Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΗΗΗΗ?????????


stavroulitsa

Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η KarMar είπε:

Καλησπέρα σας κ καλώς σας βρήκα, 

Τελευταία περίοδος στις 05/03, κύκλος 29-31 ημερών, επαφή στις 11/03... Σκούρες καφέ εκκρίσεις σε αρκετή ποσότητα στις 20/03 με τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά από τις 18/03 έως τις 24/03 περίπου, πόνους περιόδου 25-26/03 κ λίγες, πηχτές, θολές εκκρίσεις με ελάχιστο κ ανοιχτόχρωμο καφέ ή ροζ στις 27/03. Σήμερα 28/03 λευκές εκκρίσεις. Υπάρχει λέτε πιθανότητα εγκυμοσύνης ή ήταν πολύ εκτός των γόνιμων ημερών???

Ευχαριστώ!!!

Καλως μας ήλθες κοπελα μου..ολα όσα γράφεις θα μπορούσαν να ειναι συμπτώματα!!αλλα το πρώτο δεδομένο σύμπτωμα ειναι η καθυστέρηση..ποτε ξεκινάς να μετράς καθυστέρηση???τωρα για τις γόνιμες ολα ειναι σχετικά!!!ευχομαι ολόψυχα να εχετε πετύχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 201
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλως μας ήλθες κοπελα μου..ολα όσα γράφεις θα μπορούσαν να ειναι συμπτώματα!!αλλα το πρώτο δεδομένο σύμπτωμα ειναι η καθυστέρηση..ποτε ξεκινάς να μετράς καθυστέρηση???τωρα για τις γόνιμες ολα ειναι σχετικά!!!ευχομαι ολόψυχα να εχετε πετύχει!!!

Ευχαριστούμε πολύ κ ανταποδίδω τις ευχές! Περίοδο περιμένω 03-05/04...Τον προηγούμενο μήνα άλλαξε ο κύκλος μου κ αντί για 24-25/02 μου ήρθε 05/03... Αλλά γενικώς έχω σταθερό κύκλο 29-31 ημερών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η KarMar είπε:

Ευχαριστούμε πολύ κ ανταποδίδω τις ευχές! Περίοδο περιμένω 03-04/04...Τον προηγούμενο μήνα άλλαξε ο κύκλος μου κ αντί για 24-25/02 μου ήρθε 05/03... Αλλά γενικώς έχω σταθερό κύκλο 29-31 ημερών...

Ευχομαι τα καλυτερα καλη μου!!!να μην ξαναέρθει η ρημάδα για το 2017!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ευχομαι τα καλυτερα καλη μου!!!να μην ξαναέρθει η ρημάδα για το 2017!!!

Για να δούμε, μακάρι! :* :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια λυστε μ μια απορια.. φοβαμαι μη γινω κ αηδιαστικη!!! ειμαι στη 18η μερα του κυκλου μου κ απο χθες εχω λευκα μαλλον υγρα κ δεν ξερω τι μπορει να ειναι.. γονιμες το αποκλειω γιατι ειχαμε κ επαφες τοτε κ γενικα καταλαβαινω ποτε ειναι.. κ ο κυκλος μ ειναι 25 ημερων.. ανησυχω η αληθεια ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η mimikay είπε:

ρε κοριτσια λυστε μ μια απορια.. φοβαμαι μη γινω κ αηδιαστικη!!! ειμαι στη 18η μερα του κυκλου μου κ απο χθες εχω λευκα μαλλον υγρα κ δεν ξερω τι μπορει να ειναι.. γονιμες το αποκλειω γιατι ειχαμε κ επαφες τοτε κ γενικα καταλαβαινω ποτε ειναι.. κ ο κυκλος μ ειναι 25 ημερων.. ανησυχω η αληθεια ειναι!

Κατά την γνώμη μου εάν δεν έχουν άσχημη μυρωδιά κ δεν σου προκαλούν φαγούρα μην ανησυχείς καθόλου! Αυτά τα υγρά λευκού χρώματος υπάρχουν σε πολλές γυναίκες πριν την περίοδο αλλά κ στην αρχή της εγκυμοσύνης ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η mimikay είπε:

φαγουρα κ μυρωδια οχι! ευτυχως! ας ελπισουμε στο δευτερο που ειπες @KarMar!! τελικα  μετρας ηδη καθυστερηση; ή ακομα ;

Στο εύχομαι λοιπόν! :D

Μπα όχι είναι νωρίς ακόμα, κανονικά περιμένω 3-5/04...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η KarMar είπε:

Στο εύχομαι λοιπόν! :D

Μπα όχι είναι νωρίς ακόμα, κανονικά περιμένω 3-5/04...

