Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

@love30 ωχ! εδω θα τριγυρνάς? Φτουουουου και εμείς που λέγαμε οτι γλιτώσαμε από σενα... χαχαχαχαχα :P

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου... ανυπομονώ...! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ! Πώς είστε ;; @peacock πότε με το καλό ;;

Κορίτσια εγώ εδώ προσπαθώ να σκεφτώ τι ερωτήσεις θα ήταν καλό να κάνω στον εξωσωματικό ... Για ρίξτε καμία βρε κορίτσια να πάρω απαντήσεις όσο πιο ξεκάθαρες μπορώ για τα διάφορα ^_^

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Εσείς είχετε/έχετε κρατημένα τα παλιά σας βιβλιάρια; Γιατί για την επιτροπή μου είπαν ότι χρειάζεται να τα έχουμε. Εγώ ήμουν παλίοτερα σε άλλον φορέα, στο δημόσιο συγκεκριμένα και τα κρατούσα όλα αυτά τα χρόνια.Όμως πέρσι το καλοκάιρι τα πέταξα. Λέτε να είναι λόγος αυτός για να μας κόψουν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Εσείς είχετε/έχετε κρατημένα τα παλιά σας βιβλιάρια; Γιατί για την επιτροπή μου είπαν ότι χρειάζεται να τα έχουμε. Εγώ ήμουν παλίοτερα σε άλλον φορέα, στο δημόσιο συγκεκριμένα και τα κρατούσα όλα αυτά τα χρόνια.Όμως πέρσι το καλοκάιρι τα πέταξα. Λέτε να είναι λόγος αυτός για να μας κόψουν;;

Στο Μαρούσι που πέρασα εγω ήταν και μια κοπέλα που της ζητουσαν και το βιβλιάριο από τον προηγούμενο ασφαλιστικό φορέα.. οπότε δε ξερω αν είναι θεμα επιτροπής ή ετσι πρεπει.. Ρωτησε το στο κεντρο που είσαι για σιγουριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona τα θελουνε τα βιβλιαρια αλλα εαν δεν υπαρχουνε δεν νομιζω να ειναι λογος για να σε κοψουνε τι ηλικια εχεις? Εγω ενα βιβλιαριο το ειχα πεταξει δεν μου ειπανε τιποτα! Σε ρωτησα για ηλικια γιατι μια φιλη μου την κοψανε γιατι λεει ειναι μικρη και να κανει καμια σπερματεγχυση πρωτα και μετα δηλαδη θα μας πουνε αυτοι ποτε θελουμε να κανουμε παιδι εμεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElektraGr δε ξερω ακόμα είναι πολύ νωρίς!

Ερωτησεις ε? μμμ...

-πόσες μερες θα κρατησει η διέγερση?

- πρεπει να αποφευγεις κατι στη διατροφή σου?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@nikona τα θελουνε τα βιβλιαρια αλλα εαν δεν υπαρχουνε δεν νομιζω να ειναι λογος για να σε κοψουνε τι ηλικια εχεις? Εγω ενα βιβλιαριο το ειχα πεταξει δεν μου ειπανε τιποτα! Σε ρωτησα για ηλικια γιατι μια φιλη μου την κοψανε γιατι λεει ειναι μικρη και να κανει καμια σπερματεγχυση πρωτα και μετα δηλαδη θα μας πουνε αυτοι ποτε θελουμε να κανουμε παιδι εμεις!!!!!

Είμαι 33

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μάλλον θα παω να παρω μία βεβαίωση από το ικα για να ειμαι σιγουρη

