Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΤΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΑΔΙΑΦΟΡΗ


Recommended Posts

kalhspera koritsia.exw kapoio provlima kai egww me tn suntrofo mou..eimaste aravoniasmeni 2 xronia kai exoume kai ena mwraki 8misi minwn...apo tote pou emina egkuos kai meta einai paraa para polu adiaforos!!!kai eimai 20 xronwn kai autos 21..adiafori gia ta panta..kai oso gia sex exw 3exasei pleon kai pos einai edw prospatho na tn elkiso me ntisimo me vromolaga tn pirazo alla autos tpt exei mia karamela pou leei sunexei eimai kourasmenos den mporo de lew kourazete polu stin douleia alla kai polles fores leei ot einai kourasmenos otan gurnaei apo tn douleia kai molis tha fugo egw na paw kapou h kounies me tn mikri h stin mana mou den koimate kathete ston upologisti kai vazi kai ta tragoudia terma molis tha erthw egw tote tha pesi gia upno..otan eimai edw olo douleia upno mam kai nanu les kai den uparxo edw mesa!!tou milaw polles fores alla den pernw kai apantisis..me grafei kai emena alla kai to paidi den tou dinei sumasia tou fwnazo polles fores (koita ligo to paidi twra pou eisai edw perase ligo xrono mazi tou pou den se vlepei katholou)alla tpt...tn krataei kai kollaei stin tileorash kai 3exniete telios kai tou kopanaei to paidi apo edw kai apo ekei..na me vgalei e3w gia ena poto na ntutho san gunaika na vafto exei na me paei 1,5 xrono koritsia.. :/ exw kourasti polu psuxologika eimai polu stenaxwrimenh den mporo allo auti tn katastash na trexw apo piso tou kai na ton parakalaw gia ta panta prin eginan pali ta idia eixa vgei e3w kai o kurios htan pali ston upologisti kai molis hrtha koimithike kai otan tou milaga mou milise kai asxhma gt mou elege na to vouloso gt thelei na koimithi egw dn stamataga gt nevriasa pio pollu alla milaga se xamilo tono kai nevriase kai pige na koimithi sto domatio pou exw to mwro.koritsia ti na kanw?????sugnwmi an sas kourasa me auta pou grafw alla den antexw allo eimai para polu piesmeni :(:(:(:( :'( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ιωάννα κ είπε:

kalhspera koritsia.exw kapoio provlima kai egww me tn suntrofo mou..eimaste aravoniasmeni 2 xronia kai exoume kai ena mwraki 8misi minwn...apo tote pou emina egkuos kai meta einai paraa para polu adiaforos!!!kai eimai 20 xronwn kai autos 21..adiafori gia ta panta..kai oso gia sex exw 3exasei pleon kai pos einai edw prospatho na tn elkiso me ntisimo me vromolaga tn pirazo alla autos tpt exei mia karamela pou leei sunexei eimai kourasmenos den mporo de lew kourazete polu stin douleia alla kai polles fores leei ot einai kourasmenos otan gurnaei apo tn douleia kai molis tha fugo egw na paw kapou h kounies me tn mikri h stin mana mou den koimate kathete ston upologisti kai vazi kai ta tragoudia terma molis tha erthw egw tote tha pesi gia upno..otan eimai edw olo douleia upno mam kai nanu les kai den uparxo edw mesa!!tou milaw polles fores alla den pernw kai apantisis..me grafei kai emena alla kai to paidi den tou dinei sumasia tou fwnazo polles fores (koita ligo to paidi twra pou eisai edw perase ligo xrono mazi tou pou den se vlepei katholou)alla tpt...tn krataei kai kollaei stin tileorash kai 3exniete telios kai tou kopanaei to paidi apo edw kai apo ekei..na me vgalei e3w gia ena poto na ntutho san gunaika na vafto exei na me paei 1,5 xrono koritsia.. :/ exw kourasti polu psuxologika eimai polu stenaxwrimenh den mporo allo auti tn katastash na trexw apo piso tou kai na ton parakalaw gia ta panta prin eginan pali ta idia eixa vgei e3w kai o kurios htan pali ston upologisti kai molis hrtha koimithike kai otan tou milaga mou milise kai asxhma gt mou elege na to vouloso gt thelei na koimithi egw dn stamataga gt nevriasa pio pollu alla milaga se xamilo tono kai nevriase kai pige na koimithi sto domatio pou exw to mwro.koritsia ti na kanw?????sugnwmi an sas kourasa me auta pou grafw alla den antexw allo eimai para polu piesmeni :(:(:(:( :'( 

