Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η jazz είπε:

καλημέρα Mariloux ! Εσύ ήσουν πρωτη. 4-5/9 θα ξεκινούσες αν θυμάμαι καλά;;; πως πας με τις ενεσουλες; εγώ περιμένω να αδιαθετήσω σε μια εβδομάδα και αν είναι όλα οκ, (υπέρηχος κ ορμονικές) ξεκινάω...

Όχι ακόμα δεν έχω ξεκινήσει!!! Σήμερα πήγα για scratching ενδομητρίου και σε δυο μερουλες ξεκινάω ενεσεις καταστολής!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariloux είπε:

Όχι ακόμα δεν έχω ξεκινήσει!!! Σήμερα πήγα για scratching ενδομητρίου και σε δυο μερουλες ξεκινάω ενεσεις καταστολής!!! 

Πως ήταν η εμπειρία από το scrathing? με μεθη το έκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Πως ήταν η εμπειρία από το scrathing? με μεθη το έκανες?

Ναι με μεθη το έκανα και δεν κατάλαβα τίποτα και τώρα νιώθω πολύ καλα!! Θα μας πει και η @love30 την εμπειρία της χωρίς μεθη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mariloux είπε:

Ναι με μεθη το έκανα και δεν κατάλαβα τίποτα και τώρα νιώθω πολύ καλα!! Θα μας πει και η @love30 την εμπειρία της χωρίς μεθη!!! 

Ωραια! :) Ευχομαι να βοηθήσει και να εχεις τα πιο όοοοοομορφα νεα σε αυτη τη προσπάθεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Θα σας πω κοριτσια θα σας πω ποση ωρα ειναι η διαδικασια?

Πως πηγε κοριτσακι μου? πως ηταν η εμπειρία σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η peacock είπε:

Πως πηγε κοριτσακι μου? πως ηταν η εμπειρία σου?

Γεια σας κοριτσια!!!! Τελος το εκανα !!!!τραγικος πονος δεν ηταν ωστε να κανω μεθη αλλα κοριτσιααααα πονεσα ναι με επιασε ψυλος ιδρωτας απο τον πονο και μια δισφορια!!!τωρα ειμαι καλυτερα πηρα και ενα παυσιπονο θα παρω και 4 μερες βιμπραμισιν!και σιγα σιγα ξεκηναμε οταν αδιαθετησω !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η love30 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!! Τελος το εκανα !!!!τραγικος πονος δεν ηταν ωστε να κανω μεθη αλλα κοριτσιααααα πονεσα ναι με επιασε ψυλος ιδρωτας απο τον πονο και μια δισφορια!!!τωρα ειμαι καλυτερα πηρα και ενα παυσιπονο θα παρω και 4 μερες βιμπραμισιν!και σιγα σιγα ξεκηναμε οταν αδιαθετησω !!!!

Μπραβο κοριτσι μου! Πάει πέρασε κι αυτό! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η love30 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!! Τελος το εκανα !!!!τραγικος πονος δεν ηταν ωστε να κανω μεθη αλλα κοριτσιααααα πονεσα ναι με επιασε ψυλος ιδρωτας απο τον πονο και μια δισφορια!!!τωρα ειμαι καλυτερα πηρα και ενα παυσιπονο θα παρω και 4 μερες βιμπραμισιν!και σιγα σιγα ξεκηναμε οταν αδιαθετησω !!!!

Ενα βήμα ακομη πιο κοντά στο ονειρο!!!με το καλο γλυκια μου!!βημα βήμα θα αναμενουμε νεα,να ξέρουμε τι μας περιμένει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι βημα βημα τωρα περιμενω να αδιαθετησω και οπως τα υπολογιζαμε με το γιατρο λεμε πρωτη εβδομαδα του Οκτωβριου θα ειναι τωρα θελω κατι εξετασεις να κανω που λυξανε να παρω τα φαρμακα της εμβρυομεταφορας και ολα ετοιμα !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η love30 είπε:

Ετσι βημα βημα τωρα περιμενω να αδιαθετησω και οπως τα υπολογιζαμε με το γιατρο λεμε πρωτη εβδομαδα του Οκτωβριου θα ειναι τωρα θελω κατι εξετασεις να κανω που λυξανε να παρω τα φαρμακα της εμβρυομεταφορας και ολα ετοιμα !!!!!

Με το καλό @love30 μου.

Αν επιτρέπεται γιατί έκανες scratching?τι ακριβώς είναι γιατί γίνετε και πρέπει να το κάνουμε όλες πριν την εξωσωματική?

Δεν μου έχει αναφέρει κάτι τέτοιο εμένα ο γιατρος μου.Και θα ξεκινήσω και εγώ τον Οκτώβρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena 2 είπε:

Με το καλό @love30 μου.

Αν επιτρέπεται γιατί έκανες scratching?τι ακριβώς είναι γιατί γίνετε και πρέπει να το κάνουμε όλες πριν την εξωσωματική?