κι εγω εκει περιμενω 06/04 μαζι στην προσμονη λοιπον!!!!!!! ευχομαι να μην σ ερθει κ τα σεναρια που φτιαχνεις με το μυαλο σου αυτες τισ μερες (γιατι ελα παραδεξου το εχεις κανει τα σεναριακια σου κι εσυ..χαχαχαχαχ) να γινουν πραγματικοτητα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mimikay είπε:

κι εγω εκει περιμενω 06/04 μαζι στην προσμονη λοιπον!!!!!!! ευχομαι να μην σ ερθει κ τα σεναρια που φτιαχνεις με το μυαλο σου αυτες τισ μερες (γιατι ελα παραδεξου το εχεις κανει τα σεναριακια σου κι εσυ..χαχαχαχαχ) να γινουν πραγματικοτητα!!!!!!!!!

Σενάρια λέει;;; Έτοιμη σεναριογράφος είμαι! Χαχαχα

Στην δική μου περίπτωση το βλέπω λίγο απίθανο αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!! Χεχε

Άντε υπομονή μία εβδομάδα μας έμεινε!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι κουλό....Μέχρι κ τον Ιανουάριο η περίοδος ερχόταν 25-26 του μήνα, τον Φεβρουάριο για κάποιο λόγο (άγχος; αλλαγή κύκλου;) ήρθε 05/03 κ διερωτομαι υπάρχει περίπτωση αυτό το μήνα να ερχόταν πάλι γύρω στις 25 ή καλά κάνω κ την περιμένω γύρω στις 5 του επόμενου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Είχα και εγώ κάτι τέτοια περίεργα πριν μείνω έγκυος! Έχω κύκλο 25 ημερών και μου ερχόταν στις 22 η 23 ημέρες για 3 μήνες! Τον τελευταίο μήνα μου ήρθε μια καλή με αρκετό αίμα και κράτησε και 1 ημέρα παρα πάνω και αυτό ήταν! Την επόμενη δεν ήρθε!!! 5 μήνες προσπάθειας και τα καταφέραμε τελικά! Ξέρεις τι δε θέλει άγχος! Το λένε όλοι αλλά αν μέσα σου το αποβάλλεις θα έρθει πολύ εύκολα τελικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μπράβο βρε @Ρωσσανα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Όλα να σου πάνε καλά! Εμάς ήταν ο 2ος μήνας προσπαθειών αυτός αλλά σε κανέναν από τους δυο δεν μπορέσαμε να εκμεταλλευτούμε γόνιμες μέρες οπότε ας μην είμαστε κ πλεονέκτες χαχα αλλά κ η γυναικολόγος μου κ ο αντρουλης μου με μαλώνουν που το έχω τόσο πολύ στο μυαλό μου χεχε θα σταματήσω να παρατηρώ τόσο πολύ για σημάδια γτ τα ατιμα μοιάζουν πολύ με της περιόδου! Κ τον επόμενο μήνα φουλ εκμετάλλευση στις γόνιμες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KarMar είπε:

Αχ μπράβο βρε @Ρωσσανα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Όλα να σου πάνε καλά! Εμάς ήταν ο 2ος μήνας προσπαθειών αυτός αλλά σε κανέναν από τους δυο δεν μπορέσαμε να εκμεταλλευτούμε γόνιμες μέρες οπότε ας μην είμαστε κ πλεονέκτες χαχα αλλά κ η γυναικολόγος μου κ ο αντρουλης μου με μαλώνουν που το έχω τόσο πολύ στο μυαλό μου χεχε θα σταματήσω να παρατηρώ τόσο πολύ για σημάδια γτ τα ατιμα μοιάζουν πολύ με της περιόδου! Κ τον επόμενο μήνα φουλ εκμετάλλευση στις γόνιμες ;)

Θα συμβεί και σε σας σίγουρα! Σκέψου μόνο ότι έχουμε 20 με 25% πιθανότητα κάθε μήνα να το πετύχουμε!! Όταν μείνεις θα ξεκινήσει το άγχος για να πάνε όλα καλά όπως έχω τώρα εγώ!!! Αλλά ας μην είμαστε αχάριστοι! Δόξα το θεό να λέμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ρωσσανα είπε:

Θα συμβεί και σε σας σίγουρα! Σκέψου μόνο ότι έχουμε 20 με 25% πιθανότητα κάθε μήνα να το πετύχουμε!! Όταν μείνεις θα ξεκινήσει το άγχος για να πάνε όλα καλά όπως έχω τώρα εγώ!!! Αλλά ας μην είμαστε αχάριστοι! Δόξα το θεό να λέμε!!! 

