Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίοδος κι εγκυμοσύνη, γίνεται;


Maria 1981

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Vre apo twra tha pareis kila??? Oute san faki den einai akomi!

Min anhsyxeis gi ayto! Ola kala tha pane!

Ποτε αρχιζουν να περνουν κιλα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den kserw analoga t organismo alla sigoura einai nwris

Diavasa oti idanika sto prwto trimino prepei na pareis 1.8 me 2 kila k apo 5.5 to deytero k t trito trimino. Synolo gyrw sta dwdeka.

Twra an pareis kila tha einai epeidi trws para panw oxi logo egkymosynis. Kai skepsou yparxoun gynaikes p kanoun emeto se olo t prwto trimino me apotelesma na xanoun dyo k tria kila! Molis akousete kardoula tha xalarwseis ligo!

Agxos tha exeis se oli tin egkymosyni k einai apolyta logiko. To thema einai na boreis na t diaxiristeis!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ευτηχισμενη είπε:

Εχω παρατηρηση οτι δεν βαζω κιλα

οταν πηγα στο γιατρο ημουνα 82 κιλα και σημερα που ζηγηστικα ημουνα 78 κιλα

να ανησηχυσω?

Αντε με το καλο και ο επόμενος υπέρηχος,να ακούσετε την καρδουλιτσα να πετάξετε απο χαρα!!!!Δεν χρειάζεται να ανησυχείς  για τιποτα!!!δεν σημαινει πως με το που θα μείνεις έγκυος αρχίζεις να παίρνεις κιλα!!!προτίνω το εξής..Παρε ενα χαρτί και ενα στιλό,γράψε οοοοολα όσα θελεις να ρωτήσεις και οοοοολα όσα σε προβληματίζουν και οταν πας με το καλο στον γιατρό σου,ρώτησε τον τα παντα!!!λογικα θα σου λύσει ολες τις απορίες και θα σου γεμίσει οτι κενά εχεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα σας..πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης μου, 222,60...μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη και αυριο εχω το πρωτο μου υπερηχογραφημα....Με τη βοηθεια των Αγιων Ραφαηλ, Ειρηνη και Νικολαο,με τη βοηθεια Του Ταξιαρχη Μας...πιστευω οτι θα πανε ολα καλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria 1981 είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας..πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης μου, 222,60...μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη και αυριο εχω το πρωτο μου υπερηχογραφημα....Με τη βοηθεια των Αγιων Ραφαηλ, Ειρηνη και Νικολαο,με τη βοηθεια Του Ταξιαρχη Μας...πιστευω οτι θα πανε ολα καλα!! 

Κοπελα μουυυυυυ..Συγκινούμαι πραγματικά!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!να εχεις μια υπέροχη,ξέγνοιαστη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!θελουμε ΠΗΤ αυριο που θα γίνει με το καλο ο υπέρηχος!!!!!??????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria 1981 είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας..πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης μου, 222,60...μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη και αυριο εχω το πρωτο μου υπερηχογραφημα....Με τη βοηθεια των Αγιων Ραφαηλ, Ειρηνη και Νικολαο,με τη βοηθεια Του Ταξιαρχη Μας...πιστευω οτι θα πανε ολα καλα!! 

Μπραβο κοριτσι μ συγχαρητηρια.ολα θα πανε καλα.ειμαι σιγουρη.να εχεις πιστη.να σ ρωτησω εχεις ακομη αιμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria 1981 είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας..πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης μου, 222,60...μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη και αυριο εχω το πρωτο μου υπερηχογραφημα....Με τη βοηθεια των Αγιων Ραφαηλ, Ειρηνη και Νικολαο,με τη βοηθεια Του Ταξιαρχη Μας...πιστευω οτι θα πανε ολα καλα!! 

Μπράβο Μαρία σου εύχομαι μία ήρεμη τελειομανή δίχως προβλήματα εγκυμοσύνη με το καλό αγάπη μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω αιμα, μονο το πρωι που σηκωνομαι εχω λιγο καφε, αλλα κατα τη διαρκεια της ημερας σταματανε...ευχομαι με τη βοηθεια του Παντοδυναμου να πανε ολα καλα και ευχομαι επισης σε ολες που διανυνουν τους πρωτους μηνες εγκυμοσυνης η ειναι σε προσπαθεια να αποκτησουν το απολυτο θαυμα , να εχετε πιστη στον Παντοδυναμο, στον Θεο Μας, τον Χριστο Μας και την Παναγια Μας!! Ευχαριστω πολυ κοριτσαι για το θαρρος που μου δινεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοπελα μουυυυυυ..Συγκινούμαι πραγματικά!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!να εχεις μια υπέροχη,ξέγνοιαστη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!θελουμε ΠΗΤ αυριο που θα γίνει με το καλο ο υπέρηχος!!!!!??????????????????

@Maria 1981

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria 1981 είπε:

Δεν εχω αιμα, μονο το πρωι που σηκωνομαι εχω λιγο καφε, αλλα κατα τη διαρκεια της ημερας σταματανε...ευχομαι με τη βοηθεια του Παντοδυναμου να πανε ολα καλα και ευχομαι επισης σε ολες που διανυνουν τους πρωτους μηνες εγκυμοσυνης η ειναι σε προσπαθεια να αποκτησουν το απολυτο θαυμα , να εχετε πιστη στον Παντοδυναμο, στον Θεο Μας, τον Χριστο Μας και την Παναγια Μας!! Ευχαριστω πολυ κοριτσαι για το θαρρος που μου δινεται!!

 Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη! Μας έδωσες χαρά! Η Παναγία μαζι σου κοριτσι μου!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maria 1981 είπε:

Δεν εχω αιμα, μονο το πρωι που σηκωνομαι εχω λιγο καφε, αλλα κατα τη διαρκεια της ημερας σταματανε...ευχομαι με τη βοηθεια του Παντοδυναμου να πανε ολα καλα και ευχομαι επισης σε ολες που διανυνουν τους πρωτους μηνες εγκυμοσυνης η ειναι σε προσπαθεια να αποκτησουν το απολυτο θαυμα , να εχετε πιστη στον Παντοδυναμο, στον Θεο Μας, τον Χριστο Μας και την Παναγια Μας!! Ευχαριστω πολυ κοριτσαι για το θαρρος που μου δινεται!!

Μπραβο κοριτσι μ.ετσι να εχεις πιστη ολα καλα θα πανε!!μακαρι να το ζησουμε κ εμεις οσες προσπαθουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα και απο μενα(αν γραφω σε λαθος θεμα με συγχωρειτε πρωτη φορα γραφω)...εχω εναν προβληματισμο και θα ηθελα την βοηθεια σας...εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων..προτελευταια περιοδος  8/1 και τελευταια περιοδος 7/2. Με καθυστερηση 2 ημερων πραγμα που μου συμβαινει ισως 2η φορα(παντα η περιοδος μου ειναι πολυ συνεπης). Με τον συντροφο μου δεν χρησιμοποιουμε καποια μεθοδο αντισυλληψης απλα τραβιεται και δεν τελειωνει μεσα μου.ειχαμε αρκετες επαφες στις γονιμες μερες. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι για πρωτη φορα μ καθυστερησε η περιοδος,δεν πρηστηκε καθολου το στηθος μου,υπεφερα απο ιλιγγο,κοιμαμαι παρα πολλες ωρες σχεδον ολη μερα,δεν πονεσα στην περιοδο ενω αλλες φορες πηγαινα στον νοσοκομειο και μου κρατησε μολις 3 μερες. Ενω συνηθως κρατουσε 7.και αναρωτιεμαι λοιπον....θα θεωρηθω υπερβολικη εαν παω στον γυναικολογο και του πω αυτα;η αμα παω να κανω χωριακη;ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elena999 είπε:

Κοριτσια καλημερα και απο μενα(αν γραφω σε λαθος θεμα με συγχωρειτε πρωτη φορα γραφω)...εχω εναν προβληματισμο και θα ηθελα την βοηθεια σας...εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων..προτελευταια περιοδος  8/1 και τελευταια περιοδος 7/2. Με καθυστερηση 2 ημερων πραγμα που μου συμβαινει ισως 2η φορα(παντα η περιοδος μου ειναι πολυ συνεπης). Με τον συντροφο μου δεν χρησιμοποιουμε καποια μεθοδο αντισυλληψης απλα τραβιεται και δεν τελειωνει μεσα μου.ειχαμε αρκετες επαφες στις γονιμες μερες. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι για πρωτη φορα μ καθυστερησε η περιοδος,δεν πρηστηκε καθολου το στηθος μου,υπεφερα απο ιλιγγο,κοιμαμαι παρα πολλες ωρες σχεδον ολη μερα,δεν πονεσα στην περιοδο ενω αλλες φορες πηγαινα στον νοσοκομειο και μου κρατησε μολις 3 μερες. Ενω συνηθως κρατουσε 7.και αναρωτιεμαι λοιπον....θα θεωρηθω υπερβολικη εαν παω στον γυναικολογο και του πω αυτα;η αμα παω να κανω χωριακη;ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας..

Καλημερα και καλως ήλθες..βασικα θα σου πω κατι που παρατηρώ απο τον τροπο που γράφεις..ΧΑΛΑΡΩΣΕ,!!δειχνεις υπερβολικά αγχωμένη!!!ολα όσα αναφέρεις ειναι πραγματικά περιεργα..Κατα την γνώμη μου δεν θεωρείτε καμια γυναικα υπερβολική οταν συμβαίνει κατι περίεργο στον κύκλο της..Και επισης γνώμη μου,και τι θα εκανα εγω προσωπικά για να μην υπαρχει οποιαδήποτε αμφιβολία??θα πήγαινα για χοριακη αμμεσα..εχω δυο απορίες,αν θελεις μου απαντας,η εγκυμοσυνη αν εχει οντως υπαρξει ειναι επιθυμητή???και κατι ακομα,οι τρεις μερες που ήσουν αδειαθετη,ηταν κανονικές??ειχες ροη??κοκκινο..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι πως γενικα αγχωνομαι παρα πολυ ακομα και για λιγοτερο σοβαρα θεματα.. δεν ειναι στα σχεδια μας για τωρα αλλα εαν υπαρχει εγκυμοσυνη ειναι επιθυμητη!! Ειχα ροη πολυ λιγοτερη απο οτι συνηθως.σχεδον δεν καταλαβα οτι ημουν αδιαθετη.ηταν κοκκινο και ροζ ορισμενες φορες. Αοσμο και μου εκανε εντυπωση αυτο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η elena999 είπε:

Η αληθεια ειναι πως γενικα αγχωνομαι παρα πολυ ακομα και για λιγοτερο σοβαρα θεματα.. δεν ειναι στα σχεδια μας για τωρα αλλα εαν υπαρχει εγκυμοσυνη ειναι επιθυμητη!! Ειχα ροη πολυ λιγοτερη απο οτι συνηθως.σχεδον δεν καταλαβα οτι ημουν αδιαθετη.ηταν κοκκινο και ροζ ορισμενες φορες. Αοσμο και μου εκανε εντυπωση αυτο! 

Αν ειναι επιθυμητή μια κύηση..τοτε με το καλο να εχετε το μωράκι  σας σε εννέα μήνες στην αγκαλιά σας!!!τα άγχη δεν τελειώνουν ποτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...