Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίοδος κι εγκυμοσύνη. Γίνεται;


EviGt

Recommended Posts

Καλησπερα σας!!!!Ηθελα να ρωτησω και εγω με την σειρα μου αν υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος ενω μου ηρθε η περιοδος αν και καθυστερημενα λιγες μερες...και να σημειωσω οτι εχω σταθερο κλυκο..Πριν 5 μερες απο την περιοδο μου ειχα εντονες ναυτιες και εμετους μου περασαν για 2 μερες και μετα παλι τα ιδια...και ενω μου ηρθε μετα η περιοδος μου συνεχιστηκαν ολα αυτα...τωρα σταματησαν που ειναι η τευλευταια μερα μ της περιοδου αλλα εχω ενα υπερβολικο φουσκωμα,βαρος,απεχθανομαι πολλα φαγητα που μου αρεσαν...Και νιωθω συνεχως κουρασμενη..υπαρχει περιπτωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η EviGt είπε:

Καλησπερα σας!!!!Ηθελα να ρωτησω και εγω με την σειρα μου αν υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος ενω μου ηρθε η περιοδος αν και καθυστερημενα λιγες μερες...και να σημειωσω οτι εχω σταθερο κλυκο..Πριν 5 μερες απο την περιοδο μου ειχα εντονες ναυτιες και εμετους μου περασαν για 2 μερες και μετα παλι τα ιδια...και ενω μου ηρθε μετα η περιοδος μου συνεχιστηκαν ολα αυτα...τωρα σταματησαν που ειναι η τευλευταια μερα μ της περιοδου αλλα εχω ενα υπερβολικο φουσκωμα,βαρος,απεχθανομαι πολλα φαγητα που μου αρεσαν...Και νιωθω συνεχως κουρασμενη..υπαρχει περιπτωση?

Γεια σου κοπέλα μου! Απο μαρτυρίες υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις καλο θα ηταν να κανεις ενα τεστακι  η ακομα καλυτερα μια εξεταση  αιματος Β χοριακη! Εαν το θέλεις εύχομαι να δείξει θετικό! Τα φιλια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η EviGt είπε:

Καλησπερα σας!!!!Ηθελα να ρωτησω και εγω με την σειρα μου αν υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος ενω μου ηρθε η περιοδος αν και καθυστερημενα λιγες μερες...και να σημειωσω οτι εχω σταθερο κλυκο..Πριν 5 μερες απο την περιοδο μου ειχα εντονες ναυτιες και εμετους μου περασαν για 2 μερες και μετα παλι τα ιδια...και ενω μου ηρθε μετα η περιοδος μου συνεχιστηκαν ολα αυτα...τωρα σταματησαν που ειναι η τευλευταια μερα μ της περιοδου αλλα εχω ενα υπερβολικο φουσκωμα,βαρος,απεχθανομαι πολλα φαγητα που μου αρεσαν...Και νιωθω συνεχως κουρασμενη..υπαρχει περιπτωση?

Καλημέρα Εvi ναι υπαρχει περιπτωση οταν ομως η διαρκεια της αιμμοραγιας ειναι συντομη και η ροη λιγη, εσυ ειχες κανονικα περιοδο οπως τους προηγουμενους μήνες?Συνηθως μετα απο μια συλληψη το σωμα καθες γυναικας απελευθερωνει ορμονες που εμποδιζουν την εμφανιση της περιοδου σε περιπτωση εγκυμοσυνης  τωρα υπαρχουν και αλλες εκδοχες οπως στη δικη μου περιπτωση που ειχα κανονικη περιοδο και ηταν εξωμητριο που δεν στο ευχομαι απλα το αναφερω,παντως το αιμα παντα προειδοποιει καλο θα ναι ωστοσο να συμβουλευτεις το γυναικολογο σου αυτος σιγουρα θα σου δωσει απαντησεις  ακριβεις στις ερωτησεις ,και με μια τεραστιααααααααα χοριακη  αν το θελεις οπως ειπε και η Renata  ....Περιμενουμε τα νεα σου!!!:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι μουυυυ ! Εγώ είχα περίοδο όταν έμεινα έγκυος κανονικά τον πρώτο μήνα μεγάλη ροή αλλα διηρκησε για δύο ημέρες (κανονικά μου κρατάει 4 ημέρες )... Με το καλό.να βγει το αποτέλεσμα που θα ήθελες!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2017 at 6:10 ΜΜ, ο/η EviGt είπε:

Καλησπερα σας!!!!Ηθελα να ρωτησω και εγω με την σειρα μου αν υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος ενω μου ηρθε η περιοδος αν και καθυστερημενα λιγες μερες...και να σημειωσω οτι εχω σταθερο κλυκο..Πριν 5 μερες απο την περιοδο μου ειχα εντονες ναυτιες και εμετους μου περασαν για 2 μερες και μετα παλι τα ιδια...και ενω μου ηρθε μετα η περιοδος μου συνεχιστηκαν ολα αυτα...τωρα σταματησαν που ειναι η τευλευταια μερα μ της περιοδου αλλα εχω ενα υπερβολικο φουσκωμα,βαρος,απεχθανομαι πολλα φαγητα που μου αρεσαν...Και νιωθω συνεχως κουρασμενη..υπαρχει περιπτωση?

Καλημέρα! Γενικά ειναι λιγο  σπάνιο  αλλα οχι απίθανο. Απλά σίγουρα βλέπεις διαφορά  στη περίοδο σου.. Επίσης οι αναγούλες και οι ναυτίες έρχονται πολυ αργότερα στην εγκυμοσύνη και οχι τόσο νωρίς πριν τη καθυστέρηση. Μαλλον καμια ιωσούλα; .  Δύσκολο σενάριο το βλέπω εγω... Αλλα με μια χοριακη θα ξέρεις σίγουρα! Εύχομαι τα καλυτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...