Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η love30 είπε:

Κοριτσια μαλλον θα αδιαθετησω και ανχοθηκα λιγο να προλαβω τις εξετασεις αλλα απο την αλλη ειμαι χαρουμενη γιατι φτανουμε σιγα σιγα !!!!!!

Μην αγχώνεσαι καθόλου!! Όλα θα πάνε καλα, σε τι φάση βρίσκεσαι τωρα? Για πιο λόγο κανεις τις εξετασεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου!! Όλα θα πάνε καλα, σε τι φάση βρίσκεσαι τωρα? Για πιο λόγο κανεις τις εξετασεις?

Εχουν λυξη οι παλιες που ειχα κανει για την ωολυψια και την επιτροπη και τωρα εφοσον παω για εμβρυομεταφορα πρεπει να ειναι σε ισχυ !!!! Τωρα πηρα τηλ το γιατρο για να δουμε τι θα κανω ποτε θα παω να με ξαναδει και ποτε θα γινει!!!!!!!!χτυπαει η καρδια μου !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η love30 είπε:

Εχουν λυξη οι παλιες που ειχα κανει για την ωολυψια και την επιτροπη και τωρα εφοσον παω για εμβρυομεταφορα πρεπει να ειναι σε ισχυ !!!! Τωρα πηρα τηλ το γιατρο για να δουμε τι θα κανω ποτε θα παω να με ξαναδει και ποτε θα γινει!!!!!!!!χτυπαει η καρδια μου !!!!!

Έχω την εντύπωση οτι κατα την εμβρυομεταφορα δεν χρειάζεται καμία εξέταση!! Τι εξετάσεις σου έχουν ζητήσει; Θα προετοιμάσεις το ενδομητριο για την εμβρυομεταφορα ή θα πας σε φυσικό κύκλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Έχω την εντύπωση οτι κατα την εμβρυομεταφορα δεν χρειάζεται καμία εξέταση!! Τι εξετάσεις σου έχουν ζητήσει; Θα προετοιμάσεις το ενδομητριο για την εμβρυομεταφορα ή θα πας σε φυσικό κύκλο; 

Εγω κανω εμβρυομεταφορα τωρα αλλα την ωολυψια την εκανα τον Ιουνιο δεν θες εξατασεις γιατι παντα οι περισσοτεροι κανουν ωολυψια και εμβρυομεταφορα μαζι!!!αλλα γενηκα ο γιατρος τα θελςι ολα να ειναι οπως τα θελει!!!!αν δεν του αρεσει κατι θα παμε στον αλλο κυκλο!φυσικο κυκλο λες χωρις φαρμακα ε! Οχι πηρα φαρμακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η love30 είπε:

Εγω κανω εμβρυομεταφορα τωρα αλλα την ωολυψια την εκανα τον Ιουνιο δεν θες εξατασεις γιατι παντα οι περισσοτεροι κανουν ωολυψια και εμβρυομεταφορα μαζι!!!αλλα γενηκα ο γιατρος τα θελςι ολα να ειναι οπως τα θελει!!!!αν δεν του αρεσει κατι θα παμε στον αλλο κυκλο!φυσικο κυκλο λες χωρις φαρμακα ε! Οχι πηρα φαρμακα!

Καλή επιτυχία!! Εύχομαι σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!να σας πω την ιστορία μου....εμείς ειχαμε θέμα με το σπέρμα του άντρα μου....1.500.000 με πολύ χαμηλή κινητικότητα και 4% φυσιολογικές μορφές!!μετα απο εξετάσεις βρήκαμε μικρόβιο πήρε αντιβιωση βελτιώθηκε λίγο αλλά μας είπε ο ουρολόγος λόγω ηλικιας 38 εγώ 39 εκείνος να κοιτάξουμε για εξωσωματική!

Εκανα κι εγώ εξετάσεις καποιες ορμονολογικες βγήκαν μια χαρά,τεστ παπ και ο τακτικός έλεγχος μια χαρά...πήγαμε στον Παράσχο μας είπε να κάνω κάποιες εξετάσεις κι εγώ ΑΜΗ και σαλπιγγογραφια!

