Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δύσκολος ο δρόμος της μητρότητας...


Recommended Posts

Finally να σου ζήσει τ μωράκι σου! Εύχομαι όση πίκρα κ δάκρυα είχες στη ζωή σου με τ αγώνα σ να γίνεις μανούλα τόσες κ άλλες τόσες χαρές να χει τ μωράκι σου! Υγεία πάνω από όλα κ πολύ τύχη εύχομαι! Είναι ήδη πολύ τυχερό που έχει εσάς για γονείς! Συγκινήθηκα πάρα πολύ μ την ανάρτηση σου! 

Εύχομαι κάθε κοπέλα εδώ μέσα να βρεθεί σύντομα στη θέση σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 136
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Κοριτσια γραφω μεσα απο το μαιευτηριο..γεννησα χτες το φευτερο παιδι μου..κοιυαζω το πυρεξ κ το ποσο μικροσκοπικο ειναι αυτο το πλασμα...οι σκεψεις ειναι ιδιες με την πρωτη μου γεννα...δεν ειμαι μια συνηθισμενη μαμα..δεν ξεχασα..επαψα να ποναω με οσα περασα μα δεν ξεχασα...στην ιδια κλινικη περασα δυσκολα..εδω οι σπερματεγχυσεις εδω οι αιματολογικες εδω οι ορμονες οι αποξεσεις οι ωπληψιες οι εμβριομεταφορες..εδω εκλαψαν κ τα δυο μου παιδια..κοιταζωωτην ανεμελια των 2 κυριων διπλα μου κ τη ζηλευω...εμεις..οι αλλες οι υπογονιμες ,ειμαστε μια κατηγορια απο μονρς μας..αλλος αγωνας..αλλα συναισθηματα..η κοιλια μου ακομα μελανη απο τις ινοχεπ( κ εψβ κ συνεχεια) ομως το μωρο εκει διπλα μου..τετοιες ωρες σκεφτομαι αυτες στο ισογειο..στη μοναδα εξωσωματικης..χτες πηγε κατω ο αντρας μου με το μωρο..ηταν γεματο ζευγαρια..τους ειπε αυτο ειναι το δικο.μας απο δω θα βγει κ το δικο σας..εδω ειμαδταν κ τοτε κ πριν 9 μηνες..

Για αυτο μπηκα σημερα..παρα τον.πονο της καισαρικης τομης την κουραση την αυπνια το πεδιμο ορμονων μπηκα να πω ναι ειναι δυσκολος ο δρομος της μητροτητας..ναι ειναι για λιγες...αυτες αντεχουν...ομως η ιδια η μητροτητα ειναι για ολες! Σφιξτε τα δοντια κοριτσια κ σθνεχιστε..οτι ζουμε ειναι παρασιμο θεου για τη μητροτητα...απο τα βαθη της κατδιας μου καλη επιτυχια!!!!

Με έκανες να κλάψω από συγκίνηση. Να χαίρεσαι το μικρό σου θησαυρό..♡♡♡. Μακάρι να αξιωθουμε και εμείς να ζήσουμε τέτοιες στιγμές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο συγκινηθηκα με την αναρτηση σου... Πόσο πολυ με αγγιξε... Πόση δύναμη δίνεις σε όλες μας....

Σε ευχαριστώ που βρήκες το κουράγιο και μας εστειλες...

Μανουλίτσα @Finally να χαίρεσαι το μωρακι σου, γερό και δυνατό να είναι... Δωσε του ενα γλυκό φιλί από μας εδώ..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Finally μου τι όμορφο μήνυμα! Να σου ζήσει και το αστέρι σου το δεύτερο και μπράβο κοπέλα μου για το κουράγιο! Είσαι παράδειγμα προς μίμηση για όλες μας!! Τι ευτυχία!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Finally μας συγκινησες......συγχαρητηρια για τον αγωνα σου και ευχομαι ενα χαμογελο η ζωη σου απο εδω κ στο εξης........να σου ζησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εκει που ειστε ημουν κι εδω που ειμαι θα ρθετε...αυτο που παρακαλω ειναι να γινει συντομα! Να μην ταλαιπωρηθειτε αλλο! Ολες κανουμε αγωνα..δυσκολο αγωνα!! Δεν μπορει να το καταλαβει κανεις αν δε το περασει!!! Απο την ψυχη μου μεσα καλη δυναμη! Θα προσπαθω να μπαινω που κ που!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Finally είπε:

Κοριτσια εκει που ειστε ημουν κι εδω που ειμαι θα ρθετε...αυτο που παρακαλω ειναι να γινει συντομα! Να μην ταλαιπωρηθειτε αλλο! Ολες κανουμε αγωνα..δυσκολο αγωνα!! Δεν μπορει να το καταλαβει κανεις αν δε το περασει!!! Απο την ψυχη μου μεσα καλη δυναμη! Θα προσπαθω να μπαινω που κ που!!

