Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Καλησπερα κοριτσι μου σε ιδιωτικο θα την κανω ναι ειναι η πρωτη φορα... Η στον κυκλο απριλιου ή στον κυκλο μαιου θα ξεκινησουμε πρωτα ο θεος!! Εσυ!??,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε σε περιληψη πως γινεται μια εξωσωματικη? δηλ. σου παιρνουν αυγα απο ενα κυκλο? πολλους? ποσο καιρο πινετε φαρμακα? η απο την ημερα που ξεκινας μεχρι το τελος ποσος καιρος ειναι κ γενικα  να παρω μια ιδεα γιατι φοβαμαι οτι εκει θα καταληξω.....αποψε πηρα παλι αρνητικη χοριακη.......πολυ πικρα κ δακρυα. Το ιστορικο μου ειναι 42 ετων, περυσι δυο παλινδρομες φυσιολογικες αμεσες συλληψεις και τωρα στο σταδιο σερπαφαρ-πρεγνυλ...σας ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2017 at 9:09 ΜΜ, ο/η geozak είπε:

κοριτσια μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε σε περιληψη πως γινεται μια εξωσωματικη? δηλ. σου παιρνουν αυγα απο ενα κυκλο? πολλους? ποσο καιρο πινετε φαρμακα? η απο την ημερα που ξεκινας μεχρι το τελος ποσος καιρος ειναι κ γενικα  να παρω μια ιδεα γιατι φοβαμαι οτι εκει θα καταληξω.....αποψε πηρα παλι αρνητικη χοριακη.......πολυ πικρα κ δακρυα. Το ιστορικο μου ειναι 42 ετων, περυσι δυο παλινδρομες φυσιολογικες αμεσες συλληψεις και τωρα στο σταδιο σερπαφαρ-πρεγνυλ...σας ευχαριστω

Πιστευω οτι αν χαλαρωσεις θα τα καταφερεις φυσιολογικα.Αφου ειχες 2 φυσιολογικες συλληψεις,μπορει η τριτη να ειναι η τυχερη!!!Στο ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/3/2017 at 8:13 ΜΜ, ο/η Athena D. είπε:

Πιστευω οτι αν χαλαρωσεις θα τα καταφερεις φυσιολογικα.Αφου ειχες 2 φυσιολογικες συλληψεις,μπορει η τριτη να ειναι η τυχερη!!!Στο ευχομαι!

Υπατχουν πολλων ειδων εξωσωματικες

1. Φυσικος κυκλος( σε καθε μηνα χωρις φαρμακα παιρνεις το ωαριο του μηνα)

2. Φυσικος τροποποιημενος ( σαν το φυσιμο με λιγα φαρμακα ισως κ κλομιφαινη)

Εδω να σημειωσω οτι η κλομιφαινη ως ουσια ειναι ισχυροτερη απο τις ορμονες της εξωσωμαρικες κ φροντισε αυστηρα 6 φορες σε ολη σου τη ζωη να παρεις

3. Εξωσωματικη με πρωτοκολλο

Α) ΜΕ ΜΑΚΡΥ ΠΡΩΤΟΜΟΛΛΟ

Ξεκινα την 21 μερα του κυκλου κ η αγωγη ειναι χοβτρικα 1 μηνα

Β) με βραχυ η κοντο πρωτοκολλο

Ξεκινα 2 μερα περιουδου μεχρι περιπου 14 με φαρμακα

Γενικα περιπου μηνα κραταει η εξωσβματικη μεχρι τη χοριακη

Παιρνεις τα φαρμακα σε παρακολουθουν υπερηχογραφικα κ σου κανουν ωοληψια να παρπυν ωαρια την ιδια μερα ο συζυγος δινει σπερμα κ γινεται γονιμοποιηση( απλη ή μικρογονιμοποιηση αν υπαρχει θεμα με το σπερμα)

Καποιες μερεςαργοτερα στα τοποθετπυν..το ποτε εξαρταται απο την πιιοτητα εμβριων..συνηθως 3 η 5 μερες μετα...αυτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...