Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημέρα σας  ??? . Κορίτσια μου  αντιμετωπίσατε θέμα με τη προγεστερονη? Στο παρελθόν δεν μου βγάζε τίποτα τώρα συνεχώς ζαλάδες και τάσεις εμετού  τσιμέντο το κεφάλι ? .Πως την παίρνετε  κάλπικα η από το στόμα?

Καλησπερα τ utrogestan φερνουν υπνυλια!!!καλα αποτελεσματα να εχεις θα τα βαλεις τρειτης μερας η βλαστοκυστες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Εγω εδωσα μονο 50€ αλλα χωρις μεθη!

Οι τιμές διαφέρουν .Που την κάνατε  εξαρταται και με ποια νοσοκομεία  συνεργάζονται οι γιατροί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

Οι τιμές διαφέρουν .Που την κάνατε  εξαρταται και με ποια νοσοκομεία  συνεργάζονται οι γιατροί. 

Εγω την εκανα σε ιδιωτη στο ιατρειο του στη Λαρισα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλησπερα τ utrogestan φερνουν υπνυλια!!!καλα αποτελεσματα να εχεις θα τα βαλεις τρειτης μερας η βλαστοκυστες?

Ω τώρα το είδα καλησπέρα δεν περπάτησαν.Παω για τον επόμενο κύκλο. Εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η karen είπε:

Ω τώρα το είδα καλησπέρα δεν περπάτησαν.Παω για τον επόμενο κύκλο. Εσυ?

Δεν πηγανε ουτε 3ης μερας?εγω βλαστοκυστες τα αφυσα γιατι τις αλλες προσπαθειες τα εβαζα 3ης μερας και δεν βαζανε καθολου στην καταψυξη και δεν ειχα καμια επυτυχια!?τωρα θα δουμε υπομονη και θετικη σκεψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η karen είπε:

Οι τιμές διαφέρουν .Που την κάνατε  εξαρταται και με ποια νοσοκομεία  συνεργάζονται οι γιατροί. 

Έτσι ακριβώς!! Εγώ το έκανα στο ΙΑΣΩ Αθηνα.. Λυπάμαι πολύ που δεν προχώρησε η προσπάθεια σου!!! ?? Τώρα τι σκέφτεσαι; Ποιο θα είναι το επόμενο σου βήμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Δεν πηγανε ουτε 3ης μερας?εγω βλαστοκυστες τα αφυσα γιατι τις αλλες προσπαθειες τα εβαζα 3ης μερας και δεν βαζανε καθολου στην καταψυξη και δεν ειχα καμια επυτυχια!?τωρα θα δουμε υπομονη και θετικη σκεψη!

Οχι

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariloux είπε:

Έτσι ακριβώς!! Εγώ το έκανα στο ΙΑΣΩ Αθηνα.. Λυπάμαι πολύ που δεν προχώρησε η προσπάθεια σου!!! ?? Τώρα τι σκέφτεσαι; Ποιο θα είναι το επόμενο σου βήμα; 

Ό

Ιασω? Τσουχτερό ένα από τα χειρουργεία έκανα εκεί λόγω ότι ήταν ο γιατρός και δεν ξανά ακούμπησα.Τωρα περιμένω τον επόμενο κύκλο  για να ξεκινήσω πάλι τι να κάνουμε οι αποτυχίες  είναι και αυτές μέσα στις προσπάθειες  και συνήθως υπέρ ισχύουν των επιτυχιών από δική μου εμπειρία μην παρεξηγηθούμε.Συνεχιζουμε  μέχρι να μας ανταμειψουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η love30 είπε:

Δεν πηγανε ουτε 3ης μερας?εγω βλαστοκυστες τα αφυσα γιατι τις αλλες προσπαθειες τα εβαζα 3ης μερας και δεν βαζανε καθολου στην καταψυξη και δεν ειχα καμια επυτυχια!?τωρα θα δουμε υπομονη και θετικη σκεψη!

