Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προκληση ωορηξιας με χαπια femara


Scorpios

Recommended Posts

στις On 10/2/2017 at 7:17 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Μακάρι να είναι ο τυχερός μας μήνας και να πάρουμε ευχάριστα νέα όλες εμείς που προσπαθούμε και παλεύουμε να φέρουμε και εμείς στον κόσμο το δικό μας πλασματακι.Υπομονη,επιμονή,δύναμη,πίστη ,αισιοδοξια και κουραγιο θα ρθει και η δικιά μας σειρά .. 

8-)

Κοπελα μου Καλησπερα..θα περιμένουμε με αγωνία τα νεα σου απο Δευτέρα...ευχομαι ολόψυχα να ειναι οντως της εμφύτευσης αυτο που ειδες!?,!καλη επιτυχιααααααα!!!!☘️☘️☘️☘️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 181
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ακριβως οπως εγω! Εμενα β προγεστερονη μου ηταν οριακά και μου ειπε να παιρνω ! Αυτο που δεν ξερω με σιγουριά ειναι οτι δλδ σε κάθε μου κυκλο θα ειναι αυτή η τιμη; μάλλον γι αυτο κ μου ειπε σε κάθε κυκλο! Περσι ειχα παθει ρήξη ωχρου σωματιου( ειμαι περίπτωση παιδι μου σπάνια)??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοπελα μου Καλησπερα..θα περιμένουμε με αγωνία τα νεα σου απο Δευτέρα...ευχομαι ολόψυχα να ειναι οντως της εμφύτευσης αυτο που ειδες!?,!καλη επιτυχιααααααα!!!!☘️☘️☘️☘️

Εύχομαι να ειναι κοριτσι μου ! Θελω εγκύουλες πολλές!!!! Το χω ανάγκη πολυ! Τα φιλια μου και τις ευχές μου για την Δευτέρα και μετα να παίρνουμε σειρά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι,σας ευχαριστω απο καρδιας:xκαι ολες μανούλες συντομα!!Κθε φορα μετα απο προσπαθεια ζουμε με το φοβο+την αγωνία  της αποτυχιας και περιμενουμε τις γονιμες μέρες +ώρες  .Ριξη ωχρου σωματιου τι ειναι τουτο πάλι:dry::?:να διευκρινησω οτι τα εχω σταματησει τα φαρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η karen είπε:
  1. Καλησπέρα,εγω τιποτε ακομη αναμονη εμενα η  ατυχια στο μεγαλυτερο της.Σημερα ειχα τη χοριακη μου να κανω αφου τρομαξα να βρω μΙκροβιολογικο ανοιχτό μου ειπαν οτι αποτελεσματα την δευτερα και ετσι δεν την εκανα ποιος ο λογος να κανω σαββατο και να την παρω δευτερα  τεσπα γυριζοντας σπιτι με σταθερο κυκλο 28 ημερων δεν ξεφευγω ουτε μερα ειχα ελαχιστα υγρα αιματος στο χαρτι απο εκει και υστερα τιποτε ουτε πονοι δεν ξερω αν ειναι αιμοραγια εμφυτευσης η αυτη η  ακατανομαστη ,περιοδος>θα δειξει.....οτι ηταν να γινει εχει γινει.Εσεις τι κανετε:?:

Καλημερα. Ευχομαι να εισαι εγκυος ?. Σου στελνω ολη μ τη θετικη ενεργεια για αυριο. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Scorpios είπε:

Καλημερα. Ευχομαι να εισαι εγκυος ?. Σου στελνω ολη μ τη θετικη ενεργεια για αυριο. ???

Καλημέρα!!!:-hΣ¨ευχαριστώ και εσυ οτι καλυτερο!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Ακριβως οπως εγω! Εμενα β προγεστερονη μου ηταν οριακά και μου ειπε να παιρνω ! Αυτο που δεν ξερω με σιγουριά ειναι οτι δλδ σε κάθε μου κυκλο θα ειναι αυτή η τιμη; μάλλον γι αυτο κ μου ειπε σε κάθε κυκλο! Περσι ειχα παθει ρήξη ωχρου σωματιου( ειμαι περίπτωση παιδι μου σπάνια)??

