Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΗΗΗΗ?????????


stavroulitsa

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΣΤΙΣ ΥΠΟΨΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ...ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ 6 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ.ΕΠΕΙΤΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ HOMETEST.GR(ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ).ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ¨"ΕΝΤΟΝΕΣ" ΚΑΙ ΣΥΧΝΕΣ .ΜΕ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΣΤΙΣ 13/3/2016 ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΠΡΙΝ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 4 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ .ΕΧΩ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΚΑΙΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΩ ΔΕΚΑΤΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ....ΤΩΡΑ΄ΤΙ ΚΑΝΩ;ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ;;;;;;;;;;:confused:.ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 201
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η stavroulitsa είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΣΤΙΣ ΥΠΟΨΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ...ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ 6 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ.ΕΠΕΙΤΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ HOMETEST.GR(ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ).ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ¨"ΕΝΤΟΝΕΣ" ΚΑΙ ΣΥΧΝΕΣ .ΜΕ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΣΤΙΣ 13/3/2016 ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΠΡΙΝ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 4 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ .ΕΧΩ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΚΑΙΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΩ ΔΕΚΑΤΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ....ΤΩΡΑ΄ΤΙ ΚΑΝΩ;ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ;;;;;;;;;;:confused:.ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ;;;;;;;;;;

Καλησπερα και καλως ηρθες κοπελαρα μου μακαρι Παναγία μου στο ευχομαστε ολες μεσα απο την καρδια μας τα ειχα χρησιμοποιησει και εγω στο παρελθον αλλα δεν εβγαλα ακρη ειναι πολλες γυναικες που τα χρησιμοποιουν και θα στα πουν καλυτερα  αλλα αφου ηρθατε επαφες και κθυστερηση ναι υπαρχει μακαρι [smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stavroulitsa efoson eixes thetiko test woriksias 13/3 i woriksia sou egine stis 14 h stis 15 t minos. Meta metras 14 meres gia tin periodo. Synithws to fysiologiko einai apo 12 ews 16 merew. Ara d metras 4 meres kathysterisi. An ypothesoume oti ekanes stis 14 k adiatheteis meta apo 12 meres metras kathysterisi apo xthes. An adiatheteis stis 14 meres perimeneis ayrio. Egw meta tin woriksia evlepa periodo akrivws stis 14 meres.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΙΩΝΗ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΕΚΕΙ ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΤΕ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΠΑΝΤΑ ΕΠΕΦΤΕ ΜΕΣΑ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 23/3 ΑΣ ΠΟΥΜΕ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην δίνεις σημασία σε αυτές τις εφαρμογές. Βγάζουν ένα μέσο όρο βάση των προηγούμενων περιοδων. Μόνο ο υπέροχος κ τα τεστ είναι αξιόπιστα. Εφόσον έκανες τεστ ισχύει ότι σ είπα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι μου ! Λοιπόν εγω εκανα τεστ πριν μια μέρα την αναμενόμενη της περιόδου hometest και μου έβγαλε αρνητικό  αλλα ημουν έγκυος γιατι εκανα μετα τελικα και άρχισε μα βγαίνει αχνό θετικό .. παίζει ρόλο ποτε εγινε η εμφύτευση αν εγινε αργα δεν φαινεται αμεσωσ .. θα κανεις μια χοριακη για να εισαι σίγουρη και εύχομαι τα καλύτερα !!!!' 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:)ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΑ...NINONINOΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΥΓΙΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Μην δίνεις σημασία σε αυτές τις εφαρμογές. Βγάζουν ένα μέσο όρο βάση των προηγούμενων περιοδων. Μόνο ο υπέροχος κ τα τεστ είναι αξιόπιστα. Εφόσον έκανες τεστ ισχύει ότι σ είπα. 

