Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις On 23/9/2017 at 7:18 ΠΜ, ο/η jazz είπε:

όπως τα λες κορίτσι μου, αλλα αντί να βοηθάνε, βάζουν εμπόδια.. ο γιατρός μου έκανε κάποια χρόνια στο Ισραήλ κ εκεί λέει εχει πολλές μονάδες υποβοηθουμενης κ το κράτος επιδοτει τα ζευγάρια για τις εξωσωματικες! Βέβαια εκεί θέλουν στρατό, άλλη ιστορία... 

Να ψάξεις κ δημόσια.. Επίσης μετατην σαλπιγγογραφία έχεις πολλές πιθανότητες να μείνεις έγκυος ευκολότερα! Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου ? 

Εγω σε δημόσιο λεω να τη κανω!! Είμαι τυχερή και έχουμε στη πόλη μου καλό νοσοκομείο με πολυ καλή γιατρό στις εξωσωματικές όποτε λεω να κανουμε μια προσπάθεια εδώ πρώτα! Για τη σαλπιγγογραφια το έχω ακούσει αλλα Δν ελπίζω Γτ έχουμε χοντρό προβληΜα στο σπερμα όποτε μας το έχουν αποκτήσει! :,(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Finally είπε:

5000??? Μακαρι να ναι μονο τοσα..υπολογισαμε απο αππδειξεις οτι δωσαμε 22.000 για τα δυο μας παιδια( χωρις τος γεννες) κ χωρις τα μαυρα κ ψιλοεξετασεις

Μη μου λες τέτοια κ παθαίνω πανικό Γτ με βλέπω να μένω άκληρη :Ρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απελπιζεστε κανεις στις εποχες μας δεν εχει χρηματα και εμεις χαλασαμε οτι ειχαμε στις προηγουμενες προσπαθειες αλλα παλευουμε ο αντρας μου πηρε απο πριν το μισθο του ετσι ειναι ολοι δεν θα σκασουμε κιολας να πανε ολα καλα και ολα θα γινουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η love30 είπε:

Εγω οταν κοβω την D3 πεφτει παλι και ο γιατρος την θελει στο 30!!! Αν κανεις υστεροσκοποιση μετα απο ποσο καιρο μπορεις να πας για εξωσωματικη η δεν υπαρχει προβλημα? Εγω κανω στον Γκεκα με παρακολουθει στη Λαρισα γιατι ειμαι απο καρδιτσα και εξωσωματικη κανει στη Θεσσαλονικη!!στο embryolamb!εσυ?

Ναι από τον ίδιο κύκλο μπορώ αλλά θέλω να την κάνω τώρα το Οκτωβρίο στο Ρέα εδώ πάει 900 ευρώ και δυστυχώς δεν μου βγαίνει ψάχνω να γλιτώσω όσο γίνεται περισσότερα.Ειμαι 29 χρόνων  και έχουμε ασθενοσπερμια η κινητικότητα χαμηλή ψαχνωμαι και με ανδρολογο αλλά δυστυχώς είναι λίγο δύσκολα να φτιαχτεί κάναμε θεραπεία αλλά έχουμε εξαντλήσει λίγο την υπομονή και περνάω επιτροπή αυτές της μέρες για να προχωρήσω ??Όσο για μένα δεν μπορώ να βγάλω άκρη οι μισή λένε ότι όλα είναι τέλεια οι υπόλοιποι ότι δεν κάνω καλή ωροξια τέλος πάντων τώρα όλα έχουν πάρει το δρόμο του είμαι αποφασισμένη για την εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ναι από τον ίδιο κύκλο μπορώ αλλά θέλω να την κάνω τώρα το Οκτωβρίο στο Ρέα εδώ πάει 900 ευρώ και δυστυχώς δεν μου βγαίνει ψάχνω να γλιτώσω όσο γίνεται περισσότερα.Ειμαι 29 χρόνων  και έχουμε ασθενοσπερμια η κινητικότητα χαμηλή ψαχνωμαι και με ανδρολογο αλλά δυστυχώς είναι λίγο δύσκολα να φτιαχτεί κάναμε θεραπεία αλλά έχουμε εξαντλήσει λίγο την υπομονή και περνάω επιτροπή αυτές της μέρες για να προχωρήσω ??Όσο για μένα δεν μπορώ να βγάλω άκρη οι μισή λένε ότι όλα είναι τέλεια οι υπόλοιποι ότι δεν κάνω καλή ωροξια τέλος πάντων τώρα όλα έχουν πάρει το δρόμο του είμαι αποφασισμένη για την εξωσωματική.