 

Καλημεραααα...ποτε την παίρνεις την προγεστερονη??γιατι εμενα μου είπε πως μεχρι να κανουμε την προσπάθεια μας,τη θελει χαμηλή..και μου την ξεκινάει μετα το τελος των επαφών..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημεραααα...ποτε την παίρνεις την προγεστερονη??γιατι εμενα μου είπε πως μεχρι να κανουμε την προσπάθεια μας,τη θελει χαμηλή..και μου την ξεκινάει μετα το τελος των επαφών..

Ναι 14 μερα ωοθυλακορηξια και 19η ημερα να λαμβάνω για 14 ημέρες! Δλδ πεντε μερες μετα! Πως εισαι εσυ κατερινακι μου; να ξέρετε πηγα χτες αναιβηκα 300 πλατύσκαλα δυο φορές ! Έγραψα τα ονόματα  και προσευχήθηκα ! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Ναι 14 μερα ωοθυλακορηξια και 19η ημερα να λαμβάνω για 14 ημέρες! Δλδ πεντε μερες μετα! Πως εισαι εσυ κατερινακι μου; να ξέρετε πηγα χτες αναιβηκα 300 πλατύσκαλα δυο φορές ! Έγραψα τα ονόματα  και προσευχήθηκα ! ??

Σε ευχαριστουμε πολυ κοριτσακι μου!!!μεσα απο την καρδιά μου σ´ευχαριστω για τη σκέψη σου!!!μια χαρα ειμαι..ήρεμη..σε κατασταση αναμονής..εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Renata7 μου επειδη δεν θυμάμαι αν σε χω ξαναρωτησει..πες μου λιγο,η προγεστερονη εσενα σου προκαλεί τιποτα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Thursday, February 02, 2017 at 7:59 ΜΜ, ο/η Scorpios είπε:

Kalispera koritsia. 8a i8ela k tis dikes sas gnwmes k empeiries gia na m fugei olo auto to agxos k na iremisw. Exw polukistikes wo8ikes. Prospa8w edw k kairo me to suzigo m alla tpt mexri twra ?. Meta apo e3etaseis o giatros m edwse ta femara na ta 3ekinisw stin deuteri mera t kuklou m g 5 meres. 8a me voi8isoun? Ta exei dokimasei kapia alli?

Καλησπέρα πια σου έδωσε?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Σε ευχαριστουμε πολυ κοριτσακι μου!!!μεσα απο την καρδιά μου σ´ευχαριστω για τη σκέψη σου!!!μια χαρα ειμαι..ήρεμη..σε κατασταση αναμονής..εσυ?

Τελεια Κατερινα μου! Μην ευχαριστείς το Νοιώθω ,δεν σας γνωρίζω αλλα μοιράζομαι περισσότερα απο οτι με τους γύρω μου! Μπορω να πω χωρις φόβο την κάθε μου  σκέψη και ανασφάλεια χωρις να αισθανθώ άσχημα η διαφορετική η ισως προβληματική 

εχω υπερηχο την Τρίτη Χαχαχα Valentine's Day! Θα δω το αυγουλακι σε σχήμα καρδιάς!!!! Χαχαχαχαχαχα! Και στο Τσακ θα προλάβω έπαφες εαν ολα ειναι καλα Γτ θα αποχωρήστω  με τον καλο μου στις 17 το βραδι (εχω ενα άγχος γι αυτο?‍♀️)Θα κανω μάλλον μια και δυνατή ( extreme sport) 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

@Renata7 μου επειδη δεν θυμάμαι αν σε χω ξαναρωτησει..πες μου λιγο,η προγεστερονη εσενα σου προκαλεί τιποτα??

