Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημερίζω όλες τις μέλλουσες μαμάδες,

Και τώρα ξεκινάει ένα ιδιαίτερο ταξίδι για όλες οσεs πήραν το πολυπόθητο ++++ 
προσπαθούσαμε καιρό για αυτό το + που τελικά έκανε την εμφάνιση του,
Και τώρα ξεκινάνε τα δύσκολα .... πολλές ερωτήσεις , πολλές ανυσηχίες ....
θα χρειαζόμουνα την βοήθεια σας ....
εμένα η γιατρός μου είπε να πάω στην 6 εβδομάδα από εκεί για να δούμε και να ακούσουμε .... γιατί τόσο αργά? διαβάζω από κάποιες κοπέλες ότι πήγαν πιο νωρίς...εγώ και8ομαι σε αναμένα κάρβουνα και ξέρω ότι δεν κάνει καλό.. 
συμπτώματα δεν έχω έντονα, πόνους περιόδου,στήθος που πρήζεται ,που και που καμία αναγούλα και αυτήν την εβδομάδα(5) με πιάσαν οι εναλλαγές στην διάθεση .
Ανυπομωνω για της συμβουλές σας .....

ΥΣ Για όλες εμάς που ξέρουμε πόσο δύσκολα ήρθε, τρέμουμε κάθε μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εύχομαι ότι καλύτερο. Κ εγώ στην 6 εβδομάδα πήγα στο γιατρό κ στις 2 εγκυμοσύνες οπότε μην σε αγχώνει αυτό. Χοριακη έκανες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se euxaristw polu gia thn amesh apanthsh sou, 

Oxi den exw kanei (Zw sto ekswteriko kai edw einai ligaki diaforetika) 

Otan ekana to prwto test htan h hmera pou perimene periodo kai htan polu axnh grammh ,to idio kai to meshmeri .Kai meta apo duo meres pou ksana ekana egine entonh h grammh to anefera sthn giatro kai mou eipe afou exeis kanei (5 Test 8eotrelh egw ) den xreiazetai kati perimenoume thn 6 ebdomada! kai auto einai pou me agxwnei ...toso kairoo... 

akousate kardoula sth 6 ebdomada? apo sumptwmata pws phgaine? emena mia erxontai mia feugoun... 

Sou euxomai mia uperoxh egkumoshnh ,

an kai blepw oti mono 73 meroules!!!! ti kala...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

se euxaristw polu gia thn amesh apanthsh sou, 

Oxi den exw kanei (Zw sto ekswteriko kai edw einai ligaki diaforetika) 

Otan ekana to prwto test htan h hmera pou perimene periodo kai htan polu axnh grammh ,to idio kai to meshmeri .Kai meta apo duo meres pou ksana ekana egine entonh h grammh to anefera sthn giatro kai mou eipe afou exeis kanei (5 Test 8eotrelh egw ) den xreiazetai kati perimenoume thn 6 ebdomada! kai auto einai pou me agxwnei ...toso kairoo... 

akousate kardoula sth 6 ebdomada? apo sumptwmata pws phgaine? emena mia erxontai mia feugoun... 

Sou euxomai mia uperoxh egkumoshnh ,

an kai blepw oti mono 73 meroules!!!! ti kala...

 

Όχι καρδιά ακούσαμε στις 7 εβδομάδες. Συμπτωματα είχα πάρα πολλά άλλα μετά την 6 η εβδομάδα. Μην στενεχωριεσαι κ αγχώνεσαι πρόσεχε μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Όχι καρδιά ακούσαμε στις 7 εβδομάδες. Συμπτωματα είχα πάρα πολλά άλλα μετά την 6 η εβδομάδα. Μην στενεχωριεσαι κ αγχώνεσαι πρόσεχε μόνο 

