Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κορίτσια την βοήθεια σας!


Renata7

Recommended Posts

Καλημερα σε όλες! 

Λοιπον ακούστε την πορεία αυτού του μηνα!

τελευταια περιοδος 26/4, σερπαφαρ Τρίτη έως ένατη ημερα

•ραντεβου με το γιατρο 8/5 έλεγχος ολα καλα , και μου λεει ενεση πρεγνυλ  αυριο 9/5 (ολα νορμαλ)

•αναμενω περιοδο ακριβως 14 ημέρες μετα(εξάλλου με αυτο τον τροπο ειναι στάνταρ)δλδ 23/5

•ομως δυο μερες νωρίτερα 21/5 Νοιώθω ενοχληση σαν κάψιμο και λέω τι;;;;;; πιο νωρίς; αποκλείεται δεν γινεται, τρέχω τουαλέτα απογευματάκι στο εσώρουχο δυο καφε στίγματα λέω οκ προεόρτια ! Μια χαρά εξάλλου το συνήθισα λέω μεσα μου πάμε για τον επόμενο μηνα!το βραδι της ίδιας μέρας στο σκουπισμα διάφανα υγρα με Ελαφρά ροζ όψη!μετα ολα καθαρά!

•φτανει 23 η ημερα που θα έπρεπε να έρθει και τιποτα!!!!!!(να παλι μια ελπιδα?)

• σημερα πρωι κανω τεστ αρνητικό αλλα ακομα και η μια γραμμή ηταν πολυ άχνη (λέτε να μην το έβρεξα αρκετά;)μπορω να σας το στειλω κ φωτό !???

•μέχρι τωρα που σας γράφω ίχνος περιοδου(η ελπίδα πεθαίνει τελευταία) 

προσπαθησα να επικοινωνήσω με το γιατρο αλλα δεν μπόρεσα έως τωρα!

εχει συμβεί σε καποια κάτι παρόμοιο; 

τα παιρνω κ αρκετούς μηνες παντα σταθερά 14 ημερα μετα την ενεση μεσημεράκι εμφανιζοταν

δεν θελω να εχω ελπίδες αποτρέπω τον εαυτό μου Γτ θα πληγωθώ για άλλη μια φορα?

 

Ευχαριστω πολυ?! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενατάκι! Γέλασα με το  ποστ σου, βασικά με το τρόπο που τα γράφεις!! Χαίρομαι που δείχνεις καλά!

Εμένα γιατί μου μπήκε η ιδέα πως μπορεί να είναι η εμφύτευση?????????????????????

Επίσης λογικό το  να έχεις αρνητικό τεστ είναι πάρα πολύ νωρίς!!!

ωωωωωωωωω!!!! μακάρι να είσαι έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου σε θέλω να σε ξεσήκωσω αλλά είναι πολύ πιθανόν να μην έδειξε τ τεστ. Κάνε μια χοριακη για σίγουρα. Εγώ 4η μέρα καθυστέρησης κ η χοριακη μ ήταν μόλις 78 μονάδες. Ακόμη και εκείνη τη μέρα τ τεστ μάλλον δεν θα έδειχνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα πραγματικα σας ευχαριστω απο τα βαθύ της ψυχής μου ! 

Να φανταστείτε πρώτα έγραψα εδω και μετα το ειπα στη μητέρα μου 

ο αγαπουλης μου ακομα δε ξέρει κάτι 

του ειπα οτι εχω ακαθαρσίες , δεν θελω να στενοχωρηθεί να εχει ελπίδες γι αυτο ! Μου δίνετε τόση δυναμη !!!!!!!

και ακομα ο γιατρος δεν πήρε! 

Χαχαχχα αλλα μάλλον το ιδιο θα μου πει ! Εαν κανω χοριακη αυριο θα δείξει; 

θα ειναι έξι μερες μετα τις κηλίδες και Τετάρτη μερα μετα την αναμενόμενη !

αχχχχχ προσπαθώ να συγκρατηθώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι λογικα θα δείξει. Εγώ είχα 4-5 μέρες μια καφέ μια λίγο αίμα μια σταματούσε κ ήμουν καθαρή. Δεν είχα καθαρή καθυστέρηση. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eχεις ταλαιπωρηθεί πολύ... ευχομαι  να τα εχεις καταφερει και όοοοοολα να πανε καλα!!!!!!!!!!!!!!!

Σου στελνω θετική ενέργεια!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι @Renata7....... μηπως παιρνεις προγεστερονη γιατι συνηθως κανει καθυστερηση....(κατα συμπτωση ειμαι στην ιδια φαση με σενα με διαφορα 3 ημερων)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geozak μου οχι γι αυτο ανακτήθηκαν οι ελπίδες μου! Στον προηγούμενο γιατρο έπαιρνα και ειχα πεντε μερες καθυστερηση ! Ειχε ξεχάσει να μου πει να την σταματήσω και τοτε ηταν που σχεδίαζα και έκπληξη για ολους ήμουν σίγουρη δήθεν μου? Έφαγα μεγάλο χαστούκι ψυχολογία στα ταρταρα!