Περαν απο καθυστερηση εαν δεν την σταματήσω δεν έρχεται η περιοδος ,εξω νομίζω μια φούντωση μια φλόγα (εξάψεις) και παρατήρησα τον προηγούμενο μηνα έντονο πονοκέφαλο! Φφφφφφφφ

ελπιζω να μην σου συμβεί κάτι απο αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η karen είπε:

Μακάρι,σας ευχαριστω απο καρδιας:xκαι ολες μανούλες συντομα!!Κθε φορα μετα απο προσπαθεια ζουμε με το φοβο+την αγωνία  της αποτυχιας και περιμενουμε τις γονιμες μέρες +ώρες  .Ριξη ωχρου σωματιου τι ειναι τουτο πάλι:dry::?:να διευκρινησω οτι τα εχω σταματησει τα φαρμακα.

@karen μου Αστα να πάνε ! Μεγάλη ιστορία ! Πονούσα για μηνες δεξια χαμηλά πήγαινα στην πρώην γιατρο και  δεν έβλεπε τιποτα ώσπου μια νύχτα ακριβως (ντρέπομαι τωρα ) την ώρα που ειμαι στα χάι μου (ξέρετε τωρα! ??)

νοιωθω σαν να με μαχαίρωναν ! Σηκώθηκα όρθια προς την τουαλέτα με κοιτάει ο καλός μου του λέω ενώ πήγαινα θα λιποθυμήσω ....

ε και τσουπ παρτην κατω την κούκλα ! Δεν συνερχομουν με τιποτα κατέληξα νοσοκομειο με όρους κ εξετασεις με αποτέλεσμα εσωτερική αιμορραγία απο ρήξη ωχρου σωματιου= μετα την ωοθηλακορηξια μέρος λαμβάνει μια κυστη λεγόμενη ωχρο σωματιο ώστε να παράγει προγεστερονη σε περίπτωση εμφυτεύσης εμενα αυτο το παλιό ωχρο μου έκανε έκρηξη με αποτέλεσμα να γεμίσει η κοιλια μου αιμα ! Ακολούθησα θεραπεία με προγεστερονη και 14 μερες στο κρεβάτι υποχώρησε το αιμα έκλεισε το αγγείο και τέλος καλο! 

ειναι σπάνια περίπτωση 1 στα 2000000 & το χειρότερο θάνατος 1 στα 3000000

ευτηχως ήμουν στην πρώτη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

@karen μου Αστα να πάνε ! Μεγάλη ιστορία ! Πονούσα για μηνες δεξια χαμηλά πήγαινα στην πρώην γιατρο και  δεν έβλεπε τιποτα ώσπου μια νύχτα ακριβως (ντρέπομαι τωρα ) την ώρα που ειμαι στα χάι μου (ξέρετε τωρα! ??)

νοιωθω σαν να με μαχαίρωναν ! Σηκώθηκα όρθια προς την τουαλέτα με κοιτάει ο καλός μου του λέω ενώ πήγαινα θα λιποθυμήσω ....

ε και τσουπ παρτην κατω την κούκλα ! Δεν συνερχομουν με τιποτα κατέληξα νοσοκομειο με όρους κ εξετασεις με αποτέλεσμα εσωτερική αιμορραγία απο ρήξη ωχρου σωματιου= μετα την ωοθηλακορηξια μέρος λαμβάνει μια κυστη λεγόμενη ωχρο σωματιο ώστε να παράγει προγεστερονη σε περίπτωση εμφυτεύσης εμενα αυτο το παλιό ωχρο μου έκανε έκρηξη με αποτέλεσμα να γεμίσει η κοιλια μου αιμα ! Ακολούθησα θεραπεία με προγεστερονη και 14 μερες στο κρεβάτι υποχώρησε το αιμα έκλεισε το αγγείο και τέλος καλο! 

ειναι σπάνια περίπτωση 1 στα 2000000 & το χειρότερο θάνατος 1 στα 3000000

ευτηχως ήμουν στην πρώτη ?

