Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε αισθάνεσαι το μωρό?


Recommended Posts

Κοπέλες μου Γειά σας!!σαν πρωταρα και εγώ έχω πολλές ανησυχίες..είμαι στην 18η βδομάδα και κάτι μέρες.πότε περίπου να περιμένω τις πρώτες κινήσεις του μωρού??είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έκανα μεγάλο αγώνα για να φτάσω ως εδώ οπότε έχω μόνιμα φόβο μήπως κάτι στραβώσει ή τι να κάνει το μωρό εκεί μέσα και τα σχετικά..ακούγονται παιδιαστικες αυτές οι απορίες αλλά έτσι νιώθω..όσες γνωρίζουν κάτι ας με διαφωτισουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ γλυκουλα μου......Δεν ξέρω να σου πω ποτε θα νιωσεις το μωρο σου ομως γνωρίζοντας μεσες άκρες την ταλαιπωρία που εχεις περάσει μου ακούγονται πολύ λογικές όλες αυτές οι ανησυχίες που έχεις... Πιστευώ οτι και εγω ετσι θα αισθάνομαι εάν και όταν με το καλό καταφερω να μείνω εγκυος... Ο γιατρος τι σου λέει;;; Πάντως εγω πιστευω οτι συντομα θα αισθανθείς ένα φτερουγισμα και θα ΄ναι απ΄το μικρό σου φασολάκι.. Ειναι πλέον βέβαιο οτι θα σου πάνε ολα καλά...... Κοντευεις ηδη 20 εβδομάδων αρα πέρασε η κρίσιμη περίοδος του πρώτου καιρου.......!!!!!! Το παιδάκι σου μένει στην κοιλίτσα σου γερό και δυνατό μεγαλώνοντας μερα με τη μέρα και περιμένει την ώρα που θα γεννηθεί...!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Κοπέλες μου Γειά σας!!σαν πρωταρα και εγώ έχω πολλές ανησυχίες..είμαι στην 18η βδομάδα και κάτι μέρες.πότε περίπου να περιμένω τις πρώτες κινήσεις του μωρού??είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έκανα μεγάλο αγώνα για να φτάσω ως εδώ οπότε έχω μόνιμα φόβο μήπως κάτι στραβώσει ή τι να κάνει το μωρό εκεί μέσα και τα σχετικά..ακούγονται παιδιαστικες αυτές οι απορίες αλλά έτσι νιώθω..όσες γνωρίζουν κάτι ας με διαφωτισουν..

Κοριτσι μου γλυκο αυτες τις ανησυχίες ειχα κι εγω..

Μετα την 20 με 22η εβδομαδα θα αρχίσεις να το νιωθεις και παλι αν ο πλακουντας σου ειναι εμπρόσθιος θα αργησεις ακομα παρα πανω!!

Αχχ τι μου θύμισες. .το πιο ομορφο κομμάτι της εγκυμοσύνης ξεκιναει τωρα!!!

Με το καλο κπριτσακι μου να το φερεις στον κοσμο για να σου ομορφαίνει την ζωη καθε μερα!!!!❤❤

Υ.Γ. τι εχεις αγορακι ή κοριτσακι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοριτσάκι μου γλυκό και με το το παιδάκι σου!! Εγώ είμαι στην 23 εβδομάδα, ξεκίνησα να το νιώθω σστην 18 εβδομάδα αλλα πολυυυ σπάνια ,ανά δύο μέρες ένιωθα κάτι σαν να γυρνάει το εντερακι μου.. Από την 21η εβδομάδα και μετά όμως το μωρακι μου κάνει πάρτι και πλέον καταλαβαίνω και τα στριφογυρίσματα και τις κλωτσιές και όλα!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Κοπέλες μου Γειά σας!!σαν πρωταρα και εγώ έχω πολλές ανησυχίες..είμαι στην 18η βδομάδα και κάτι μέρες.πότε περίπου να περιμένω τις πρώτες κινήσεις του μωρού??είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έκανα μεγάλο αγώνα για να φτάσω ως εδώ οπότε έχω μόνιμα φόβο μήπως κάτι στραβώσει ή τι να κάνει το μωρό εκεί μέσα και τα σχετικά..ακούγονται παιδιαστικες αυτές οι απορίες αλλά έτσι νιώθω..όσες γνωρίζουν κάτι ας με διαφωτισουν..