Se euxaristw polu :-* me to kalo to mpoumpoukaki sas !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρασκευαίδου μου χαλαρά!! Λογικό να έχεις ανησυχία αλλά τώρα τα πράγματα πήραν το δρόμο τους και όλα θα πάνε καλά!!
Κι εγω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγα στην 6η βδομάδα για τον πρώτο υπέρηχο (5 εβδομάδων και 6 ημερών για την ακρίβεια) και καρδιά ακούσαμε όταν κλείσαμε την 7η βδομάδα (7 και 4 μερες νομίζω). Καλώς σου είπε να πας τότε λοιπόν.. Πιο πριν δεν μπορεί να δει τίποτα στον υπέρηχο για αυτό.  Για να φανεί κάτι στον υπέρηχο (στον πρώτο υπέρηχο βλεπεις τον σάκο και φαίνεται αν είναι ενδομήτριο)  πρέπει η χοριακή να ξεπερνάει τις 2000 περίπου. Οπότε ένας μικρός υπολογισμός είναι οι 6 βδομάδες.. Φολικό οξύ να παίρνεις και όλα θα πάνε καλά.. Συμπτώματα εγώ άρχισα να έχω  μετά την 7η βδομάδα. Ως τότε είχα μόνο πρήξιμο και πονάκια περιόδου.. Επίσης κάποιες εγκυμοσύνες δεν έχουν καθόλου συμπτώματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημερίζω όλες τις μέλλουσες μαμάδες,

Και τώρα ξεκινάει ένα ιδιαίτερο ταξίδι για όλες οσεs πήραν το πολυπόθητο ++++ 
προσπαθούσαμε καιρό για αυτό το + που τελικά έκανε την εμφάνιση του,
Και τώρα ξεκινάνε τα δύσκολα .... πολλές ερωτήσεις , πολλές ανυσηχίες ....
θα χρειαζόμουνα την βοήθεια σας ....
εμένα η γιατρός μου είπε να πάω στην 6 εβδομάδα από εκεί για να δούμε και να ακούσουμε .... γιατί τόσο αργά? διαβάζω από κάποιες κοπέλες ότι πήγαν πιο νωρίς...εγώ και8ομαι σε αναμένα κάρβουνα και ξέρω ότι δεν κάνει καλό.. 
συμπτώματα δεν έχω έντονα, πόνους περιόδου,στήθος που πρήζεται ,που και που καμία αναγούλα και αυτήν την εβδομάδα(5) με πιάσαν οι εναλλαγές στην διάθεση .
Ανυπομωνω για της συμβουλές σας .....

ΥΣ Για όλες εμάς που ξέρουμε πόσο δύσκολα ήρθε, τρέμουμε κάθε μέρα.

Πολλες κοπελες πηγαινουν απευθειας για να ακουσουν καρδουλα..! Μην αγχώνεσαι, να ξεκουράζεσαι κ να μην σηκωνεις βαρη.. ολα καλα θα πανε! Απο συμπτωματα εγω ειχα τσιμπηματα πονακια περιοδου.. τα υπολοιπα συνηθως ξεκινανε πιο μετα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Παρασκευαίδου μου χαλαρά!! Λογικό να έχεις ανησυχία αλλά τώρα τα πράγματα πήραν το δρόμο τους και όλα θα πάνε καλά!!
Κι εγω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγα στην 6η βδομάδα για τον πρώτο υπέρηχο (5 εβδομάδων και 6 ημερών για την ακρίβεια) και καρδιά ακούσαμε όταν κλείσαμε την 7η βδομάδα (7 και 4 μερες νομίζω). Καλώς σου είπε να πας τότε λοιπόν.. Πιο πριν δεν μπορεί να δει τίποτα στον υπέρηχο για αυτό.  Για να φανεί κάτι στον υπέρηχο (στον πρώτο υπέρηχο βλεπεις τον σάκο και φαίνεται αν είναι ενδομήτριο)  πρέπει η χοριακή να ξεπερνάει τις 2000 περίπου. Οπότε ένας μικρός υπολογισμός είναι οι 6 βδομάδες.. Φολικό οξύ να παίρνεις και όλα θα πάνε καλά.. Συμπτώματα εγώ άρχισα να έχω  μετά την 7η βδομάδα. Ως τότε είχα μόνο πρήξιμο και πονάκια περιόδου.. Επίσης κάποιες εγκυμοσύνες δεν έχουν καθόλου συμπτώματα! 