Δεν το πιστεύω  μου σβήστηκε όλο το μήνυμα και ήρθε ένα ξερό όχι. Πάμε πάλι από την αρχή. Όχι δε  πήγαν δυστυχώς αλλά δεν πειράζει τον επόμενο κύκλο δεν περπάτησαν και λέγαμε για βλαστοκυστες σε αυτόν το κύκλο, αλλά μας βγήκαν τεμπελικα.ουτε εγώ κατάφερνα κατάψυξη τα χάναμε. Δεν θέλω  ??φατσουλες αλλά χαρούμενες γεμάτες αισιοδοξία ελπίδα δύναμη επιμονή υπομονή κουράγιο και Πίστη  θα ρθει και η σειρά μας να μας ανταμείψει  όλες μας εύχομαι τα καλύτερα  και συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2017 at 4:33 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Μετά από την απογοήτευση και την υπέροχη στηριξη σας είμαι πάλι εδώ.. Το μυαλό μου είναι πλεον στην εξωσωματική και νιώθω έτοιμη για όλα!

Ανοίγω αυτό το θεμα με σκοπό να ενημερωθούμε και να ανταλλάξουμε απόψεις όσες κοπέλες εχουμε φτασει στο σταδιο της εξωσωματικής.

Πρωτα ο Θεός θα ξεκινήσω το Σεπτέμβριο όπως υπολογίζω... Υπάρχει κατι που μπορώ να κανω για να προετοιμαστώ καλύτερα  αυτούς τους 3 μήνες που μεσολαβουν?

Εχετε κάποιες συμβουλές (tips) να δώσετε?

Eυχαριστώ... :)

Ναι ηρεμια να σκεφτεσαι θετικα να βλεπεις ευχαριστους ανθρωπους κ να προσεχεις τον εαυτο σου.εγω επινα φιλικο οξυ μαζι με στημενη πορτοκαλαδα καθε πρωι να ενισχυσω τον εαυτο μου κ πολυ καλα εκανα γιατι οταν εμεινα εγκυος απο τους εμετους δεν μπορουσα να φαω κ να πιω τπτ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η karen είπε:

Δεν το πιστεύω  μου σβήστηκε όλο το μήνυμα και ήρθε ένα ξερό όχι. Πάμε πάλι από την αρχή. Όχι δε  πήγαν δυστυχώς αλλά δεν πειράζει τον επόμενο κύκλο δεν περπάτησαν και λέγαμε για βλαστοκυστες σε αυτόν το κύκλο, αλλά μας βγήκαν τεμπελικα.ουτε εγώ κατάφερνα κατάψυξη τα χάναμε. Δεν θέλω  ??φατσουλες αλλά χαρούμενες γεμάτες αισιοδοξία ελπίδα δύναμη επιμονή υπομονή κουράγιο και Πίστη  θα ρθει και η σειρά μας να μας ανταμείψει  όλες μας εύχομαι τα καλύτερα  και συντομα

Επισης δεν εκανα βλαστοκυστες ηταν 3ης μερας κ εμεινα εγκυος!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Καλησπερα τ utrogestan φερνουν υπνυλια!!!καλα αποτελεσματα να εχεις θα τα βαλεις τρειτης μερας η βλαστοκυστες?

Καλυτερα η κολπικη κρεμα την βαζεις μια φορα την ημερα κ τελος!!!Η vasklor εγω ειχα πονοκεφαλους ηπιους βεβαια πιστευω οτι σ αυτη τη φαση ηταν αγχος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Καλησπερα τ utrogestan φερνουν υπνυλια!!!καλα αποτελεσματα να εχεις θα τα βαλεις τρειτης μερας η βλαστοκυστες?

Καλυτερα η κολπικη κρεμα την βαζεις μια φορα την ημερα κ τελος!!!Η vasklor εγω ειχα πονοκεφαλους ηπιους βεβαια πιστευω οτι σ αυτη τη φαση ηταν αγχος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Δεν το πιστεύω  μου σβήστηκε όλο το μήνυμα και ήρθε ένα ξερό όχι. Πάμε πάλι από την αρχή. Όχι δε  πήγαν δυστυχώς αλλά δεν πειράζει τον επόμενο κύκλο δεν περπάτησαν και λέγαμε για βλαστοκυστες σε αυτόν το κύκλο, αλλά μας βγήκαν τεμπελικα.ουτε εγώ κατάφερνα κατάψυξη τα χάναμε. Δεν θέλω  ??φατσουλες αλλά χαρούμενες γεμάτες αισιοδοξία ελπίδα δύναμη επιμονή υπομονή κουράγιο και Πίστη  θα ρθει και η σειρά μας να μας ανταμείψει  όλες μας εύχομαι τα καλύτερα  και συντομα

Ετσι ακριβως θα μας ερθει και εμας και σε ολο τον κοσμο ολα καλα να πανε και θα τα ξεχασουμε τα δυσκολα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Krinoula είπε:

Καλυτερα η κολπικη κρεμα την βαζεις μια φορα την ημερα κ τελος!!!Η vasklor εγω ειχα πονοκεφαλους ηπιους βεβαια πιστευω οτι σ αυτη τη φαση ηταν αγχος!!!!!

