Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λάθος στο φαρμακείο του εοππυ;


zetou

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.. Είμαι σε δύσκολη κατάσταση... Πριν δύο μήνες πήγα στο φαρμακείο του εοππυ με την απάντηση της επιτροπης του ΙΚΑ για 3600 μονάδες ανά προσπάθεια. Βρισκόμενη στην πρώτη μου προσπάθεια και μη έχοντας ιδέα τί εννοούν με τον όρο "μονάδες" - βλέπετε από το πρώτο κέντρο δεν είχα καμμία ουσιαστική ενημέρωση, παρέλαβα 3 κουτιά ενέσεων που μόλις σήμερα, και πηγαίνοντας σε άλλον γιατρό για την πρώτη μου προσπάθεια, συνειδητοποίησα πως απο τον εοππυ μου εδωσαν μόνο 1650 μονάδες! Σήμερα ξεκίνησα την μοναδική gonal 300 μονάδες και δυστυχώς δεν θα μου φτάσουν! Είμαι πολύ στεναχωρημένη! Στο βιβλιάριο υγείας αναγράφεται δίπλα απο κάθε ένεση, οι μονάδες και : b+1 που όμως δεν γνωρίζω τι σημαίνει αυτο. Σημαίνει πόσα κουτιά μου έδωσαν; Αν πάω στον εοππυ και τους το δείξω θα βγάλω άκρη; Κοντεύω να παθω κριση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ.  Δυστυχώς δεν μπορώ να σ δώσω ουσιαστική απάντηση. Εγώ όταν πέρασα επιτροπή περάσαμε από τ κέντρο που θα έκανα εξωσωματική κ μ έβγαλαν κανονική συνταγή με την οποία θα πήγαινα να πάρω τα φάρμακα μαζί φυσικά κ με τ χαρτί της επιτροπης; εσύ πηγές από μόνη σου; πως ήξερες τι φάρμακα θα χρειαστείς; εννοώ μήπως φταίει το κέντρο π πηγες;γτ σε κάθε γυναίκα ο γιατρος ανάλογα την ηλικία, τις εξετάσεις, το πρόβλημα κτλ γράφει κ άλλες μονάδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ.  Δυστυχώς δεν μπορώ να σ δώσω ουσιαστική απάντηση. Εγώ όταν πέρασα επιτροπή περάσαμε από τ κέντρο που θα έκανα εξωσωματική κ μ έβγαλαν κανονική συνταγή με την οποία θα πήγαινα να πάρω τα φάρμακα μαζί φυσικά κ με τ χαρτί της επιτροπης; εσύ πηγές από μόνη σου; πως ήξερες τι φάρμακα θα χρειαστείς; εννοώ μήπως φταίει το κέντρο π πηγες;γτ σε κάθε γυναίκα ο γιατρος ανάλογα την ηλικία, τις εξετάσεις, το πρόβλημα κτλ γράφει κ άλλες μονάδες. 

