Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με ποια τιμη χοριακης ξεκινησατε??????


synefoula

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημεραααα!!!!

Ανοιξα αυτη την συζητηση ωστε ολες εσεις οι εγκυουλες που ξεκινησατε με σχετικα χαμηλη χοριακη ν δωσετε κ σε εμας λιγο κουραγιο γ ν μην απογοητευομαστε!!!!

Για ν ερθετε κ απο εδω μια βολτουλα ν μας πειτε!!

Με ποια τιμη ξεκινησατε λοιπον???

Εγω εκανα την Δευτερα κ ηταν 0.

Εκανα Τεταρτη και ηραν 48.

Εχω παλι την Παρασκευη ν κανω!

Πρωτα ο Θεος!!!

????????❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Συννεφούλα! εγώ στον γιο μου που είναι τώρα 16 μηνών ξεκίνησα με χοριακή 50 την 28η μέρα του κύκλου. Εχω κύκλο 26-27 μέρες, οπότε με 1-2 μέρες καθυστέρηση.. Ο γιατρός μου μου είχε πει πως είναι μια χαρά τιμή για αρχή εγκυμοσύνης. Εκανα άλλη μία χοριακή μετά από 5 μέρες και είχε πάει 556.. Δεν ξαναέκανα άλλη, πήγα ύστερα από 10 μερες και είδαμε σάκο..

Στην δεύτερη μου εγκυμοσύνη (που κατέληξε σε αποβολή, για άσχετους λόγους), ξεκίνησα με 14,5 χοριακή 24η μέρα κύκλου, 28η μέρα ειχε πάει 70 και μετά 360 αν θυμάμαι.. Δεν ξανα έκανα άλλη.. (πήγαμε και δεν ειδαμε σάκο)

Η χοριακή σου είναι μια χαρά, το θέμα είναι να διπλασιάζεται και όχι η τιμή της. Εγω πχ κάνω χαμηλές χοριακές πάντα στην αρχή, είναι ο οργανισμός μου έτσι.. η κολλητή μου που μείναμε μαζί έγκυες, είχε 28η μέρα κύκλου (με κύκλο κι αυτή 26-27 ημερών) 500 πρώτη χοριακή! εγώ είχα 50! γεννήσαμε και οι 2 κανονικά! 

Καλή σου επιτυχία!..

ΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ

Δεν υπάρχει μια μοναδική φυσιολογική τιμή για την β χοριακή γοναδοτροπίνη, αλλά υπάρχει ένα ευρύ φάσμα καθώς η εγκυμοσύνη προχωρά και διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα και από κύηση σε κύηση. Αυτό που μετράει είναι η αλλαγή των επιπέδων της (ρυθμός αύξησης) και όχι η ίδια η τιμή της. Ένας ενδεικτικός οδηγός τιμών β χοριακής ανά εβδομάδα είναι ο ακόλουθος, όμως ΔΕΝ είναι ίδιος για όλες τις γυναίκες εξ ’ου και το μεγάλο εύρος τιμών:
3η εβδομάδα κύησης: 5 – 50 mIU/ml
4η εβδομάδα κύησης: 5 – 426 mIU/ml
5η εβδομάδα κύησης: 18 – 7.340 mIU/ml
6η εβδομάδα κύησης: 1.080 – 56.500 mIU/ml
7η – 8η εβδομάδα κύησης: 7.650 – 229.000 mIU/ml
9η – 12η εβδομάδα κύησης: 25.700 – 288.000 mIU/ml
13η – 16η εβδομάδα κύησης: 13.300 – 254.000 mIU/ml
17η – 24η εβδομάδα κύησης: 4.060 – 165.400 mIU/ml
25η – 40η εβδομάδα κύησης: 3.640 – 117.000 mIU/ml

πηγή: "http://www.gynaikologos-xalkida.gr/maieutiki/maieutikes_apories.html"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η synefoula είπε:

Κοριτσια μου καλημεραααα!!!!

Ανοιξα αυτη την συζητηση ωστε ολες εσεις οι εγκυουλες που ξεκινησατε με σχετικα χαμηλη χοριακη ν δωσετε κ σε εμας λιγο κουραγιο γ ν μην απογοητευομαστε!!!!

Για ν ερθετε κ απο εδω μια βολτουλα ν μας πειτε!!

Με ποια τιμη ξεκινησατε λοιπον???

Εγω εκανα την Δευτερα κ ηταν 0.

Εκανα Τεταρτη και ηραν 48.

Εχω παλι την Παρασκευη ν κανω!

Πρωτα ο Θεος!!!

????????❤❤❤❤❤❤

Καλημερα!Σ ευχομαι να ανεβουν σε υψηλα επιπεδα και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι καινούρια στην ομάδα. Δυστυχώς synnefoula δεν μπορώ να σε φωτίσω κατάλληλα. Εγώ έκανα σήμερα β-χοριακή (30η μέρα του κύκλου) και έδειξε 25,3! Πρέπει να την ξανακανω την Δευτέρα. Είχε καμμία παρόμοια εμπειρία; ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...