Σαλπιγγογραφια θα κάνω τη Δεύτερα...σήμερα πήρα τα αποτελεσματα απο την ΑΜΗ....1,50....ο γυναικολόγος μου είπε οτι δεν είναι καλη....με τον εξωσωματική έχω ραντεβού την Τριτη αφού πάρω και την αλλη εξέταση....βοήθεια κορίτσια...τι σημαίνει τόσο χαμηλή ΑΜΗ ???μειώθηκαν ακόμα περισσότερο οι πιθανότητες να κάνω ενα παιδάκι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!να σας πω την ιστορία μου....εμείς ειχαμε θέμα με το σπέρμα του άντρα μου....1.500.000 με πολύ χαμηλή κινητικότητα και 4% φυσιολογικές μορφές!!μετα απο εξετάσεις βρήκαμε μικρόβιο πήρε αντιβιωση βελτιώθηκε λίγο αλλά μας είπε ο ουρολόγος λόγω ηλικιας 38 εγώ 39 εκείνος να κοιτάξουμε για εξωσωματική!

Εκανα κι εγώ εξετάσεις καποιες ορμονολογικες βγήκαν μια χαρά,τεστ παπ και ο τακτικός έλεγχος μια χαρά...πήγαμε στον Παράσχο μας είπε να κάνω κάποιες εξετάσεις κι εγώ ΑΜΗ και σαλπιγγογραφια!

Σαλπιγγογραφια θα κάνω τη Δεύτερα...σήμερα πήρα τα αποτελεσματα απο την ΑΜΗ....1,50....ο γυναικολόγος μου είπε οτι δεν είναι καλη....με τον εξωσωματική έχω ραντεβού την Τριτη αφού πάρω και την αλλη εξέταση....βοήθεια κορίτσια...τι σημαίνει τόσο χαμηλή ΑΜΗ ???μειώθηκαν ακόμα περισσότερο οι πιθανότητες να κάνω ενα παιδάκι?????

κούκλα μου, πολλοί γιατροί δεν αξιολογουν την ΑΜΗ απο μονη της.. Μας δείχνει το απόθεμα ωάριων που έχουμε. Οντως το 1,5 εναι λιγο χαμηλο.. η γνώμη μου είναι, αφού μιλήσεις και με τον γιατρό σου, να πάτε για εξωσωματική κατευθείαν . Εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια σας για μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!να σας πω την ιστορία μου....εμείς ειχαμε θέμα με το σπέρμα του άντρα μου....1.500.000 με πολύ χαμηλή κινητικότητα και 4% φυσιολογικές μορφές!!μετα απο εξετάσεις βρήκαμε μικρόβιο πήρε αντιβιωση βελτιώθηκε λίγο αλλά μας είπε ο ουρολόγος λόγω ηλικιας 38 εγώ 39 εκείνος να κοιτάξουμε για εξωσωματική!

Εκανα κι εγώ εξετάσεις καποιες ορμονολογικες βγήκαν μια χαρά,τεστ παπ και ο τακτικός έλεγχος μια χαρά...πήγαμε στον Παράσχο μας είπε να κάνω κάποιες εξετάσεις κι εγώ ΑΜΗ και σαλπιγγογραφια!

Σαλπιγγογραφια θα κάνω τη Δεύτερα...σήμερα πήρα τα αποτελεσματα απο την ΑΜΗ....1,50....ο γυναικολόγος μου είπε οτι δεν είναι καλη....με τον εξωσωματική έχω ραντεβού την Τριτη αφού πάρω και την αλλη εξέταση....βοήθεια κορίτσια...τι σημαίνει τόσο χαμηλή ΑΜΗ ???μειώθηκαν ακόμα περισσότερο οι πιθανότητες να κάνω ενα παιδάκι?????

Γεια σου!!σου ευχομαι καλη Επιτυχια στην.προσπαθεια σας για μωρακι.