Έχεις δίκιο, δεν το έγραψα σωστά! Φυσικά πήγα στο κέντρο και μου εγραψαν τις ενέσεις, οπότε το λάθος έγινε από αυτούς; Δεν μπορώ να καταλάβω! Δεν εχω φωτοτυπία την συνταγή, θα μπορούσα να ζητήσω αντίγραφο από το σύστημα του γιατρού ώστε να ξέρω ποιός έκανε το λάθος; Γιατί τώρα δεν μπορεί ο γιατρός μου να μου γράψει τις υπόλοιπες μονάδες, διότι εχει χρησιμοποιηθεί ήδη το χαρτί της πρώτης προσπάθειας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον στο προηγούμενο κέντρο η συνταγή που σ έδωσαν ζητούσε λιγότερες μονάδες. Οπότε στο φαρμακείο σου δίνουν ότι λεει η συνταγή. Πήγαινε στο φαρμακείο που τα πήρες με τ βιβλιαριο σου εξήγησε τους ότι τελικά θα χρειαστείς κ τις 3600 μονάδες. Ας σ γράψει ο γιατρός σου καλού κακού κ μια συνταγή για τις υπόλοιπες. Λογικά στο σύστημα τους είναι περασμένη η προηγούμενη συνταγή όπου φαίνονται οι μονάδες που σ έχουν δώσει ήδη. Εφόσον η επιτροπή σου δικαιολογεί σε 3600 μονάδες με νέα συνταγή θα σ δώσουν κ τις υπόλοιπες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Μάλλον στο προηγούμενο κέντρο η συνταγή που σ έδωσαν ζητούσε λιγότερες μονάδες. Οπότε στο φαρμακείο σου δίνουν ότι λεει η συνταγή. Πήγαινε στο φαρμακείο που τα πήρες με τ βιβλιαριο σου εξήγησε τους ότι τελικά θα χρειαστείς κ τις 3600 μονάδες. Ας σ γράψει ο γιατρός σου καλού κακού κ μια συνταγή για τις υπόλοιπες. Λογικά στο σύστημα τους είναι περασμένη η προηγούμενη συνταγή όπου φαίνονται οι μονάδες που σ έχουν δώσει ήδη. Εφόσον η επιτροπή σου δικαιολογεί σε 3600 μονάδες με νέα συνταγή θα σ δώσουν κ τις υπόλοιπες. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Αυριο εχω ραντεβού με τον γιατρό να μου κάνει την 2η ένεση γιατί φοβάμαι να την κάνω μόνη μου. Θα το συζητήσω μαζί του και θα κάνω την προσπάθεια να παω στον Εοππυ (αφότου μου γραψει ο γιατρός νεα συνταγή). Μακάρι να πάνε όλα καλά! Εύχομαι τίποτα να μην με καταβάλλει.. εκεί που έχω ελπίδες, κάτι γίνεται και χάνομαι! Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου όλα να πάνε μια χαρά! Πήγαινε στο φαρμακείο κ ελπίζω να καταλάβουν κ να σ δώσουν κ τις υπόλοιπες. Καλή επιτυχία σε όλη σου την προσπάθεια! Εύχομαι να είναι η πρώτη κ μοναδική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου όλα να πάνε μια χαρά! Πήγαινε στο φαρμακείο κ ελπίζω να καταλάβουν κ να σ δώσουν κ τις υπόλοιπες. Καλή επιτυχία σε όλη σου την προσπάθεια! Εύχομαι να είναι η πρώτη κ μοναδική!

Να είσαι καλά!!!! Εύχομαι κι εγώ να είναι η μοναδική γιατί ομολογώ πως κουράστηκα 8 μήνες τώρα με όλες αυτές τις εξετάσεις, επιτροπές, ημερομηνίες... αχχχ και πάλι σε ευχαριστώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη με ευχαριστεις για τπτ! Ήμουν κ γω στη θέση σου κ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το αποτέλεσμα να σκέφτεσαι κ θα δεις πως θα σε δικαιώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Μη με ευχαριστεις για τπτ! Ήμουν κ γω στη θέση σου κ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το αποτέλεσμα να σκέφτεσαι κ θα δεις πως θα σε δικαιώσει!

Δεν το συζητώ!!!! Αν υπάρξει θετικό αποτέλεσμα θα τα ξεχάσω ευθύς όλα!!!!!! μακάριιιιιιιιι. Σε φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η επιτροπη κ.με βαση οσα ζηταει ο γιατρος γιαψπροσπαθεια εγκρινει μοναδες...πχ 3600 ;.μετα πηγες στο κεντρο να σου γραψει το σκετασμα..αν αυτοι γραψαβ πχ 3 κουτια γκοβαλ τωβ 300 αυτα εδωσε..δεν εινα λαθος του εοππυ διοτι θα σε επερναν τηλ..εμενα με πηραν γιατι καταλαθος αντι για 900 μου δωσαν μια των 300 ουτε το χα δει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Finally είπε:

Η επιτροπη κ.με βαση οσα ζηταει ο γιατρος γιαψπροσπαθεια εγκρινει μοναδες...πχ 3600 ;.μετα πηγες στο κεντρο να σου γραψει το σκετασμα..αν αυτοι γραψαβ πχ 3 κουτια γκοβαλ τωβ 300 αυτα εδωσε..δεν εινα λαθος του εοππυ διοτι θα σε επερναν τηλ..εμενα με πηραν γιατι καταλαθος αντι για 900 μου δωσαν μια των 300 ουτε το χα δει ..

