Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα!!Είμαι καινούργια στη παρέα διότι μόλις μάθαμε οτι ο συζυγος μου έχει αζωοσπερμία.!Ας μου πει κάποια αν της έχει συμβεί?και πως το αντιμετώπισε...?Γενικά θέλω να μάθω όσα περισσότερα γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsi m emeis eixame thema me t sperma alla oxi azwospermia. Ypirxan kata diastimata kopeles edw me thema san t diko sas. Ekane eksetaseis o antras sou? Ormonologikes, triplex orxewn, yperixo ktl? Entwpisate p borei ma wfeiletai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2017 at 1:08 ΜΜ, ο/η vaswste είπε:

Καλησπέρα!!Είμαι καινούργια στη παρέα διότι μόλις μάθαμε οτι ο συζυγος μου έχει αζωοσπερμία.!Ας μου πει κάποια αν της έχει συμβεί?και πως το αντιμετώπισε...?Γενικά θέλω να μάθω όσα περισσότερα γίνεται..

Kαλησπερα ..και εμεις περυσι τετοιο καιρο το ανακαλυψαμε..εσυ εχεις κανει εξετασεις; αν οχι να κανεις ..γινεται βιοψια ορχεως(μεθη) και αν βρουν σπερματοζωαρια πραγματοποιειται εξωσωματικη  αλλιως πας στη περιπτωση του δοτη.χρειαζεται επαναληψη των σπερμογραφηματων και υπερηχο ορχεως  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Kαλησπερα ..και εμεις περυσι τετοιο καιρο το ανακαλυψαμε..εσυ εχεις κανει εξετασεις; αν οχι να κανεις ..γινεται βιοψια ορχεως(μεθη) και αν βρουν σπερματοζωαρια πραγματοποιειται εξωσωματικη  αλλιως πας στη περιπτωση του δοτη.χρειαζεται επαναληψη των σπερμογραφηματων και υπερηχο ορχεως  

Οσο για τη στηριξη και τη ψυχολογια ο καιρος ειναι ο καλυτερος γιατρος ειναι οτι πιο οδυνηρο να μαθαινει το ζευγαρι για αζωοσπερμια δε σου κρυβω οτι στην αρχη υπηρχαν εντονες καταστασεις επειτα αρνηση για το δοτη τωρα καλυτερα..κουραγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ!συγνωμη που αργησα ν απαντησω αλλα ειχα ενα προβλημα με την εισοδο στο forum.εχει κανει ορμονικες εξετασεις και φυσικα θα προχωρησουμε στην βιοψια ορχεων περιπου σε 1 μηνα για να δουμε τι γινεται.οι αιματος ηταν καλες,ψιλοφυσιολογικα αποτελεσματα ,θα μπορουσαν να ειναι χειροτερες απ οτι μας ειπε ο ουρολογος.τι να πω?θα δειξει...οσο για μενα Μπεμπελουκα οχι δεν εχω κανει εξετασεις ακομη,ξερω οτι η μονη λυση αν πανε ολα καλα ειναι η εξωσωματικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιταξε ο γιατρος μου μας εχει πει οτι καλυτερο να κανετε βιοψια και εξωσωματικη μαζι επειδη αν βρεθουν σπερματοζωαρια θα ναι λιγα κ δε θ ταν καλο ν καταψυχθουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...