Εαν δεν υπαρχουνβιβλιαρια και ψαχνεσαι για τα δικαιολογητικα μπορειτε ν κανετε υπευθυνη δηλωση ..για τα παλια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτοι με τα παλια τα βιβλιαρια θελουν να δουνε αν ειχες ξαναπερασει επιτροπη γενηκα αν ξαναπηρες φαρμακα εξωσωματικης δεν θα εχεις προβλημα μην ανχονεσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν έχεις περάσει από τα δύσκολα μονοπάτια της υπογονιμότητας το λιγότερο π μπορείς να κάνεις είναι να μιλησεις για την εμπειρία σου, να εμψυχώσεις, να βοηθήσεις. Δυστυχώς εν έτη 2017 η υπογονιμότητα αν κ απασχολεί χιλιάδες ζευγάρια απότελει θέμα ταμπού κ κάνεις δ μιλάει γι αυτό. Δεν έχω ξεχάσει πως ένιωθα σε κάθε κύκλο π αδιαθετησουσα, ούτε τα δάκρυα που έχω ρίξει. Μακάρι καμία γυναίκα π θέλει να γίνει μανούλα να μη δυσκολεύεται κ ταλαιπωρείται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/10/2017 at 9:24 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Elena, καθε γιατρος ισως εχει τον τροπο του. Εμένα μου ειπαν να κανω κ υπερηχο μαστων κ καλλιεργεια.

Καναμε κ ολες τις απαραιτητες για την επιτροπη. 

Μας προτειναν επισης για κυστικη ινωση κ για θρομβοφιλια κ τις καναμε κι αυτες. 

Ααααα καλααααα.Οπότε εγώ δεν έχω κάνει σχεδόν τίποτα....ουτε τις μισες.Που πάω ορε η κακομοίρα "ξυπολητη" για εξωσωματική!!!

 

@peacockακι μου μπράβο ???? που αδιαθετισες.Πρέπει να ήταν η πρώτη φορά που θα χάρηκες τόσο πολύ που αδιαθετισες. Αντε αντε φτάνεις πιο κοντά στο όνειρο. Μίλησες με το γιατρό σου?Τι σου είπε ποτέ θα κάνεις την εμβρυομεταφορα?θα πρέπει να πάρεις κάτι για να προετοιμάσεις το "εδαφος" για τα εμβρυακια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 Οντως πρωτη φορα χαρηκα τοσο πολυ που αδιαθετησα! ? Μιλησα με το γιατρό ..θα παιρνω cyclacur 2 πρωι και 2 βραδι και θα παω για υπερηχο την Παρασκευη 20/10, τα υπολοιπα μ ειπε απο κοντα.. Finger crossed! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@elena 2 Οντως πρωτη φορα χαρηκα τοσο πολυ που αδιαθετησα! ? Μιλησα με το γιατρό ..θα παιρνω cyclacur 2 πρωι και 2 βραδι και θα παω για υπερηχο την Παρασκευη 20/10, τα υπολοιπα μ ειπε απο κοντα.. Finger crossed! ?????

Καλή αρχή κοριτσάκι!!!! ❤❤❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Με το καλο peacockaki μου!

Τα καλυτερα για σενα jazz!

Παρακολουθω τα νεα σας και ευχομαι να πανε ολα οπως ονειρευεστε!!!!!Τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz καλα αποτελεσματα να γυρισες απο το μικροβιολογικο με μια χωριακη νναααααααααααααααααααααα !!!!!??

 

@peacockκαλη αρχη να εχεις ολα καλα να πανε με το καλο η εμβρυομεταφορα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena2 ξεχασα να σου πω ότ κάναμε κ καρυοτυπο dna και οι δύο. 

Αλλά δεν ξέρω αν αυτες τις εξετάσεια τις προτείνουν όλοι οι γιατροί πριν την εξωσωματικη ή αν είναι προαιρετικες. Εμείς πάντως τις κάναμε μια που μας τος πρότειναν γιατι σκεφτήκαμε οτι τοσα χρήματα θα δώσουμε κ ειναι καλό να ξερουμε οσα περισσοτερο γινεται. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρίμα!!! Στεναχωρήθηκα πολύ.. ☹️☹️ Κοριτσάκι μου ο,τι και να σου πούμε η απογοήτευση σου θα είναι μεγάλη.. Πάρε τον χρόνο σου και μην το βάλεις κάτω!! Χάθηκε μια μάχη αλλά όχι ο πόλεμος!! Πριν τέσσερις μήνες πήρα τη δεύτερη αρνητική χοριακή μετά απο εμβρυομεταφορα και πίστευα οτι δεν θα είχα τη δύναμη να συνεχίσω.. όμως είμαι εδώ, ακόμα πιο δυνατή και αισιόδοξη απο ποτέ!! Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς πολύ και σύντομα να αποκτήσεις αυτό που επιθυμείς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...