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.....THANK YOU:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να είσαι έγκυος κ να έπεσε έξω η εφαρμογή για αυτό και να βγήκε αρνητικό το τεστ.Με την έννοια ότι ήταν νωρις. Κάνε αύριο το πρωί μια χοριακη να μάθεις στα σίγουρα! Καλή τύχη σου εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Εύχομαι να είσαι έγκυος κ να έπεσε έξω η εφαρμογή για αυτό και να βγήκε αρνητικό το τεστ.Με την έννοια ότι ήταν νωρις. Κάνε αύριο το πρωί μια χοριακη να μάθεις στα σίγουρα! Καλή τύχη σου εύχομαι! 

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχία και καλώς ήρθες στο παρεάκι μας @stavroulitsa εύχομαι να τα καταφέρατε και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! Αλλα.... θα συμφωνήσω με την φίλη @Diwni 27/28/29 θα πρεπει να περιμένεις περιοδο (που να μην εμφανιστεί)  μετα μετράς καθυστερηση  τεστακι η β χοριακη ! 

Τα φιλια μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήλθες κοπελα μου στην παρεα μας..ευχομαι ολόψυχα να το εχετε τσακώσει το σπορακι σας,και να εχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη..Οσον αφορά την καθυστέρηση συμφωνω με τα κοριτσια που σου το διευκρίνισαν πιο πριν(στο λεμε απλα για να μην υπολογίσεις κατι λάθος και "σκάσεις"μεχρι να μάθεις τι γινεται!) απο τις 27/3 λογικα ξεκινάς να μετράς καθυστέρηση,οποτε κανε μια χοριακουλα να σαι σίγουρη!!το τεστακι που εκανες ηταν πολυ νωρίς για να δειξει κατι,δεν ειναι τοσο μεγάλης ευαισθησίας..μονο τα clear blue δείχνουν στην αρχή της κύησης..οπως και να εχει ευχομαι ολόψυχα αυτος ο μήνας να ειναι και ο τυχερός!!!αλλα μην δίνεις σημασία σε συμπτώματα καλη μου @stavroulitsa εγω βάση συμπτωμάτων,καθε μηνα σχεδόν θα επρεπε να την πετυχαίνω την εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλως ήλθες κοπελα μου στην παρεα μας..ευχομαι ολόψυχα να το εχετε τσακώσει το σπορακι σας,και να εχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη..Οσον αφορά την καθυστέρηση συμφωνω με τα κοριτσια που σου το διευκρίνισαν πιο πριν(στο λεμε απλα για να μην υπολογίσεις κατι λάθος και "σκάσεις"μεχρι να μάθεις τι γινεται!) απο τις 27/3 λογικα ξεκινάς να μετράς καθυστέρηση,οποτε κανε μια χοριακουλα να σαι σίγουρη!!το τεστακι που εκανες ηταν πολυ νωρίς για να δειξει κατι,δεν ειναι τοσο μεγάλης ευαισθησίας..μονο τα clear blue δείχνουν στην αρχή της κύησης..οπως και να εχει ευχομαι ολόψυχα αυτος ο μήνας να ειναι και ο τυχερός!!!αλλα μην δίνεις σημασία σε συμπτώματα καλη μου @stavroulitsa εγω βάση συμπτωμάτων,καθε μηνα σχεδόν θα επρεπε να την πετυχαίνω την εγκυμοσυνη!!!

Ναι αλλά εγώ έχω κύκλο σταθερό 25 ημερών πάντα για αυτό διευκρινίσω ότι ίσως είναι καθυστέρηση...Έχω μπερδευτεί ίσως γιατί είναι έντονη η επιθυμία μας για ένα αγγελούδι..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stavroulitsa μου γλυκιά! Οι περισσότερες εδω έχουμε τον ιδιο πόθο ! Δεν ξερω ποσο καιρό προσπαθείτε , εγω θελω μιας και μοιράζεσαι μαζι μας την επιθυμία σου τις ανησυχίες σου να σε καθυσηχασω η αλλιως να σε προσγειώσω ! Κάθε φορά που καποια κοπέλα εδω μεσα μας ανακοινώνει εγκυμοσυνη έχουμε τέτοια χαρά σαν να συμβαίνει σε εμάς τις ίδιες ! Αλλα επισης πονάμε κάθε φορά που δεν πετυχενει η συνταγη (xaxaxax) σου έγραψα παραπάνω με βάση τον δικό σου κυκλο 

