Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα τρελαθώ


Recommended Posts

Καλησπερα, ειμαι 10 εβδομαδων και στις αρχες της εγκυμοσυνης μου απο 7η εβδομαδα περιπου ενιωθα τ στηθος μου πρησμενο κ ποναγε.....

Τις τελευταίες ημέρες δε νιωθω ν ποναει τοσο απο καθολου εως ελαχιστα κ νομιζω δεν ειναι κ τοσο πρησμενο....  Ειχα μια παλινδρομη κυηση πριν κάτι μήνες και απλα αναρωτιέμαι μηπως παλι τα ίδια.....;;;; Εχει τυχει σε καποια;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου μην ανησυχείς. Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Δε γίνεται να αισθάνεσαι βαρύ και πρησμένο τ στήθος σ σε όλη την εγκυμοσύνη. Στην αρχή όλα τα συμπτώματα είναι έντονα λόγο απότομης αύξησης των ορμονών. Αλλά ο οργανισμός επαναπροσδιορίζει τις λειτουργίες του και τα συμπτώματα υποχωρούν. Με το καλό το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου μακαρι και ελπιζω να ειναι ετσι , προσπαθω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου αλλα ειμαι συγκρατημένη.....Φοβάμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Puppy44 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου μακαρι και ελπιζω να ειναι ετσι , προσπαθω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου αλλα ειμαι συγκρατημένη.....Φοβάμαι....

Ευχες για μια τελειομηνη ηρεμη καλη διχως προβληματα εγκυμοσυνη με το καλο το μπεμπακι γερο και δυνατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Puppy44 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου μακαρι και ελπιζω να ειναι ετσι , προσπαθω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου αλλα ειμαι συγκρατημένη.....Φοβάμαι....

Ολες που περάσαμε παλίνδρομη σε καταλαβαίνουμε. είναι φυσιολογικό να σκέφτεσαι έτσι.  πάρε τον γιατρό σου να πας να ακούσεις το μωράκι σου να ηρεμήσεις. σήμερα κιόλας αν γίνεται..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω ραντεβού την Δευτερα....Πρεπει μεχρι τότε ν κανω υπομονη αν το ξεκινησω δεν προκειται ποτέ να τηρησω προκαθορισμενο ραντεβού. Θα με φαει η αγωνια μεχρι τότε βέβαια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Puppy44 είπε:

Έχω ραντεβού την Δευτερα....Πρεπει μεχρι τότε ν κανω υπομονη αν το ξεκινησω δεν προκειται ποτέ να τηρησω προκαθορισμενο ραντεβού. Θα με φαει η αγωνια μεχρι τότε βέβαια......

Αγωνια και αγχος επικρατουν παντα το θεμα ειναι να μπορουμε τα διαχειριστουμε η και να προσπαθουμε για να μην μας καταβαλουν,προσπαθησε οσο μπορεις να τα αποβαλεις και να σκεφτεσαι μονο θετικα για εσενα και το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Puppy44 είπε:

Έχω ραντεβού την Δευτερα....Πρεπει μεχρι τότε ν κανω υπομονη αν το ξεκινησω δεν προκειται ποτέ να τηρησω προκαθορισμενο ραντεβού. Θα με φαει η αγωνια μεχρι τότε βέβαια......

Σε καταλαβαινω απολυτα ! ακριβως το ιδιο επαθα και εγω ειμαι στην 7η εβδομαδα απο τη συλληψη και μου ειχε ξεπριστει και εμενα και ενιωθα πως τα συμπωματα σταματησανε ...ανησυχω παρα πολυ για παλλινδρομη γιατι και εγω ειχα μια παοβολη πριν 2 μηνες!!! Δευετερα εχω ραντεβου! Ευχομαι να μας πανε ολα καλα!!! εχεις ακουσει καρδουλα? παντως ξέρω οτι απο τη 10 εβδομαδα τα συμπτωματα αρχιζουν να αποχωρουν σιγα σιγα μην ανησυχεις !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Σε καταλαβαινω απολυτα ! ακριβως το ιδιο επαθα και εγω ειμαι στην 7η εβδομαδα απο τη συλληψη και μου ειχε ξεπριστει και εμενα και ενιωθα πως τα συμπωματα σταματησανε ...ανησυχω παρα πολυ για παλλινδρομη γιατι και εγω ειχα μια παοβολη πριν 2 μηνες!!! Δευετερα εχω ραντεβου! Ευχομαι να μας πανε ολα καλα!!! εχεις ακουσει καρδουλα? παντως ξέρω οτι απο τη 10 εβδομαδα τα συμπτωματα αρχιζουν να αποχωρουν σιγα σιγα μην ανησυχεις !! 

