Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλε ναι μην ανχονεσε μαζι θα κανονησετε το ποτε θα κανετε εμβρυομεταφορα αν ειναι στον ιδιο κυκλο η οχι!μπορει εσυ να θες να πατε σε αλλο κυκλο να ηρεμισεις μπορει να ειναι υψηλη η οιστραδιολη και να μην σε αφησει ο γιατρος στον ιδιο κυκλο εγω ολα αυτα τα συζητησα με το γιατρο αλλιως που να τα ηξερα και εγω!

η οιστραδιολη μου .... καλη δεν ειναι ;;; την ειχα κανει μαζι με τις υπολοιπες 2η ημερα περιοδου .. επισης βρε κοριτσια εφοσον εγω εχω κανει την επισκεψη στον γυναικολογο μου .... ο εξωσωματικος παντα προτιμα να κανει κι εκεινος κολπικο υπερηχο ; γτ θελει να δει τις εξετασεις κ μενα λεει να μου κανει κι εναν υπερηχο ....

Χωρίς τίτλο.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλημερα @jazz για τις μερες λεγαμε ποτε πηγα εγω για ωολυψια και ποτε εμβρυομεταφορα !!εφοσον για'αυτο γινετε η εξωσωματικη για να γονιμοποιηθουν!

Ναι ρεεεεεεε.... Κατάλαβα.. Κι όπως λες ειναι ανάλογα την ανταπόκριση της κάθε γυναίκας. Εγώ εκανα διεγερση 8 μερες, ωοληψια την 11η κ εμβρυομεταφορά την 14η! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα καλα ειναι να κανεις υπερηχο στον εξωσωματικο αυτοςβθα σου πει  το ποτε το ποσες μοναδες θα κανεις και τι ενεσεις θα παρεις!εγω παλια τα εκανα στη γυναικολογο μου επερνα τηλ στην Αθηνα στον εξωσωματικο εδεινα τις μετρησεις και με περνανε να μου πουνε ποσες μοναδες θα κανω ενω τωρα ολα στον εξωσωματικο!!!!οιστραδιολη θα κανεις και αλλες φορες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επυτυχια να εχουμε ολες μας και τα υπολοιπα θα τα βρουμε με τους γιατρους μας αλοστε καθε γιατρος εχει το δικο του συστημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElektraGr σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα; Απ'οτι διάβασα έχεις απορίες σχετικά με τη διαδικασία εξωσωματικής, αλλά μην αγχώνεσαι γιατί θα τα συζητήσετε όλα με τον γιατρό σου..

Στην εξωσωματική σκοπός είναι με τα φάρμακα που παίρνουμε να παράγουμε παραπάνω απο 1 ωάριο, το οποίο παράγει ο οργανισμός απο μόνος του!  Επομένως αναλόγως με το πρωτόκολλο που θα χρησιμοποιήσετε (θα σου προτείνει ο γιατρός πιο ταιριάζει για την περίπτωση σου) θα ξεκινήσεις την διέγερση (παραγωγή πολλών ωαρίων).. Κάθε 2-3 μέρες ο γιατρός με κολπικο υπέρηχο και εξέταση οιστραδιολης θα κρίνει αν η δόση που παιρνεις είναι σωστή ή αν πρέπει να την μεταβάλει... Όταν τα ωάρια σου έχουν πλέον το κατάλληλο μέγεθος θα γίνει η ωοληψια και θα τα γονιμοποιήσουν με τα σπερματοζωάρια του άντρα σου!! Έτσι θα έχεις τα εμβρυακια σου και συνήθως τα μεταφέρεις 2, 3 ή 5 μέρες μετά την ωοληψια.. Αν, όμως, για τον οποιοδήποτε λόγω δεν μπορεί να γίνει η εμβρυμεταφορά στον ίδιο κύκλο τότε μόνο περιμένεις να αδιαθετησεις και κανεις την εμβρυομεταφορα σε οποιοδήποτε κύκλο θες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@ElektraGr σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα; Απ'οτι διάβασα έχεις απορίες σχετικά με τη διαδικασία εξωσωματικής, αλλά μην αγχώνεσαι γιατί θα τα συζητήσετε όλα με τον γιατρό σου..