Αλήθεια σε πήραν τηλέφωνο;; Μπράβο τους! Δεν θυμάμαι να μου ζήτησαν το τηλέφωνό μου, ειλικρινά δεν το θυμάμαι! Αλλά όπως βάζω τα γεγονότα σε μία τάξη, μάλλον το προηγούμενο κέντρο θα θεώρησε οτι λιγότερες μονάδες είναι αρκετές για την περίπτωσή μου, οπότε δεν μου τις έγραψαν όλες. Όπως και να έχει, αύριο θα γνωρίζω και θα ενημερώσω για την όποια αποκατάσταση, γιατι στεναχωρούμαι όταν άθελά μου γίνομαι άδικη. Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zetou είπε:

Αλήθεια σε πήραν τηλέφωνο;; Μπράβο τους! Δεν θυμάμαι να μου ζήτησαν το τηλέφωνό μου, ειλικρινά δεν το θυμάμαι! Αλλά όπως βάζω τα γεγονότα σε μία τάξη, μάλλον το προηγούμενο κέντρο θα θεώρησε οτι λιγότερες μονάδες είναι αρκετές για την περίπτωσή μου, οπότε δεν μου τις έγραψαν όλες. Όπως και να έχει, αύριο θα γνωρίζω και θα ενημερώσω για την όποια αποκατάσταση, γιατι στεναχωρούμαι όταν άθελά μου γίνομαι άδικη. Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου :)

Κρατουν αντιγραφο του βιβλιαριου κ πλεον ολα ειναι ηλεκτρονικα..σε τυγχον λαθος " χτυπαει" το συστημα...το θεωρω απιθανο να καναν εκει λαθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2017 at 2:57 ΜΜ, ο/η Finally είπε:

Κρατουν αντιγραφο του βιβλιαριου κ πλεον ολα ειναι ηλεκτρονικα..σε τυγχον λαθος " χτυπαει" το συστημα...το θεωρω απιθανο να καναν εκει λαθος...

Τελικά πρέπει ν'αλλάξω τίτλο στην συζήτηση. Δεν ήταν λάθος από το φαρμακείο του Εοππύ. Το κέντρο μου έγραψε λιγότερες μονάδες για ν'ακολουθήσω συγκεκριμένο πρωτόκολλο και τώρα που άλλαξα κέντρο και χρειάζομαι κι άλλες 1600 μονάδες, επειδή πέρασαν δυο μήνες από την πρώτη συνταγογράφηση, δεν μπορω να πάρω. Ούτε μπορώ να πάρω τις μονάδες της σευτερης προσπάθειας γιατί πρέπει να έχω βεβαίωση αποτυχίας της πρώτης προσπάθειας και να έχει περάσει ένα διάστημα κάποιων μηνών. Θα παλέψουμε με αυτές!!! Καλή μας επιτυχία (σε εμένα και στα ωάρια!! και σε κάθε υποψήφια μανούλα!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου εύχομαι καλή επιτυχία! Εφόσον τ προηγούμενο κέντρο σ έγραψε λιγότερες μονάδες μπορεί να χεις καλή ανταπόκριση κ με αυτές! Έπρεπε να σου τις γράψουν όλες κ ας χρησιμοποιούσες όσες έπρεπε. Ούτως ή άλλως τις δικαιουσαι. Νομίζω πρέπει να περάσουν 4 μήνες για να πάρεις τις μονάδες για δεύτερη προσπάθεια που ελπίζω να μην χρειαστεί! Ξεκινησες ήδη τη διαδικασία αν δεν κάνω λάθος! Καλά αποτελέσματα κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι καλή επιτυχία! Εφόσον τ προηγούμενο κέντρο σ έγραψε λιγότερες μονάδες μπορεί να χεις καλή ανταπόκριση κ με αυτές! Έπρεπε να σου τις γράψουν όλες κ ας χρησιμοποιούσες όσες έπρεπε. Ούτως ή άλλως τις δικαιουσαι. Νομίζω πρέπει να περάσουν 4 μήνες για να πάρεις τις μονάδες για δεύτερη προσπάθεια που ελπίζω να μην χρειαστεί! Ξεκινησες ήδη τη διαδικασία αν δεν κάνω λάθος! Καλά αποτελέσματα κοπέλα μου!

