Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νεες Εγκυουλες!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια εγω εχω ενα γιο 6 χρονων και τωρα διανυω την 9 εβδομαδα! Ταλαιπωρουμε  απο αναγουλες που στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα τιποτα!! Με το καλο να ερτουν τα μωρακια μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!Με το καλο σε ολες μας να κρατησουμε αγκαλια τα θαυματακια μας!!!Εχω πολυ καιρο να γραψω σε αυτο το θεμα!!

Εγω λοιπον ειμαι στη 13w2d εχθες εκανα την αυχενικη διαφανεια,ο υπερυχος βγηκε τελειος το papp-a θα βγει τη Τριτη!!

Βαση γυναικολογου ειχα Π.Η.Τ 20/12 βαση της αυχενικης εχω Π.Η.Τ 23/12 κ βρισκομαι στη 12w6d σημερα!

Μετραω βαση αυχενικης απο εδω κ περα τις εβδομαδες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!Με το καλο σε ολες μας να κρατησουμε αγκαλια τα θαυματακια μας!!!Εχω πολυ καιρο να γραψω σε αυτο το θεμα!!

Εγω λοιπον ειμαι στη 13w2d εχθες εκανα την αυχενικη διαφανεια,ο υπερυχος βγηκε τελειος το papp-a θα βγει τη Τριτη!!

Βαση γυναικολογου ειχα Π.Η.Τ 20/12 βαση της αυχενικης εχω Π.Η.Τ 23/12 κ βρισκομαι στη 12w6d σημερα!

Μετραω βαση αυχενικης απο εδω κ περα τις εβδομαδες;;

Βάσει αυχενικής αλλά και πιο μετά στη Β επιπέδου θα είναι ακόμα πιο έγκυρη η ηλικία κύησης.Είναι και πολύ μικρό το +-3 μερες πάντα έτσι και αλλιώς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η deka είπε:

Βάσει αυχενικής αλλά και πιο μετά στη Β επιπέδου θα είναι ακόμα πιο έγκυρη η ηλικία κύησης.Είναι και πολύ μικρό το +-3 μερες πάντα έτσι και αλλιώς!!

Μμ καταλαβα σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!Οχι τιποτα αλλο αλλα απογοητευτηκε ο γιος μου,μου λεει βρε μαμα αν το μωρο δε θελει να βγει οπως εγω θα κανουμε χριστουγεννα χωρια;;θα εισαι μονο με το μωρο μεσα σε ενα νοσοκομειο;;Εγω θελω να ειμαστε ολοι μαζι στο σπιτι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η deka είπε:

Το καλύτερο δώρο για τις γιορτές!!!Εγώ πιστεύω ότι αν η ΠΗΤ σου είναι 23/12 το πολύ 15/12 θα χεις γεννησει!!

Δε ξερω καθολου....καθε εγκυμοσυνη διαφερει!!Στη πρωτη γεννησα ακριβως 40w0d με προκληση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη, εγω συνεχιζω και μετραω με την ΤΕΡ γτ βαση αυχενικης και Β επιπεδου δε βγαζω ακρη! Μια με βγαζει τελη Σεπτεμβρη, μια αρχες Οκτωβρη, οποτε λεω οτι Σεπτεμβρη μπαινω στο μηνα μου κι οποτε θελησει ας ερθει!! Εμεις εχουμε γεννεθλια 15/9 ο μπαμπας, 28/9 εγω και αναμενουμε τον μπεμπη!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο απο συμπτωματα κοριτσια απ την αρχη της εγκυμοσυνης εχω συχνοουρια και φτερνισμα, τπτ αλλο! Αα και πονακια σαν περιοδου οποτε αλλαζω μηνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Revelator_M είπε:

Οσο απο συμπτωματα κοριτσια απ την αρχη της εγκυμοσυνης εχω συχνοουρια και φτερνισμα, τπτ αλλο! Αα και πονακια σαν περιοδου οποτε αλλαζω μηνα!!!

Εμεις ειμαστε με τη σειρα στους μηνες ο μπαμπας οκτωβρη,εγω νοεμβρη κ  το μωρακι δεκεμβρη!!!Καθε μηνα κ παρτι!!!ο γιος παλι ειναι καλοκαιρινος!!