καλημερα κοριτσια μου ακριβως τα ιδια κι εγω ο φεβρουαριος   ηταν κολαση αδιαθετησα μια στις 01/02 αλλα κρατησε μονο 5 μερες που παντα κραταει 7  και ξανα στις 12/02 με ροζ τις πρωτες 3 δυο μερες μετα ενα καλο ντου κ μετα παλι ροζ κ κρατησε για 8 μερες..και μετα μ ξαναηρθε 12/03 μετα απο 30 μερες ενω ο κυκλος μ ειναι 25.. τι μπορει  ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mimikay δηλαδή δυο φορές μεσα στον ιδιο μηνα ; καποια ανωμαλία θεωρώ! Δεν ειναι φυσιολογικό σε τοσο σύντομο χρονικό διάστημα! Εγω θα ρωτούσα τον γιατρο μου! Πηρες τηλ; σου εχει ξανά συμβεί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mimikay είπε:

καλημερα κοριτσια μου ακριβως τα ιδια κι εγω ο φεβρουαριος   ηταν κολαση αδιαθετησα μια στις 01/02 αλλα κρατησε μονο 5 μερες που παντα κραταει 7  και ξανα στις 12/02 με ροζ τις πρωτες 3 δυο μερες μετα ενα καλο ντου κ μετα παλι ροζ κ κρατησε για 8 μερες..και μετα μ ξαναηρθε 12/03 μετα απο 30 μερες ενω ο κυκλος μ ειναι 25.. τι μπορει  ειναι

Mου είχε τύχει και μένα δύο φορές παριόδο σε ένα μήνα και τότε μου είχε πεί η γιατρός αν μου ξανασυμβεί και τον επόμενο μήνα να πήγαινα να με δεί.Ομώς δεν μου συνέβει ξανά.Πιστευώ δεν είναι κάτι ίσως κάποια ανωμαλία,αν θες πάρε τον γιατρό σου να ρωτήσεις όπως λεεί το κορίτσι πιο πάνω.Επίσης έχω παρατηρήσει ότι πάντα τον Φρβρουάριο καθυστερεί  ο κύκλος μου και σε μένα.Λέτε επειδή είναι κουτσός?:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renata7 είπε:

@mimikay δηλαδή δυο φορές μεσα στον ιδιο μηνα ; καποια ανωμαλία θεωρώ! Δεν ειναι φυσιολογικό σε τοσο σύντομο χρονικό διάστημα! Εγω θα ρωτούσα τον γιατρο μου! Πηρες τηλ; σου εχει ξανά συμβεί; 

την πήρα τότε που εγινε μ ειπε δεν ειναι τιποτα οτι μπορει ετσι να με παει μεχρι να αδιαθέτησω κανονικα .. ελπιζω μονο να υπολόγισα σωστά τις ημέρες τις γόνιμες για αυτο το μηνα Μάρτιο που μ ξαναήρθε κ να εχει συμβεί το πολυπόθητο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KarMar είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια!!

Ποιές έχουμε που (δεν) περιμένουν περίοδο μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας;;;;

εμένα είναι να έρθει περιοδος 06/04 αλλα ελπιζω να μείνει μακρυα μου, ειναι λιγο αχωνευτη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mimikay είπε:

εμένα είναι να έρθει περιοδος 06/04 αλλα ελπιζω να μείνει μακρυα μου, ειναι λιγο αχωνευτη!!!!!

Κ εγώ είμαι στην επόμενη εβδομάδα!! 

Εμένα με διχάζει, από την μία δεν την θέλω πλέον να έρθει κ από την άλλη λέω καλά που είμαστε στις τυχερές κ έρχεται κ είμαστε γόνιμες (ας την καλοπιασω λίγο μήπως κ δεν έρθει χεχε)...

(Εγώ κ σήμερα λίγη θολή βλέννη με απαλό καφέ, τι να πω...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η KarMar είπε:

Κ εγώ είμαι στην επόμενη εβδομάδα!! 