ax Lisaki mou esu ksereis...poso laxtarousa ena paidaki kai epeidh gnwrizw me posh duskolia hrthe me exei piasei to agxos ..prosexw arketa polu... ews uperbolika alla einai auto to na einai ola kala!! mexri na dw na akousw tha tremo...polles skepseis (oi enallages pou elega) apo thn mia xairomai toooooooooossssssssssoooooooo polu kai apo thn allh arxizw na fobamai einai ola kala? tha pane ola kala? se zalizw kai esas ...SYGNWMH pragmatika den to 8elw na sas enoxlw alla eimai na skasw prepei kapou na ta pw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η dim_nat11 είπε:

Πολλες κοπελες πηγαινουν απευθειας για να ακουσουν καρδουλα..! Μην αγχώνεσαι, να ξεκουράζεσαι κ να μην σηκωνεις βαρη.. ολα καλα θα πανε! Απο συμπτωματα εγω ειχα τσιμπηματα πονακια περιοδου.. τα υπολοιπα συνηθως ξεκινανε πιο μετα..

Se euxaristw polu...

kai emena etsi mou eipe apo thn 6 ebdomada isws akousoume kardoula , gia auto 8a kanoume tote rantebou. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

kai emena etsi mou eipe apo thn 6 ebdomada isws akousoume kardoula , gia auto 8a kanoume tote rantebou. 

Τώρα εισαι στην 5η; Ενταξει περναν οι μερες μην αγχωνεσαι.. σαν χθες εκανα το τεστ κ τωρα ειμαι στον 7ο.. ολα καλα θα πανε!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dim_nat11 είπε:

Τώρα εισαι στην 5η; Ενταξει περναν οι μερες μην αγχωνεσαι.. σαν χθες εκανα το τεστ κ τωρα ειμαι στον 7ο.. ολα καλα θα πανε!!! :-)

nai molis mphka... ax to mono sigouro oti pernane toso grhgora alla merikes stigmes kollane toso polu...mexri tis 14.03 exw...... :-o 

 

Ti omorfa...eisai ston 7o niw8eis to mwraki sou na kounietai na klwtsaei... ti uperoxa sunais8hmata ... sou euxomai na perasei etsi gluka o kairos kai na to krathseis sthn agkalitsa sou :-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

nai molis mphka... ax to mono sigouro oti pernane toso grhgora alla merikes stigmes kollane toso polu...mexri tis 14.03 exw...... :-o 

 

Ti omorfa...eisai ston 7o niw8eis to mwraki sou na kounietai na klwtsaei... ti uperoxa sunais8hmata ... sou euxomai na perasei etsi gluka o kairos kai na to krathseis sthn agkalitsa sou :-* 

Ευχαριστωωω πολυ!!! :-) Κι εγω 13/3 εχω ραντεβου ενα μηνα εχω να τη δω χεχε πρωτη φορα τοσα καιρο! Στο εξωτερικο γενικως ξερω πως ειναι αλλιως τα πραγματα; Νομιζω δεν κανουν τοσο συχνά υπερηχο οπως εδω; Βεβαια οτι σου πει ο γιατρος σου κ όχι αγχος!!! Ολα καλα θα πανε!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dim_nat11 είπε:

Ευχαριστωωω πολυ!!! :-) Κι εγω 13/3 εχω ραντεβου ενα μηνα εχω να τη δω χεχε πρωτη φορα τοσα καιρο! Στο εξωτερικο γενικως ξερω πως ειναι αλλιως τα πραγματα; Νομιζω δεν κανουν τοσο συχνά υπερηχο οπως εδω; Βεβαια οτι σου πει ο γιατρος σου κ όχι αγχος!!! Ολα καλα θα πανε!!! :-)

oti einai diaforetika einai..px edw den kanoun xoriakh ... sou lene an kaneis test (2) kai einai 8etika tote perimeneis thn 6 bedomada... twra 8a mou peis an den exei kapoia sta8ero kuklo ti ginetai...?? auto dustuxws den to kserw...egw eutuxws eixa panta sta8ero, kai gia na dw an auksh8hke h ormonh eida sto test oti h grammh egine pio entonh..