Λοιπον χαμηλη ΑΜΗ εχω και εγω κ8ντα στην δικη σου.αυτο σημαινει οτι δεν εχουμε πολλα αβγουλακια αποθεμα ακομα.αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να κανουμε μωρακι.

Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι ο γιατρος σε ολο αυτο παιζει πολυ πολυ σημαντικο ρολο και θα πρεπει να βρεις εναν γιατρο που να νιωθεις σιγουρια και οχι ποιος ειναι γνωστος..στο λεω γιατι εγω εχω παει στον συγκεκριμενο και με λυπη στο λεω μας βλεπει καθαρα σαν χρημα.

Ευχομαι να σε βοηθησα!!

και μην ξεχνας

ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΝΟΟΟΟ!!!

 

ΜΕ ΑΓΑΠΗ

????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lovely είπε:

Γεια σου!!σου ευχομαι καλη Επιτυχια στην.προσπαθεια σας για μωρακι.

Λοιπον χαμηλη ΑΜΗ εχω και εγω κ8ντα στην δικη σου.αυτο σημαινει οτι δεν εχουμε πολλα αβγουλακια αποθεμα ακομα.αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να κανουμε μωρακι.

Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι ο γιατρος σε ολο αυτο παιζει πολυ πολυ σημαντικο ρολο και θα πρεπει να βρεις εναν γιατρο που να νιωθεις σιγουρια και οχι ποιος ειναι γνωστος..στο λεω γιατι εγω εχω παει στον συγκεκριμενο και με λυπη στο λεω μας βλεπει καθαρα σαν χρημα.

Ευχομαι να σε βοηθησα!!

και μην ξεχνας

ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΝΟΟΟΟ!!!

 

ΜΕ ΑΓΑΠΗ

????

Καλησπέρα!!σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λογια...κι εγώ δίνω μεγάλη σημασία στο γιατρό....αλλά η αλήθεια είναι έχω ακουσεινκαι καλά και κακά για τον συγκεκριμένο γιατρό ...οπωσ και για αλλους...δε ξέρω τι να κάνω...εγω πήγα συστημένη εκεί!!!αν θςσ στείλε μου μήνυμα για την δική σου εμπειρια ....μου έχουν πει και για τον τζεφερακο στο Ρέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

κούκλα μου, πολλοί γιατροί δεν αξιολογουν την ΑΜΗ απο μονη της.. Μας δείχνει το απόθεμα ωάριων που έχουμε. Οντως το 1,5 εναι λιγο χαμηλο.. η γνώμη μου είναι, αφού μιλήσεις και με τον γιατρό σου, να πάτε για εξωσωματική κατευθείαν . Εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια σας για μωράκι!

Σε ευχαριστώ πολύ κουκλιτσα μου!!!!δηλ καλη τιμή ποια θεωρειται??συγνώμη για τις  ερωτήσεις αλλά τώρα μπήκα στο χορό της εξωσωματικής!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κουκλιτσα μου!!!!δηλ καλη τιμή ποια θεωρειται??συγνώμη για τις  ερωτήσεις αλλά τώρα μπήκα στο χορό της εξωσωματικής!!!

 

απο 2,2ως 4 περίπου λέμε οτι έχουμε ικανοποιητικη γονιμότητα . Αλλά πάλι σχετικό είναι Βλέπουμε Ε2, tsh , tsh.. Εύχομαι να έρθει γρήγορα μια εγκυμοσύνη και να μη χρειαστεί να μάθεις κι αλλα ??

αν πας ιδιωτικά, δες και τον Μαστρομηνά. Γενικά 2-3 ραντεβού προτείνω να τα κάνεις.. ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2017 at 6:10 ΜΜ, ο/η ioannapl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!να σας πω την ιστορία μου....εμείς ειχαμε θέμα με το σπέρμα του άντρα μου....1.500.000 με πολύ χαμηλή κινητικότητα και 4% φυσιολογικές μορφές!!μετα απο εξετάσεις βρήκαμε μικρόβιο πήρε αντιβιωση βελτιώθηκε λίγο αλλά μας είπε ο ουρολόγος λόγω ηλικιας 38 εγώ 39 εκείνος να κοιτάξουμε για εξωσωματική!

