Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προκληση ωορηξιας με χαπια femara


Scorpios

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Scorpios είπε:

Δεν πτοουμαστε!!! Συνεχιζουμε για τον επομενο κυκλο! Περιμενω και εγω να αδιαθετησω και επειδη ειναι ο πρωτος μηνας που ξεκινησα τα χαπια θελω να ξερω αν υπαρχει καποια αλλαγη μην χαιρομαι κ αγχωνομαι αδικα. Ουφφφ ??? 

Διώξε το άγχος!!!απωθησε το οσο περισσοτερο μπορεις!!!σου μιλάει μια γυναικα που κανει ελεύθερα πάνω απο τρια χρονια και δεν εχει μείνει πουε της έγκυος!!!!απο πρόβλημα δεν εχουμε τιποτα..και τι καταλαβαίνω???εγω μπλοκάρω τον εαυτό μου..με το άγχος μου..ετσι αυτον τον μηνα το πηρα αλλιως..ναι το θελω..ναι το σκέφτομαι..οχι δεν εγχωνομαι..οχι δεν κοίταζα σημάδια..οχι δεν πηγα για χοριακη με αγωνία!!!και ετσι δεν στεναχωρήθηκα!!!σιγουρα θα γίνουμε ολες μανούλες και συντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 181
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Διώξε το άγχος!!!απωθησε το οσο περισσοτερο μπορεις!!!σου μιλάει μια γυναικα που κανει ελεύθερα πάνω απο τρια χρονια και δεν εχει μείνει πουε της έγκυος!!!!απο πρόβλημα δεν εχουμε τιποτα..και τι καταλαβαίνω???εγω μπλοκάρω τον εαυτό μου..με το άγχος μου..ετσι αυτον τον μηνα το πηρα αλλιως..ναι το θελω..ναι το σκέφτομαι..οχι δεν εγχωνομαι..οχι δεν κοίταζα σημάδια..οχι δεν πηγα για χοριακη με αγωνία!!!και ετσι δεν στεναχωρήθηκα!!!σιγουρα θα γίνουμε ολες μανούλες και συντομα!!!!

Μακαρι συντομα να γινουμε ολες μανουλες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα. Ειμαι στην 30η μερα του κυκλου μ με πονους στην μεση και στην κοιλια. Δεν ξερω αν πρεπει να κανω τεστ η να περιμενω μηπως ερθει..τι νομιζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2017 at 7:09 ΜΜ, ο/η Renata7 είπε:

@Scorpios κουκλίτσα μου όμορφη ! Παίρνεις αγωγή ετσι; ποτε ηταν η ωοθυλακορηξια σου; 

Αστο καλυτερα! Μολις μ ηρθε ?. Εχω απογοητευτει παλι. Αυτος ο μηνας νομιζα θα ηταν ο τυχερος μ. Ειχα ολα τα συμπτωματα ωορηξιας κ ηρθα κ σε επαφη οσο συχνα επρεπε. Τι πηγε λαθος παλι ρε γ@@το?. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Δεν ξερω τι εγινε. Απαντησα την ιδια ωρα που με ρωτησες αλλα δεν ξερω γιατι δεν το εμφάνισε. Περασα ενα διημερο χαλια! Τωρα ξυπνησα με κεφι και ειπα να μπω ξανα δυνατα αυτον το μηνα! Ξεκινησα απο χθες τα femara για 5 ημερες και απο την ογδοη μερα θα ξεκινησω τις επαφες. Αντε να δουμε!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Scorpios είπε:

Καλημερα. Δεν ξερω τι εγινε. Απαντησα την ιδια ωρα που με ρωτησες αλλα δεν ξερω γιατι δεν το εμφάνισε. Περασα ενα διημερο χαλια! Τωρα ξυπνησα με κεφι και ειπα να μπω ξανα δυνατα αυτον το μηνα! Ξεκινησα απο χθες τα femara για 5 ημερες και απο την ογδοη μερα θα ξεκινησω τις επαφες. Αντε να δουμε!!! ???

Ετσι σε θελω κεφάτη! @Scorpios να εισαι χαρούμενη και να το απολαμβάνεις ! Πίτα ωοθυλακια είχες κάνει τον προηγούμενο μηνα;

κι εγω ετσι ένοιωσα τον προηγούμενο αλλα μετα απο αυτήν την ήττα που ειχα ειπα οχι !!!! Εχω μάθει να κερδίζω και να χάνω... στα παιχνίδια ,αυτο ομως δεν ειναι στο χέρι μας να προσπαθήσουμε περισσότερο ,ειναι θαύμα ζωής και θα έρθει εαν και οποτε θελει ! Ετσι λοιπον αποφάσισα να μην βλεπω συμπτώματα θερμοκρασίας στήθος πόνους τιποτα !!!