mpempa exeis....ax mwre...na pas na thn deis ... :-) sigoura anupomwneis na deis pws megalwses...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki m logiko na exeis toso agxos! Na ksereis oti tha se syntrofeyei se oli s tin egkymosyni. Kathe mina tha pigaineis na vlepeis kati diaforetiko. Kqthe mina tha exeis anypomonisia.Eidika tis meres prin na pas sto giatro. Kapoioi giatroi kleinoun rantevou pio arga kapoioi pio nwris.

O dikos m px molis deiksei i xoriaki 1000 monades pas apo kei na dei an einai endomitrio, an ypqrxoun emvryika stoixeia k se pio simeio tis mitras exei piastei. Kai fysika pio poly to kanei gia na s fygei ligo t agxos tis megalis anamonis.

Na ksekourazesai, na eisai iremi kai ola tha pane kala! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Κι εμένα 6η εβδομάδα μου είχανε πει να πάω και να φανταστείς ήμουν από εξωσωματική. Πιο νωρίς νομίζω φαίνεται απλά ο σάκος, αν δεν κάνω λάθος.

Από συμπτώματα είχα συχνοουρία και δυσκοιλιότητα.

Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, αν και σ'το λέω εγώ που έπρεπε να κλείσω το 1ο τρίμηνο για να ηρεμήσω κάπως και που και πάλι και τώρα (είμαι στον 5ο) κάτι θα βρω να αγχωθώ!

Όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

oti einai diaforetika einai..px edw den kanoun xoriakh ... sou lene an kaneis test (2) kai einai 8etika tote perimeneis thn 6 bedomada... twra 8a mou peis an den exei kapoia sta8ero kuklo ti ginetai...?? auto dustuxws den to kserw...egw eutuxws eixa panta sta8ero, kai gia na dw an auksh8hke h ormonh eida sto test oti h grammh egine pio entonh..

mpempa exeis....ax mwre...na pas na thn deis ... :-) sigoura anupomwneis na deis pws megalwses...

Εγω πχ είχα κανει τεστ.. μετα εκανα πρωτη χοριακη ηταν χαμηλη, εκανα δευτερη κ αυξηθηκε κατα χιλιαδες. Το γιατρο σου πανω απ'ολα να ακους κ να εμπιστευεσαι! Καθε εξεταση εχει τα δικα της "αγχη" αλλα αμα εισαι χαλαρη ειναι πολυ καλυτερα!!! :-)

Ναι ναι πιστεύω να μεγαλωσε.. τωρα ξεκινησα γιατρο σε Νοσοκομειο ειχα κι εγω πολυ αγχος γι'αυτο μεχρι τωρα πηγαινα εξω αλλα δεν θα ηθελα να γεννησω σε ιδιωτικη κλινικη, στο Νοσοκομείο θα νιωθω πιο σιγουρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου με καθησυχασατε είχα αρχίσει να σκέφτομαι διάφορα... Γιατί η γιατρος είναι καινούργια και δεν την γνωρίζω καθόλου από το ίντερνετ που έψαξα έχει πολύ θετικά σχόλια σε σχέση με την παλιά που είχα ( δεν ήμουν ιδιαίτερα ευχαριστημενη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

se euxaristw polu gia thn amesh apanthsh sou, 

Oxi den exw kanei (Zw sto ekswteriko kai edw einai ligaki diaforetika) 

Otan ekana to prwto test htan h hmera pou perimene periodo kai htan polu axnh grammh ,to idio kai to meshmeri .Kai meta apo duo meres pou ksana ekana egine entonh h grammh to anefera sthn giatro kai mou eipe afou exeis kanei (5 Test 8eotrelh egw ) den xreiazetai kati perimenoume thn 6 ebdomada! kai auto einai pou me agxwnei ...toso kairoo... 

akousate kardoula sth 6 ebdomada? apo sumptwmata pws phgaine? emena mia erxontai mia feugoun... 