Καλημερα renata μου:cheer:,ολα περαστικα να ειναι,πω πω πωωω πέρασες λούκι μεγάλο αλλα ευτυχώς ολα καλα τωρα,εκανες κάποια χειρουργικη επέμβαση η μονο παρακολουθηση γιατρου με υπερηχους και εκτελεση θεραπειας?Που βρέθηκες να σαι 1 στις 2000000?:SΜας βλεπω συντομα με πτυχια ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ-ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑΣ=)) Περιμένουμε και κανα ευχαριστο νέο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

@karen μου Αστα να πάνε ! Μεγάλη ιστορία ! Πονούσα για μηνες δεξια χαμηλά πήγαινα στην πρώην γιατρο και  δεν έβλεπε τιποτα ώσπου μια νύχτα ακριβως (ντρέπομαι τωρα ) την ώρα που ειμαι στα χάι μου (ξέρετε τωρα! ??)

νοιωθω σαν να με μαχαίρωναν ! Σηκώθηκα όρθια προς την τουαλέτα με κοιτάει ο καλός μου του λέω ενώ πήγαινα θα λιποθυμήσω ....

ε και τσουπ παρτην κατω την κούκλα ! Δεν συνερχομουν με τιποτα κατέληξα νοσοκομειο με όρους κ εξετασεις με αποτέλεσμα εσωτερική αιμορραγία απο ρήξη ωχρου σωματιου= μετα την ωοθηλακορηξια μέρος λαμβάνει μια κυστη λεγόμενη ωχρο σωματιο ώστε να παράγει προγεστερονη σε περίπτωση εμφυτεύσης εμενα αυτο το παλιό ωχρο μου έκανε έκρηξη με αποτέλεσμα να γεμίσει η κοιλια μου αιμα ! Ακολούθησα θεραπεία με προγεστερονη και 14 μερες στο κρεβάτι υποχώρησε το αιμα έκλεισε το αγγείο και τέλος καλο! 

ειναι σπάνια περίπτωση 1 στα 2000000 & το χειρότερο θάνατος 1 στα 3000000

ευτηχως ήμουν στην πρώτη ?

Χριστε μου!!! Το διαβαζω και ποναω εγω ???. Ευτυχως τελος καλο ολα καλα.. Ειπαμε πεφτουμε μονο για να σηκωθουμε πιο δυνατες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Τελεια Κατερινα μου! Μην ευχαριστείς το Νοιώθω ,δεν σας γνωρίζω αλλα μοιράζομαι περισσότερα απο οτι με τους γύρω μου! Μπορω να πω χωρις φόβο την κάθε μου  σκέψη και ανασφάλεια χωρις να αισθανθώ άσχημα η διαφορετική η ισως προβληματική 

εχω υπερηχο την Τρίτη Χαχαχα Valentine's Day! Θα δω το αυγουλακι σε σχήμα καρδιάς!!!! Χαχαχαχαχαχα! Και στο Τσακ θα προλάβω έπαφες εαν ολα ειναι καλα Γτ θα αποχωρήστω  με τον καλο μου στις 17 το βραδι (εχω ενα άγχος γι αυτο?‍♀️)Θα κανω μάλλον μια και δυνατή ( extreme sport) 

 

 

Σε ευχαριστουμε πολυ κοπελα μου..νομιζω πως ολες το ιδιο νιώθουμε εδωμεσα..εκφραζόμαστε ελεύθερα γιατι ξέρουμε πως δεν υπαρχει κριτική!!!ολες τον ιδιο πόθο μοιραζόμαστε..

το αυγουλακι σε σχήμα καρδιάς ε??Χαχαχαχαχαα..καλό!!!ευχομαι αυτη τη φορά οταν με το καλο επιστρέψεις να εχεις το καλυτερο δωρο για τον καλο σου στην κοιλιτσα σου!!!