θα γίνουν οπως θέλει απο εκει ψηλά! Πίστεψε το και μέχρι εκει! 

??

εύχομαι κουκλάκια αυγουλακια και καλο πιτσι πιτσι στείλε να μας πει νεα

μακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2017 at 2:30 ΜΜ, ο/η Renata7 είπε:

Ετσι σε θελω κεφάτη! @Scorpios να εισαι χαρούμενη και να το απολαμβάνεις ! Πίτα ωοθυλακια είχες κάνει τον προηγούμενο μηνα;

κι εγω ετσι ένοιωσα τον προηγούμενο αλλα μετα απο αυτήν την ήττα που ειχα ειπα οχι !!!! Εχω μάθει να κερδίζω και να χάνω... στα παιχνίδια ,αυτο ομως δεν ειναι στο χέρι μας να προσπαθήσουμε περισσότερο ,ειναι θαύμα ζωής και θα έρθει εαν και οποτε θελει ! Ετσι λοιπον αποφάσισα να μην βλεπω συμπτώματα θερμοκρασίας στήθος πόνους τιποτα !!!

θα γίνουν οπως θέλει απο εκει ψηλά! Πίστεψε το και μέχρι εκει! 

??

εύχομαι κουκλάκια αυγουλακια και καλο πιτσι πιτσι στείλε να μας πει νεα

μακια

Μου δινεις δυναμη! Αυτο πρεπει να κανω να μην δινω σημασια σε συμπτωματα και απλα να το απολαυσω και ο Θεος θα μας τα στειλει. Σημερα ειναι η τελευταια μερα που θα πιω τα χαπια. Ειμαι στην 7η μερα του κυκλου κ απο αυριο θα ξεκινησω τις επαφες. Εσυ τι νεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Scorpios είπε:

Μου δινεις δυναμη! Αυτο πρεπει να κανω να μην δινω σημασια σε συμπτωματα και απλα να το απολαυσω και ο Θεος θα μας τα στειλει. Σημερα ειναι η τελευταια μερα που θα πιω τα χαπια. Ειμαι στην 7η μερα του κυκλου κ απο αυριο θα ξεκινησω τις επαφες. Εσυ τι νεα?

Λοιπον εγωωωω ! Αχ πουλί μου εγω! Χαρούμενα νεα νομίζω ... εσπασε η τρισάθλια κυστη ! Ειχα κάνει δυο ωοθυλακια όπου το ενα δεξια ηταν τεράστιο οποτε και δεν έκανα πρεγκνυλ και σημερα πηγα στον γιατρο να δει εαν η κυστη μεγάλωσε η οχι ... και δεν υπήρχε !!! Ευχαριστω Παναγία μου ευχαριστω ! Γτ θα έπρεπε να παρω αντισυλληπτικά !!! Ωχ ωχ ωχ έκλαιγα δεν ήμουν καλα μετα χαλάρωσα κ λέω άλλη μια ιστοριούλα θα περασει και σμρ πηγα σφιγμένη και λεει εξαφανίστηκε ! Τι χαραααααααααα

αλλα μου ειπε επισης οτι θελει να κανω σαλπιγγογραφια ! Την κανονική  με τις ακτίνες ? Εχω κάνει την εξελιγμένη με τους υπερήχους και ηταν ολα καλα αλλα εκείνος θελει την άλλη αντε Φτου ξανά ! Πέραν της ταλαιπωρίας και των χρημάτων ! Τηλεφώνησα και στο embyo να ρωτησω το κόστος εκει εαν ξέρει καποια κάτι ας με βοηθήσει βρίσκομαι σε νησί τωρα αλλα θα επιστρέψω Αθήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Λοιπον εγωωωω ! Αχ πουλί μου εγω! Χαρούμενα νεα νομίζω ... εσπασε η τρισάθλια κυστη ! Ειχα κάνει δυο ωοθυλακια όπου το ενα δεξια ηταν τεράστιο οποτε και δεν έκανα πρεγκνυλ και σημερα πηγα στον γιατρο να δει εαν η κυστη μεγάλωσε η οχι ... και δεν υπήρχε !!! Ευχαριστω Παναγία μου ευχαριστω ! Γτ θα έπρεπε να παρω αντισυλληπτικά !!! Ωχ ωχ ωχ έκλαιγα δεν ήμουν καλα μετα χαλάρωσα κ λέω άλλη μια ιστοριούλα θα περασει και σμρ πηγα σφιγμένη και λεει εξαφανίστηκε ! Τι χαραααααααααα