Εγω απο συμπτωματα εχω εντονη συχνοουρια δε μπορω ουτε να κοιμηθω γιατι εχω κ θεμα με το εντερο(ανεκαθεν ειχα αλλα τωρα παραεγινε) και με ποναει οταν θελω τσισα κ δε παω κατευθειαν!!!

Εχουν ξεκινησει ημικρανιες κ εχω κ θεματακια με το στομαχι....στο γιο μου δεν ειχα καθολου συμπτωματα!Ειχα πολυ καλη εγκυμοσυνη κ πολυ καλη γεννα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Εμεις ειμαστε με τη σειρα στους μηνες ο μπαμπας οκτωβρη,εγω νοεμβρη κ  το μωρακι δεκεμβρη!!!Καθε μηνα κ παρτι!!!ο γιος παλι ειναι καλοκαιρινος!!

Εγω απο συμπτωματα εχω εντονη συχνοουρια δε μπορω ουτε να κοιμηθω γιατι εχω κ θεμα με το εντερο(ανεκαθεν ειχα αλλα τωρα παραεγινε) και με ποναει οταν θελω τσισα κ δε παω κατευθειαν!!!

Εχουν ξεκινησει ημικρανιες κ εχω κ θεματακια με το στομαχι....στο γιο μου δεν ειχα καθολου συμπτωματα!Ειχα πολυ καλη εγκυμοσυνη κ πολυ καλη γεννα!!

Τωρα τι περιμενεις??? Γενικα απ οτι ακουω τα αγορια εχουν καλυτερες εγκυμοσυνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Revelator_M είπε:

Τωρα τι περιμενεις??? Γενικα απ οτι ακουω τα αγορια εχουν καλυτερες εγκυμοσυνες!!

Δε ξερουμε ακομα δε μας ειπε κατι εχθες ο γιατρος στην αυχενικη ηταν σεμνο κ ειχε τα ποδαρακια κλειστα!Αν με ρωτας θα ηθελα κ μια κορη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Δε ξερουμε ακομα δε μας ειπε κατι εχθες ο γιατρος στην αυχενικη ηταν σεμνο κ ειχε τα ποδαρακια κλειστα!Αν με ρωτας θα ηθελα κ μια κορη!!!

Αχ ναι στο ευχομαι!!! Και εγω ετσι λεω τοσα χρονια, πρωτα ο γιος κ μετα η κορη!!! Να χει τον μεγαλο αδελφο, χαχα!!! ? Με το καλο σου ευχομαι, πανω απο ολα γερο!!! Ο γιος σου πως το χει παρει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Αχ ναι στο ευχομαι!!! Και εγω ετσι λεω τοσα χρονια, πρωτα ο γιος κ μετα η κορη!!! Να χει τον μεγαλο αδελφο, χαχα!!! ? Με το καλο σου ευχομαι, πανω απο ολα γερο!!! Ο γιος σου πως το χει παρει??

Κ σε σενα ευχομαι οτι καλυτερο κοπελα μου!!!Το πηρε πολυ καλα γιατι το ηθελε το ζηταγε ωστοσο τρελαθηκε απο τη χαρα του!!!Αλλ θελει αδερφο για να παιζουν ολη μερα μπαλα!!Βεβαια μου λεει κ κοριτσι να ειναι το ιδιο θα το αγαπαω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Κ σε σενα ευχομαι οτι καλυτερο κοπελα μου!!!Το πηρε πολυ καλα γιατι το ηθελε το ζηταγε ωστοσο τρελαθηκε απο τη χαρα του!!!Αλλ θελει αδερφο για να παιζουν ολη μερα μπαλα!!Βεβαια μου λεει κ κοριτσι να ειναι το ιδιο θα το αγαπαω!!!

Αχ γλυκουλι μου μωρε!!! Καλα μην παρεξενευτεις αμα παιζουν μπαλα και με το κοριτσι!!!! ?? Χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Αχ γλυκουλι μου μωρε!!! Καλα μην παρεξενευτεις αμα παιζουν μπαλα και με το κοριτσι!!!! ?? Χαχα!!

Αν ειναι κορη κ παρει απο μενα το μονο σιγουρο ειναι οτι θα παιζει μπαλα!??

Ημουν πολυ αγοροκοριτσο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Aggeliki.D είπε:

Αν ειναι κορη κ παρει απο μενα το μονο σιγουρο ειναι οτι θα παιζει μπαλα!??