Γλυκια μου κοπελα!!Ποσο χαιρομαι για σενα δε λεγεται!Απο την πρωτη στιγμη που μας το ανακοινωσες τρελαθηκα απο τη χαρα μου γιατι θυμαμαι πολυ καλα τι περασες...Σου αξιζουν τα καλυτερα.Και ειναι απολυτα φυσιολογικο να εχεις ανησυχιες και αποριες.Ποια δεν εχει;Δεν ξερω ποτε θα νιωσεις το μωρακι σου αλλα οταν θα γινει ειμαι σιγουρη οτι δε θα ξεκολλας τα χερια σου απο την κοιλιτσα σου!Ανυπομονω κι εγω μια μερα να το ζησω αυτο και χαμογελαω και μονο που το κανω σαν σκεψη!Ευχομαι να σου πανε οοοολα καλα και να κρατησεις στην αγκαλια σου το μικρο ονειρο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσα ευχαριστώ και να σας πω κοπέλες μου είναι λίγα μπροστά στα όμορφα λόγια σας!!μάλλον κοριτσάκι είναι από ότι μας είπε ο γιατρός..την Παρασκευή έχουμε ραντεβού και λογικά θα μας πει πότε πρέπει να κάνουμε την αυχενική β επιπέδου..το μόνο που μας είπε για τον πλακούντα είναι ότι είναι λίγο χαμηλά προς το παρόν και να προσέχω να μην σηκώνω βάρη..δεν θυμάμαι αν είπε σε ποια θέση είναι..τα έντερα ανακατευονται γενικά, τώρα αν είναι και το μωρό δεν το καταλαβαίνω ?φυσικά πιστεύω ότι είναι λίγο νωρίς και πως μετά τις 20 βδομάδες θα αρχίσω να νιώθω..

καμιά σας να μην σας παίρνει από κάτω πως δεν θα αποκτήσετε μωρό..το ξέρω είναι δύσκολο γιατί και εγώ τα ίδια έλεγα και ορίστε, το θαύμα έγινε και μεγαλώνει!!!να έχετε υπομονη,επιμονή και πάνω από όλα πίστη στο θεό και στον εαυτό σας!!!

Ειλικρινά σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα για όλες όσες προσπαθείτε!!!ξέρω πως νιώθετε, ξέρω τι σκέφτεστε, σας καταλαβαίνω απόλυτα..να κάνετε τον αγώνα σας και στο τέλος θα βγείτε όλες νικήτριες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Όσα ευχαριστώ και να σας πω κοπέλες μου είναι λίγα μπροστά στα όμορφα λόγια σας!!μάλλον κοριτσάκι είναι από ότι μας είπε ο γιατρός..την Παρασκευή έχουμε ραντεβού και λογικά θα μας πει πότε πρέπει να κάνουμε την αυχενική β επιπέδου..το μόνο που μας είπε για τον πλακούντα είναι ότι είναι λίγο χαμηλά προς το παρόν και να προσέχω να μην σηκώνω βάρη..δεν θυμάμαι αν είπε σε ποια θέση είναι..τα έντερα ανακατευονται γενικά, τώρα αν είναι και το μωρό δεν το καταλαβαίνω ?φυσικά πιστεύω ότι είναι λίγο νωρίς και πως μετά τις 20 βδομάδες θα αρχίσω να νιώθω..

καμιά σας να μην σας παίρνει από κάτω πως δεν θα αποκτήσετε μωρό..το ξέρω είναι δύσκολο γιατί και εγώ τα ίδια έλεγα και ορίστε, το θαύμα έγινε και μεγαλώνει!!!να έχετε υπομονη,επιμονή και πάνω από όλα πίστη στο θεό και στον εαυτό σας!!!

Ειλικρινά σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα για όλες όσες προσπαθείτε!!!ξέρω πως νιώθετε, ξέρω τι σκέφτεστε, σας καταλαβαίνω απόλυτα..να κάνετε τον αγώνα σας και στο τέλος θα βγείτε όλες νικήτριες!!!!

Μακαρι.... 