@Finally !!! Να σας ζήσει να ειναι γερό και δυνατό να το δείτε οπως επιθυμείτε ! Εισαι καταπληκτικός άνθρωπος και σου εύχομαι μονο τα καλυτερα! Ξέρεις ποσο σημαντικό ειναι αυτο που κανεις;;;

σιγουρα ξέρεις ! Κσι εσυ και ο σύζυγος! Άξιοι αγάπες μου άξιοι ! Απο μια ελπιδα κρεμόμαστε απο μια εξομολόγηση αναπτερωνομαστε , βρίσκουμε κουραγιο δυναμη και με πίστη το καταφέρνουμε! 

Κλαίω συνέχως απο συγκίνηση ! Την Παρασκευή θα επισκεφτώ το γιατρο μήπως δούμε σάκο ! Η χοριακη ανεβαίνει κανονικα! Θα σας στειλω μην για νεα ! Σίγουρα αυτο το παρεάκι με βοήθησε πολυ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Finally μου μας συγκινησες ολες! να σου ζησει το αγγελουδι σου! να ναι παντα γερο τυχερο και ευτυχισμενο ευχομαι! να στε παντα καλα και  συ και ο αντρας σου να χαιρεστε την οικογενεια σας!!! <3 <3 <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@FinallyΝα σας ζήσει το μωράκι να είναι γερό και ευτυχισμένο πάντα!!!Με αυτά που βίωσες μας δίνεις κουράγιο να συνεχίζουμε!!!Να χαίρεσαι την οικογενειά σου:)!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2017 at 4:23 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Aλλο ένα αρνητικό, άλλο ένα «Δε πειραζει, θα τα καταφερεις», άλλη μία απογοήτευση..

Παλι θα μετραω τις εγκυους που περνανε από δίπλα μου, πάλι θα κοιταζω τα μωρακια που βλέπω στο δρόμο, πάλι θα χαζευω κουνιες και ρουχαλακια χωρίς να εχω λόγο…

Ο δρόμος είναι μακρύς και δύσκολος… κοιταζω πίσω μου και πλεον δε θυμαμαι πως ηταν πριν ξεκινησω… εχω ακόμα πολύ…δε ξερω πότε θα φτασω.... τωρα γίνεται ακόμα πιο δυσκολος...

Εύχομαι όσα κορίτσια προσπαθούν, να φτασουν επιτελους στη μητρότητα...

 

 

Δε μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ σε καταλαβαίνω..Και εγώ προσπαθώ κάμποσο καιρό μετά την διακοπή κύησης μου και ακόμα τπτ..Και επειδή έγινε ότι έγινε μέσα μου έχω ένα φόβο που δε μπορώ ότι και να κάνω και δε ξέρω και πως να νικήσω..Οτι έχω πρόβλημα,ότι δε θα τα καταφέρω..Και είμαι μια χαρά πάντα μέχρι την εβδομάδα πριν τη περίοδο που αρχίζω να έχω αγωνία για 1 θετικό και μόλις αδιαθετήσω πέφτω ψυχολογικά πολύ..Και μέχρι να τελειώσει η περίοδος νιώθω χάλια,θυμάμαι,απογοητεύομαι,στενοχωριέμαι..Αυτό το μήνα όμως άλλαξα κάτι..Έβαλα δραστηριότητες στο πρόγραμμα μου για να νιώσω καλύτερα..Άρχισα γυμναστήριο και περιπάτους έξω να αναπνέω καθαρό οξυγόνο και να ηρεμώ..Δε ξέρω αν συνίσταται στη φάση μου που προσπαθώ για παιδί αλλά έχω ανάγκη να νιώσω λίγο καλά με μένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

Σκέψεις γυριζουν στο μυαλο...πλησιαζουν τα Χριστουγεννα...το δεντρο στο σαλονι μας στολισμενο οπως καθε χρονο..κατι λειπει παλι φετος απο το σπιτι μας.... παλι θα κανω την ιδια ευχη..