τωρα πήρα μονο σερπαφαρ και πρεγνυλ 

ουφφφφ

σας αγαπώ όλες! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νοιώθω σαν κράμπες μια δεξια μια αριστερα ! Το στήθος μου ειναι κουκλίστικο τιποτα δεν έπαθε Χαχαχαχ ελάχιστα στην πίεση (ενώ τον προηγούμενο μηνα μια έβδομα πριν την περιοδο με ταλαιπώρησε) σαν να περιμένω περιοδο απο στιγμή σε στιγμή αφού εχω τελειώσει δυο χαρτι τουαλέτας παω σκουπίζονται ξανά και ξανά μήπως έρθει η περιοδος μήπως δω καφε κάτι .... ενα σημάδι έστω ??????

ετσι λέω αυριο να παω εαν ειναι θα διξει λογικα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενατα ετσι ένιωθα και εγώ!! Ειχα πονους περιόδου και ελεγα τωρα υα ερθει τωρα θα ερθει. Δεν ηρθε γιατι ημουν εγκυος (αλλο που παλινδρομησε, δεν εχει σσημασία). 

Μάλιστα οσο περνουσαν οι μερες ενιωθα ο πονος και η κραμπα να επικεντρωνεται περισσότερο σε ενα σημειο στα δεξια.. εκει ηταν το σπορακι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ μακάρι renata μου!!!Το πιο ύποπτο σημάδι είναι που είχες τις σταγόνες καφέ και μετά σταμάτησαν.Αν ήταν θα είχε έρθει πιστεύω.Με το καλό μια θετική χοριακή αύριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω καιρο να γραψω αλλα πραγματικα το μνμ σου με ξεσηκωσε!!! @RENATA -κι ευχομαι απο καρδιας να εκανε λαθος το τεστ και αυριο να μας ανακοινωσεις μια θετικη χωριακη!!! ξερω ποσο εχεις ταλαιπωρηθει και ευχομαι αυτο να ναι το τελος ολης της στεναχωριας και αγωνιας  που ζεις τοσο καιρο!!!!

περιμενουμε τα νεα σου!!

παντως ολα οσα γραφεις ειναι πολυ πιθανα σημαδια εμφυτευσης και εγκυμοσυνης!!!! μακαρι θεε μου!!φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ρενατα ετσι ένιωθα και εγώ!! Ειχα πονους περιόδου και ελεγα τωρα υα ερθει τωρα θα ερθει. Δεν ηρθε γιατι ημουν εγκυος (αλλο που παλινδρομησε, δεν εχει σσημασία). 

Μάλιστα οσο περνουσαν οι μερες ενιωθα ο πονος και η κραμπα να επικεντρωνεται περισσότερο σε ενα σημειο στα δεξια.. εκει ηταν το σπορακι μου...

Στον έλεγχο που έκανα ηταν το ωοθυλακιο στην δεξια εκει επικεντρώνεται ο πονος αλλα κάποιες φορές γενικά σαν κάψιμο αυτο που περιμένεις περιοδο!

ευχομαι λοιπον να πάνε ολα δεξια  σε όλες οχι μονο σε μένα 

ο Αρχάγγελος Μιχάηλ μαζι μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου μου απάντησε ο γιατρος και μου ειπε να ξανακάνω τεστ εαν ειναι το στήθος μου πρισμενο! Μάλλον δεν ειμαι Γτ ειναι φυσιολογικό ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη δινεις σημασια στο στηθος! Υπάρχουν πολλες περιπτώσεις εγκύων που δεν ειχαν πρησμενο στηθος! 

Ευχομαι να εισαι μια απο αυτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να ειμαι ! Σε διαφορετική περίπτωση απλα θα εχω εξαντλήσει κάθε σύμπτωμα ! 

Θα μου ειναι πιο εύκολο μετα δεν θα περιμένω τιποτα θα ξεχαστω και ετσι θα έρθει πιο εύκολα!

δεν πέφτω ομως θα έρθει εαν οχι τωρα τον επόμενο τον μεθεπόμενο καποια στιγμή !????????σε όλες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renata7 είπε:

Μακάρι να ειμαι ! Σε διαφορετική περίπτωση απλα θα εχω εξαντλήσει κάθε σύμπτωμα ! 

Θα μου ειναι πιο εύκολο μετα δεν θα περιμένω τιποτα θα ξεχαστω και ετσι θα έρθει πιο εύκολα!

δεν πέφτω ομως θα έρθει εαν οχι τωρα τον επόμενο τον μεθεπόμενο καποια στιγμή !????????σε όλες!

 

Απο τα βαθη της ψυχης μου τις πιο δυνατες θετικες ευχες για μια σου εμφυτευση και αυριο με μια μεγαλη χοριακη renata μου να νιωσεις το πιο ευχαριστο συναισθημα αυτο που νιωθει η καθε η γυναικα το απεριγραπτο στο ακουσμα των χαρμοσυνων νεων :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια μου ακομα και σημερα τιποτα στο εσώρουχο πεντακάθαρο το σκουπισμα ετοιμάζομαι και παω για χοριακουλα θα τα πουμε αργότερα ! Σας αγαπώ πολυ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μου ακομα και σημερα τιποτα στο εσώρουχο πεντακάθαρο το σκουπισμα ετοιμάζομαι και παω για χοριακουλα θα τα πουμε αργότερα ! Σας αγαπώ πολυ❤️❤️❤️

Καλη επιτυχια ρενατα μου! Ευχομαι μια θετικη χοριακη που να διπλασιάζεται!!! Ειμαι πολυ αισιοδοξη μακαρι να βγει σε καλο! Ενημερωσε μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...