Κολπικα βαζω τα ceclacur και ενα gel εμενα μου φερνουν ναυτια και τα κλουκοφαζ τα περνω απο τα Χριστουγεννα βαρεθηκα χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Κολπικα βαζω τα ceclacur και ενα gel εμενα μου φερνουν ναυτια και τα κλουκοφαζ τα περνω απο τα Χριστουγεννα βαρεθηκα χαχα!

Υπομονη σε νιωθω τα πρωτα τα επαιρνα σε χαπια!ποσο σε καταλαβαινω!!!!ομως συντομα θα χεις το μωρακι σου εμενα ηρθε σε προσπαθεια που δεν περιμενα οτι θα μαι εγκυος ποναγα τοσο πολυ που πιστευα οτι θα μου ρθει περιοδος χωρις να εχω κοψει τα φαρμακα!!!!ολα καλα θα πανε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια sos κάποια αλλη κοπελα με

προβλημα στο σπερμα και να

εεχει κανει κυστηκη ίνωση και καρυωτηπο εξέταση στον άντρα της!;;! Μας ειπε σμρ η γιατρός οτι θελει να τις κάνουμε και αυτές τις εξετάσεις για να αποκλυσοθμε το ενδεχόμενο και οτι ειναι τυπικό κλπ αλλα έχω φρικάρει με αυτο το ενδεχόμενο!!!!! Κάποια να με καθησυχάσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Οχι

 

Ό

Ιασω? Τσουχτερό ένα από τα χειρουργεία έκανα εκεί λόγω ότι ήταν ο γιατρός και δεν ξανά ακούμπησα.Τωρα περιμένω τον επόμενο κύκλο  για να ξεκινήσω πάλι τι να κάνουμε οι αποτυχίες  είναι και αυτές μέσα στις προσπάθειες  και συνήθως υπέρ ισχύουν των επιτυχιών από δική μου εμπειρία μην παρεξηγηθούμε.Συνεχιζουμε  μέχρι να μας ανταμειψουν.

Στο θέμα της εξωσωματικής πάνω κάτω παντού τα ίδια λεφτά παίζουν!! Μπράβο σου για τη δύναμη που έχεις, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, κάποια στιγμή θα ανταμειφθουμε για τις προσπάθειες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια sos κάποια αλλη κοπελα με

προβλημα στο σπερμα και να

εεχει κανει κυστηκη ίνωση και καρυωτηπο εξέταση στον άντρα της!;;! Μας ειπε σμρ η γιατρός οτι θελει να τις κάνουμε και αυτές τις εξετάσεις για να αποκλυσοθμε το ενδεχόμενο και οτι ειναι τυπικό κλπ αλλα έχω φρικάρει με αυτο το ενδεχόμενο!!!!! Κάποια να με καθησυχάσει!!!!

Εμεις ασθενοσπερμια πηγαμε την πρωτη φορα αλλα δεν ηταν κατι! Καρυοτυπο καναμε ζευγους δεν ειναι τιποτα στο πανεπυστιμιακο το καναμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Krinoula είπε:

Υπομονη σε νιωθω τα πρωτα τα επαιρνα σε χαπια!ποσο σε καταλαβαινω!!!!ομως συντομα θα χεις το μωρακι σου εμενα ηρθε σε προσπαθεια που δεν περιμενα οτι θα μαι εγκυος ποναγα τοσο πολυ που πιστευα οτι θα μου ρθει περιοδος χωρις να εχω κοψει τα φαρμακα!!!!ολα καλα θα πανε??????

Υπομονη κασι θα ερθει!!!τα λεω για να τα ακουω κιολας!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Στο θέμα της εξωσωματικής πάνω κάτω παντού τα ίδια λεφτά παίζουν!! Μπράβο σου για τη δύναμη που έχεις, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, κάποια στιγμή θα ανταμειφθουμε για τις προσπάθειες μας!!! 