Εκανα κι εγώ εξετάσεις καποιες ορμονολογικες βγήκαν μια χαρά,τεστ παπ και ο τακτικός έλεγχος μια χαρά...πήγαμε στον Παράσχο μας είπε να κάνω κάποιες εξετάσεις κι εγώ ΑΜΗ και σαλπιγγογραφια!

Σαλπιγγογραφια θα κάνω τη Δεύτερα...σήμερα πήρα τα αποτελεσματα απο την ΑΜΗ....1,50....ο γυναικολόγος μου είπε οτι δεν είναι καλη....με τον εξωσωματική έχω ραντεβού την Τριτη αφού πάρω και την αλλη εξέταση....βοήθεια κορίτσια...τι σημαίνει τόσο χαμηλή ΑΜΗ ???μειώθηκαν ακόμα περισσότερο οι πιθανότητες να κάνω ενα παιδάκι?????

Μην σε πιανει πανικος!!!!!ολα καλα θα πανε θα το δεις!!!!!! εμενα μου ειχαν πει καταμουτρα μμμμ με αυτο το σπερμοδιαγραμμα δεν γινετε τιποτα !!!λαθος τα αποτελεσματα αλλα εμενα μου κοψανε τα φτερα !!!!!οσο για τον Παρασχο σε εικετευω μην πας!!!!! Πηγενε και για αλλη γνωμη !!!!! Και εγω συστημενη πηγα και δεν μου ειπε καν για σαλπιγγογραφια!!!!!!!!!! Παρτα απο την αρχη με ηρεμια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Μην σε πιανει πανικος!!!!!ολα καλα θα πανε θα το δεις!!!!!! εμενα μου ειχαν πει καταμουτρα μμμμ με αυτο το σπερμοδιαγραμμα δεν γινετε τιποτα !!!λαθος τα αποτελεσματα αλλα εμενα μου κοψανε τα φτερα !!!!!οσο για τον Παρασχο σε εικετευω μην πας!!!!! Πηγενε και για αλλη γνωμη !!!!! Και εγω συστημενη πηγα και δεν μου ειπε καν για σαλπιγγογραφια!!!!!!!!!! Παρτα απο την αρχη με ηρεμια!!!

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!!κι εμένα δεν μου έκανε την καλύτερη των εντυπώσεων να σου πω...πάντως μου είπε και ΑΜΗ να κάνω και σαλπιγγογραφια..λενεβοτινειναι πολύ καλος..εσύ τώρα σε τι φαση είσαι??σε ποιον εχεισ παει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ioannapl είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!!κι εμένα δεν μου έκανε την καλύτερη των εντυπώσεων να σου πω...πάντως μου είπε και ΑΜΗ να κάνω και σαλπιγγογραφια..λενεβοτινειναι πολύ καλος..εσύ τώρα σε τι φαση είσαι??σε ποιον εχεισ παει??

Τωρα παω στον Γκεκα στη Λαρισα με βλεπει και εξωσωματικη Θεσσαλονικη ειναι στην embryolamb! Εγω ειχα παει στον παρασχο ειχα καινει τρεις φορες εξωσωματικη χωρις σαλπιγγογραφια γενηκα γινανε πολλαααααα λαθοι ασκοπα χειρουργεια πολα!!!μετα στον παντο!!!!εκατσα χαλαρωσα και τωρα εκανα ωολυψια τον Ιουνιο και τωρα αδιαθετησα και ξεκηνισα για εμβρυομεταφορα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας, ηθελα τη γνώμη σας για κατι που με απασχολεί μιας και δεν έχω μιλήσει με γιατρό ακομα για αυτο κ με εχει φάει η αγωνία .. 