Sou euxomai mia uperoxh egkumoshnh ,

an kai blepw oti mono 73 meroules!!!! ti kala...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ όχι. Νόμιζα ότι έγραφα αλλά λάθος. Λοιπόν....τον ηπερηχο τον κάνεις για να μπορείς να δεις σάκο...οπότε πρέπει να είσαι 6 εβδομάδων για να μπορεί να φανεί. Και που στο εξωτερικό μένεις? Ε γω μένω Αγγλία κι εδώ δεν κάνεις υπερηχο πριν την 12η εβδομάδα. Εκτός κι αν έχεις προβλήματα η είχες στο παρελθόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες... Κ εγω καπου εκει ειχα παει για τον υπεριχο... Μν αγχώνεσαι καθόλου...με το καλο ολες οι εγκυουλες?τελικα ολα με άγχος τα αντιμετωπιζουμε.... Προσπαθουμε να μείνουμε εγκυες αγχωνόμαστε, μενουμε παλι αγχωνόμαστε παμε για εξετασεις παλι... Γενναμε παλι...εμενα ειναι δυο χρονον κ αγχωνομαι για ολα... Μακάρι να ξυπνήσουμε μια μερα και να μν υπάρχει αυτη η λεξη ουτε στο λεξιλόγιο... Να ήμαστε χαλαροι κ να απολαμβανουμε ολες τις στιγμες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Asterimini είπε:

Ωχ όχι. Νόμιζα ότι έγραφα αλλά λάθος. Λοιπόν....τον ηπερηχο τον κάνεις για να μπορείς να δεις σάκο...οπότε πρέπει να είσαι 6 εβδομάδων για να μπορεί να φανεί. Και που στο εξωτερικό μένεις? Ε γω μένω Αγγλία κι εδώ δεν κάνεις υπερηχο πριν την 12η εβδομάδα. Εκτός κι αν έχεις προβλήματα η είχες στο παρελθόν...

Εγω μένω Γερμανία,  πωωω τι λες 12η εβδομάδα δεν είναι παρά πολύ ? Εδώ μου είπε 6 και κάνω τον αναστενάρη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η labrini m είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες... Κ εγω καπου εκει ειχα παει για τον υπεριχο... Μν αγχώνεσαι καθόλου...με το καλο ολες οι εγκυουλες?τελικα ολα με άγχος τα αντιμετωπιζουμε.... Προσπαθουμε να μείνουμε εγκυες αγχωνόμαστε, μενουμε παλι αγχωνόμαστε παμε για εξετασεις παλι... Γενναμε παλι...εμενα ειναι δυο χρονον κ αγχωνομαι για ολα... Μακάρι να ξυπνήσουμε μια μερα και να μν υπάρχει αυτη η λεξη ουτε στο λεξιλόγιο... Να ήμαστε χαλαροι κ να απολαμβανουμε ολες τις στιγμες. 

Καλησπέρα,  μα σα να διάβασες το μυαλό μου... Όλο με άγχος... Συγκεκριμένα προσπαθούσα για μωρακι και είχα πολύ άγχος... Ώσπου μια μέρα είπα σηκώνω τα χέρια ψηλά και ότι θέλει ας βρέξει...  Ακριβώς τότε ήρθε... Τωρα μέχρι να βεβαιωθώ ότι βρίσκεται στο σωστό μέρος και προχωράει.. Άγχος... Άγχος...κατάλαβα έτσι θα συνεχίσω.... 

Να σου ζήση το παιδάκι σου γερό δυνατό και καλότυχο να είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

ax Lisaki mou esu ksereis...poso laxtarousa ena paidaki kai epeidh gnwrizw me posh duskolia hrthe me exei piasei to agxos ..prosexw arketa polu... ews uperbolika alla einai auto to na einai ola kala!! mexri na dw na akousw tha tremo...polles skepseis (oi enallages pou elega) apo thn mia xairomai toooooooooossssssssssoooooooo polu kai apo thn allh arxizw na fobamai einai ola kala? tha pane ola kala? se zalizw kai esas ...SYGNWMH pragmatika den to 8elw na sas enoxlw alla eimai na skasw prepei kapou na ta pw.