πχ

εναν ο κύκλος ηταν 30 ημερών η ωορηξια (γόνιμες) ειναι 14 ημέρες πριν δλδ την 16 

εαν ειναι 28 μερες κύκλος  την 14 ημερα 

εαν ειναι 25 μερες την 11η 

απλα μαθήματικα και παντα με μια μικρή απόκλιση χαχαχ ετσι φτιαχτήκαμε 

τωρα εφόσον το τεστακι ηταν θετικό στις 13 βάζεις πλας 14 άρα στις 27 του μηνα η περιοδοςσεχετε κάνει εξετασουλες εννοώ τα απαραίτητα; 

οποτε εαν σμρ δεν έρθει το αιματακι μετράς καθυστερηση 

σταα γράφω ολα τα παραπάνω για να σταματήσεις να το έχεις δεδομένο και οχι για να σε στενοχωρήσω αλλα για να σε προστατέψω , η ψυχολογία μας ειναι το Α και το Ω 

ευχομαι εγκάρδια να εισαι να έχεις το μικρό σου σποράκι που τοσο επιθυμείτε αλλα και να μην ειναι θα χαμογελάσεις και θα κανεις αγκαλίτσες και ζουζουνιες με τον καλο σου και ο θεός ξέρει ! Απόλαυσε αυτή την προσπάθεια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΧΕΡΟΣ ΣΟΥ ΜΗΝΑΣ!

 

Μακάρι σε ευχαριστώ πολύ απτόητη η καθυστέρηση συνεχίζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σε ολες εδω με αυτη την ανοιχτη καρδια!! σας διαβαζω καιρο αλλα σημερα εκανα εγγραφη εδω γραφοντας κ σε μια αλλη συζητηση. εχω σταθερο κυκλο 25 ημερων πανω κατω(περα απο τον φλεβαρη που μ εμφανιστηκε δυο φορες στις 11 μερες δλδ η μια 01/02 κ η αλλη 12/02). εδω και 4 μηνες προσπαθουμε για ενα μωρακι !!! τελευταια περ 12/03 με επαφες 20-23-25  ! ελπιζω κ ευχομαι να εχει γινει κατι γιατι ειναι κ η μοναδικη φορα που προσεχω την καθε μ κινηση λες κ προστατευω τον εαυτο μου.. παρανοικη;;;;; πεσαμε μεσα στις μερες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η stavroulitsa είπε:

Κοριτσάκια μου αδιαθετησα σήμερα το πρωί για ακομα μία φορά ....???????????

Λυπαμαι κοπελα μου..κατανοώ απόλυτα πως στεναχωρηθηκες..αλλα θα σου πω ενα πράγμα και εκει προσπαθησε να επικεντρωθείς..καθε τελος ειναι και μια αρχή!!!καλωσορισε λοιπον τον νεο σου κύκλο..και θωράκισε τον εαυτό σου απέναντι στις απογοητεύσεις..Πρεπει να αποδείξουμε οτι ειμαστε έτοιμες να γίνουμε μανούλες..αρα πρεπει να ειμαστε δυνατές!!!σφηξε τα δόντια κοπελα μου και παμε δυναμικά!!!ειναι δύσκολος ο δρόμος που οδηγεί στη μητρότητα...οπως και ο ρόλος της..εδω..χέρι χέρι..εκφράζοντας τα όσα νιώθουμε,στηρίζουμε η μια την αλλη και συντομα θα τα καταφέρουμε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...