Κορίτσι μου Καλησπερα..καλη επιτυχία!!οταν λες οτι λενε πως δεν κανεις καλη ωορρηξία τι εννοείς??η fsh σου ποσο ειναι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κορίτσι μου Καλησπερα..καλη επιτυχία!!οταν λες οτι λενε πως δεν κανεις καλη ωορρηξία τι εννοείς??η fsh σου ποσο ειναι?

 

Οι εξετάσεις μου :

E2:31

FSH:6.3

LH:5.3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ναι από τον ίδιο κύκλο μπορώ αλλά θέλω να την κάνω τώρα το Οκτωβρίο στο Ρέα εδώ πάει 900 ευρώ και δυστυχώς δεν μου βγαίνει ψάχνω να γλιτώσω όσο γίνεται περισσότερα.Ειμαι 29 χρόνων  και έχουμε ασθενοσπερμια η κινητικότητα χαμηλή ψαχνωμαι και με ανδρολογο αλλά δυστυχώς είναι λίγο δύσκολα να φτιαχτεί κάναμε θεραπεία αλλά έχουμε εξαντλήσει λίγο την υπομονή και περνάω επιτροπή αυτές της μέρες για να προχωρήσω ??Όσο για μένα δεν μπορώ να βγάλω άκρη οι μισή λένε ότι όλα είναι τέλεια οι υπόλοιποι ότι δεν κάνω καλή ωροξια τέλος πάντων τώρα όλα έχουν πάρει το δρόμο του είμαι αποφασισμένη για την εξωσωματική.

Καλη επυτιχια να πανε ολα καλα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας  ??? . Κορίτσια μου  αντιμετωπίσατε θέμα με τη προγεστερονη? Στο παρελθόν δεν μου βγάζε τίποτα τώρα συνεχώς ζαλάδες και τάσεις εμετού  τσιμέντο το κεφάλι ? .Πως την παίρνετε  κάλπικα η από το στόμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημέρα σας  ??? . Κορίτσια μου  αντιμετωπίσατε θέμα με τη προγεστερονη? Στο παρελθόν δεν μου βγάζε τίποτα τώρα συνεχώς ζαλάδες και τάσεις εμετού  τσιμέντο το κεφάλι ? .Πως την παίρνετε  κάλπικα η από το στόμα?

Εγώ πάντα κολπικά την έχω πάρει αλλά απ'οτι θυμάμαι το μόνο που ένιωθα ήταν μεγάλη νύστα, ήθελα όλη μέρα να κοιμάμαι δεν μπορούσα να ανοίξω τα μάτια μου και είχα κάποιους πονοκεφάλους!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariloux είπε:

Εγώ πάντα κολπικά την έχω πάρει αλλά απ'οτι θυμάμαι το μόνο που ένιωθα ήταν μεγάλη νύστα, ήθελα όλη μέρα να κοιμάμαι δεν μπορούσα να ανοίξω τα μάτια μου και είχα κάποιους πονοκεφάλους!! 