Ημουν πολυ αγοροκοριτσο!!

Μια απ τα ιδια!!! ? Χαχαχ!!!! Δε ξερω αν το νιωθεις και εσυ ή αν το ενιωθες στην 1η εγκυμοσυνη σ αλλα ανυπομονω να περασει ο καιρος να τον παρω στην αγκαλια μου!!! Φυσικα και απολαμβανω το τωρα αλλα δε θα κρυψω οτι εχω μια ανυπομονισια!!! Αφου καμια φορα θελω να φυλησω την κοιλια μου κ επειδη δεν φτανω βαζω τον αντρα μου!!!!! Χαχαχα!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Μια απ τα ιδια!!! ? Χαχαχ!!!! Δε ξερω αν το νιωθεις και εσυ ή αν το ενιωθες στην 1η εγκυμοσυνη σ αλλα ανυπομονω να περασει ο καιρος να τον παρω στην αγκαλια μου!!! Φυσικα και απολαμβανω το τωρα αλλα δε θα κρυψω οτι εχω μια ανυπομονισια!!! Αφου καμια φορα θελω να φυλησω την κοιλια μου κ επειδη δεν φτανω βαζω τον αντρα μου!!!!! Χαχαχα!!! ???

Να σου πω την αληθεια μου απο τη μια θελω οσο τιποτα αλλο να το παρω αγκαλια να το φικαω να το ζουλαω κ απο την αλλη λεω οχι ας χαρω την εγκυμοσυνη που φουσκωνει η κοιλιτσα σε κλωτσαει σε προσεχουν ολοι!!!Αναλογα πως θα ξυπνησω!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Να σου πω την αληθεια μου απο τη μια θελω οσο τιποτα αλλο να το παρω αγκαλια να το φικαω να το ζουλαω κ απο την αλλη λεω οχι ας χαρω την εγκυμοσυνη που φουσκωνει η κοιλιτσα σε κλωτσαει σε προσεχουν ολοι!!!Αναλογα πως θα ξυπνησω!!?

Σε καταλαβαινω και εγω το ιδιο ειμαι!!! Μια ετσι μια αλλιως!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Revelator_M είπε:

Σε καταλαβαινω και εγω το ιδιο ειμαι!!! Μια ετσι μια αλλιως!!! ?

Ασε!!!Απο λιγουριτσες πως πας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Ασε!!!Απο λιγουριτσες πως πας;;

Κοιτα, δε μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερο θεμα! Τρωω τα παντα οποτε και ατασθαλια να κανω δε πειραζει!! Φυσικα εβαλα πολλα κιλα το 1ο τριμηνο γιατι ημουν πολυ αδυνατη και τα χρειαζοταν ο οργανισμος μου, δουλευα κιολας και κουραζομουν πολυ οποτε το ριξα στις σοκολατιτσες!! Απ'τον 4ο και μετα που σταματησα ειμαι μια χαρα!! Φυσικα ολη μερα τρωω απλα τρωω πολλα φρουτα κ πινω πολυ νερο!!! Εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Revelator_M είπε:

Κοιτα, δε μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερο θεμα! Τρωω τα παντα οποτε και ατασθαλια να κανω δε πειραζει!! Φυσικα εβαλα πολλα κιλα το 1ο τριμηνο γιατι ημουν πολυ αδυνατη και τα χρειαζοταν ο οργανισμος μου, δουλευα κιολας και κουραζομουν πολυ οποτε το ριξα στις σοκολατιτσες!! Απ'τον 4ο και μετα που σταματησα ειμαι μια χαρα!! Φυσικα ολη μερα τρωω απλα τρωω πολλα φρουτα κ πινω πολυ νερο!!! Εσυ;;;

