Μετάβαση σε περιεχόμενο

2η φορά δεν κατάφερα να γίνω μαμά..


Recommended Posts

Καλησπερα ειμαι νεα στην ομαδα κ ηθελα κ εγω να πω το τι μ συνεβει...ειμαι στην 9 εβδομαδα κ μολις πηγα σρο γιατρο μ κ μ ειπε για ακομα μια φορα σταματησε η καρδια για 2 φορα....πραγματικα δεν ξερω τι να πω..εχω κανει ολες τις εξετασεις απο την πρωτη φορα κ ολα ειναι τελεια....αλλα για 2 φορα δεν καταφερα ναγινω  μαμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Stefi89 είπε:

Καλησπερα ειμαι νεα στην ομαδα κ ηθελα κ εγω να πω το τι μ συνεβει...ειμαι στην 9 εβδομαδα κ μολις πηγα σρο γιατρο μ κ μ ειπε για ακομα μια φορα σταματησε η καρδια για 2 φορα....πραγματικα δεν ξερω τι να πω..εχω κανει ολες τις εξετασεις απο την πρωτη φορα κ ολα ειναι τελεια....αλλα για 2 φορα δεν καταφερα ναγινω  μαμα...

Αχ κοριτσι μου, λυπαμαι πολυ! Υπομονη&δυναμη σου ευχομαι. Δυστυχως πολλα κοριτσια περνανε αυτο το μαρτυριο και στις περισσοτερες δεν βρισκουν συγκεκριμενη αιτια. Μαλιστα σε πολλες λενε οτι πλεον ειναι συχνο φαινομενο&ψαχνουν για αιτια μετα την 3η φορα. Οχι θεωρω οτι ειναι ψυχοφθορο. Στην αδελφη μου και σε φιλες μου που συνεβη -ασχετως εξετασεων που καποιες εκαναν&καποιες οχι- σε επομενη εγκυμοσυνη χορηγουσαν απο την αρχη ασπιρινη και σε καποιες ενεσεις. Ο γιατρος σου σου ειχε δωσει; γιατι καλο ειναι να αποφευγουμε τα φαρμακα αλλα σε καποιες περιπτωσεις ειναι απαραιτητα. Ολα τα κοριτσια που ακολουθησαν αυτο το συστημα (εστω και μονο για τον πρωτο καιρο) εγιναν μανουλες! Μην απογοητευεσαι κοριτσι μου, ξερω οτι ενα μεγαλο γιατι ταλανιζει το μυαλο σου αλλα το θετικο ειναι οτι ηδη εχεις πιασει 2 φορες αρα δεν θα δυσκολευτεις την επομενη φορα που θα ναι ετοιμο το σωμα σου, συνηθως λενε σε περιπου 3 μηνες. Σου ευχομαι καλη δυναμη, κουραγιο, να δωσεις χωρο και χρονο στο σωμα και την ψυχη σου και οταν θα χεις ενδυναμωθει και θα εισαι ετοιμη να πανε ολα καλα και να γινεις συντομα μανουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...stefie σου εχω στείλει προσωπικό μήνυμα...οσο για την αγωγή που σου ειπε η Χριστιανα έρχομαι κ εγω να επιβεβαιώσω το εξης...

Εκανα εξετασεις θρομβοφιλιας κ βγηκα οτι εχω 2 μεταλλαξεις που ομως δεν ειναι παθολογικες. Ωστοσο απο οτι κατάλαβα στην επομενη εγκυμοσύνη μου θα κανω προληπτικα καποια θεραπεία...

Επομένως ρώτα το γιατρο σου μήπως προετοιμαστείτε αναλόγως στην επόμενη εγκυμοσύνη που ευχομαι να ερθει πολυ πολυ σύντομα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι μεσα από την καρδιά μου να είναι η τελευταία φορά που πέρασες κατι τετοιο... και να ερθει συντομα ενα μωρακι που μετα από 9 μηνες θα το τρελαίνεις στα φιλιά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε νιωθω με 2 αποβολες..οταν λες εκανες ολες τις εξετασεις υποθετω εννοεις τη θρομβοφιλια; Την εκανες απο το γυναικολογοβη πηγες σε ειδικο αιματολογο ανοσολογο( εμενα πχ μου χε δψσει ο γυναικολογος θρομβοφιλιας βγηκαν καθαρες κι ομως οταν πηγα σε αιματογο μου εγραψε τη μη κληρονομικη θρομβοφια βρεθηκα θετικη γεννησα με ηπαρινες το πρψτο παιδι μου κ τωρα καβω κ στο δευτερο) μπορεις να δεις κ καρυωτυπο..το εστειλες γθα καρυωτυπο το εμβριο που εχασες; Το προηγουμενο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωστοσο μαμα θα γινεις κ στο λεω περνοντας δια πυρος κ σιδηρου με σπερματεγχυσεις εξψσωματικες κτλ με ενα θεμα που τελικα ηταν αιματολογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...