αλλα μου ειπε επισης οτι θελει να κανω σαλπιγγογραφια ! Την κανονική  με τις ακτίνες ? Εχω κάνει την εξελιγμένη με τους υπερήχους και ηταν ολα καλα αλλα εκείνος θελει την άλλη αντε Φτου ξανά ! Πέραν της ταλαιπωρίας και των χρημάτων ! Τηλεφώνησα και στο embyo να ρωτησω το κόστος εκει εαν ξέρει καποια κάτι ας με βοηθήσει βρίσκομαι σε νησί τωρα αλλα θα επιστρέψω Αθήνα 

Χαχαχα ειδες που σου τα λεγα? ?λοιπον απο οτι φαινεται εχουμε πολλα κοινα εμεις οι δυο! Τα ιδια μ ειπε κ εμενα ο γιατρος πριν 2 μηνες. Πηγα εκανα την σαλπιγγογραφια. Το κοστος ηταν 200 ευρω. Εχω ακουσει κ απο αλλες κοπελες οτι ηταν 160. Αρα υπολογιζε 150 με 200 ευρω. Για οτι αλλο θες ρωτα. Εχουμε γινει ολες ειδικες με αυτα που περναμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Scorpios είπε:

Χαχαχα ειδες που σου τα λεγα? ?λοιπον απο οτι φαινεται εχουμε πολλα κοινα εμεις οι δυο! Τα ιδια μ ειπε κ εμενα ο γιατρος πριν 2 μηνες. Πηγα εκανα την σαλπιγγογραφια. Το κοστος ηταν 200 ευρω. Εχω ακουσει κ απο αλλες κοπελες οτι ηταν 160. Αρα υπολογιζε 150 με 200 ευρω. Για οτι αλλο θες ρωτα. Εχουμε γινει ολες ειδικες με αυτα που περναμε ?

Χαχαχα αυτο ξανά πές το φυςικα δεν ειμαςτε όλες το ιδιο αλλα λέμε η καθεμία το δικό της παίρνουμε πληροφορίες μοιραζόμαστε ανησυχίες και ολα προχωρούν καλώς!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2017 at 3:20 ΜΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

για δωσε μου τα φωτα σου Κατερινακι....παιρνω σερπαφαρ...σε ποια μερα του κυκλου να κανω υπερηχο??? θα τα παρω τρεις μηνες .τα ειχα παρει μια φορα τον 12/2016 μαζι με πρεγκυλ αλλα πιστευω οτι εγινε νωρις η ενεση κ απετυχα.εχω κυκλο 28-30 ημερες.Εκλεισα ραντεβου για Τριρη δηλ. 14η μερα.Σε ευχαριστω>>>>

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η geozak είπε:

 

Καλημερα γλυκια μου..εγω με κύκλο 28-30 ημερών,πηγα στον γιατρό την δέκατη μερα του κυκλου για υπερηχο..(εκεινος μου το ζήτησε) και είδαμε τα ωοθηλακια..την επόμενη μου είπε να κανω την ένεση..την 14η μερα ο υπέρηχος θα σου δειξει πως μαλλον εχει γίνει ήδη η ωοθηλακιορρηξια..οποτε την πρεγνυλ δεν θα την κανεις..τον περασμένο μηνα,επειδη ο γιατρός μου εχει ιατρείο μερα παρα μερα..πηγα την όγδοη μερα..τα είδαμε αλλα ηταν σχετικά μικρά..και μου ξαναείπε να παω την δέκατη..φαντάσου πως το ενα ειχε μεγαλώσει τοσο που μου είπε και εκανα την ίδια μερα την ένεση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

οποτε λες να παω τη δευτερα μια μερα νωριτερα??? το θεμα ειναι πως ειμαι επαρχια και στελνω τον υπερηχο με φαξ και ο γιατρος λεει στη θεια μου κ νοσηλευτρια ποτε να κανω ενεση......