Δεν μου έχει αναφέρει κάτι τέτοιο εμένα ο γιατρος μου.Και θα ξεκινήσω και εγώ τον Οκτώβρη. 

Είναι μια διαδικασία που προκαλεί νεαροποιηση του ενδομητρίου, γεγονός που πιθανότατα βοηθάει στην εμφύτευση του εμβρύου!! Δεν το κάνουν όλες οι γυναίκες πριν την εξωσωματική!! Συστήνεται σε περιπτώσεις όπου τα εμβρυα είναι καλής ποιότητας αλλά δεν υπάρχει εμφύτευση μετά απο τουλάχιστον 2 εμβρυομεταφορες!! Το έκανα και εγώ την Δευτέρα!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι στην προσπάθεια σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιαααα !! Είμαι πολύ χαρούμενη (σχετικό βέβαια μιας και χθες ήρθε στην ώρα κι η κοκκινομούρα) . Αλλά ναι από εχθές που συνάντησα τον γυναικολόγο που θέλω να με αναλάβει σε όλη αυτή τη διαδρομή , μου έβγαλε και μου έδωσε την θετική του αύρα ... Μόνο που φάνηκε πως είναι γνώστης ο άνθρωπος και μου πε πως όλα καλά θα πάνε εφόσον οι δικές μου οι εξετάσεις είναι τέλειες ... Κι επειδή είναι και εκτός της πόλης μου,σε άλλη ότι θέλω μέσω μέιλ ή τηλεφώνου και θα με βοηθήσει . Και με τον φάκελο μου μείνανε 3 πραγματάκια και μόλις τελειώσει θα πάμε να τον φτιάξουμε μαζί να γράψει και το παραπεμπτικό ... Αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ ... 

Μια ερώτηση βρε κορίτσια όμως . Στα δικαιολογητικά θέλει χαρτί που να λέει πως δεν έχουμε πάρει ποτέ το επίδομα εξωσωματικής. Αυτό θα τοβγάλω από το ΙΚΑ οκ ... Αλλά πρέπει να ζητήσω κι από του συζύγου το ταμείο αντίστοιχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

Με το καλό @love30 μου.

Αν επιτρέπεται γιατί έκανες scratching?τι ακριβώς είναι γιατί γίνετε και πρέπει να το κάνουμε όλες πριν την εξωσωματική?

Δεν μου έχει αναφέρει κάτι τέτοιο εμένα ο γιατρος μου.Και θα ξεκινήσω και εγώ τον Οκτώβρη. 

Σε ευχαριστω πολη και εσυ ολα καλα να πανε!!!! Οχι δεν ειναι απαρετιτο και εγω πρωτη φορα το ακουσα και το εκανα δεν μου το ειπε κανεις αλος!!!!αυτο ξινουν το ενδομυτριο για να εχουμε περισσοτερες πιθανοτιτες για εμφυτευση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ElektraGr είπε:

Καλησπέρα κορίτσιαααα !! Είμαι πολύ χαρούμενη (σχετικό βέβαια μιας και χθες ήρθε στην ώρα κι η κοκκινομούρα) . Αλλά ναι από εχθές που συνάντησα τον γυναικολόγο που θέλω να με αναλάβει σε όλη αυτή τη διαδρομή , μου έβγαλε και μου έδωσε την θετική του αύρα ... Μόνο που φάνηκε πως είναι γνώστης ο άνθρωπος και μου πε πως όλα καλά θα πάνε εφόσον οι δικές μου οι εξετάσεις είναι τέλειες ... Κι επειδή είναι και εκτός της πόλης μου,σε άλλη ότι θέλω μέσω μέιλ ή τηλεφώνου και θα με βοηθήσει . Και με τον φάκελο μου μείνανε 3 πραγματάκια και μόλις τελειώσει θα πάμε να τον φτιάξουμε μαζί να γράψει και το παραπεμπτικό ... Αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ ... 

Μια ερώτηση βρε κορίτσια όμως . Στα δικαιολογητικά θέλει χαρτί που να λέει πως δεν έχουμε πάρει ποτέ το επίδομα εξωσωματικής. Αυτό θα τοβγάλω από το ΙΚΑ οκ ... Αλλά πρέπει να ζητήσω κι από του συζύγου το ταμείο αντίστοιχο;

Το χαρτι αυτο γιατι σου το ζητανε?τι σχεση εχει το επιδομα μιας προηγουμενης προσπαθειας με αυτη?το λεει αυτο στο χαρτι με τα δικαιολογιτικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Το χαρτι αυτο γιατι σου το ζητανε?τι σχεση εχει το επιδομα μιας προηγουμενης προσπαθειας με αυτη?το λεει αυτο στο χαρτι με τα δικαιολογιτικα?

