματα επειδη ακουσα το παλιο τραγουδι "ο τελευταιος χορος" (καρβελας-βισση) κ δε θα το θειξω ποσες φορες κλαιω για γελοιοτητες οταν ειμαι με τον συντροφο μου... γιατι δε με κοιταξε, γιατι με φιλησε μια κ οχι δυο φορες, γιατι δε με ρωτησε αν θελω να φαω αυτο που τρωει!!!! Μετα απο 1 λεπτο κλαματος, με πιανει σπαστικο γελιο..! Αχαχαχα!! Ειναι γραφικες οι ορμονες της κυησης!!

και τότε αυτά για μας θα ναι "σοβαρά θέματα & προβλήματα"  !!! ;;):P 

(αλλά τα πραγματικά πραγματικά προβλήματα θα τα έχουμε αφήσει πίσω μας.... ) [smilie=sunny.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eriv είπε:

(αλλά τα πραγματικά πραγματικά προβλήματα θα τα έχουμε αφήσει πίσω μας.... ) [smilie=sunny.gif]

Πόσο όμορφο αυτό που εγραψες! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Πόσο όμορφο αυτό που εγραψες! :) 

Έτσι είναι... γιατί και εμάς μας αξίζει όλη αυτή η χαρά και η ευτυχία και όλα... !! και έστω και με εμπόδια θέλω να πιστεύω ότι όλες μας θα μας βρει ! :x

Και ξεκινάς πρώτη εσύ την Παρασκευή !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eriv Πάλι θα αρχίσω να κλαίω ο Ξανθόπουλος.... χαχαχα

Σε όλες μας αξίζει να γίνουμε μανουλες και θα τα καταφερουμε!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElektraGrκαλη επυτυχια τελος και το ανχος της επιτροπης 

@peacockαυτα επερνα και εγω!!! καλη επυτυχια και ολα να πανε καλα!!!!

@Marilouxφτανουν και οι μερες να πανε ολα καλα!!!

@karenπολη ωραια λογια !!!καπως ετσι ακεφτομε και εγω καποιες φορες!!!μ 

Αχ κοριτσια σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρο και τοσο ανχος δεν ειχα ουτε οταν επρεπε να δουμε ενδομυτρια ωορεξιες και τετοια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2μου σημερα θα δουμε πως και ποτε θα προχωρησουμε και αν μπορουμε να κανουμε κατι να μην ξανασυμβει οχι να γινει και αλλες και αλλες φορες και μετα να κανουμε κατι!!! Θα δουμε τι θα πει αποψε!!!!εσυ πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock σε καταλαβαίνω απόλυτα, νιώθω ακριβώς τα ίδια!!! ??

@love30 μην αγχώνεσαι κοπέλα μου, σήμερα θα ακούσεις τι έχει να σου πει ο γιατρός και πού πιθανολογεί οτι "κόλλησε" και δεν προχώρησε το σποράκι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

@elena 2μου σημερα θα δουμε πως και ποτε θα προχωρησουμε και αν μπορουμε να κανουμε κατι να μην ξανασυμβει οχι να γινει και αλλες και αλλες φορες και μετα να κανουμε κατι!!! Θα δουμε τι θα πει αποψε!!!!εσυ πως εισαι?

Λοβακι μου γλυκό να μην ξανασυμβεί και ελπίζω να έχει βρει τον λόγο ο γιατρουλης σου.Περιμένω νέα μόλις γυρίσεις να μας πεις. 

Εγώ κλασικά,αναμονή.Πιστεύω πως μόλις έρθει η σιχαμενη ούτε σερβιετα δεν θα βάλω...έτσι θα την αφήσω, χύμα.. για να την ευχαριστηθώ.Θα απλώσω και το σεντόνι την άλλη μέρα να το μάθει και όλη η γειτονιά.Εγώ θα γκαστρωθω από την αναμονή της περιόδου στο τέλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux Ξανθοπουλος κι εσυ; χαχαχα ???

@love30 καταλαβαινω την αγωνια σου... Θα αναμενουνε νεα σου!  

@elena 2 δεν υπαρχεις απλα! ?? σε νιωθω με τη περιοδο... Φαντάσου οτι εγω επαιρνα τηλ φιλη μου κ της ελεγα: "δε θα το πιστεψεις τι μου συνέβη σημερα...αδιαθετησα!" χαχαχα λες και ηταν κατι εξωπραγματικο! Θα ερθει συντομα κ θα ξεκινήσεις ενεσουλες! ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια !!!!τι κανετε??? Εγω πηγα εχθες στο γιατρο μου ειπε καποιους λογους που γινετε αλλα εγω τα εχω οκ αυτα π.χ. θυροειδη που το ρυθμισα ,,,,διαφραγμα που δεν εχω τωρα πια ,,,,,και χρωμοσομικες ανωμαλιες εμβρυου που αυτο ηταν τεληκα δεν μπορουμε να το αποτρεψουμε!!!!!μετα τα 35 υπαρχουν 20% και πιθανοτητες να συμβει και κατω απο 35 οχι οτι μηδενιζοντε αλλα ειναι λιγοτερο καπου στο 10% !!!!!και ειπαμε να παμε στον κυκλο του Δεκεμβριου η του Ιανουαριου αναλογα την περιοδο γιατι τωρα δεν θα ερθει στην ωρα της!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ακριβως @elena 2 μου παμε παρακατω και παμε δυναμικα για Δεκεμβριο !!!! Χριστουγεννα δεντρακι δεν θα δουλευω κιολας φετος θα κατσω και θα ευχαριστηθω το σπιτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο ψυχούλα μου. Έτσι! Να βλέπω την διάθεση σου ανεβασμένη και θετική. 

Επίσης να ευχηθώ στο peacockακι μας τα φετινά Χριστούγεννα να την βρουν με φουσκωμένη κοιλίτσα, γιατί το κορίτσι μας αύριο πάει για την εμβρυομεταφορα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...