Δυσκολος ο δρομος της μητροτητας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @peacock!!! Σίγουρα για μας είναι δύσκολος αυτός ο δρόμος, όμως, θα καταφέρουμε να φτάσουμε στο τέλος, μπορεί να μας πάρει λίγο παραπάνω αλλά σίγουρα θα φτάσουμε!!! Τωρα μολις διάβασα τα σχολια των κοριτσιών και πραγματικά άγγιξαν την ψυχη μου!!! Δεν έχω να πω τίποτα παραπάνω, νομίζω πως τα έχουν πει όλα και με το παραπάνω!! Δεν εισαι μόνη σου σε αυτόν το το δρόμο, είμαστε πολλές!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω πως δεν είμαι μόνη και ειλικρινα παίρνω δυναμη από όλες σας... Υπάρχουν όμως στιγμές που λυγίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Το ξερω πως δεν είμαι μόνη και ειλικρινα παίρνω δυναμη από όλες σας... Υπάρχουν όμως στιγμές που λυγίζω..

Ολες λυγιζουμε κάποια στιγμη ?.. αλλα το οτι εχουμε η μια την αλλη εδω βοηθαει παρα πολυ!

Κακα τα ψεμματα μονο αν βιωνεις κατι αντιστοιχο μπορεις να καταλαβεις πως νοιωθει μια κοπελα. Οι αλλοι μας αγαπανε, μας συμπονανε, στεναχωριουνται με μας αλλα μονο οποια κοπελα το περναει μπορει ακριβως να καταλαβει.. 

οτι εχουν γραψει οι κοπελες πιο πανω ειναι ακριβως οτι σκεφτομαι, θελω να ακουσω, τα παντα!! 

Θα ερθει κ σε μας... μην χανεις την πιστη σου και το κουραγιο σου❣️Και οποτε το χανεις, ειμαστε εδω να στηριζουμε η μια την αλλη! ??

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η peacock είπε:

Το ξερω πως δεν είμαι μόνη και ειλικρινα παίρνω δυναμη από όλες σας... Υπάρχουν όμως στιγμές που λυγίζω..

Αυτές τις στιγμές εκεινα τα ρημαδό κινητα τι τα εχουμε.......??? Ποιός ξέρει που θα το είχες παρατημένο παλι..! Σε κανενα πλυντήριο ρούχων ισως...

Κατά τα άλλα...Love you...? τα υπόλοιπα τα έχουμε πει προσωπικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η peacock είπε:

Το ξερω πως δεν είμαι μόνη και ειλικρινα παίρνω δυναμη από όλες σας... Υπάρχουν όμως στιγμές που λυγίζω..

Ολα είναι μεσα στο πρόγραμμα κ ολα επιτρεπονται!Και να λυγίσουμε και να κλάψουμε και να θυμώσουμε και ολα να τα αισθανθούμε. Πόσο να δείχνουμε ανεμελες και χαμογελαστες;;;;

Και ειναι ευτύχημα να μπορούμε να εκτονώνουμε τα συναισθήματα μας αντι να τα πνίγουμε και να πνιγόμαστε και εμεις μεσα σ αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αυτές τις στιγμές εκεινα τα ρημαδό κινητα τι τα εχουμε.......??? Ποιός ξέρει που θα το είχες παρατημένο παλι..! Σε κανενα πλυντήριο ρούχων ισως...

Κατά τα άλλα...Love you...? τα υπόλοιπα τα έχουμε πει προσωπικά..

Petalouditsa τι κανεις;;;Χαθηκες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Petalouditsa τι κανεις;;;Χαθηκες...

Γεια σου Αθήνα μου..Καλά ειμαι..ναι χάθηκα, χρειαζομουν χρόνο..