Εγω ειχα παλινδρομη κυηση 7 μηνες πριν. Καρδουλα εχουμε ακουσει 2 φορες !!! Την 7η και 9 εβδομαδων ακριβως(φαινόντουσαν και ποδαρακια!!) . Μακαρι την Δευτερα να εχουμε καλά νέα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Λογικό καποια στιγμή θα γίνονται και επαφες μηχανικές σίγουρα δεν είναι ωραιο αλλά όταν έχεις ένα στόχο το κανείς και αυτό δεν γίνεται διαφορετικά  η αντιβίωση επηρεάζει πάντως σε αυτά είναι σίγουρο απλά να ξέρεις ότι την κόρη μου όταν την έπιασα εκείνο το διάστημα παίρναμε αντιβίωση θεραπεία και οι δυο για ένα μήνα και έμεινα εγκυος τότε με την αντιβίωση 
    • Θα περάσει και αυτό όπως έχουν περάσει και ποσά αλλά.. καινούργιος κύκλος, καινούργια αρχή! Νέες ελπίδες και όνειρα που θα πραγματοποιηθούν όπως και να έχει!ειτε πολύ συντομα είτε λίγο πιο μετά! 
    • Όχι να μη σκέφτεσαι έτσι! Να σκέφτεσαι αισιόδοξα και το πιο σημαντικό ότι κανεις ωορρηξια ! Επίσης μπροστά σου έχεις πλανο ! Αν δεν..αυτόν τον μηνα τον επόμενο θα παρεις τα χάπια διέγερσης και θα πατε πιο στοχευμενα! Έχετε μπει σε μια σειρά και μάλιστα έχει στρωσει και το σπερμα! Όλα είναι με το μέρος σας λοιπόν!  μεσα από αυτό που βιωνω αρχίζω και βλέπω τον δρόμο αυτόν πιο θετικα! Υπάρχουν πόσοι τρόποι για να μας κάνουν μανούλες και θα μας κάνουν! Πρέπει να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας με θετική σκέψη !  και εμένα το άγχος μου τώρα είναι αν θα προλαβουμε να προσπαθησουμε που θα λείπει ο σύντροφος και όμως προσπαθώ να σκέφτομαι θετικα όσο μπορώ! Ναι με πέρνει από κατω κατά την διάρκεια της ημέρας αλλά προσπαθω να σκέφτομαι θετικα! Έχεις τον αντρουλη σου κοντα σου και θα το παλέψετε! Εγώ δεν θα τον έχω για ένα μεγάλο διάστημα και όλο αυτό εν μέρει θα το περνάω μονη μου όπως και αυτός μόνος του! Που θα πάει όμως η φουρτούνα θα περάσει! Κάθε μια από εμας έχει τις δυσκολίες της και τα εμπόδια της όμως είμαστε καλά από υγεια και θα τα ξεπεράσουμε! Είναι δοκιμασίες που πρέπει να περάσουμε ! Θα τις περάσουμε λοιπόν και θα έρθει το θαυματακι μας!
    • Ίσως είμαι επηρεασμένη επειδή πήρα κ αντιβίωση αυτόν τον μήνα και αρρώστησα και ακομα είναι κ περίεργα το στομαχι και γενικά δν έχω πολύ όρεξη για επαφές! Δλδ αυτόν τον μήνα νομίζω θ γίνουν μηχανικές επαφές επειδή θ το πει ο γιατρός! Δν ξέρω 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️  @Παρασκευαιδουζαιρααααα εσυ μ βλέπεις ακόμα στη γυάλα σου γιατί έμενα με κυριεύσε μια απογοήτευση πάλι και ότι δν είμαι κοντά 😩🤷🏻‍♀️  
    • Αυτό σκέφτηκα κ γώ γ αυτό θεωρώ πως δν είναι καλός κύκλος! Δν ξέρω! Τον έχω ξεγράψει αυτόν τον κύκλο! Θα δείξει τις επόμενες μέρες! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...