Μετάβαση σε περιεχόμενο

3 ΜΕΓΑΛΟΙ ΥΠΕΡΗΧΟΙ ΜΕΣΩ ΕΟΠΥΥ


Recommended Posts

Καλησπέρα :)

Είμαι στον δεύτερο μήνα της κύησης και ο γιατρός μου με ενημέρωσε ότι πρέπει τη 12η εβδομάδα να κάνω την αυχενική διαφάνεια. Παίρνω τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού σε δημόσιο νοσοκομείο και με ενημέρωσαν ότι πλέον οι εξετάσεις αυτές δε θα γίνονται στο δημόσιο αλλά οι γιατροί θα τις γράφουν μέσω ΕΟΠΥΥ και θα γίνονται με τη γνωστή συμμετοχή του ασφαλισμένου σε συμβεβλημένα κέντρα (πχ Βιοϊατρική). Παίρνω στη Βιοϊατρική και μου το επιβεβαιώνουν. Από εκεί και πέρα κανένας όμως γιατρός δεν το ξέρει και δε δέχεται να τη γράψει μέσω ΕΟΠΥΥ. Εσείς ξέρετε κάτι σχετικά, ακούσατε κάποια πιο έγκυρη πληροφορία ίσως;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2017 at 7:25 ΜΜ, ο/η ToniaJoker είπε:

Καλησπέρα :)

Είμαι στον δεύτερο μήνα της κύησης και ο γιατρός μου με ενημέρωσε ότι πρέπει τη 12η εβδομάδα να κάνω την αυχενική διαφάνεια. Παίρνω τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού σε δημόσιο νοσοκομείο και με ενημέρωσαν ότι πλέον οι εξετάσεις αυτές δε θα γίνονται στο δημόσιο αλλά οι γιατροί θα τις γράφουν μέσω ΕΟΠΥΥ και θα γίνονται με τη γνωστή συμμετοχή του ασφαλισμένου σε συμβεβλημένα κέντρα (πχ Βιοϊατρική). Παίρνω στη Βιοϊατρική και μου το επιβεβαιώνουν. Από εκεί και πέρα κανένας όμως γιατρός δεν το ξέρει και δε δέχεται να τη γράψει μέσω ΕΟΠΥΥ. Εσείς ξέρετε κάτι σχετικά, ακούσατε κάποια πιο έγκυρη πληροφορία ίσως;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!

 

Kαλημερα σου ευχομαι μια ηρεμη χωρις προβληματα εγκυμοσυνη ,να σε ρωτησω ο γιατρος σου ειναι συμβεβλημενος με εοοοπυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Thursday, February 02, 2017 at 7:25 ΜΜ, ο/η ToniaJoker είπε:

Καλησπέρα :)

Είμαι στον δεύτερο μήνα της κύησης και ο γιατρός μου με ενημέρωσε ότι πρέπει τη 12η εβδομάδα να κάνω την αυχενική διαφάνεια. Παίρνω τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού σε δημόσιο νοσοκομείο και με ενημέρωσαν ότι πλέον οι εξετάσεις αυτές δε θα γίνονται στο δημόσιο αλλά οι γιατροί θα τις γράφουν μέσω ΕΟΠΥΥ και θα γίνονται με τη γνωστή συμμετοχή του ασφαλισμένου σε συμβεβλημένα κέντρα (πχ Βιοϊατρική). Παίρνω στη Βιοϊατρική και μου το επιβεβαιώνουν. Από εκεί και πέρα κανένας όμως γιατρός δεν το ξέρει και δε δέχεται να τη γράψει μέσω ΕΟΠΥΥ. Εσείς ξέρετε κάτι σχετικά, ακούσατε κάποια πιο έγκυρη πληροφορία ίσως;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!

 

Καλημερα γλυκια μου, συγχαρητηρια για το θαυμα που ηλθε στη ζωουλα σου! Να σε ενημερωσω οτι μετα τις προσφατες τιμολογησεις και συμβασεις που υπεγραψε ο εοππυ τον περασμενο Οκτωβρη, οντως ο Εοππυ καλυπτει πλεον την αυχενικη διαφανεια, και καποιους αλλους βασικους υπερηχους και -αν δεν κανω λαθος- και την κυστικη ινωση. Για το τελευταιο ομως δεν ειμαι απολυτα σιγουρη. Θα πρεπει να ρωτησεις τον γιατρο σου αν μπορει να σου γραψει την αυχενικη. Οι περισσοτεροι βεβαια σε στελνουν επι πληρωμη σε δικους τους ειδικους ιατρους- υπερηχογραφιστες που εμπιστευονται στα διαφορα μαιευτηρια, Λητω, Μητερα, Ρεα, Ιασω κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

καλημέρα, λογικά εφόσον ο/η γιατρός είναι συμβεβλημένος με τον εοπυ μπορεί να σου την γράψει.

Εγώ μέχρι τώρα έχω κάνει όλες τις εξετάσεις στο Ελενα με συνταγογράφηση (αυχενική, αλφα τεστ , β' επιπέδου ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...