Diwni μου ξεκίνησα ήδη ναι!! Σε ευχαριστώ πολύ γλυκειά μου να είσαι καλά!! Δύναμη, πίστη και ελπίδα !!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zetou είπε:

Τελικά πρέπει ν'αλλάξω τίτλο στην συζήτηση. Δεν ήταν λάθος από το φαρμακείο του Εοππύ. Το κέντρο μου έγραψε λιγότερες μονάδες για ν'ακολουθήσω συγκεκριμένο πρωτόκολλο και τώρα που άλλαξα κέντρο και χρειάζομαι κι άλλες 1600 μονάδες, επειδή πέρασαν δυο μήνες από την πρώτη συνταγογράφηση, δεν μπορω να πάρω. Ούτε μπορώ να πάρω τις μονάδες της σευτερης προσπάθειας γιατί πρέπει να έχω βεβαίωση αποτυχίας της πρώτης προσπάθειας και να έχει περάσει ένα διάστημα κάποιων μηνών. Θα παλέψουμε με αυτές!!! Καλή μας επιτυχία (σε εμένα και στα ωάρια!! και σε κάθε υποψήφια μανούλα!!!)

Δες μηπως καποια κοπελα χαριζει..επισης ρωτησε αν μπορεις να χρησιμοποιησεος συνδιαστικα αλλο φτηνο σκευασμα( πχ μεριναλ) οπως κ να χει μεσα απο την καρδια μου καλη επιτυχια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Δες μηπως καποια κοπελα χαριζει..επισης ρωτησε αν μπορεις να χρησιμοποιησεος συνδιαστικα αλλο φτηνο σκευασμα( πχ μεριναλ) οπως κ να χει μεσα απο την καρδια μου καλη επιτυχια!!!!!

Μου είπαν από το κέντρο που πάω τώρα- που πραγματικά είναι εξαίρετοι άνθρωποι- ότι αν τυχόν δεν μου φτάσουν, να μην αγχώνομαι γιατί ανταλλάσουν ενέσεις πολλές κοπέλες με άλλες ενέσεις ή φάρμακα και επίσης αφήνουν στο κέντρο "αποθήκη" ότι τους έχει περισσέψει. Οπότε θα δούμε ?? Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!!!!!! Υπομονή, εφτασες στη τελική ευθεία.... ευχομαι συντομα με ενα θετικο τεστ! :)

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!! Η αλήθεια είναι ότι πιό αγχωτική ήταν η διαδικασία με όλες τις εξετάσεις και τις ημερομηνίες για την επιτροπή, παρά οι ενέσεις και η παρακολούθηση τώρα. Πραγματικά τώρα αισθάνομαι πως ότι είναι να γίνει θα γίνει! Και πάλι σε ευχαριστώ!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η zetou είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!! Η αλήθεια είναι ότι πιό αγχωτική ήταν η διαδικασία με όλες τις εξετάσεις και τις ημερομηνίες για την επιτροπή, παρά οι ενέσεις και η παρακολούθηση τώρα. Πραγματικά τώρα αισθάνομαι πως ότι είναι να γίνει θα γίνει! Και πάλι σε ευχαριστώ!!! ??

H εξωσωματικη για μενα ειναι πιο αγχωτικη μετα την εβριομεταφορα..πριν επειδη οπως ειπες απασχολεις το κεφαλι σου με αλλα τυπου χαρτουρες η φαρμακα δεν εχεις χρονο..μετα καθεσαι κυριολεκτικα σε αναμενα καρβουνα..για αυτο σαν συμβουλη εχοντας κανει 4 θα σου πω κοιτα μονο το επομενο βημα πχ αυριο υπερηχος...την επομενηβθα λες αυριο φαρμακα...ετσι μερα μερα...ολα κατ ευχην κοριτσι μου ευχομαι ..σου στελνω μπολικη μπεμποσκονη κι απο την κοιλια κι απο την κουνια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/5/2017 at 9:22 ΜΜ, ο/η Finally είπε:

H εξωσωματικη για μενα ειναι πιο αγχωτικη μετα την εβριομεταφορα..πριν επειδη οπως ειπες απασχολεις το κεφαλι σου με αλλα τυπου χαρτουρες η φαρμακα δεν εχεις χρονο..μετα καθεσαι κυριολεκτικα σε αναμενα καρβουνα..για αυτο σαν συμβουλη εχοντας κανει 4 θα σου πω κοιτα μονο το επομενο βημα πχ αυριο υπερηχος...την επομενηβθα λες αυριο φαρμακα...ετσι μερα μερα...ολα κατ ευχην κοριτσι μου ευχομαι ..σου στελνω μπολικη μπεμποσκονη κι απο την κοιλια κι απο την κουνια μου

Γλυκειά μου καλημέρα :) ο οργανισμός μου αντέδρασε πολύ καλά, είχα μια πολύ καλή οιστραδιόλη και 5 ωραιότατα ωάρια. Έτσι Δευτέρα πάμε για ωοληψία! Πω πωωω πολύ γρήγορα τελικά, ούτε ο γιατρός δεν το πίστευε. Σου στέλνω κι εγω φιλάκια και στην κούνια και στην κοιλίτσα!!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 23/5/2017 at 9:22 ΜΜ, ο/η Finally είπε:

H εξωσωματικη για μενα ειναι πιο αγχωτικη μετα την εβριομεταφορα..πριν επειδη οπως ειπες απασχολεις το κεφαλι σου με αλλα τυπου χαρτουρες η φαρμακα δεν εχεις χρονο..μετα καθεσαι κυριολεκτικα σε αναμενα καρβουνα..για αυτο σαν συμβουλη εχοντας κανει 4 θα σου πω κοιτα μονο το επομενο βημα πχ αυριο υπερηχος...την επομενηβθα λες αυριο φαρμακα...ετσι μερα μερα...ολα κατ ευχην κοριτσι μου ευχομαι ..σου στελνω μπολικη μπεμποσκονη κι απο την κοιλια κι απο την κουνια μου

Δυστυχώς αποτύχαμεν.... next time.. Δάκρυα, φόβος, απογοήτευση.... αλλά μια ελπίδα πως τίποτα δεν χάθηκε. Σε ευχαριστώ πολύ για όλη την θετική σου σκέψη.. Το κακό είναι πως δεν σου λένε πού μπορεί να οφείλεται μια αποτυχία ώστε την επομενη φορά να ξερεις πού να εστιάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η zetou είπε:

Δυστυχώς αποτύχαμεν.... next time.. Δάκρυα, φόβος, απογοήτευση.... αλλά μια ελπίδα πως τίποτα δεν χάθηκε. Σε ευχαριστώ πολύ για όλη την θετική σου σκέψη.. Το κακό είναι πως δεν σου λένε πού μπορεί να οφείλεται μια αποτυχία ώστε την επομενη φορά να ξερεις πού να εστιάσεις. 

Λυπάμαι πολυ............

Κουράγιο κορίτσι μου, ευχομαι συντομα να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 years later...

Καλησπέρα σας, αν και αρκετό καιρό μετά να ρωτήσω ποιο κέντρο ήταν; Γιάτι και μένα ενω πήρα 3600 μονάδες ανα προσπάθεια ο γιατρός μου έδωσε πολυ μικρή δόση χωρίς να έχω πχ πολυκυστικές (μικρρότερη απο τη δόση που αναφέρεται ως συνιστώμενη δόση για κάτω των 35 και ειμαι πάνω των 37 και φυσικά όσα ωάρια είχα στον υπέρηχο πριν να ξεκινήσω τον προηγούμενο μήνα (2 ωάρια) τοσα έκανα και με την 1η προσπάθεια. δηλαδή δεν εκαναν καθοόλου δουλεία σαν να εκανα ivf σε φυσικό κύκλο και είμαι πολυ στεναχωρημένη εδώ και 2 μέρες. Συν το γεγονός οτι ο εμβρυολόγος με πηρε τη μεθεπόμενη αφου καλέσαμε εμεις στη γραμματεία πρώτα. την επόμενη της οωληψίας και το πρωί της μεθεπόμενης εγω συνέχιζα τα φάρμακα για την εμβρυομεταφορα οπως ειχα τις οδηγίες του γιατρού. Αυριο θα πάμε να μιλήσουμε γιατι θεωρώ οτι ειναι λάθος του γιατρού να μου δώσει τοσες λίγες μονάδες.  Θα ηθελα να ακούσω και τις δικές σας απόψεις. Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...