Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οσια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου


Aggeliki.D

Recommended Posts

Κοριτσακια μου καλησπερα!!!Εχει παει καποια κοπελα στη μονη της Οσιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου;;Πηρατε τη ζωνουλα(σχοινακι);;Οταν γεννησατε τι το κανατε;;;Η οσες δεν εχετε γεννησει ακομα τι σας ειπαν να το κανετε οταν γεννησετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

Τα παιδια μου ειβαι θαυματα της Αγιας! Φορουσα σε ολη την εξωσωματικη εγκυμοσυνη κ γεννα τη ζωνη της( το δευτερο το γενναω σε λιγες μερες) ..στο πρωτο οταν σαραντησε το μψρο εβγαλα τη ζωνη την εβαλα σε ενα σακουλακικ την κρεμασα στην παντα της κουνιας φυλαχτο( αργοτερα στο εικονοστασι) το ιδιο θα κανψ κ στο δευτερο..η αγια να σε προστατευει κι εσενα κ το μωρο σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Finally είπε:

Καλησπερα

Τα παιδια μου ειβαι θαυματα της Αγιας! Φορουσα σε ολη την εξωσωματικη εγκυμοσυνη κ γεννα τη ζωνη της( το δευτερο το γενναω σε λιγες μερες) ..στο πρωτο οταν σαραντησε το μψρο εβγαλα τη ζωνη την εβαλα σε ενα σακουλακικ την κρεμασα στην παντα της κουνιας φυλαχτο( αργοτερα στο εικονοστασι) το ιδιο θα κανψ κ στο δευτερο..η αγια να σε προστατευει κι εσενα κ το μωρο σας

Καλημερα!!Με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!Ετσι σου ειπαν να κανεις απο το μοναστηρι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια σας....φορουσα κ εγώ την ζώνη αυτή σε όλη την εγκυμοσύνη μου... Μου την είχε δώσει η αδερφή μου που είχε κάνει το πρώτο της παιδάκι την έβαλα ώσπου γέννησα μετά της την έδωσα γιατί ήταν έγκυος στο δεύτερο παιδάκι της...τώρα αν με αξιωσει ο καλός θεουλης να κάνω δεύτερο θα της την ξαναζητησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Δεν μου το παν στο μονςστηρι απλα ειναι ιερη οποτε ετσι ηθελα

Καταλαβα!Εγω εχω διαβασει διαφορα πανω στο θεμα,οτι την πετας στη θαλασσα,τη θαβεις σε μια γλαστρα,διαφορα.....οταν πηγα ξεχασα να ρωτησω απο τη βιασυνη μου οποτε ή θα ξαναπαω αφου μενω κοντα ή θα παρω ενα τηλεφωνο να ρωτησω!!Οταν πας επισκεψη στο γιατρο τη βγαζεις;ή οταν κανεις μπανιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

Καταλαβα!Εγω εχω διαβασει διαφορα πανω στο θεμα,οτι την πετας στη θαλασσα,τη θαβεις σε μια γλαστρα,διαφορα.....οταν πηγα ξεχασα να ρωτησω απο τη βιασυνη μου οποτε ή θα ξαναπαω αφου μενω κοντα ή θα παρω ενα τηλεφωνο να ρωτησω!!Οταν πας επισκεψη στο γιατρο τη βγαζεις;ή οταν κανεις μπανιο;

Εγω τη ζωνη θα τη δωσω στο καυε παιδι..αυτη τα φυλαηε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Finally είπε:

Εγω τη ζωνη θα τη δωσω στο καυε παιδι..αυτη τα φυλαηε

Εμενα μου ειπαν απο το μοναστηρι πως συνηθως λενε να τη βγαζεις στο μπανιο αλλα εγω εαν θελω να μη τη βγαζω...να σου πω εγω την εβγαλα και τη ξαναεβαλα αμεσως μετα!!Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου με το καλο το μωρακι σου και να χαρεσαι κ τα αλλα παιδακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Έχω και γω ένα κομμάτι μιας ζώνης. Μου την έστειλε μια κοπελα. Είναι από ένα μοναστήρι της Παναγίας κάπου στην Πελοπόννησο. Αυτή πήρε τη ζώνη και αφού τα κατάφερε μου έστειλε ένα κομματάκι της ένα μήνα πριν την εξωσωματική. Εκείνο το μήνα που έμεινα τελικά φυσιολογικά! Να σας πω την αλήθεια δεν την φόρεσα εκεινες τις μέρες και την κράτησα για όταν θα πήγαινα για εξωσωματική. Ωστόσο τις μέρες που περίμενα περίοδο δεν είχα καθαρή καθυστέρηση. Είχα 4-5 μερες ποτέ λίγο αίμα ποτέ λίγα καφέ και έτσι έκανα χοριακη μετά από προτροπή τ γιατρού μου η οποία αν και πολύ χαμηλη βγήκε θετική. Την ίδια μέρα φόρεσα τη ζώνη στο χέρι μ γτ είναι ένα μικρό κομμάτι, καθαρισα εντελώς και από εκείνη την μερα δεν την έχω βγάλει μέχρι τώρα για κανένα λόγο. Όταν γεννήσω με τ καλό θα τη βάλω κ γω στην κούνια του μωρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έχω και γω ένα κομμάτι μιας ζώνης. Μου την έστειλε μια κοπελα. Είναι από ένα μοναστήρι της Παναγίας κάπου στην Πελοπόννησο. Αυτή πήρε τη ζώνη και αφού τα κατάφερε μου έστειλε ένα κομματάκι της ένα μήνα πριν την εξωσωματική. Εκείνο το μήνα που έμεινα τελικά φυσιολογικά! Να σας πω την αλήθεια δεν την φόρεσα εκεινες τις μέρες και την κράτησα για όταν θα πήγαινα για εξωσωματική. Ωστόσο τις μέρες που περίμενα περίοδο δεν είχα καθαρή καθυστέρηση. Είχα 4-5 μερες ποτέ λίγο αίμα ποτέ λίγα καφέ και έτσι έκανα χοριακη μετά από προτροπή τ γιατρού μου η οποία αν και πολύ χαμηλη βγήκε θετική. Την ίδια μέρα φόρεσα τη ζώνη στο χέρι μ γτ είναι ένα μικρό κομμάτι, καθαρισα εντελώς και από εκείνη την μερα δεν την έχω βγάλει μέχρι τώρα για κανένα λόγο. Όταν γεννήσω με τ καλό θα τη βάλω κ γω στην κούνια του μωρού.

Καλημερα κοπελα μου!Με το καλο το μπεμπακι σου!Ειναι η ζωνη της Οσις Ειρηνης ή της Παναγιας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Είναι της Παναγίας από ένα μοναστήρι στην Πελοπόννησο. Από την Αγία Ειρήνη είχα πάρει παλαιότερα τ μηλαρακι και φάγαμε κ εγώ και ο άντρας μου αλλά αυτό πολύ καιρό πριν μείνω έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Είναι της Παναγίας από ένα μοναστήρι στην Πελοπόννησο. Από την Αγία Ειρήνη είχα πάρει παλαιότερα τ μηλαρακι και φάγαμε κ εγώ και ο άντρας μου αλλά αυτό πολύ καιρό πριν μείνω έγκυος.

Καταλαβα!Το μηλαρακι το εφαγα εγω μονο,ηπια λιγο αγιασμα και καθε βραδυ βαζω κ λιγο λαδακι στη κοιλια μου οπως μου ειπαν εκει....τελικα με τη ζωνη (πηρα τηλ) μου ειπαν ή να την πεταξω στη θαλασσα η να την κρατησω....οποτε σκεφτηκα μεχρι να σαραντησει πρωτα ο Θεος το μπεμπακι να το εχω στη κουνια και μετα να το βαλω στο εκκλησακι που εχω στο σπιτι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Efik29 είπε:

Κοριτσια συγνωμη επειδη δεν γνωριζω. Πως την περνουμε αυτη τη ζωνη κ απο που

Ειναι το μοναστηρι της Οσιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου στη Λυκοβρυση στην Αθηνα πας εκει κ οι μοναχες σου δινουν μηλαρακι να φας και τη ζωνη (σχοινακι) να φορας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Efik29 είπε:

Αυτη τη ζωνη πρεπει να πας εκει για να την παρεις να φανταστω? Δυστυχως εγω δουλευω συνεχεια αλλα ηθελα πολυ να παω μια μερα

Ναι πας εκει κ σου τη δινουν μπορεις να πας κ Σ/Κ εγω πηγα τη κυριακη που μας περασε κατα τις 5 το απογευμα (νομιζω κλεινει στις 6) πηρα τη ζωνη,αγιασμα,λαδακι κ το μηλο!Εφαγα νηστικη το μηλαρακι(δε νηστεψα γιατι ειμαι ηδη εγκυος κ μου ειπαν δε χρειαζεται να νηστεψω) ηπια αγιασμα και καθε βραδυ τριβω τη κοιλια μου με το λαδακι!!Προσευχομαι να πανε ολα καλα!!!Αν εχεις πιστη κ το κανεις θα σου δωσει πολυ δυναμη....εγω ειχα φοβερο αγχος μη δυμβει κατι κακο ενω οσες φορες πηγα στη γιατρο ηταν ολα καλα απο την ωρα που προσκυνησα κ επειτα εφυγε το αγχος(το περισσοτερο)  κ εχω πολυ αισιοδοξια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...