Εγώ έχω βρει μεγάλες διαφορες και εκεί ότι θέλουνε περνούν.Οπως και να χει  χρειάζεται χρήμα μεγάλο το κόστος  κάθε προσπάθειας αλλά μεγαλύτερο  το ψυχολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η love30 είπε:

Εμεις ασθενοσπερμια πηγαμε την πρωτη φορα αλλα δεν ηταν κατι! Καρυοτυπο καναμε ζευγους δεν ειναι τιποτα στο πανεπυστιμιακο το καναμε !

Όταν λες ασθενοσπεμια; Εμάς ειναι 300.000/ml εσας τελικα δν οφειλόταν καπου;;; Γτ εμάς όλες οι εξετάσεις του ειναι καλές κ σκέφτομαι πως δν μπορεί καπου θα οφείλεται μηπως ειναι απο αυτο; Κ έχω φρικαρει!! :,(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

Όταν λες ασθενοσπεμια; Εμάς ειναι 300.000/ml εσας τελικα δν οφειλόταν καπου;;; Γτ εμάς όλες οι εξετάσεις του ειναι καλές κ σκέφτομαι πως δν μπορεί καπου θα οφείλεται μηπως ειναι απο αυτο; Κ έχω φρικαρει!! :,(

Μας ειχανε πει για ασθενοσπερμια αλλα στην ουσια δεν ητανε απλα μας το ειπανε ετσι για να οαμε σε εξωσωματικη τωρα να σου πω δεν θυμαμε περασανε και χρονια απο το 2010 σχεδον ξεχασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

Όταν λες ασθενοσπεμια; Εμάς ειναι 300.000/ml εσας τελικα δν οφειλόταν καπου;;; Γτ εμάς όλες οι εξετάσεις του ειναι καλές κ σκέφτομαι πως δν μπορεί καπου θα οφείλεται μηπως ειναι απο αυτο; Κ έχω φρικαρει!! :,(

Ολικό αριθμό έχει τόσο ??? Πολύ χαμηλό έχει κάνει κατάτμηση ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια sos κάποια αλλη κοπελα με

προβλημα στο σπερμα και να

εεχει κανει κυστηκη ίνωση και καρυωτηπο εξέταση στον άντρα της!;;! Μας ειπε σμρ η γιατρός οτι θελει να τις κάνουμε και αυτές τις εξετάσεις για να αποκλυσοθμε το ενδεχόμενο και οτι ειναι τυπικό κλπ αλλα έχω φρικάρει με αυτο το ενδεχόμενο!!!!! Κάποια να με καθησυχάσει!!!!

Μην αγχωνεσαι..κ εγω εκανα καρυτυπο ζευγους κ κυστικη κ μαλιστα βγηκα φορεας.μετα ο συζυγος αλλα ευτυχως ηταν αρνητικος και ολα μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου για να θεωρηθεί ΣΠΩ πρέπει όπως σου είπε να έχεις υπερυχογραφικη εικόνα πολυκυστικών, ακανόνιστο κύκλο και οι ορμονολογικές να μην φυσιολογικές ! Όμως πρόσεξε τα ανδρογονα μπορεί είτε είναι αυξημένα είτε είναι χαμηλά ( εμένα ας πούμε έπεσαν το τελευταίο διάστημα ενώ ήταν στα φυσιολογικά ) και επίσης πρέπει να κανεις και καμπύλη ζαχαρου και ινσουλίνης ! Εμένα η καμπύλη ινσουλίνης δεν ήταν πολύ καλή καθώς είναι στο όριο για υπερινσουλιναιμια ! Δεν ξερω εν τις έχετε κάνει αυτές τις εξετάσεις ! Αν όχι καλό θα ήταν να τις κανεις γτ επηρεάζουν στη συληψη και την ποιότητα της ωορρηξιας! Εμένα λόγω του οτι έπεσαν τα ανδρογονα από πυι κατάλαβα θα μπυ δώσει κάποια αγωγη δεν ξερω ακόμη τι θα μου πει μετά το πασχα που έχω ραντεβού μαζί του! Τώρα δεν ήθελε να μου δώσει ακόμη λόγω του ότι οι ορμόνες είναι επηρεασμένες από την εγκυμοσυνη! Ααα επίσης έχω και αυξημένη ΑΜΗ λόγω ΣΠΩ !
    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...