Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια...εχω ενα προβλημα και θα ηθελα τη βοηθεια σας..ντρεπομαι λιγο να το πω αλλα δεν θελω να το κρατω μεσα μου...πριν λιγες μερες περασα μια βιοχημικη κυηση και απο τοτε και μετα κατα την κορυφωση για να το πω οσο πιο κοσμια μπορω νιωθω εναν εντονο αλλα λιγων δευτερολεπτων πονο στη μητρα...ξερετε που μπορει να οφειλεται αυτο??ευχαριστω

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 15 ώρες, ο/η stasoula είπε:

Καλησπερα κοριτσια...εχω ενα προβλημα και θα ηθελα τη βοηθεια σας..ντρεπομαι λιγο να το πω αλλα δεν θελω να το κρατω μεσα μου...πριν λιγες μερες περασα μια βιοχημικη κυηση και απο τοτε και μετα κατα την κορυφωση για να το πω οσο πιο κοσμια μπορω νιωθω εναν εντονο αλλα λιγων δευτερολεπτων πονο στη μητρα...ξερετε που μπορει να οφειλεται αυτο??ευχαριστω

Καλησπερα κοριτσι! Δεν εχω η ιδια εμπειρια αλλα μετα τη βιοχημικη πηγες στο γιατρο; εκανες υπερηχο; αυτο το ρωταω αν τσεκαρε οτι ειναι ολα ενταξει επισης μηπως ειναι ασχετο και ειναι πχ καμια κυστουλα; με εναν υπερηχο θα τα αποκλεισεις ολα αυτα. Αλλο ενδεχομενο μηπως ειναι ψυχολογικο βρε παιδι μου, λεω τωρα γιατι καμια φορα το μυαλο μας παιζει περιεργα παιχνιδια. Τελος, εχμ... Ο πονος ειναι ενοχλητικος; γιατι καμια φορα οταν εχουμε πολυ εντονο οργασμο μπορει να νιωθουμε καπως σαν πονο, αλλα δεν ειναι κατι κακο. Εφοσον βεβαια εχεις αποκλεισει καθε αλλο ενδεχομενο, λεω μηπως ειναι φυσιολογικο και απλα πλεον εχεις πιο εντονο οργασμο; εκτος αν σου δημιουργει πολυ δυσφορια οποτε οκ δεν το θελουμε αυτο! ?

στις πριν 4 ώρες, ο/η stasoula είπε:

Ναι όλα εντάξει από το γιατρό μου...Δεν υπήρχε θέμα...μπορεί να είναι περιστασιακο

