Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως ανακοινωσατε τα χαρμοσυνα στον συντροφο σας????


zizelaki10

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια.... δημιουργησα αυτο τ θεμα (ισως ειναι κ λιγο χαζο) αλλα θα μ αρεσε να ακουσω ιδεες για τ πως ανακοινωσατε την εγκυμισυνη στον συντροφο σας.... να περνουμε ιδεες κ οι υπολοιπες που καθε μηνα περιμενουμε ισως αυτος ειναι ο τυχερος μας μηνας... εαν θελετε μοιραστειτε μαζι μας την τοσο ευχαριστη αυτη εμπειρια.. ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω να πω την αλήθεια ειχα καθυστέρηση και πηγαμε μαζι να πάρουμε το τεστ... Πηγα το εκανα και δεν πιστευαμε στα ματια μας... Το θελαμε τοσο πολυ που δεν το πιστευαμε οτι τα καταφεραμε.. Δεν εχω να διηγηθω κατι συναρπαστικό.. Αλλα εκεινες οι μερες για μενα ειναι απιθανες... Μετα καναμε κ αλλο τεστ για σιγουρια κ μετα χοριακη... Καναμε τν πρωτο υπεριχο μια χαρα.. Στον δευτερο μας περιμενε μια εκπληξη... Ειχαμε δυο μωρα.. Σορυ που ξεφυγα λιγο απο το θεμα αλλα μ αρεσει που εφερε ξανα αυτες τις εικονες στο μυαλο μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραια.. να χαιρεσαι τα παιδακια σου... νομιζω ειναι πολυ δυσκολο να το κρυψεις ετσι ωστε να ετοιμασεις μια εκπληξη... θα τ ηθελα παρα πολυ αλλα καθε φορα π εχω υποτιθεμενη καθυστερηση ο αντρας μ καθετε εξω απ τ μπανιο... που να ετοιμασεις εκπληξη λοιπον.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κοριτσακια μου πήγα για υπέρηχο για να βεβαιωθω οτι όντως υπήρχε εγκυμοσύνη, εν το μεταξύ του είχα πει οτι πονάει πολύ η κοιλιά μου κ θα αδιαθετησω (πράγμα που ηταν αλήθεια, είχα πόνους περιόδου) κ έτσι δεν περνούσε καν απτό μυαλό του.. Έβαλα τον υπέρηχο σε κούτα ζαχαροπλαστιου, το τυλιξα με κορδελα κ του το έδωσα.. Όταν το άνοιξε κοιτούσε μια τον υπέρηχο κ μια εμένα κ με ρωτούσε 'Αλήθεια;;' του είπα ναι κ κλαιγαμε μαζί! ?

Εύχομαι σε εσένα κ στις υπόλοιπες κοπέλες που θέλετε μωρακι, πολυ συντομα να διαβάσουμε κ τη δική σας ιστορία για το πως το ειπατε στο σύζηγό κ στους δικούς σας!

Ααα και στη μαμά μου βαλαμε τον υπέρηχο σε φάκελο με το όνομα της απέξω κ της είπαμε οτι έχει γράμμα.. Εκεί να δείτε κλάμα!! Χαχαχα! Εύχομαι να σας έδωσα ωραίες ιδέες.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω κ σκεφτει κ εγώ πολλες φορες πως θα του τ πω!!!τ ομορφη στιγμη π θα ειναι οπως κ να γινει!!!μακαρι να την ζησω κ να την μοιραστω μαζι σας!!κ φυσικα τ ιδιο ευχομαι γ ολες!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκείνος μου το είπε 

Με έβλεπε πρησμένο στήθος πιο πολύ από το κανονικό 

Συχνουρια κλπ 

Πήρα το τεστ του έκανα και το άφησα στο μπάνιο 

Όταν γυρίσα να το πάρω  (βέβαιη ότι ήταν αρνητικό είδα ένα + τεράστιο 

Πάω μέσα και του λέω ξυπνα μπαμπά 

Γυρνάει με κοιτάει και μου λέει με το καλό το ήξερα και με αγκαλιάσε 

Είμαστε 7 μήνες μαζί και είμαι στον 6ο μήνα εγκυμοσύνης 

Περιμένουμε τον Μαριο χρυσοβαλαντη 

20161230_161624.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emeis kaname topothetisi i alios spermatexisi opos to lete .... sta prota apotelesmata den eipa se kanenan tpt ithelq na eimai ego prota sigouri gt polles fores elega oti eixa katgisterisi xeromastan k meta peftame apotoma etsi..... diskoleuomoun na to pistepao oran ekana tin xoriaki k bgike thetiki rotousa ton ximiko an einai sigoyros sinexeia. Eftasan ou monades m 1711 g na to po ... ston antra m apla otan sxolase t evala sto pc tou tis xoriakes kai trelathike tin pethera tin pira k tis leo exo nea m leei kala i kaka k tis leo eksartate an s aresei na se lene giagia nai einai kalo alios an den s aresei... tote oxi tsirize sti douleia tis apo xara blepete to 1o eggoni p perimeno edo k xronia pos k pos. K etsi to anakinosa k stous dikous m goneis. 