Σ ευχαριστω εγω παιρνω τη vasclor αν την γραφω και σωστα κολπικα και τα UTROGESTAN 200 απο στομα μαλλον αυτα μου κανουν τις ζαλαδες  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

Σ ευχαριστω εγω παιρνω τη vasclor αν την γραφω και σωστα κολπικα και τα UTROGESTAN 200 απο στομα μαλλον αυτα μου κανουν τις ζαλαδες  

Λογικά ναι αυτά σου κάνουν τις ζαλάδες!! Εγώ μόνο Utrogestan έπαιρνα 900 την ημέρα!! Νομίζω πως το Σάββατο είχες ωοληψια, εύχομαι να πήγαν όλα καλα!!! Μόνο υπομονή μπορουμε να κάνουμε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mariloux είπε:

Λογικά ναι αυτά σου κάνουν τις ζαλάδες!! Εγώ μόνο Utrogestan έπαιρνα 900 την ημέρα!! Νομίζω πως το Σάββατο είχες ωοληψια, εύχομαι να πήγαν όλα καλα!!! Μόνο υπομονή μπορουμε να κάνουμε!!!! 

Ευχαριστω να σαι καλα ευχομαι οτι καλυτερο.Ναι Σαββατο και αναμονη τωρα δεν εχει χτυπησει το τηλ ακομη για τον αν ειχαμε γονιμοποιηση και αν προχωρησουμε στην εμβρυομεταφορα .Εσυ τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

Ευχαριστω να σαι καλα ευχομαι οτι καλυτερο.Ναι Σαββατο και αναμονη τωρα δεν εχει χτυπησει το τηλ ακομη για τον αν ειχαμε γονιμοποιηση και αν προχωρησουμε στην εμβρυομεταφορα .Εσυ τι κανεις?

Εύχομαι να ακούσεις πολύ καλα νέα!! Εγώ είμαι στη 2η μέρα διέγερσης, αν όλα πάνε καλα πάω για ωοληψια την άλλη εβδομάδα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Εύχομαι να ακούσεις πολύ καλα νέα!! Εγώ είμαι στη 2η μέρα διέγερσης, αν όλα πάνε καλα πάω για ωοληψια την άλλη εβδομάδα!! 

Παντα ειχα γονιμοποιση σε ολες τις προσπαθειες μου αλλα εμφυτευση δυστυχως οχι.Καλα θα πανε ευχομαι γερα δυνατα και γονιμοιποιησημα ωαριακια που θα φτασουν στην εμφυτευση ποια προσπαθεια σου ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η karen είπε:

Παντα ειχα γονιμοποιση σε ολες τις προσπαθειες μου αλλα εμφυτευση δυστυχως οχι.Καλα θα πανε ευχομαι γερα δυνατα και γονιμοιποιησημα ωαριακια που θα φτασουν στην εμφυτευση ποια προσπαθεια σου ειναι?

Εμένα είναι η 2η προσπάθεια με διέγερση!! Στην 1η είχαμε πάρει 19 ωάρια απο τα οποία ώριμα ήταν τα 14 και γονιμοποιήθηκαν τα 11, απο αυτά τα 6 έφτασαν βλαστοκύστες!  Τα μετέφερα ανα 2 σε 3 διαφορετικούς κύκλους και έμεινα έγκυος στην 2η εμβρυομεταφορα αλλά παλινδρομησε την 8η εβδομάδα!! ☹️☹️ Αφού εξάντλησα τα περιθώρια με τα κατεψυγμένα τώρα πάμε σε καινούργιο κύκλο!! Εσύ πόσες φορές έχεις προσπαθήσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Εμένα είναι η 2η προσπάθεια με διέγερση!! Στην 1η είχαμε πάρει 19 ωάρια απο τα οποία ώριμα ήταν τα 14 και γονιμοποιήθηκαν τα 11, απο αυτά τα 6 έφτασαν βλαστοκύστες!  Τα μετέφερα ανα 2 σε 3 διαφορετικούς κύκλους και έμεινα έγκυος στην 2η εμβρυομεταφορα αλλά παλινδρομησε την 8η εβδομάδα!! ☹️☹️ Αφού εξάντλησα τα περιθώρια με τα κατεψυγμένα τώρα πάμε σε καινούργιο κύκλο!! Εσύ; 