ειμαι 24 κ ο άντρας μ 32 μετα απο 1,5 χρόνο ελεύθερων επαφών διαγνώστηκαμε με ολιγοσπερμια και η μόνη λύση για μας ειναι η εξωσωματικη! Κάναμε τις εξετάσεις του κ Δν οφείλεται σε κατι συγκεκριμένο Δν ξερω αν γίνεται αυτο αλλα Δν του βρήκαν κατι! Εγω σκέφτομαι επειδή θα κανουμε την εξωσωματικη σε δημόσιο νοσοκομείο να μην περάσουμε την επιτροπή και να πληρώσουμε τα φάρμακα μόνοι μας μιας κ Δν θα μας κοστίσει τπτ η διαδικασία κ μ ειπε ο γυναικολόγος μ οτι επειδή το πρόβλημα ειναι του άντρα μου κ είμαι κ πολυ μικρή Δν θα μ δώσουν τη μέγιστη δόση αλλα λιγότερη κ απο τη μισή! Εσεις τι λετε; επίσης σκέφτομαι και τον φυσικό κύκλο αλλα Δν έχω ιδέα ! Κάποια βοήθεια αν μπορειτε;;; νομίζω θα τρελαθώ με όλα αυτά κ άκρη Δν θα βγάλω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ γτ να μην περασεις Επιτροπή; τα φάρμακα κοστίζουν ακριβά! Γτ να μην τα γλιτώσεις; κράτα τα για τ μωρο σου! Οι μονάδες π χορηγεί η Επιτροπή είναι 3600. Από κει κ πέρα ανάλογα τ οργανισμό την ηλικία κτλ ο γιατρός αποφασίζει πόσες μονάδες θα χρησιμοποιηθούν. Στο φυσικό κύκλο έχεις λιγότερες πιθανότητες Όχι φυσικά ότι χάνεις τπτ αν δοκιμάσεις. Δεδομένου ότι οι πιθανότητες σύλληψης φυσιολογικά είναι γύρω στα 25 τοις 100, ένας στους 4 μήνες είναι ο πιο γόνιμος. Συζήτησε τ με τ γιατρό σ κ θα σ λύσει όλες τις απορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κοριτσια γεια σας, ηθελα τη γνώμη σας για κατι που με απασχολεί μιας και δεν έχω μιλήσει με γιατρό ακομα για αυτο κ με εχει φάει η αγωνία .. 

ειμαι 24 κ ο άντρας μ 32 μετα απο 1,5 χρόνο ελεύθερων επαφών διαγνώστηκαμε με ολιγοσπερμια και η μόνη λύση για μας ειναι η εξωσωματικη! Κάναμε τις εξετάσεις του κ Δν οφείλεται σε κατι συγκεκριμένο Δν ξερω αν γίνεται αυτο αλλα Δν του βρήκαν κατι! Εγω σκέφτομαι επειδή θα κανουμε την εξωσωματικη σε δημόσιο νοσοκομείο να μην περάσουμε την επιτροπή και να πληρώσουμε τα φάρμακα μόνοι μας μιας κ Δν θα μας κοστίσει τπτ η διαδικασία κ μ ειπε ο γυναικολόγος μ οτι επειδή το πρόβλημα ειναι του άντρα μου κ είμαι κ πολυ μικρή Δν θα μ δώσουν τη μέγιστη δόση αλλα λιγότερη κ απο τη μισή! Εσεις τι λετε; επίσης σκέφτομαι και τον φυσικό κύκλο αλλα Δν έχω ιδέα ! Κάποια βοήθεια αν μπορειτε;;; νομίζω θα τρελαθώ με όλα αυτά κ άκρη Δν θα βγάλω !

Ευχομαι να παρεις τη σωστη αποφαση αλλα γιατι δεν πας απο επιτροπη δεν ειναι τιποτα μπορει να εχει χαρτομανι αλλα  πιστευω πως οσες μοναδες σου γραψουν τοσες θα παρεις εμενα τουλαχιστον στην πρωτη επιτροπη και εγω καπου στην ηλικια σου με ασθενοσπερμια οσες μου γραψανε τοσες μου ενεκρινε η επιτροπη! Σκεψου και χαλαρωσε ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κοριτσια γεια σας, ηθελα τη γνώμη σας για κατι που με απασχολεί μιας και δεν έχω μιλήσει με γιατρό ακομα για αυτο κ με εχει φάει η αγωνία .. 