Με το καλο να το κρατησεις υγιες στην αγκαλιτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2017 at 11:16 ΠΜ, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Κοπέλες μου Γειά σας!!σαν πρωταρα και εγώ έχω πολλές ανησυχίες..είμαι στην 18η βδομάδα και κάτι μέρες.πότε περίπου να περιμένω τις πρώτες κινήσεις του μωρού??είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έκανα μεγάλο αγώνα για να φτάσω ως εδώ οπότε έχω μόνιμα φόβο μήπως κάτι στραβώσει ή τι να κάνει το μωρό εκεί μέσα και τα σχετικά..ακούγονται παιδιαστικες αυτές οι απορίες αλλά έτσι νιώθω..όσες γνωρίζουν κάτι ας με διαφωτισουν..

Γεια σου Ζωγιαμπελ! εύχομαι μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Όλα θα πάνε καλά! 18 εβδομάδων ειναι αρκετά νωρίς για να το ακούσεις! πολλές φορές μπερδεύεσαι και με το έντερο που πιέζεται.. Εγώ άρχισα μετά την 22η βδομάδα να το ακούω..

Καθόλου παιδιάστικες οι απορίες σου. Ειδικά μετά από τον αγώνα που έκανες.. Είσαι σε πολύ safe εβδομάδα πλέον. Να κοιτάξεις να την απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου. Εγώ έχω ένα αγοράκι 13 μηνών και πολυ συχνά γυρίζω πίσω αναπολώντας γλυκά την περίοδο αυτή. Αυτή της πρώτης εγκυμοσύνης.. Τόσο όμορφα συναισθήματα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω οσο τιποτε αλλο να βιωσω αυτα τα συναισθήματα...το σκέφτομαι καθε μερα....

Γλυκια μου Ζωγιαμπελ σου εύχομαι ολα να πάνε καλά....τοο μωρακι σου ηρθε και θα μείνει. Και θα το ακούσεις και θα πετας στα σύννεφα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να ευχαριστηθείς στο έπακρο την εγκυμοσύνη σου!!!!!!!!

Μακάρι όσες κοπέλες προσπαθούμε να τα καταφερουμε και να νιωσουμε κι εμείς το μωρακι μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για όλα, με κάνετε και νιώθω πολύ όμορφα!!μου δίνετε κουράγιο και μια ανάσα παραπάνω για όλα..Όσο παράξενο και αν σας ακουστεί ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιησει..βλέπω την κοιλιά μου που άρχισε να φουσκώνει και ακόμα δεν το πιστεύω ότι εκεί μέσα υπάρχει ένας άλλος άνθρωπος που μεγαλώνει..

Ξέρω ότι η κάθε μία σας εδω μεσα περνάει το δικό της Γολγοθά..δυστυχώς για όλες εμάς που είμαστε σε αυτό το φόρουμ τίποτα δεν μας χαρίστηκε έτσι χωρίς αγώνα..Πρέπει όμως να τον δώσουμε και να βγούμε νικήτριες..να παίρνετε παράδειγμα από άτομα που τα κατάφεραν και να λέτε "θα τα καταφέρω και εγώ ". Η θετική σκέψη και ψυχολογία είναι το παν ειδικά όταν μπαίνεις στη διαδικασία της εξωσωματικης..Για όλες μας όταν πιάσουμε τον πάτο, μετά έρχεται η άνοδος!!!πλέον  η επιστήμη προχωρά και καμιά κοπέλα δεν μενει χωρίς μωρό!!να προσπερασετε όσα εμπόδια και αν βρεθούν στο δρόμο σας γιατί στο τέλος σας περιμένει το καλύτερο έπαθλο!!!γιαυτό να είστε σίγουρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ κοριτσι μου!!! με συγκινησες απλα...!! μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!! να χεις μια τελειομηνη εγμυοσυνη και να κρατησεις αγκαλιτσα το υγιεστατο μωρακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου, ευχομαι καταρχην μια τελειομηνη κυηση και ολα να σου πανε καλα. Απο την δικη μου εμπειρια μπορω να σου πω οτι ημουν σιγουρη οτι αυτη η κινηση ειναι το μωρο στην 22η εβδομαδα και μεχρι να σιγουρευτω - αλλα μεχρι και να το πιασω στα χερια μου! - ειχα τεραστια αγωνια καθε μερα και καθε νυχτα! Τωρα πουτον κραταω στην αγκαλια μου τα αγχη ειναι αλλα αλλα πιο κοντα σε αυτα που αντιλαμβανομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...