Ξέρω ξέρω κορίτσι μου.. Αξίζεις να το χαρείς, δεν μπορείς να επηρεάσεις την έκβαση της εγκυμοσύνης σε αυτό το στάδιο.. Να χαίρεσαι που είσαι έγκυος και να απολαμβάνεις κάθε στιγμή.. Πολύ άγχος τράβηξες φτάνει! και δεν ζαλίζεις κανέναν!!! Όλα θα πάνε καλά, δεν υπάρχει κανένας λόγος για το αντίθετο! φιλάκια πολλά και ότι απορία έχεις ρώτα εννοείται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια παρασκευαιδου που τα καταφερες!!σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και εγώ κάπως έτσι βιώνω την εγκυμοσύνη μου που την απέκτησα με μεγάλο αγώνα από εξωσωματική..Αυτό που κατάλαβα είναι πως το άγχος μια μάνα το έχει μέχρι να φύγει από τη ζωή για τα παιδιά της..Στην αρχή αγωνίζεται να το αποκτήσει, μετά σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έχει το άγχος να πάνε όλα καλά, μετά να γεννήσει, να μεγαλώσει, να πάει σχολείο, να σπουδάσει, να βρει δουλειά, να παντρευτεί και πάει λέγοντας...και εγώ κάπου στην 6η με 7η βδομάδα έκανα τον υπέρηχο που είδαμε σάκο και ακούσαμε καρδούλα..ειλικρινά τις πρώτες φορές μόλις την άκουγα ετρεμα από συγκίνηση και ήθελα να βάλω τα κλάματα από χαρά..πλέον στον 6ο μήνα που την νιώθω να ανακατεύεται νιώθω ευλογημένη..να προσέχεις όσο μπορείς περισσότερο, να τρεφεσαι σωστά αν μπορείς, εγώ είχα ναυτιες τους πρώτους 3 μήνες και αντί να βάλω κιλά, έχασα 2-3..να κάνεις την προσευχή σου και με τη βοήθεια του θεού θα πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλειααααααα!MΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΙΔΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!![smilie=love5.gif]Αγχος?ΑγωνίαΕνα μονιμο προβλημα που επιδρα αρνητικα στη ψυχολογια μας ειδικα σε εμας τις γυναικες οι οποιες εχουμε περασει ολες μας τις δυσκολίες μας και το γολγοθά μας η καθεμία μας διαφορετικα αλλες  περισσοτεροο αλλες λιγοτερο για αυτη την πολυπόθητη εγκυμοσυνη και την αποκτηση ενος υγιεστατου μωρού μερικες πετυχαν το στοχο τους αλλες ακομα στις προσπάθεις χερομαι για εσενα απο καρδιάς οπως ολες οι γυναικες που βρισκονται εδω και καταλαβαινουμε το αγχος σου το οποιο μετα απο ολο τον αγωνα σου υπερδιπλασιαζεται και οι φοβοι μεγαλωνουν μεχρι να τελειωσει η εγκυμοσυνη και να κρατησεις στα χερια το θαυμα της ζωης οχι οτι δεν επικρατουν και μετα απλλα για αλλους λογους δυσκολο να το αποφυγεις   να το βγαλεις απο μεσα σου αλλα προσπαθησε συνεχεια να μη σε καταβάλει αυτο μην κανεις αρνητικες σκεψεις να σκεφτεσαι παντα θετικα και οτι ολα θα πανε καλά.Η αναμονή ειναι μικρη αλλα μας φαινεται ατελειωτη υπομονη λιγο σου εμινε ακομη για τον  πρωτο υπερηχο σου. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΔΙΧΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΛΥΓΙΖΕΤΕ ΜΗ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΩ ΑΛΛΟΣΤΕ ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΑΝΤΑΜΙΒΕΤΑΙ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΣΚΕΨΕΙΣ!!:x:x:x

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...