Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια ? 

Ηθελα να ρωτησω ποτέ ξεκινάμε τα μαθήματα τοκετού; Και αν ειναι όντος χρήσιμα όσο διαβάζω.. Θα με βοηθήσουν; 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις On 28/2/2017 at 3:06 ΜΜ, ο/η Φαιη Μυλωνα είπε:

Γεια σας κορίτσια ? 

Ηθελα να ρωτησω ποτέ ξεκινάμε τα μαθήματα τοκετού; Και αν ειναι όντος χρήσιμα όσο διαβάζω.. Θα με βοηθήσουν; 

Καλησπερααα!!! Καπου διαβασα οτι θα μαθηματα ξεκινανε 28-30 εβδομαδα.. εμενα μου ειπαν πως θα με ειδοποιησουν 1,5 μηνα πριν την πιθανη ημερομηνια τοκετου. Σημερα πηγα σε ενα σεμινάριο θηλασμου στα prenatal ηταν πολυ ωραια. Πιστευω πως βοηθανε ειδικα σε εμας με πρωτο μωρακι. Σου λενε πραγματα κ ερχομαστε σε επαφη με αλλες κοπελες που βιωνουν μια τοση σημαντικη ιδια κατάσταση!!!! Μια φιλη μου που πηγαινε γνωρισε αλλες τρεις κοπελες κ κρατησαν επαφες κ βρισκονται μαζί με τα παιδακια τους!!! :-)

στις πριν 19 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Καλησπερααα!!! Καπου διαβασα οτι θα μαθηματα ξεκινανε 28-30 εβδομαδα.. εμενα μου ειπαν πως θα με ειδοποιησουν 1,5 μηνα πριν την πιθανη ημερομηνια τοκετου. Σημερα πηγα σε ενα σεμινάριο θηλασμου στα prenatal ηταν πολυ ωραια. Πιστευω πως βοηθανε ειδικα σε εμας με πρωτο μωρακι. Σου λενε πραγματα κ ερχομαστε σε επαφη με αλλες κοπελες που βιωνουν μια τοση σημαντικη ιδια κατάσταση!!!! Μια φιλη μου που πηγαινε γνωρισε αλλες τρεις κοπελες κ κρατησαν επαφες κ βρισκονται μαζί με τα παιδακια τους!!! :-)

Άρα λες να ξεκινήσω Ε; και εγω πιστεύω πως θα με βοηθήσουν επειδη και εγω το πρώτο μωράκι περιμένω..:) 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Φαιη Μυλωνα είπε:

Άρα λες να ξεκινήσω Ε; και εγω πιστεύω πως θα με βοηθήσουν επειδη και εγω το πρώτο μωράκι περιμένω..:) 

Πιστευω πως ναι ειναι ωραια!! Εμενα στην πολη μου ειναι δωρεαν. Φιλες μου που μενουν σε αλλη πολη πλήρωναν γιατι πηγαιναν σε ιδιωτικο σε μαιες. Επισης κ πολλες κλινικες βγαζουν μερικα μαθηματα, εαν γεννησεις σε κλινικη κανε μια ερωτηση. Σε ποια βδομαδα εισαι;

στις On 2/3/2017 at 8:30 ΜΜ, ο/η dim_nat11 είπε:

Πιστευω πως ναι ειναι ωραια!! Εμενα στην πολη μου ειναι δωρεαν. Φιλες μου που μενουν σε αλλη πολη πλήρωναν γιατι πηγαιναν σε ιδιωτικο σε μαιες. Επισης κ πολλες κλινικες βγαζουν μερικα μαθηματα, εαν γεννησεις σε κλινικη κανε μια ερωτηση. Σε ποια βδομαδα εισαι;

25 εβδομάδων ειμαι :) 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Φαιη Μυλωνα είπε:

25 εβδομάδων ειμαι :) 

Ωραιααα! Μαζί ειμαστε εγω 26 :-) τι περιμενεις; εγω μπεμπα!

στις On 4/3/2017 at 0:15 ΠΜ, ο/η dim_nat11 είπε:

Ωραιααα! Μαζί ειμαστε εγω 26 :-) τι περιμενεις; εγω μπεμπα!

Χαχαχα και εγω μπεμπααααα!!!! Τι καλά!!!!!