ειμαι 24 κ ο άντρας μ 32 μετα απο 1,5 χρόνο ελεύθερων επαφών διαγνώστηκαμε με ολιγοσπερμια και η μόνη λύση για μας ειναι η εξωσωματικη! Κάναμε τις εξετάσεις του κ Δν οφείλεται σε κατι συγκεκριμένο Δν ξερω αν γίνεται αυτο αλλα Δν του βρήκαν κατι! Εγω σκέφτομαι επειδή θα κανουμε την εξωσωματικη σε δημόσιο νοσοκομείο να μην περάσουμε την επιτροπή και να πληρώσουμε τα φάρμακα μόνοι μας μιας κ Δν θα μας κοστίσει τπτ η διαδικασία κ μ ειπε ο γυναικολόγος μ οτι επειδή το πρόβλημα ειναι του άντρα μου κ είμαι κ πολυ μικρή Δν θα μ δώσουν τη μέγιστη δόση αλλα λιγότερη κ απο τη μισή! Εσεις τι λετε; επίσης σκέφτομαι και τον φυσικό κύκλο αλλα Δν έχω ιδέα ! Κάποια βοήθεια αν μπορειτε;;; νομίζω θα τρελαθώ με όλα αυτά κ άκρη Δν θα βγάλω !

Συμφωνώ και εγώ με τα κορίτσια να περάσεις απο επιτροπή, εφόσον δικαιούσαι τα φάρμακα γτ να μπεις σε έξοδα; Και εγώ στην ηλικία σου (ακριβώς πριν ένα χρόνο) πέρασα απο επιτροπή και μου έγραψαν 3600 μονάδες, νομίζω οτι είναι το στάνταρ που δίνουν και απο εκει και πέρα ο γιατρός μπορεί να μην χρησιμοποιήσει όλες τις μονάδες!! Εμένα μου τις έγραψε όλες αλλά μόνο τις 1800 χρησιμοποιησα!! Μπορείς να πας και σε φυσικό κύκλο απλά θα σου πάρει περισσότερο χρόνο να μαζέψεις ωάρια και θα είναι μεγαλύτερη ταλαιπωρία γτ θα χρειάζεσαι συχνή παρακολούθηση και ωοληψια κάθε μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου να προσεχετε τους μεγαλογιατρους μαστρ, παν, παρ,...πηγε μια συγγενης μου μετα απο αυτους στο Έλενας. .εκανε διέγερση κ ειχε τρια κυστικα...κ της είπαν πως μέχρι τωρα ολοι την κοροιδευαν...γιατί της έκρυψαν ότι δεν έκανε τα σωστα αυγα....πολλά χειρουργεία κ εκμετάλλευση. .κ βέβαια στο Έλενας δεν της ξανακάνει διέγερση. ...μονο με δοτρια αν θέλει....κ έχασε χρόνο και χρήμα. ..για αυτό γενικά να προσέχετε. ...εύχομαι η καθε προσπάθεια σας να σας ανταμοιψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η geozak είπε:

Κοριτσια μου να προσεχετε τους μεγαλογιατρους μαστρ, παν, παρ,...πηγε μια συγγενης μου μετα απο αυτους στο Έλενας. .εκανε διέγερση κ ειχε τρια κυστικα...κ της είπαν πως μέχρι τωρα ολοι την κοροιδευαν...γιατί της έκρυψαν ότι δεν έκανε τα σωστα αυγα....πολλά χειρουργεία κ εκμετάλλευση. .κ βέβαια στο Έλενας δεν της ξανακάνει διέγερση. ...μονο με δοτρια αν θέλει....κ έχασε χρόνο και χρήμα. ..για αυτό γενικά να προσέχετε. ...εύχομαι η καθε προσπάθεια σας να σας ανταμοιψει