Αχ Ιωαννα μου ξερω νευριαζεις θυμωνεις πληγωνεσαι αναρωτιεσαι περιμενεις ελπιζεις αλλα πρεπει να το αντιμετωπισεις κοπελα μου και ειδικα στη φαση που βρισκεσαι τωρα που υπαρχει και ενα μωρο.Δεν βλεπω μακροχρονια σχεση για να πουμε οτι εχει φθαρει ιλοι εχουμε τα πανω κατω μας και περνανε τις φασεις μας και την κριση μας σε μια σχεση ειτε παντρευμενοι ειτε ελευθερη σχεση.,δεν δικαιολογειται η αδιαφορθα του απεναντι σου λιγο το διαστημα σας για να σε θεωρει δεδομενη και να μην σε διεκδικει μηπως εχεις αφεθει απο το μωρο και μετα?Μιλα το πως νοιωθεις και επισημανε του πως δεν εισαι δεδομενη ουτε με 5 παιδια,η συμπεριφορα του μαλλον κατι θελει να μας δειξει,αλλα ας μην προτρεχουμε αλλα ας εχουμε και μερικα ?? Μηπως στο πισω μερις του μυαλου μας ενενα ιλα αυτα που αναφερες μου θυμιζουν συγνωμη αλλα παρουσια τριτου ανθρωπου αναμεσα στη σχεση σας,ειστε μικροι ακομη και οι πιθανοτητες αυξανονται κατα πολυ αλκα οταν δεν εισαι ετοιμος να κανεις οικογενεια δεν συνεχιζεις τη σχεση,γιατι ειμαστε ανθρωποι και πληγωνομαστε μου φαινεται καλα την περναει και εσυ σκας και στεναχωριεσαι δειξε του ποσο δυναμικη γυναικα εισαι και αλλαξε συμπεριφορα και χαρακτηρα δεν μιλαω για ακραιες καταστασεις ταρακουνησετον δωστου χρονο περιορισμενο βαλε καποια ορια θεμα χρονικο διαστημα δεν ξερω ποσο πχ 2μηνες  και οτι αν συνεχιστει η κατασταση και δεν αλλαξει φευγω και συνεχιζω διοτι δεν ειμαι ευχαριστημενη και δεν περναω καλα και δεν περπαταει η συμβιωση μας αλλα να το εμπεδωσει και να το παρει στα σοβαρα να του δωσεις να καταλαβει οτι εισαι ετοιμη για ολα και αποφασισμενη γθα την δθκη σου ψυχικη ηρεμια και εννοειται του μωρου για να περπατησει ενας γαμος δεν ξερω αν ειστε παντρεμενοι η μονο το οαιδι υπαρχει πρεπει να συμβαλουν και οι δυο και να συμμετεχουν εδω βλεπω μονο εσενα να πασχιζεις και ο κυριος τιποτα το λογο και τα αιτια τα γνωριζει ο συντροφος σου...Δεν ξερω τι να σου πω αλλο στεναχωριεμαι με τετοιες καταστασεις που βιωνουν οι γυναικες η ζωη δεν περνιεται ειναι λιγη και ληγει κοιτα και λιγο την Ιωαννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου εχεις δικιο..καταρχην καλημερα εχω προβλημα αστα..του εχω μιλησει αρκετες φορες και με γραφει κανονικα δεν καταλαβαινει καθολου τι του λεω η κανει πως δεν καταλαβαινει δεν ξερω..δεν μπορω να πω οτι μου χαλαει τα χατιρια τν μισθο του τν κραταω εγω κι τα διαχειριζομαι ολα εγω τα οικονομικα και ολα..αλλα δεν μου κανει παρεα να με βοηθηση λιγακι με τν μικρη η να μοθ μιλησει εστω λιγο ωραια γλυκα ενα χαδι μια αγκαλια τα χρειαζομαι.. :( εχθες κοιμηθηκαμε χωριστα γτ νευριασε οπος ειπα το πρωι που σηκοθηκε για τν δουλεια ηρθε με φιλησε βαιβαια αλλα τι να το κανω στα κριφα ενω με εκανε και ετσι το βραδυ..Και ουτε σεξ..δεν ειμαι σεξομανης μαα αμα τν πειραζω τρ σαν γυναικα και μου λεει ασεμε ειμαι κουρασμενος σηνεχεια και δεν μου ζηταει και ο ιδιος..πφφφ να σκασω ειμαι εχω συντροφο και ειναι σαν να μην εχω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως υπαρχει κατι εχει συμβει που τον απασχολει τον προβληματιζει ιαι δεν θελει να το μοιραστει μαζι σου να μην σε στεναχωρησει ξερω τι να πω δεν πολυ μιλαν και οι αντρες τωρα οσι για το σεχ δυσκολο αντρας και να μην συνηθως εμεις οι γυναικες ειμαστε αυτες που δεν και η κουραση ειναι δικια μας δικαιολογια παραξενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελα μου..Καταρχας χρονια σου πολλα για σημερα..Να σου ζήσει το αγγελούδι σου..απο όσα διαβάζω εχω προβληματιστεί..και ειλικρινα εχω στεναχωρηθεί..Αντιλαμβάνομαι πως οταν ηρθε το μωρο εισαστε και δυο πολυ μικροί..οποτε μηπως απλα προέκυψε και δεν ηταν μια συνειδητή απόφαση??το ρωταω γιατι ουτως η άλλως ο ερχομός ενός μωρού,συνταράσσει ολες τις ισορροπίες,και ειδικα οι αντρες σοκάρονται και δείχνουν απόμακροι..απο διάφορους ειδικούς εχω ακούσει πως η αντίδραση τους (δλδ να δείχνουν απόμακροι και αδιάφοροι) ειναι η άμυνα τους απέναντι στο θαύμα της μητρότητας,στο οποίο πολλοί νιώθουν "μικροί"..