Εμένα με διχάζει, από την μία δεν την θέλω πλέον να έρθει κ από την άλλη λέω καλά που είμαστε στις τυχερές κ έρχεται κ είμαστε γόνιμες (ας την καλοπιασω λίγο μήπως κ δεν έρθει χεχε)...

(Εγώ κ σήμερα λίγη θολή βλέννα με απαλό καφέ, τι να πω...)

μακάρι στο εύχομαι με ολη μ την καρδια!!!!!! εγω δεν εχω ακομα ουτε καφε ουτε ροζ ουτε Τπτ μονο αυτη τη βλέννη με το απροσδιόριστο χρωμα δεν ξερω αν ειναι λευκό ή διάφανες κ μικρα πονοτσιμπηματα. που μπορει (κ μεταξυ μας το πιο πιθανό αυτο ειναι) να ειναι λογω αναμονής περιόδου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η mimikay είπε:

μακάρι στο εύχομαι με ολη μ την καρδια!!!!!! εγω δεν εχω ακομα ουτε καφε ουτε ροζ ουτε Τπτ μονο αυτη τη βλέννη με το απροσδιόριστο χρωμα δεν ξερω αν ειναι λευκό ή διάφανες κ μικρα πονοτσιμπηματα. που μπορει (κ μεταξυ μας το πιο πιθανό αυτο ειναι) να ειναι λογω αναμονής περιόδου..

Μακάρι να είναι πονοτσιμπηματα της μήτρας που μεγαλώνει για το σπορακι κ όχι περιόδου!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η KarMar είπε:

Μακάρι να είναι πονοτσιμπηματα της μήτρας που μεγαλώνει για το σπορακι κ όχι περιόδου!!! :D

ας ελπίσουμε οτι ειναι αυτο! θα κανω μεγαλη χαρα , αλλα πιο πολυ θελω να δω τα μουτρα κ αυτη την αστραπιαία έκφραση δευτερολέπτου του "φλερτ" μου (ετσι θα τον φωνάζω κ μετα το γαμο , τετοια ειμαι!!) οταν κ οποτε ερθει η ωρα να του το ανακοινώσω! θα κατουρηθει!!!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️ η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρα! Ίσως η περίοδος να αργησει και να έρθει μέχρι και σε 50 μέρες και να μην ανησυχήσω! Μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και θρομβοφιλια τις έκανα και θα βγουν μέχρι την Τρίτη! Επίσης περιμενουμε να βγουν και οι καρυοτυποι (εμβρύου και οι δικοί μας) και μετά το πασχα έκλεισα ραντεβού να με δει και να συζητήσουμε τι θα βγάλουν οι εξετάσεις και έχει στο μυαλό του να μου δώσει κάποια αγωγη γτ έπεσαν λίγο και τα ανδρογονα μου και με βάση το ιστορικό μου και τος εξετάσεις να μου δώσει αγωγη! Επίσης μου είπε να μη τρώω κάποια τρόφιμα και να μη περνώ κάποιες βιταμίνες γτ πυροδοτούν τις ενδορφινες με αποτελεσμα να μη κάνω ποιοτικά ωάρια! Τελος μου είπε πως αφού θα λείπει ο σύντροφος το καλοκαιρι μπορούμε να καταψηξει ο σύντροφος σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση κάποια στιγμή το καλοκαιρι αφού παρω την αγωγη και μετά🙏
    • Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏 Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏 Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏 Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια! Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩
    • ΄Άρα αυτά επιτρέπονται και βοηθάνε; Τότε ο γιατρός της @Mpourmpouloγιατί της είπε να τα ελαττώσει;
    • Γεια σας κορίτσια. Προσφατα πήγα στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης να πάρω το μηλαρακι και την ζώνη. Μου είπαν για 3ημερη νηστεία , αλλά την τρίτη μέρα εγώ έφαγα παγωτό το πρωί το ξέχασα και την4η μέρα έφαγα το μηλαρακι κανονικά. Δεν ξέρω τι έπαθα εκείνη την ημέρα και το ξέχασα τελειωσ ότι έκανα νηστεία ... Τώρα θεωρείτε άκυρο;  Να ξαναπάρω μηλαρακι να ξεκινήσω πάλι απ' την αρχή;  Είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη ... Προσπαθώ 3 χρόνια για μωράκι αλλά δεν έρχεται ..😔😔😔😔😥
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...