Με το καλο ολα καλα να πανε και γρυγορα με ευχαριστα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Είναι μια διαδικασία που προκαλεί νεαροποιηση του ενδομητρίου, γεγονός που πιθανότατα βοηθάει στην εμφύτευση του εμβρύου!! Δεν το κάνουν όλες οι γυναίκες πριν την εξωσωματική!! Συστήνεται σε περιπτώσεις όπου τα εμβρυα είναι καλής ποιότητας αλλά δεν υπάρχει εμφύτευση μετά απο τουλάχιστον 2 εμβρυομεταφορες!! Το έκανα και εγώ την Δευτέρα!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι στην προσπάθεια σου!! 

Καλη επιτυχια σου ευχομαι!ολα καλα να πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Καλησπέρα κορίτσιαααα !! Είμαι πολύ χαρούμενη (σχετικό βέβαια μιας και χθες ήρθε στην ώρα κι η κοκκινομούρα) . Αλλά ναι από εχθές που συνάντησα τον γυναικολόγο που θέλω να με αναλάβει σε όλη αυτή τη διαδρομή , μου έβγαλε και μου έδωσε την θετική του αύρα ... Μόνο που φάνηκε πως είναι γνώστης ο άνθρωπος και μου πε πως όλα καλά θα πάνε εφόσον οι δικές μου οι εξετάσεις είναι τέλειες ... Κι επειδή είναι και εκτός της πόλης μου,σε άλλη ότι θέλω μέσω μέιλ ή τηλεφώνου και θα με βοηθήσει . Και με τον φάκελο μου μείνανε 3 πραγματάκια και μόλις τελειώσει θα πάμε να τον φτιάξουμε μαζί να γράψει και το παραπεμπτικό ... Αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ ... 

Μια ερώτηση βρε κορίτσια όμως . Στα δικαιολογητικά θέλει χαρτί που να λέει πως δεν έχουμε πάρει ποτέ το επίδομα εξωσωματικής. Αυτό θα τοβγάλω από το ΙΚΑ οκ ... Αλλά πρέπει να ζητήσω κι από του συζύγου το ταμείο αντίστοιχο;

κι εμάς η επιτροπή ήθελε μια υπεύθυνη δήλωση που να λέει οτι: Δεν έχω ξαναλαβει φαρμακευτική αγωγή για εξωσωματική μέσω ασφαλιστικού φορέα. Αυτό το έκανα στο ΚΕΠ. Αν εννοείς αυτό το παίρνεις κατευθείαν απο τα κεπ.. Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα δε μου ζητησαν κατι τετοιο από την επιτροπή. Όταν πήγα να παρω τα φαρμακα μου δωσανε μια υπευθυνη δηλωση να συμπληρωσω που θα επρεπε να λεω ότι δεν εχω ξαναπαρει φαρμακευτική αγωγή κτλ.

Ελεος με αυτη τη γραφειοκρατία!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

κι εμάς η επιτροπή ήθελε μια υπεύθυνη δήλωση που να λέει οτι: Δεν έχω ξαναλαβει φαρμακευτική αγωγή για εξωσωματική μέσω ασφαλιστικού φορέα. Αυτό το έκανα στο ΚΕΠ. Αν εννοείς αυτό το παίρνεις κατευθείαν απο τα κεπ.. Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

Ααααααααα δεν έχω ιδέα ... Λέει επακριβώς θα προσκομίζετε μια βεβαίωση από τις παροχές του ασφαλιστικού σας ταμείου ότι δε σας έχει χορηγηθεί ποτέ το σχετικό επίδομα εξωσωματικής ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Εμενα δε μου ζητησαν κατι τετοιο από την επιτροπή. Όταν πήγα να παρω τα φαρμακα μου δωσανε μια υπευθυνη δηλωση να συμπληρωσω που θα επρεπε να λεω ότι δεν εχω ξαναπαρει φαρμακευτική αγωγή κτλ.

Ελεος με αυτη τη γραφειοκρατία!!!!

 

Μεγάλο θέμα η γραφειοκρατία !! Δυστυχώς !! 

Σήμερα μίλησα με την επιτροπή που είχα μια απορία και ρώτησα αν έχουν βγει ημερομηνίες αλλά τπτ ... Μόνο ότι είμαστε 2η επιτροπη !! Αυτό τι σημαίνει κορίτσια ;;; 

Θα μας πάρουν τηλ αρχές Οκτώβρη να μας ενημερώσουν πάντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη αλλα δεν βλεπω το λογο γιατι δεν πρεπει να εχεις παρει χρηματα απο το ικα εφοσον καθε εξωσωματικη κατι περνεις!τι σχεση εχει! Εμενα το μονο που μου ζητησανε ηταν ενα χαρτι απο το κεντρο μια γνωματευση στην ουσια που ελεγε οτι δεν πετυσε αλλα καθαρα για να παρω τα φαρμακα!!!!οτι να'ναι ζητανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μαλλον θα αδιαθετησω και ανχοθηκα λιγο να προλαβω τις εξετασεις αλλα απο την αλλη ειμαι χαρουμενη γιατι φτανουμε σιγα σιγα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...