Λοιπον εγω λιγουρες δεν εχω απλα τρωω αρκετα (οσα φαγητα μπορω γιατι ποτε δεν ειχα ιδιαιτερη σχεση με φασολακια κολοκυθια μελιτζανες κτλ) κ στην 1η εγκυμοσυνη δεν ειχα λιγουρες ετρωγα παρα πολυ ομως κ κυριως γλυκα οπως κ τωρα (παντα μου αρεσαν τα γλυκα) στην 1η εγκυμοσυνη μεχρι τον 6ο ειχα παρει 7 κιλα στους επομενους 3 μηνες πηρα αλλα 23...τραγικο!Τωρα εχω παρει 2 κιλα κ με αγχωνει δε θελω να παρω παλι τοσα πολλα κ οχι για το αν θα τα χασω γιατι στην 1η μεσα σε 6 μηνες απο 30 κιλα που πηρα εχασα 45!!!!Αλλα γιατι ποναγα παρα πολυ στη μεση στη λεκανη κ γενικα δε μπορουσα να κουνηθω κ τωρα που εχω κ τον μικρο που εχει δραστηριοτητες κτλ αμα δε μπορω να κουνηθω θα ειναι δυσκολα!!!

Σημερα ομως λυσαξα απο τη λιγουρα ηθελα να φαω μακαρονια με σαλτσα τονο,την εφτιαχνα σχεδον καθε 2 εβδομαδες γιατι τρελαινομασταν η γιατρος ομως δε με αφηνει να τρωω  τονο κ ετσι εμεινα με τη λιγουρα!!!Στη σκεψη του φαγητου μου ετρεχαν τα σαλια στη κυριολεξια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχ, εγω ευτυχως δεν εχω λιγουρευτει τπτ που να μην κανει να φαω, ισα ισα επειδη δε ασχοληθηκα και καθολου με το τι κανει κ τι οχι να τρωμε παρατηρησα οτι με καθοδηγει ο οργανισμος μ! Πχ τους πρωτους μηνες ηθελα κρεας γτ δεν ειμαι κ πολυ του κρεατος(πρωτεινη αρα χρειαζομουν, εξου κ ελλειψη κιλων)! Μια φορα που ειχα την φαϊνη ιδεα να φαω ρεγγα κ μονο π την μυρισα αηδιασα! Τα κιλα ουτε εμενα με αγχωνουν, αλλα προσπαθω να προσεχω γ να μην εχω θεμα με την μεση γτ ηδη με τσιμπαει κ λογω δουλειας τοσα χρονια ενα θεματακι το χω!!! Εγω πηρα 10 κιλα το 1ο τριμηνο κ απ'τον 4ο και μετα αλλα 5!! Για καμια 20 με κοβω οπως η μανα μ! Οσο για τα γλυκα, ποτε δεν ετρωγα και ουτε τωρα τα θελω περα απ την αρχη π το ξεφτιλησα γτ κουραζομουν και δεν κοιμομουν καθολου καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Χαχαχαχαχ, εγω ευτυχως δεν εχω λιγουρευτει τπτ που να μην κανει να φαω, ισα ισα επειδη δε ασχοληθηκα και καθολου με το τι κανει κ τι οχι να τρωμε παρατηρησα οτι με καθοδηγει ο οργανισμος μ! Πχ τους πρωτους μηνες ηθελα κρεας γτ δεν ειμαι κ πολυ του κρεατος(πρωτεινη αρα χρειαζομουν, εξου κ ελλειψη κιλων)! Μια φορα που ειχα την φαϊνη ιδεα να φαω ρεγγα κ μονο π την μυρισα αηδιασα! Τα κιλα ουτε εμενα με αγχωνουν, αλλα προσπαθω να προσεχω γ να μην εχω θεμα με την μεση γτ ηδη με τσιμπαει κ λογω δουλειας τοσα χρονια ενα θεματακι το χω!!! Εγω πηρα 10 κιλα το 1ο τριμηνο κ απ'τον 4ο και μετα αλλα 5!! Για καμια 20 με κοβω οπως η μανα μ! Οσο για τα γλυκα, ποτε δεν ετρωγα και ουτε τωρα τα θελω περα απ την αρχη π το ξεφτιλησα γτ κουραζομουν και δεν κοιμομουν καθολου καλα!!!!

Εγω ειχα παντα τρελα με τη σοκολατα οποτε τρωω κ τωρα!!Πινω παρα πολυ γαλα αλλα εχω δυσανεξια κ με πεθαινει το εντερο μου δε μπορω να το κοψω ομως....οσο για τον τονο ουτε εγω ειχα ασχοληθει με το τι κανει να φαω η οχι μου το ειπε απο μονης της η γιατρος!

Τωρα απο κιλα αν συνεχισω ετσι με κοβω να περνω παλι πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...