Σε ρωτησα για την προγεστερονη γιατι ξεκινησα παλι εδω και μερικές μερες να εχω υπνηλία και πρήξιμο στο στήθος..η θηλές μου με πονάνε,εχουν σκουρίνει και εχουν σκληρύνει πολυ..Τον προηγούμενο μηνα τα απέδωσα στα χαπια(επερνα χάπι και για την προλακτινη το οποίο φέρνει υπνηλία) τωρα όμως το εχω σταματησει..τεσπα..δεν σκέφτομαι καν την εγκυμοσυνη..απλα θα περιμενω να δω..Κανενα απολύτως άγχος αυτο το μηνα!!!Δόξα Το Θεό,ειμαι χαλαρή λες και πάτησα κάποιο κουμπί..Ισως αυτό που νιώθω..η σιγουριά πως ολες μας θα τα καταφέρουμε συντομα,πέρασε σε συνειδητό και ασυνείδητο και ηρέμησα!!!!Εχω εμπιστοσύνη στον Κύριο και στην Παναγία μας και αφήνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

@karen μου Αστα να πάνε ! Μεγάλη ιστορία ! Πονούσα για μηνες δεξια χαμηλά πήγαινα στην πρώην γιατρο και  δεν έβλεπε τιποτα ώσπου μια νύχτα ακριβως (ντρέπομαι τωρα ) την ώρα που ειμαι στα χάι μου (ξέρετε τωρα! ??)

νοιωθω σαν να με μαχαίρωναν ! Σηκώθηκα όρθια προς την τουαλέτα με κοιτάει ο καλός μου του λέω ενώ πήγαινα θα λιποθυμήσω ....

ε και τσουπ παρτην κατω την κούκλα ! Δεν συνερχομουν με τιποτα κατέληξα νοσοκομειο με όρους κ εξετασεις με αποτέλεσμα εσωτερική αιμορραγία απο ρήξη ωχρου σωματιου= μετα την ωοθηλακορηξια μέρος λαμβάνει μια κυστη λεγόμενη ωχρο σωματιο ώστε να παράγει προγεστερονη σε περίπτωση εμφυτεύσης εμενα αυτο το παλιό ωχρο μου έκανε έκρηξη με αποτέλεσμα να γεμίσει η κοιλια μου αιμα ! Ακολούθησα θεραπεία με προγεστερονη και 14 μερες στο κρεβάτι υποχώρησε το αιμα έκλεισε το αγγείο και τέλος καλο! 

ειναι σπάνια περίπτωση 1 στα 2000000 & το χειρότερο θάνατος 1 στα 3000000

ευτηχως ήμουν στην πρώτη ?

Σοκαριστικό!!!δεν το χω ξανακούσει ποτε!!!!Πιστευω απόλυτα πως οι δοκιμασίες που περνάμε ειναι για καλό..βγαίνουμε πιο δυνατοί!!!ευχομαι όμως ολόψυχα οι ταλαιπωρίες σου να τελειώσουν εδω..απο δω και περα να εχεις μονο ευχαριστα για να ανταμειφθεί η υπομονή και η δύναμη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen περιμενουμε νεα! Ευχομαι να μας γραψεις κατι θετικο. Εχεις την θετικη μ ενεργεια και την ευχη μ.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Καλημερα renata μου:cheer:,ολα περαστικα να ειναι,πω πω πωωω πέρασες λούκι μεγάλο αλλα ευτυχώς ολα καλα τωρα,εκανες κάποια χειρουργικη επέμβαση η μονο παρακολουθηση γιατρου με υπερηχους και εκτελεση θεραπειας?Που βρέθηκες να σαι 1 στις 2000000?:SΜας βλεπω συντομα με πτυχια ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ-ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑΣ=)) Περιμένουμε και κανα ευχαριστο νέο 

Καλημερα κοπελα μουυυυυ!!!!Αναμενουμε τα καλυτερα νεα σημερα!!!!σου στέλνω ολη μου την θετική ενέργεια!!!καλη επιτυχία!!!μια μεγαλη τιμη θελουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημερα renata μου:cheer:,ολα περαστικα να ειναι,πω πω πωωω πέρασες λούκι μεγάλο αλλα ευτυχώς ολα καλα τωρα,εκανες κάποια χειρουργικη επέμβαση η μονο παρακολουθηση γιατρου με υπερηχους και εκτελεση θεραπειας?Που βρέθηκες να σαι 1 στις 2000000?:SΜας βλεπω συντομα με πτυχια ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ-ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑΣ=)) Περιμένουμε και κανα ευχαριστο νέο 