Καλημέρα 

Εγώ ξεκίνησα στην 33η εβδομάδα 

Στο Ελένα οπού και θα γεννήσω 

Εκεί είναι δωρεάν 

Και είναι για όλα τα ζευγάρια ανεξάρτητα από το αν θα γεννήσούν εκεί η οχι 

ΤΗΛΕΦΩΝΟ για πληροφορίες 

2106402366

Καλησπερα κοριτσια, κι εγω μπεμπα περιμενω και θα γεννησω επισης στο Ελενα οπως η mama1. Θεωρω οτι ειναι πολυ σημαντικα τα μαθηματα ανωδυνου, ειχε κανει και η αδελφη μου και γλιτωσε καισαρικη και ειχε εναν υπεροχο φυσιολογικο και ανευ επισκληριδιου τοκετο. Εγω θα τα ξεκινησω μαιο, θα μαι στην 32η,πηγα νωρις και ρωτησα απο κοντα μια συμπαθεστατη μαια. Επισης ειχα παρακολουθησει ενα δωρεαν επισης ημερησιο του mitrikosthilasmos, πολυ καλο και εξηγουσα πολλα που πρεπει να ξερει μια νεα μανουλα. Το συνιστω ανεπιφυλακτα!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Αχου τ λουκουμακι μ!!! εμεις μαλλον 28 τ μηνα θ παμε..τοτε θ ειμαι 30+2.. φανταζομαι πως θ ειμαστε γυρω στα 1300γρ... 25+6 ημασταν 824γρ.. εγω κοριτσια τλκ πηγα σ διαφορους γιατρους κ ευτυχως βρηκα εναν π μ τ εξηγησε ολα μα ολα..κ τ υπερ κ τ κατα κ ολα...κ αποφασισαμε πως δν υπερχει περιπτωση ν βαλουμε πικτειλ..φοβαται γ προωρο τοκετο.. θ τ παρακολουθουμε πολυ στενα κ θ αποφασισουμε στην χειριστη ν κανουμε διαδερματικη νεφροστομια αλλα πιστευει πως δν θ φτασουμε μεχρι εκει... τ μπεμπακι μ κλωτσαει φουλ κ μερικες φορες οπως κουνιεται η κοιλια μ ειναι ολα τ λεφτα..γελαω μονη μ... αχ ανυπομονω ν φτασει 6φεβρουαριου,ν μπω στο μηνα μ κ ας γεννησω κ στις 7...
    • Καλημέρα κοριτσακια! Χθες είχα ραντεβου με το γιατρό για το μηνιαίο υπέρηχο και κάναμε και το ντομπλερ. Η μπέμπα μου είναι μια χαρά απλα έχουμε λιγο θέμα με τα κιλά..ειμαι στη 30η βδομάδα και είναι ηδη 1680. Θηριακι μου ειπε.. Εγώ αυτό το μήνα πήρα αλλά 4! Από 59 που ξεκίνησα είμαι 71. Στα 12 κιλά δηλαδή. Μου είπε να προσέξω πολύ γιατί αυτα τα κιλα επρεπε να τα παρω σε ολη την εγκυμοσύνη κ τωρα κινδυνεύω να περασω τα 20.. στεναχωρηθηκα λιγο αλλα απο σημερα ξεκινησα μια διατροφη που ειπε..και τα γλυκα κομμενα. Η αληθεια ειναι πως ετρωγα συνεχως..μου ειπε οτι αν το παιδι παει πάνω απο 4 κιλά θα πάω για καισαρική γιατι μπορει να παθει ζημιά στη γεννα. Για να δουμε πως θα περασω γιορτες χωρις μελομακάρονα.. τι να κάνουμε υπομονη για να είναι γερα τα μωρακια μας.
    • Κορίτσι μ ανάλογα π θα πας. Εγώ π ειμαι από επαρχία κ πάω σε συγκεκριμένο μικροβιολογικο ο άνθρωπος μ την έβγαλε μέσα σε 3 ώρες. Αν πας στο απογευματινό άνοιγμα κ τους παρακαλέσεις Ίσως σ την βγάλουν μέχρι τ κλείσιμο. 
    • Καλημέρα @Σουσαμακι! Περιμένουμε τα καλά σου νέα.
    • @babybaby Με το καλό! Ανυπομονώ για τα καλά σου νέα, και με τη βούλα! 
  • Νέες συζητήσεις