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η geozak είπε:

ειναι καλυτερα ομως να κανω κ ενεση η δεν ωφελει...συγνωμη με τις ερωτησεις αλλα προσπαθω να μαθω κ εγω

Σημερα σε ποια μερα του κυκλου εισαι???η ένεση γινεται κατα πρώτον για να βεβαιωθούν οι γιατροί πως θα σπάσουν σιγουρα τα αυγουλακια η το αυγουλακι (και δεν θα δημιουργηθεί καποια κύστη,που υπαρχει η πιθανότητα..) και δεύτερον για να ειναι πιο συπτοχευμενες οι προσπάθειες σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα..δλδ..εγω εκανα τεταρτη την ένεση (;11η μερα του κυκλου )την ένεση και μας ειχε πει τις επαφες να τις ξεκινησουμε απο την τριτη το απογευμα,η ένεση κανει την ωοθηλακιορρηξια σε 36 ώρες περίπου..οποτε κανεις επαφες μεχρι και τρεις τέσσερις μερες μετα επαφες..αν υπολογίσεις 36 περίπου ώρες και 24 που ζει το ωάριο παμε στις 60.. που μεταφράζεται σε δυόμιση μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geozak είπε:

στην 10

Αν εχεις την δυνατότητα..πήγαινε σημερα η αυριο το πρωι για υπερηχο..και αν ειναι συνεννοείσαι τηλεφωνικώς για την ένεση..παρολαυτα ξεκινήστε επαφες απο σημερα κοριτσακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geozak είπε:

Θα παω τριτη.   .θα σου μεταφέρω τα νεώτερα.....ως τοτε ελπίζω πολλές να μείνουμε έγκυες. .....σε ευχαριστώ

Θα περιμενω τα νεα σου κοπελα μου!!ευχομαι να το τσακωσετε το σπορακι σας..είτε με είτε χωρις ένεση!!καλη επιτυχιαααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου! να σας ρωτησω λιγο? η ενεση pregnyl ποσο κοστιζει? την κανει γιατρος η πας σε φαρμακειο? και αν οι μερες πεσουν σε σαββατοκυριακο??και σε ποιο ακριβως μερος του σωματος γινεται?στην κοιλια?

ευχαριστω εκ των προτερων!! :* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsi mou min agxwnesai, efoson tha parakoloutheite me yperixo tin woriksia tha s pei o giatros akrivws pote prepei na ginei. Egw eixa paei sto iatreio tou k m tin ekane i voithos tou. Ginetai stin koilia. Alla k se farmakeio tha s tin kanoun. Akomi k sk na pesei ena anoixto efimereyon tha vreis.

Den thymamai poso kostizei alla den einai katholou akrivi. Pes sto giatro sou na s tin grapsei.

Kali epityxia! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου! να σας ρωτησω λιγο? η ενεση pregnyl ποσο κοστιζει? την κανει γιατρος η πας σε φαρμακειο? και αν οι μερες πεσουν σε σαββατοκυριακο??και σε ποιο ακριβως μερος του σωματος γινεται?στην κοιλια?

ευχαριστω εκ των προτερων!! :* 

Αγαπη γλυκια καλημερααα!!η ένεση εχει γύρω στα 5€ (δεν ειναι μεγάλο το κόστος ευτυχως)την κανεις μόνη σου,αν φοβάσαι πας στο φαρμακειο..οπου και Σ/Κ ακομα κάποιο εφημερεύον θα βρεις..στην κοιλιτσα την κανεις ναι..θα κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Koritsi mou min agxwnesai, efoson tha parakoloutheite me yperixo tin woriksia tha s pei o giatros akrivws pote prepei na ginei. Egw eixa paei sto iatreio tou k m tin ekane i voithos tou. Ginetai stin koilia. Alla k se farmakeio tha s tin kanoun. Akomi k sk na pesei ena anoixto efimereyon tha vreis.

Den thymamai poso kostizei alla den einai katholou akrivi. Pes sto giatro sou na s tin grapsei.

Kali epityxia! 

Σε ευχαριστω πολυ Diwni μου! σημερα ξεκινησα τα χαπια και εχω την πεμπτη ραντεβου με γιατρο! και μεχρι τοτε εθελα να καλυψω καπως τις αποριες μου! να σε ρωτησω και κατι ακομη? συγγνωμη αν σε ζαλιζω! ποναει? ειναι μεγαλη ενεση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αγαπη γλυκια καλημερααα!!η ένεση εχει γύρω στα 5€ (δεν ειναι μεγάλο το κόστος ευτυχως)την κανεις μόνη σου,αν φοβάσαι πας στο φαρμακειο..οπου και Σ/Κ ακομα κάποιο εφημερεύον θα βρεις..στην κοιλιτσα την κανεις ναι..θα κανεις?

καλημερα κατερινακι μου!!!α ωραια φθηνη ειναι ευτυχως! μονη μ δεν νομιζω να καταφερω να την κανω πιο πολυ απο το φοβο μην κανω λαθος! αλλα αφου την κανουν και σε φαρμακειο ειναι καλο αυτο!την πεμπτη με το καλο θα παω να με δειο γιατρος να δουμε τι καναμε απο ωαρια και ο θεος βοηθος!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...