@karen Χαχαχαχαχα όντως! Και θυμάμαι τόσες μερες στο κρεβάτι έψαχνα να βρω παρόμοια μαρτυρία και τζίφος διάβαζα ξανά ξανά σελίδες ! Οχι ευτηχως στο τέλος το αγγείο έκλεισε και δεν χρειάστηκε να κανω κάτι παραπάνω ! Και τωρα παρακαλάω να υπάρξει γονιμοποιήσει και ενα όμορφο ωχρο σωματιο να παρέχει προγεστερονη !?Το πάθημα που έγινε μάθημα πριν δεν ήξερα τι και πως ... εχει 1,5 χρονο που όντως έκανα διατριβή και ακομα έχουμε να μάθουμε... χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου:-h:-h:-h και η ελπίδα μου για αλλη μια φορά εσβησε,αλλη μια αποτυχημενη προσπά8εια  εξωσωματικής και η όγδοη  μου ανητική χοριακή  αλλα η δύναμη μου δεν εχει εξαντληθει ακομη. 

Οσο ψυχοφ8όρα και αν είναι ολη η διαδικασία και πιο πολυ οι 12 ημέρες αναμονής γεμάτες αγωνία αυτες που σου φαινονται αιώνιες ,περιμένεις  +οτι αυτη τη φορά το ονειρο σου 8α γινει πραγματικοτητα παρολου που μεσα σου βα8ειά επικρατει η 8λιψη,ανασφάλεια και απουσια ελπίδας  και φτανει η ημέρα της χοριακης που στα γκρεμίζει ολα αλλα δε πειράζει  Κα8ε αποτυχία  σε κανει πιο σκληρη,δυνατή σε πεισμωνη  και ο Θεος σου δινει κουραγιο  για να  σηκωθεις ξανα και να συνεχισεις...Θα ρ8ει το χαμογελο ξανά !!!!:xΠεριμένω τα δικά σας ευχάριστα νεα :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η karen είπε:

Γειά σας κορίτσια μου:-h:-h:-h και η ελπίδα μου για αλλη μια φορά εσβησε,αλλη μια αποτυχημενη προσπά8εια  εξωσωματικής και η όγδοη  μου ανητική χοριακή  αλλα η δύναμη μου δεν εχει εξαντληθει ακομη. 

Οσο ψυχοφ8όρα και αν είναι ολη η διαδικασία και πιο πολυ οι 12 ημέρες αναμονής γεμάτες αγωνία αυτες που σου φαινονται αιώνιες ,περιμένεις  +οτι αυτη τη φορά το ονειρο σου 8α γινει πραγματικοτητα παρολου που μεσα σου βα8ειά επικρατει η 8λιψη,ανασφάλεια και απουσια ελπίδας  και φτανει η ημέρα της χοριακης που στα γκρεμίζει ολα αλλα δε πειράζει  Κα8ε αποτυχία  σε κανει πιο σκληρη,δυνατή σε πεισμωνη  και ο Θεος σου δινει κουραγιο  για να  σηκωθεις ξανα και να συνεχισεις...Θα ρ8ει το χαμογελο ξανά !!!!:xΠεριμένω τα δικά σας ευχάριστα νεα :cheer:

Ποσο πολύ σε θαυμαζω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
    • Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και σε εσενα εύχομαι τα καλύτερα και πολύ συντομα🙏❤️ μου είπε να αποφεύγω όσο μπορώ κρέας, πορτοκάλια φράουλες σταφύλια ξηρούς καρπούς βιταμίνη c και b12,τζίντζερ και μαυρη σοκολάτα!  εσυ ποτέ θα πας να σε δει ο γιατρός;
    • @Mpourmpoulo @Raf123χρόνια σας πολλά και ευτυχισμένα! Εύχομαι και στις δύο ότι επιθυμείτε! Μία ερώτηση σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας. Αν σε ένα κύκλο δεν γίνει ωορρηξία, το τεστ δείχνει αχνό θετικό ή δεν βγαίνει καν δεύτερη γραμμή;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...