Αλλα σας διαβάζω το τελευταίο καιρο και περίμενω να ακουσω για εσας τα ευχάριστα! Σου εύχομαι τα καλυτερα κ σε σενα γλυκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι καλα κοπελα μου και καθε επιτυχια στις προσπαθειες σου!!!!!Εδω τριγυρίζουμε όλες ,παλιες και νεες με το ιδιο ονειρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αυτές τις στιγμές εκεινα τα ρημαδό κινητα τι τα εχουμε.......??? Ποιός ξέρει που θα το είχες παρατημένο παλι..! Σε κανενα πλυντήριο ρούχων ισως...

Κατά τα άλλα...Love you...? τα υπόλοιπα τα έχουμε πει προσωπικά..

Εκεινη την ωρα που εχω "φιλοσοφικες" σκεψεις κοιμασαι κυρα υπναρου...χΑχαχαχα Εγω φταιω που δε σε ξυπναω για να σ κλαιγομαι! ♥♥♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκιά μου,καλή μου @peacock να ήξερες ποσο σε ΝΙΩΘΩ. καμια φορα οταν διαβαζω μηνυματα κοριτσιων εδω ειναι σαν να διαβαζουν τις σκεψεις μου.απο τη μια ειναι τοσο ανακουφιστικο να βλεπεις οτι καποιος σε νιωθει.γιατι δυστυχως οι "εξω" δεν.....

και απο την αλλη ειναι λυπηρο οτι ειναι πολλα τα κοριτσακια που ταλαιπωρουνται.

ελπιζω και ευχομαι - οσο για εμενα,αλλο τοσο και για εσας- καποια στιγμη αυτα τα συναισθηματα να ειναι ονειρο. αγκαθακι στην καρδια το ειπε ο γυναικολογος μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2017 at 8:49 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Σκέψεις γυριζουν στο μυαλο...πλησιαζουν τα Χριστουγεννα...το δεντρο στο σαλονι μας στολισμενο οπως καθε χρονο..κατι λειπει παλι φετος απο το σπιτι μας.... παλι θα κανω την ιδια ευχη..

Δυσκολος ο δρομος της μητροτητας...

Με το καλό να έρθουν οι γιορτές και να μας βρουν με υγεία δύναμη και κουράγιο! Φέτος που στολιζα το δέντρο μου έκανα πάλι την ίδια ευχή που κάνω 3 χρόνια τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 months later...

Σήμερα πάγωσε το ονειρο μου  για ακομα μια φορά....

Αποτυχημένη και η τριτη μου εμβρυομεταφορά....

Ο δικός μου  δρόμος προς τη μητρότητα είναι μακρύς... η καρδιά μου πονάει πλεον...κόπηκε σε μικρά κομμάτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Σήμερα πάγωσε το ονειρο μου  για ακομα μια φορά....

Αποτυχημένη και η τριτη μου εμβρυομεταφορά....

Ο δικός μου  δρόμος προς τη μητρότητα είναι μακρύς... η καρδιά μου πονάει πλεον...κόπηκε σε μικρά κομμάτια.

Ρε, πραγματικα μου ερχεται να βαλω τα κλαματα.....

Τι σου ειπαν..? ειναι καθαρα θεμα ατυχιας ή κρυβεται κατι αλλο? 

Μηπως να στραφεις σε καποιο νοσοκομειο με ειδικο τμημα (πχ αλεξανδρα, ελενα) που σε ξεψαχνιζουν??

Βασικα, δε χρειαζεται να μου απαντησεις-σιγουρα θα εχεις προσπαθησει για το καλυτερο..

Ευχομαι να το ξεπερασεις... 

Κουραγιο κοριτσακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η peacock είπε:

Σήμερα πάγωσε το ονειρο μου  για ακομα μια φορά....

Αποτυχημένη και η τριτη μου εμβρυομεταφορά....

Ο δικός μου  δρόμος προς τη μητρότητα είναι μακρύς... η καρδιά μου πονάει πλεον...κόπηκε σε μικρά κομμάτια.

Κοπελα μου κράτα γερά χαμόγελα και σφιξε τα δόντια όλα γίνονται και θα γίνει αυτό που ζηταςτοσο!!την επόμενη θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!?είμαστε εδώ και όλες θα σε στηρίξουμε γιατί όλα είναι ένας κρίκος!!χαλαρωσε τώρα στη θάλασσα και ξεκινά με νεα διάθεσή την επόμενη προσπάθεια!!μην παραίτησεημαχη δε τελείωσε!!!θα νικήσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...