ειναι λογικο πως απο τη στιγμή που έρχεται ενα μωρο..ολοι οι ρολόι αλλάζουν,σταματάει να υπαρχει το "εγω" και πρωτη προταιρεοτητα ειναι το μωρο..Μηπως λοιπον η αντίδραση του ειναι επειδη νιωθει παραγκωνισμένος??ολα αυτα που περιγράφεις,τα χω βιώσει έμμεσα με τον ερχομό του πρώτου παιδιου της αδερφής μου..Ακριβως ετσι φερόταν και ο γαμπρός μου..αλλα με υπομονή και επιμονή..και μονο με παρότρυνση και δίχως καβγάδες η αδερφή μου κατάφερε να τον κανει να συμμετέχει περισσοτερο και τελικά ήρθαν πιο κοντά..Μπορω να σε καταλάβω απόλυτα..εχεις και συ χάσει το ρόλο της γυναίκας..και προταρχικος ειναι ο ρόλος της μητέρας..οποτε ειναι λογικο να θελεις την προσοχή και την επιβεβαίωση απο τον αντρα σου..

Προσωπική μου γνώμη,ειναι να προσπαθησεις,με ηρεμία και ψυχραιμια να κανεις για αρχή μια κουβέντα μαζι του..και να του πεις τι βλέπεις σε εκεινον(οτι ειναι απόμακρος,αδιάφορος,απότομος κλπ..) και να τον κανεις να σουνσυζητησει το πως νιωθει..Επειδη οι αντρες δεν μιλουν,μπορει ολο αυτο να οφείλεται π.χ. σε οικονομικές δυσκολίες απο τις οποίες νιωθει πιεσμένος,αλλα δεν θελει να το εξωτερικευσει..και κατα δεύτερον καλο θα ηταν να επισκεφθείτε εναν σύμβουλο γαμου/σχέσεων..εναν ειδικό για να σας βοηθήσει να το ξεπεράσετε..Αν πιστευεις πως η ιδέα δεν θα του αρεσει,μπορεις να το περάσεις ως δικη σου ανάγκη,επειδη πχ μετα τη γεννά νιώθεις περιεργα,και ειναι επίφοβη μια επιλόχειος κατάθλιψη..αν παλι εκεινος δεν θελει με τιποτα..προσπαθησε Να κανεις εσυ μια επίσκεψη σε εναν ειδικό,να σε βοηθήσει να διαχειριστείς την κατασταση..Αν υπαρχει κάποιος που Να μπορει να σας κρατήσει το μωρο,παρε η προτωβουλια και ετοίμασε μια έξοδο μονο για τους δυο σας..ευχομαι ολόψυχα  να χουμε νεα σου συντομα..και να μας πεις πως τα πράγματα αλλάζουν προς το καλυτερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...