Στην εξωσωματική σκοπός είναι με τα φάρμακα που παίρνουμε να παράγουμε παραπάνω απο 1 ωάριο, το οποίο παράγει ο οργανισμός απο μόνος του!  Επομένως αναλόγως με το πρωτόκολλο που θα χρησιμοποιήσετε (θα σου προτείνει ο γιατρός πιο ταιριάζει για την περίπτωση σου) θα ξεκινήσεις την διέγερση (παραγωγή πολλών ωαρίων).. Κάθε 2-3 μέρες ο γιατρός με κολπικο υπέρηχο και εξέταση οιστραδιολης θα κρίνει αν η δόση που παιρνεις είναι σωστή ή αν πρέπει να την μεταβάλει... Όταν τα ωάρια σου έχουν πλέον το κατάλληλο μέγεθος θα γίνει η ωοληψια και θα τα γονιμοποιήσουν με τα σπερματοζωάρια του άντρα σου!! Έτσι θα έχεις τα εμβρυακια σου και συνήθως τα μεταφέρεις 2, 3 ή 5 μέρες μετά την ωοληψια.. Αν, όμως, για τον οποιοδήποτε λόγω δεν μπορεί να γίνει η εμβρυμεταφορά στον ίδιο κύκλο τότε μόνο περιμένεις να αδιαθετησεις και κανεις την εμβρυομεταφορα σε οποιοδήποτε κύκλο θες!!! 

Είμαι σε φάση που θα συναντήσουμε τον γιατρό..θα περάσουμε επιτροπή ..ακόμα αρχή... αλλά είμαστε ανυπόμονοι πολύ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Καλή αρχή και για ο,τι χρειαστείς θα είμαστε εδώ να τα λέμε!!! 

Σας ευχαριστώ πολυ !! άντε @love30 λίγο έμεινε να μάθουμε τα υπέροχα νεα σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα  πως είστε? Ακόμη στην αναμονή? Ποτέ θα έχουμε αποτελέσματα? Ευχές για τεράστιες χοριακες. Εγώ αύριο ξεκινάω πάλι και ελπίζω να πετύχω καλό κύκλο. Θέλουμε και λίγο τύχη με το μέρος μας.:)Να έχετε ένα όμορφο  βράδυ!!! Αισιοδοξία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@ElektraGr μακαρι γιατι να σου πω ανχοθηκα λιγακι ξερω δεν γινετε τιποτα,,,,τωρα πια οτι εγινε εγινε αλλα προσπαθω !!!!

??????

με το καλο αύριο αγάπη!!❤❤❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου!

Καλή εβδομάδα! :)  @love30 σημερα είναι η μερα της χοριακής νομίζω... ευχομαι ενα πολυ  δυνατό νουμερο χοριακής!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλημεραααααααα!!!!!!

καλημέρα, καλή εβδομάδα!! 

έχω αγωνιαααααααα..... Πηγες να δώσεις αίμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@jazz μου πως είσαι? ποια μερα κανεις εσυ χοριακή?

Καλά, ακομα χαλαρά.... Την Παρασκευή εγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου βγηκεεεεεεεεεε ναι ναι ναι ναι επιτελουςςςςςςςςςς θετικοοοοοοοοοοο κλαιω απο τη στιγμη που την πηρα στα χερια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Κοριτσακια μου βγηκεεεεεεεεεε ναι ναι ναι ναι επιτελουςςςςςςςςςς θετικοοοοοοοοοοο κλαιω απο τη στιγμη που την πηρα στα χερια μου!!!!

Μπράβοοοοοοοοοοοο ... Συγχαρητήριαααααααααααααααααααααααα !! Οοοοοοοοοοοοοοοοοοοο θα κλάψω κι εγώ μαζί σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσακι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :xΓΙΟΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη και ενα υγιές μωρακι!!!!!!!!!!!

Αντε κορίτσια και στα δικά μας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Μπραβο κοριτσακι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :xΓΙΟΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη και ενα υγιές μωρακι!!!!!!!!!!!

Αντε κορίτσια και στα δικά μας!!!!!!!!!!

Άντε μακάρι τις γιορτές να είμαστε πολλοί ... κι ας είναι και στην κοιλίτσα χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...