Μπραβο 19 πολλα και αρκετα γονιμοποιησημα ωαρια  και εμφυτευση η οποια δυστυχως παλινδρομησε εχεις πολλα καλα ασχετως το αποτελεσμα δεν ηταν ευχαριστο  .Ευχομαι να ναι ενας απο τους καλους σου κυκλους και συντομα μανουλα.Ποιες ενεσεις κανει ?Παλινδρομμη?τυχαιο γεγονος το ψαξες η ευθυνοταν καπου?Εγω η εβδομη  αυτη τη φορα πηγα με φυσικο γιατι δυστυχως δεν υπηρχαν ωαρια και δεν ηθελα να χασω το κυκλο μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η karen είπε:

Μπραβο 19 πολλα και αρκετα γονιμοποιησημα ωαρια  και εμφυτευση η οποια δυστυχως παλινδρομησε εχεις πολλα καλα ασχετως το αποτελεσμα δεν ηταν ευχαριστο  .Ευχομαι να ναι ενας απο τους καλους σου κυκλους και συντομα μανουλα.Ποιες ενεσεις κανει ?Παλινδρομμη?τυχαιο γεγονος το ψαξες η ευθυνοταν καπου?Εγω η εβδομη  αυτη τη φορα πηγα με φυσικο γιατι δυστυχως δεν υπηρχαν ωαρια και δεν ηθελα να χασω το κυκλο μου .

Αυτό που κατάλαβα είναι οτι δεν έχει σημασία πόσα ωάρια κανεις, σημασία είναι να είναι ποιοτικά!  Τώρα κάνω daronda, gonal & merional έχω ξεκινήσει με πολύ χαμηλές δόσεις γτ στον 1ο κύκλο έπαθα υπερδιέγερση! Ήταν φυσική αποβολή επομένως δεν έχουμε στοιχεία που να δούμε που μπορεί να οφείλεται, έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλια, δεν έδειξαν κάτι άλλα πιθανόν να κάνουμε προληπτικά και μόνο ενεσεις ηπαρινης, ακόμα δεν ξέρω!! Οι προηγούμενοι κύκλοι σου ήταν με διέγερση; Καλή επιτυχία, εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου προσπάθεια!! Εγώ τον προηγούμενο μήνα έκανα scratching ενδομητρίου το οποίο λένε οτι βοηθάει στην εμφύτευση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιοτητα ναι εννοειται .Υπεδιεργεση ωοθηκων?Ωχ ελπιζω να μην ταλαιπωρηθηκες πολυ..Εγω gonal altermon  kai Menopour εχω χρησιμοποιηση παρελθον τρεις εχω κανει με διεγερση  οι υπολοιπες φυσικο.Ποσο το πληρωσες ?Καλη επιτυχια και  σ εσενα και σε ολες οσες προσπαθουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η karen είπε:

Ποιοτητα ναι εννοειται .Υπεδιεργεση ωοθηκων?Ωχ ελπιζω να μην ταλαιπωρηθηκες πολυ..Εγω gonal altermon  kai Menopour εχω χρησιμοποιηση παρελθον τρεις εχω κανει με διεγερση  οι υπολοιπες φυσικο.Ποσο το πληρωσες ?Καλη επιτυχια και  σ εσενα και σε ολες οσες προσπαθουν.

Ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκα πολύ!! Ποιο ρωτας ποσό πλήρωσα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Οι εξετάσεις μου :

E2:31

FSH:6.3

LH:5.3

Με αυτες τις τιμες σου ειπαν πως δεν κανεις ποιοτικά ωαρια?σε ποια μερα του κυκλου τις εκανες?εγω εχω fsh 12,5.. ενω τον Δεκέμβρη ηταν στο 9,6..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Με αυτες τις τιμες σου ειπαν πως δεν κανεις ποιοτικά ωαρια?σε ποια μερα του κυκλου τις εκανες?εγω εχω fsh 12,5.. ενω τον Δεκέμβρη ηταν στο 9,6..

Την 3 μέρα του κύκλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

το scratching 

160€ (100€ ο γιατρός και 60€ για τη μεθη) είναι μια διαδικασία που μπορεί να γίνει και χωρίς μεθη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

160€ (100€ ο γιατρός και 60€ για τη μεθη) είναι μια διαδικασία που μπορεί να γίνει και χωρίς μεθη!! 

Thanks.??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...