Σίγουρα ο χώρος της εξωσωματικής θέλει πολύ προσοχή γιατί υπάρχουν και οι εκμεταλλευτές!! Θέλει πολύ ψάξιμο απο τη δίκη μας πλευρά!!! Μου κάνει εντύπωση που όλοι την έχουν κοροϊδέψει και της έχουν πει ψέμματα, απο όσο γνωρίζω όμως τα κυστικα εμφανίζονται και εξαφανίζονται απο μόνα τους, δηλαδή το οτι σε έναν κύκλο είχε κυστικα δεν σημαίνει οτι θα τα έχει πάντα!! Επίσης πριν τη διέγερση γίνεται υπέρηχος για να δει ο γιατρός οτι οι ωοθήκες είναι καθαρές απο κυστικα και μετά ξεκινάς ενεσεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ ευχαριστώ πολυ για την ανταπόκριση !! Έχω φοβηθεί με την επιτροπή Γτ άκουσα οτι ειναι πολυ ψυχοφθόρο κ πρέπει να κανουμε Αρρων αρρων πολιτικό γαμο κ πρέπει να κατέβουμε Αθήνα για να τη περάσουμε κ περιμένεις μήνες κ τέτοια δεν ξερω αν ισχύει βέβαια αλλα ειπα Δν θελω να πειστούμε άλλο νιώθω οτι ειναι παρά πολλά μαζι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια μ ευχαριστώ πολυ για την ανταπόκριση !! Έχω φοβηθεί με την επιτροπή Γτ άκουσα οτι ειναι πολυ ψυχοφθόρο κ πρέπει να κανουμε Αρρων αρρων πολιτικό γαμο κ πρέπει να κατέβουμε Αθήνα για να τη περάσουμε κ περιμένεις μήνες κ τέτοια δεν ξερω αν ισχύει βέβαια αλλα ειπα Δν θελω να πειστούμε άλλο νιώθω οτι ειναι παρά πολλά μαζι ! 

Καλησπέρα κι από μενα και καλη εβδομάδα! :)

Κοριτσακι μου κι εγω πιστευω πως καλό θα ήταν να περασεις επιτροπή, είναι κρίμα να πληρωσετε από τη τσεπη σας τόσο ακριβα φάρμακα.

Η επιτροπή πίστεψε με δεν είναι τιποτα... βεβαια κι εγω πριν λίγους μήνες ημουν πολυ αγχωμενη και φοβόμουν οτι θα με απορρίψουν όμως τελικα και τα χαρτιά μαζεύτηκαν γρήγορα και δεν ηταν τόσο τρομερό όπως το είχα φτιάξει στο μυαλό μου!

Ενα από τα χαρτιά βεβαια που ζητάνε είναι ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταίου εξαμήνου οπότε δε ξερω σε περίπτωση που δεν είστε παντρεμένοι τι γίνεται..

Από την άλλη σε φυσικό κύκλο είναι μικρότερη η πιθανότητα επιτυχίας (αν πας δηλ με 1 ωάριο) εκτός και αν καθε μηνα κανεις ωοληψία και μαζεύεις ωαριάκια στη καταψυξη ώσπου να μαζευτεί ενας ιακνοποιητικός αριθμός και να προχωρήσεις μετα παρακάτω... αλλά αυτό νομίζω είναι ακόμα πιο ψυχοφθόρο από την επιτροπή!

Ευχομαι ότι αποφασίσεις να είναι για καλό και συντομα να εχεις όμορφα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Γινετε κ χωρις γαμο μιας κ απο την ιδιαεπιτροπη περνανε γυναικες που πανε με δοτη ανευ γαμου...διαβαστε σχετικα

Ποτε δε μας ξεχνάς! :x

Φιλιά πολλά στα μικρά σου αστεράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Ποτε δε μας ξεχνάς! :x

Φιλιά πολλά στα μικρά σου αστεράκια!

:) αλοιμονο!!! Ευχαριστωςςςς παντως συμφωνω για την παροτρυνση σου να περασει επιτροπη εξωσωματικης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...