Μπραβο κοπελα μου, καταρχας αυτο ειναι το σημαντικο οτι αποκλειουμε καθε παθολογικη αιτια. Αρα λογικα κανει εντονη συσπαση εκεινη την ωρα η μητρα σου και αυτο σε θορυβησε!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Μου συνεβη ακριβως το ιδιο μονο που εγω γεννησα το δικο μου αγγελακι στις 21 εβδομαδες.ειχαμε κανει κ την β επιπεδου κ ειχαμε ενα υγιεστατο κοριτσακι.το ιδιο μικροβιο με σενα,περασε κ μενα στο αιμα μου.δυστυχως ηταν πολυ επιθετικο κ ολα εγιναν μεσα σε λιγες ωρες.κινδυνεψε η ζωη μου εκτος απο σηψεμικο σοκ κ απο καρδια.δεν θα το ξεχασω ποτε αυτο που εζησα το ξερω.ουτε το μωρο μου θα ξεχασω.ομως πρεπει να κοιταξω μπροστα.οπως λεει κ μια φιλη δεν θα ξεχασεις αλλα θα ξεχαστεις.το μεγαλυτερο κινητρο ειναι η αγαπη κ η στηριξη του αντρα μου καθως επισης οταν θα καταφερω να κρατησω στα χερια μου ενα μωρακι θα εχει ηδη το αγγελακι του που θα το προσεχει απο την στιγμη της συλληψης.καλη δυναμη
    • Γεια σου Εύη μου αχ αυτές οι έκτακτες οι περιβόητες...ακίνδυνες συνήθως αλλά τόσο ενοχλητικές ...Μια ζωή με θυμαμα ι σε περιόδους στρες εξετάσεων κτλ να κάνει η καρδιά μ τουμπες....τοτε δεν ήξερα τι ειναι...αργοτερα κ όταν κάποια στιγμή στ ζωή μ έκανα υπερηχο καρδιάς ..μου είπαν ότι λέγονται έκτακτες...κανενα καρδιολογικο Πρόβλημα δεν έχω...Στην 1η εγκυμοσύνη μ όλα καλά κ τέλεια..γενναω...δεν ήταν 2 μηνών τ μωρο ..παιρνω τον άντρα μου να με πάει στο νοσοκομείο από την ένταση των φτερούγισματων...μ λένε έχεις έκτακτες συμβαίνει καμία φορά και στις.λεχωνες κτλ κτλ...το ξεχνάμε ....πριν 1 μήνα ενώ είχα καθυστέρηση μια μέρα κ σιγουρη πως δεν ημουν έγκυος ...αρχιζουν πάλι σαν τρελή η καρδιά μ.ενω έπλενα πιάτα δεν είχα καθόλου αγχος...λεω έκτακτες κ καθυστέρηση μηπως;;;κάνω ένα τεστ αχνο.θετικο....τωρα ειμαι 8η εβδ... Προσπάθησε να τις διαχειρίζεσαι είναι συχνό με το καλο το μωράκι σου 😘😘😘
    • Μιας κ τα λέμε όλα θέλω να σας πω κ κάτι που συνάντησα σήμερα !πηγα σε ένα κΑταστημα με βότανα κ διΑφορα έλαια θεραπευτικά κ αρωματικά και έτυχε αυτός που το έχει να είναι κ εναλλακτικός θεραπευτής είδα κ το πτυχίο τ στον τοίχο .γενικα ρυθμίζει προβλήματα υγείας με όλα αυτά τα βότανα -μαντζούνια όση ώρα ήμουν εκεί επέρνΑν τηλ διάφορες κ τ λέγαν αποτελέσματα αιματολογικών εξετάσεων κ τους έλεγε τι θεραπεία ν ακολουθήσουν μαζί του .η μια που άκουσα είχε λέμφωμα κ η άλλη υπογονιμότητα και έτσι κ ολας βρικα το θάρρος να αναπτύξω συζήτηση.μου είπε περιληπτικώς θα σας πω ότι παίζει ρόλο στην υπογόνιμο γυναίκα η φεριτίνη ο Σίδηρος και γενικα το αίμα κ μου είπε ότι είχε αρκετά περιστατικά που τα βοήθησε.με δυο ματιές κ δυο κουβέντες μου είπε να κοιτάξω να ρυθμίσω τη διατροφή μου ιδιαίτερα ζάχαρη κ υδατάνθρακες κ ν γίνει μια καλη αποτοξίνωση από τα οιστρογόνα που χουμε πάρει .εν τέλη μου είπε οποτε θέλω να τ παω όλες τις αιματολογικές μ εξετάσεις κ ορμονικές να ρίξει μια μάτια να δει τι μπορεί να με βοηθησει.απλα μ είπε ότι δν είναι εύκολο θα πάρει καιρό κανα 6μηνο Γιαμά φέρουμε σε ισορροπία τον οργανισμό κ ιδανικές συνθήκες κάτι που λέει οι γιατροί δν αν ασχοληθούν τόσο μαζί μας γιατί στη μεση είναι οι κ εξωσωματικές που τους αποφεύρουν πολλά χρήματα ..,κ μ αρεσε όπως μου τα είπε κ άκουγα όλα αυτα  τα τηλεφωνηματα κ το ενδιαφέρον π δείχνει κ δίχως ν Τον πληρώσεις μόνο ότι σ προσφέρει γ θεραπεία .απο τα βοτανα του .έχετε κορίτσια ιδέα καθόλου από μια τέτοια περίπτωση;σκέφτομαι να τ παω. Τις. Εξετάσεις μου κάποια. στιγμη.  ...ευζωία λεγετε 
    • Κοριτσακι πιστεύω ολα θα πάνε καλά λίγο υπομονή κανε και θα δεις. Όντως περιδεση δεν γινεται να κανεις; για το ιασω τι θες να μαθεις; εγω τους έστειλα μειλ κ μου ειπαν τι πρεπει να εχουμε μαζί μας για το μαιευτηριο. Αν θες να στα πω. Ολα θα πάνε καλα μη στεναχωριεσαι αρκει που ειναι υγιής η μπέμπα σου. Σου ειπε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτο κ ειναι τοσο χαμηλα;
    • Γιουχουυυυυ τέλια!!!υπεροχα!!! Καλη αρχή μόνο θετικές σκέψεις !!!!!
  • Νέες συζητήσεις