Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυος?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Είχα ωορρηξία το Σάββατο 18-2-17 και είχα επαφή με τον άνδρα μου, βιάζομαι να μάθω αν θα είμαι έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι, ποτέ λέτε ότι θα πρέπει να κάνω το τεστ???  Εχω πάρει τεστ που λέει ότι από την 7 μέσα σύλληψης μπορώ να το κάνω, θα είναι όμως αξιόπιστο???  Τι λέτε? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Δε νομίζω οτι θα είναι αξιόπιστο από τοσο νωρίς... Θα σου πρότεινα περιμένεις λίγο παραπάνω. :) Καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μυρτώ 1993 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είχα ωορρηξία το Σάββατο 18-2-17 και είχα επαφή με τον άνδρα μου, βιάζομαι να μάθω αν θα είμαι έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι, ποτέ λέτε ότι θα πρέπει να κάνω το τεστ???  Εχω πάρει τεστ που λέει ότι από την 7 μέσα σύλληψης μπορώ να το κάνω, θα είναι όμως αξιόπιστο???  Τι λέτε? :)

Καλησπέρα, να περιμένεις να περάσουν τουλάχιστον 12 μέρες από την επαφή και κάνε μία χοριακή καλύτερα.. ή αλλιως ενα ευαίσθητο τεστ με 10mlu 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως γίνεται γλυκιά μου να ειναι το τρίτο κ να μην ξέρεις ποτε; αφού σχεδόν ήσουν κ σίγουρη! Εύχομαι εαν εισαι να ειναι ευλογημένο κ υγιή ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Πως γίνεται γλυκιά μου να ειναι το τρίτο κ να μην ξέρεις ποτε; αφού σχεδόν ήσουν κ σίγουρη! Εύχομαι εαν εισαι να ειναι ευλογημένο κ υγιή ! 

Καλησπέρα! Θα σου απαντήσω ότι και εσένα άλλο ποστ που είχαν την ίδια απορία..

 Στο πρώτο μου παιδάκι έμεινα έγκυος και δεν ήξερα καναν την είναι η ωορρηξία αληθεια, δεν προσπαθούσαμε με τον σύντροφο μου να κάνουμε παιδί, απλός ήρθε!  Είχα λίγες μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ και είδα ότι είμαι έγκυος. Στο δεύτερο παιδάκι μου έμεινα έγκυος πριν Σαραντισω, πήγα μετά από σαράντα μέρες για την εξετάσει που μου είπε ο γιατρός μου και την ώρα της εξετάσεις μου λέει ότι είμαι πάλι έγκυος... Απλά μου έτυχε και της δύο φορές χωρίς να ξέρω ποιες μέρες είναι η γόνιμες χωρίς να παρακολουθώ τον μήνα μου... Τώρα όμως που τα ξέρω όλα αυτά έχω άγχοθει, τώρα που ξέρω πότε είχα ωορρηξία ποτέ είναι η γόνιμες μέρες τώρα με τρώει η αγωνία να δω αν έχω μείνει έγκυος... Στην αρχή φοβόμουν για τρίτο είχα σοκαριστεί αλλά τώρα που το θέλω νομίζω ότι δεν θα μείνω και ψάχνω τρόπους να βρω το αποτέλεσμα όσο ποιο νωρίς μπορώ...  :).... 

Πιστεύω ότι δεν υπάρχει εμπειρία στο πως να μείνει έγκυος μια γυναίκα η αν είναι έγκυος ή όχι, εμπειρία υπάρχει στο πως να μεγαλώσει ένα δεύτερο και τρίτο παιδί...  Φιλικά :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμπειρία ειναι το κάθε τι στη ζωη... οπως επιλέγει ο καθένας να το ζήσει! Για κάποιους εμπειρία ειναι η ελευθερία τα ταξίδια οι εικονες! 

Για άλλους ένας άντρας καλο σπιτικό και η ανατροφή των παιδιών τους ,για αλλους η  καριέρα τους

εμπειρια ειναι το κάθε τι,διαφορετικό για τον καθένα !δεν ειναι απόλυτο!

σιγουρα υπάρχουν γυναικες που προσπάθησαν χρονια για να αποκτήσουν το δικό τους θαυματακι άρα εδω μπορουμε να πουμε οτι εχουν εμπειρία... απο πονο υπομονη επιμονή και μάστερ γονιμότητας ! 

Εσυ δεν πέρασες ολο αυτο το παραπάνω άρα θα διαφωνήσω μαζι σου εισαι μικρή με τις δικές σου εμπειρίες σε διαφορετικά θέματα που επέλεξες η σου έτυχαν..... 

@Μυρτώ 1993

το μονο λοιπον που έχεις να κανεις ειναι να χαλαρώσεις να μην το σκέφτεσαι και θα έρθει κ το τρίτο θαυματακι σου!ξερεις σίγουρα οτι εισαι γόνιμη κ εσυ κ ο σύζυγος σου άρα προς τι ολο αυτο το άγχος; το ψάξιμο; δεν υπαρχει λόγος 

σκεψου θετικά ,ο θεός σου εχει αποδείξει οτι ειναι μαζι σου...

αυτα τα λίγα , τα φιλια μου κ καλη επιτυχία ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mallon i kopela me ti leksi empeiria ennoouse pws den yparxei sigouros tropos gia na meineis egkyos, exeis tis epafes sou k apo kei kai pera pas me tis pithanotites. Den ekane kati sygkekrimeno k emeine. Gia na kserei na t ksana kanei.Den einai koumpi. Fantazomai kapws etsi t ennoouse.

