Μετάβαση σε περιεχόμενο

2 μηνες καθυστέρηση 1 αρνητικό τεστ


Yotaki

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα ! !Όπως διαβάσατε από το τίτλο εχω 2 μηνες καθυστέρηση!!έκανα ένα τεστ στα γενέθλιά μου 6Ιανουαριου  και βγήκε αρνητικό ! είχα κάτι ροζ..Δεν τα έδωσα σημασία αλλά έχω φτάσει στους 2 μηνες και ανησυχώ πονάω στην κοιλιά είμαι πρησμενη πονάει το στήθος μου αλλά ος εκεί!περιμένω να αδιαθετησω τόσες μέρες αλλά τίποτα!Δεν το ρισκάρω να αγοράσω τεστ ακόμη γιατί μπορεί και να αδιαθετησω. ...πφφφφφ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Yotaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! !Όπως διαβάσατε από το τίτλο εχω 2 μηνες καθυστέρηση!!έκανα ένα τεστ στα γενέθλιά μου 6Ιανουαριου  και βγήκε αρνητικό ! είχα κάτι ροζ..Δεν τα έδωσα σημασία αλλά έχω φτάσει στους 2 μηνες και ανησυχώ πονάω στην κοιλιά είμαι πρησμενη πονάει το στήθος μου αλλά ος εκεί!περιμένω να αδιαθετησω τόσες μέρες αλλά τίποτα!Δεν το ρισκάρω να αγοράσω τεστ ακόμη γιατί μπορεί και να αδιαθετησω. ...πφφφφφ :(

Εχεις μιλησει με τν γυναικολογο σ???γενικα εχεις σταθερο κυκλο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν έχω πάει σε γυναικολογο....(ποτέ δεν έχω παει) ο Λόγος είναι γιατί φοβάμαι να πάω....Όχι δεν έχω σταθερό κύκλο....Αλλά ξέρω ότι αδιαθετω συνήθως προς τέλος του μήνα...Τον Δεκέμβριο όλα καλά μετά όμως χάθηκε :( Δεν ξέρω τι να κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Yotaki είπε:

Όχι δεν έχω πάει σε γυναικολογο....(ποτέ δεν έχω παει) ο Λόγος είναι γιατί φοβάμαι να πάω....Όχι δεν έχω σταθερό κύκλο....Αλλά ξέρω ότι αδιαθετω συνήθως προς τέλος του μήνα...Τον Δεκέμβριο όλα καλά μετά όμως χάθηκε :( Δεν ξέρω τι να κάνω 

Μιλας σοβαρα???δν εχεις παει ποτε σε γυναικολογο??δλδ δν εχεις κανει τεστ παπ κ κολπικο ποτε???ποσο χρονων εισαι??θα πρεπε να ειχεσ παει!!!αλλα κ τωρα μονο ενας ειδικος θα σ βοηθησει κανεις αλλος!!θα πρεπει να πασ σ γυναικολογο.δν καταλαβαινω τν λογο π φοβασαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεωρώ αδιανόητο ότι το 2017 υπάρχουν κοπέλες που δεν έχουν πάει ποτέ σε γυναικολόγο ενώ έχουν σεξουαλική ζωή!!!Μακάρι να μπορούσα να σου περιγράψω με λόγια σε πόσο μεγαλο κινδυνο θέτεις την υγεία σου..Πηγαινε στο γιατρο οχι αύριο, χθες. Δείξε στον εαυτό σου τη φροντιδα που του αξιζει.. Ολα τα γυναικολογικά προβλήματα λυνονται με τη σωστή ιατρικη παρακολούθηση η απουσία της οποία μπορεί να αποβεί καταστροφική για τη γυναικεία υγεία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Yotaki είπε:

Ντρέπομαι να πάω...ακούω κοπέλες που πάνε και δεν ξέρω ντρέπομαι 

Καλά ανθρώπινο είναι να ντρέπεσαι, εχω 3-4 φίλες που δε θέλουν με τίποτα να πάνε σε άνδρα γυναικολόγο και για αυτό πηγαίνουν σε γυναίκα γιατρό. Αυτό νορμάλ μου φαίνεται, αλλά να μην πηγαινεις καθόλου.....;;; Που ζουμε;;;; Μόνο στο μεσαίωνα συνέβαιναν αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αν είσαι όντως εγκυος πως θα αφήσεις το γιατρό να σε παρακολουθησει και οταν ερθει η ωρα να σε σεξεγεννησει;;; Εκτός αν γεννήσεις σπίτι με μαμή όπως γεννησε η προγιαγιά μου τη γιαγια μου το 1930..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο ετων εισαι? Συμφωνω απολυτα με την gelie σε ολα οσα σου ειπε... Μν αφήνεις την υγεία σου στην ακρη γιατι ντρεπεσαι... Δν εισαι η μοναδική γυναίκα που θα δει ενας γιατρός... Ισα ισα το τεστ κ ο υπεριχος ειναι τελειος ανωδυνες εξετασεις... Δοξα το θεο να λεμε που εχει προχωρήσει τοσο η επιστήμη στα γυναικολογικα θεματα  και προλαβαινουμε τα χειροτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα!μη με αποπερνεται βρε κορίτσια! Εγώ απλά ήθελα την γνώμη σας και τίποτα παραπάνω :/ και στο εξωτερικό είναι πολύ της μόδας να γεννάνε στο σπίτι σε φουσκωτη πισίνα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Yotaki είπε:

Χαχαχα!μη με αποπερνεται βρε κορίτσια! Εγώ απλά ήθελα την γνώμη σας και τίποτα παραπάνω :/ και στο εξωτερικό είναι πολύ της μόδας να γεννάνε στο σπίτι σε φουσκωτη πισίνα !

Αυτές οι γυναίκες που το τολμούν αυτό έχουν κάνει διπλάσιες εξετάσεις κ επισκέψεις σε γιατρούς ώστε να τους "επιτραπει" να πάρουν αυτό το ρίσκο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υοtaki θα ειμαι ειλικρινης κοριτσι μου...Αρχικα μου εκανε εντυπωση ο τιτλος "2 μηνες" ;!!! Ειναι μεγαλο χρονικο διαστημα κοριτσι μου...μετα μου εκανε 2η εντυπωση πως δεν εχεις παει σε γιατρο ποτε στην ζωη σου...Εριξα μια ματια στο προφιλ σου γιατι ειπα αποκλειεται μας κανει πλακα η κοπελα και για 3η μου εκπληξη διαπιστωνω πως δεν ειναι η πρωτη φορα που εχεις καθυστερηση μεγαλη και παλι ειχες ρωτησει στο φορουμ σχετικα..Ευχομαι να εισαι μικρη σε ηλικια για να μπορεσω να δικαιολογησω την ανωριμοτητα σου πανω στο κομματι της προστασιας του κορμιου σου που απαιτει σιγουρα επισκεψη σε γυναικολογο ΕΙΔΙΚΑ απο την στιγμη που εχεις σεξουαλικες σχεσεις. Να νιωθεις τυχερη που εχεις και προσβαση σε εξετασεις αλλες γυναικες δεν εχουν αυτη την δυνατοτητα.... Αν δεν εισαι μικρη σε ηλικια σοκαρομαι η αληθεια ειναι οποτε απλα σε συμβουλευω να πας σε γιατρο αμεσα αντι να ρωτας σε φορουμ γιατι αυτες οι καθυστερησεις που εχεις κατα καιρους μπορει να οφειλονται σε καποιο προβλημα που αγνοεις αλλα αυτην την φορα μπορει να ειναι και ενα μωρακι που ειναι κριμα να το βαλεις σε κινδυνο απο την αγνοια σου ...

φιλικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθώ να μην κριτικάρω.. αλλά εδώ δεν αντέχω.. Ζητάω συγγνώμη αν φανώ αυστηρή..  Καταρχήν να πω το προφανές? πως μπορεί να είσαι έγκυος εδώ και βδομάδες και να μην το ξέρεις.. Και δεν παίρνεις εδώ και 2 μήνες τεστ γιατί "μπορεί" να αδιαθετήσεις?? και τι έγινε? πάρε ξανά και ας βγει αρνητικό..  Μήπως είναι ψεύτικο όλο αυτό? Δεν μπορώ να διανοηθώ το όλο concept της συζήτησης.. Δηλαδή ζεις στο εξωτερικό, χρησιμοποιείς υπολογιστή, γράφτηκες σε forum κτλ κτλ.. (φαντάζομαι έχεις e mail, facebook κτλ)  Αρα δεν είναι ότι είσαι κάπου σε κάποιο βουνό Heidi και δεν ξέρεις τι σου γίνεται.. άρα? Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει.. 

Όσον αφορά τις γυναίκες που γεννάνε στο σπίτι, υπάρχει γιατρός που τις παρακολουθεί στενά και επιτρέπει τέτοιου είδους τοκετό.. (κάτι για το οποίο διαφωνώ, αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη και δεν έχει σημασία)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • admin locked this topic

Θα ελέγξουμε αν το συγκεκριμένο προφίλ αντιστοιχεί σε αληθινή κοπέλα με τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Υπάρχουν βάσιμες υποψίες ότι πρόκειται για ψεύτικο προφίλ.

Μέχρι να το διευκρινίσουμε δεν έχει το δικαίωμα να ξαναδημοσιεύει στο φόρουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις
×
×
  • Προσθήκη...