Euxome mesa ap tin kardia m se oles tis ginekes na kataferoun na kanoyn to oniro tous pragmatikotita k mia mia na anakinonei pos to eipe stous kobtinoys tis anthropous

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 31/1/2017 at 0:16 ΜΜ, ο/η zizelaki10 είπε:

Μπραβο κοριτσια να σας ζησουν τ μωρακια σας.... ?????

Κοριτσάκι μου... Εσύ τώρα θα πεις την δικιά σου εμπειρια...  

Να πω εγώ ότι στις 14.02 είχες στεναχωρηθει γιατί δεν θα κατάφερνες να κανείς την έκπληξη αλλά βλέπεις τζάμπα είχες στεναχωρηθει.... Και χαίρομαι πολύ για το τώρα.. :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά είμαι η μόνη που της ανακοίνωσε ο σύζυγος ότι είναι έγκυος... χαχαχαχα!

Είχα καθυστέρηση. Ο συζυγος εργάζεται σε κλινική. Δεν έκανα τεστ. Πήγα κατευθείαν για β χοριακή.

Εγώ περίμενα στο κυλικείο και ο σύζυγος ήταν μέσα στο αιματολογικό εργαστήριο. Όταν επέστρεψε είχε ένα χαρτάκι στο χέρι του. Το ακούμπησε πάνω στο τραπεζάκι ήταν οι αριθμοί της μονάδας την β χοριακής με ένα + δίπλα που του είχε γράψει η κοπέλα στο εργαστηριο.Φυσικά ακόμα θυμάμαι το νούμερο. 1388,47....  Την συνέχεια την φαντάζεστε.. Κλάμα, αγκαλιές φιλιά κλπ κλπ χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχαχαχα οντως... ξεχασα να αναφερω την δικη μ εμπειρια.... κοριτσια καμια εκπληξη..... ηρθε στο σπιτι κ του τ ειπα κλαιγοντας απο χαρα ... βεβαια τ ηξερε γιατι τ συζητουσαμε ..... κ παλι ομως η χαρα εκεινη την ωρα ειναι απεριγραπτη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω τι να σας πω.. εμεις παντρευτηκαμε 10 Σεπτεμβριου κ το μπεμπε ηρθε σιγουρα εκείνη τη μερα.. πηγαμε ενα μικρο ταξιδι, μπηκα κ θαλασσα μεσα Σεπτεμβρη.. ειχε αργησει η περιοδος μου αλλα δεν πηγαινε το μυαλο μου.. ειχα κ πονακια περιόδου ελεγα αργησε λογω της θαλασσας κ πίστευα οτι σιγουρα θα ερθει.. Τελικά δεν ηρθε ποτε απο τοτε, σημερα μπηκα στον 7ο. Εκανα το πρωτο τεστ βγηκε ακυρο, το δευτερο το κάναμε κ ήταν παρών οπότε καμία εκπληξη!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κι εγώ όταν ήμουν έγκυος τα πρώτα συμπτώματα ήταν πολύ πρησμένο στήθος που πόναγε απίστευτα και πονάκια στην κοιλιά όπως αυτά της περιόδου. Επειδή αυτά τα έχω πάντα και σαν συμπτώματα περιόδου (όχι τόσο έντονα όμως όσον αφορά το στήθος), στην αρχή πίστευα πως απλά είναι να μου έρθει η περίοδος. Όπως λες κι εσύ όμως, αυτό συνέβαινε 2-3 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Όταν είδα ότι είχε φτάσει μια βδομάδα με αυτά τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη, τότε σκέφτηκα πως πρέπει να κάνω ενα τεστ! Χρονικά κι εμένα έγινε ακριβώς το ίδιο, τα συμπτώματα ξεκίνησαν 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία, και άλλη 1 εβδομάδα μετά, δηλαδή στην αναμενόμενη περίοδο, έκανα το τεστ. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, να κάνεις ένα τεστακι ή μια χοριακη και περιμένουμε νέα σου! ❤️
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...