Dystyxws kamia gynaika pou thelei na ginei manoula de xreiazetai na bei sti diadikasia na kserei pote einai oi gonimes ktl para mono na apolamvanei tis epafes tis k na erxetai t mwro. Ayto einai to fysiologiko. Oi kopeles pou paleyoun kairo bainoun s ayti ti diadikasia. Stin arxi ksereis sto peripou k les ela mwre kanw se olo t kyklo den metra k tis meres. Otan perasoun kapoioi mines xwris apotelesma les ti ginetai? Gia na psaksw ligo. Meta akoloutheis k allous tropous parakolouthisis woriksias, test, yperixous ktl. Nai emeis ta xoume perasei ola ayta, oi kopeles omws pou emeinan sto prwto diastima twn epafwn tous pote den toua apasxoleisai.

Dystyxws o agwnas tis ypogonimotitas einai poly dyskolos, thelei ypomoni,epimoni, prospatheia k pro pantwn dyo anthrwpous piasmenoun xeri xeri enantia se olo ayto. Opoia den ta exei perasei den borei na katalavei...

Eyxomai ola ta koritsia pou prospathoun k kyriws aytes pou talaipwrountai xronia na tous erthei syntoma... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Mallon i kopela me ti leksi empeiria ennoouse pws den yparxei sigouros tropos gia na meineis egkyos, exeis tis epafes sou k apo kei kai pera pas me tis pithanotites. Den ekane kati sygkekrimeno k emeine. Gia na kserei na t ksana kanei.Den einai koumpi. Fantazomai kapws etsi t ennoouse.

Dystyxws kamia gynaika pou thelei na ginei manoula de xreiazetai na bei sti diadikasia na kserei pote einai oi gonimes ktl para mono na apolamvanei tis epafes tis k na erxetai t mwro. Ayto einai to fysiologiko. Oi kopeles pou paleyoun kairo bainoun s ayti ti diadikasia. Stin arxi ksereis sto peripou k les ela mwre kanw se olo t kyklo den metra k tis meres. Otan perasoun kapoioi mines xwris apotelesma les ti ginetai? Gia na psaksw ligo. Meta akoloutheis k allous tropous parakolouthisis woriksias, test, yperixous ktl. Nai emeis ta xoume perasei ola ayta, oi kopeles omws pou emeinan sto prwto diastima twn epafwn tous pote den toua apasxoleisai.

Dystyxws o agwnas tis ypogonimotitas einai poly dyskolos, thelei ypomoni,epimoni, prospatheia k pro pantwn dyo anthrwpous piasmenoun xeri xeri enantia se olo ayto. Opoia den ta exei perasei den borei na katalavei...

Eyxomai ola ta koritsia pou prospathoun k kyriws aytes pou talaipwrountai xronia na tous erthei syntoma... 

Ακριβός αυτό εννοούσα με τα λόγια μου κοπέλα μου.... Και εγώ με την σειρά μου εύχομαι σε σένα και σε κάθε κοπέλα που προσπαθεί,με το καλό να σας έρθει ο πελαργός με ένα υγιέστατο μωράκι..  Φιλικά :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Εμπειρία ειναι το κάθε τι στη ζωη... οπως επιλέγει ο καθένας να το ζήσει! Για κάποιους εμπειρία ειναι η ελευθερία τα ταξίδια οι εικονες! 

Για άλλους ένας άντρας καλο σπιτικό και η ανατροφή των παιδιών τους ,για αλλους η  καριέρα τους

εμπειρια ειναι το κάθε τι,διαφορετικό για τον καθένα !δεν ειναι απόλυτο!

σιγουρα υπάρχουν γυναικες που προσπάθησαν χρονια για να αποκτήσουν το δικό τους θαυματακι άρα εδω μπορουμε να πουμε οτι εχουν εμπειρία... απο πονο υπομονη επιμονή και μάστερ γονιμότητας ! 

Εσυ δεν πέρασες ολο αυτο το παραπάνω άρα θα διαφωνήσω μαζι σου εισαι μικρή με τις δικές σου εμπειρίες σε διαφορετικά θέματα που επέλεξες η σου έτυχαν..... 

@Μυρτώ 1993

το μονο λοιπον που έχεις να κανεις ειναι να χαλαρώσεις να μην το σκέφτεσαι και θα έρθει κ το τρίτο θαυματακι σου!ξερεις σίγουρα οτι εισαι γόνιμη κ εσυ κ ο σύζυγος σου άρα προς τι ολο αυτο το άγχος; το ψάξιμο; δεν υπαρχει λόγος 

σκεψου θετικά ,ο θεός σου εχει αποδείξει οτι ειναι μαζι σου...

αυτα τα λίγα , τα φιλια μου κ καλη επιτυχία ! 

Οπως είπε και η Diwni εμπειρία εννοούσα πως δεν υπάρχει σίγουρος τρόπος για να μείνεις έγκυος...  Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, εύχομαι ότι επιθυμείς κοπέλα μου να πραγματοποιηθεί...  Φιλικά :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η karen είπε:

Μακάρι ευχομαι να μας επιστρεψεις με ευχαριστα νέα!!![smilie=love5.gif]

Σε ευχαριστώ πολύ. Και εγώ το εύχομαι.. [smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...