Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας θυμηθούμε τα παιδικά μας χρόνια.....


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Πεταλουδιτσα θα σου απαντήσω στξ διακη μου διαλεκτο κορακιστικων που ειναι λιγο διαφορετικη...τσι θα, τσι γι, στι νεις,τσι συ, τσι ντο, τσι μα!!!!

Peacock.. Παντα ανησυχο πνευμα!! Εγω δε το εκανα αλλα το εκανε μια φιλη μου και ετσι εσκισε το φρυδι της απο μια πτώση! (εβαζε στο παιχνιδι και τη καρεκλα με τα ροδακια απο το γραφειο!)

Diwni!!!κατεριναααααα!!οταν ημουν μικρη το διαβαζα!!καθε εβδομαδα!οι τοιχοι δεν ειχαν καθολου κενο απο τις αφισες!!απο την κατερινα εμαθα τι θα πει αλληλογραφω!υπηρχε η στηλη"ζητουν αλληλογραφια" κςι αλληλογραφουσα με μια κοπελα απο αθηνα με τκ 10446!αργότερα οταν "μεγαλωσα" επαιρνα την σουπερ Κατερίνα!! Την πρωτη φορα που αγόρασα τη σούπερ, ηταν καλοκαιρι κςι ειχε δωρο ενα αρωματακι μικρο με στρογγυλο κοκκινο καπακι..το εχω ακομη!!το επομενο τεύχος θυμαμαι ειχε το ιδιο με γκρι η μαυρο καπακι και ηταν για "το αγορι σου"..βεβαια δεν ειχα τοτε και δε το αγορασα!!..σερβιετες και σερβιετακια δωρο ατις σελιδες απο την always σχεδον σε καθε τευχος!!!

Αυτά είναι ΤΣΙΤΣΙ-στικα όχι κορακίστικα χαχαχαχα

Οχι ευτυχώς δεν είχα πτωση εγω  και δεν κάηκα στη λάβα χαχαχαχα!!!!!!!

Το δωμάτιο μου το είχα γεμίσει κι εγω με αφίσες από την "Κατερίνα".... Εμπαινε ο μπαμπας μου μεσα και μας έλεγε "εχετε γεμίσει το δωμάτιο με αδερφες" χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 177
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οποια θυμαται τη "κλαριτα!" Παίρνει μπόνους απο μενα!!

@Mammy88

@mommy86

Το πιασα το κορακιστικο σου νοημα!!!!! Σε φιλω κ ανταποδίδω! 

@peacock πρεπει να σουν μοναδική που έπαιζες με τη φωτια χαχαχαχαχα

Και εγώ έπαιρνα Κατερίνα!! Θυμαμαι αγαπημενη  μεγαλη αφησα που ειχε των backstreet boys και "one"!!

 

743e02f35046ed04b6ec87cd3df87039.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τωρα κολλησα με τα παιδικα..θυμηθηκα τα παρακατω..

Μπαμπαρ, τεν τεν, μουμινς,αυτομε το σωμα μας στην ετ1,και λοιπα..ροζ πανθηρας, σπορτ μπιλυ(τον ειχα και κουρτινα στο δωματιο μου), μπολεκ και λολεκ, ποπαι, ροζ πανθηρας, ντεμις ο τρομερος,ο μαγος του οζ, η αλικη στη χωρα των θαυματων, λουκι λουκκαι το κορυφαιο..ενα στην ετ1με κατι σαν φωκιες που ζουσαν σε ιγκλου. Δε μιλουσαν μονο ηχους εβγαζαν και ηταν σαν απο πλαστελινη!!

Babar.jpg

images.jpg

images.jpg

images.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα κορυφη ο μπαμπας!!

Κλαριτα??μμμ προσπαθω αλλα με απατα η μνημη μου..θα παρω τη βοηθεια του κοινου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Εγω τωρα κολλησα με τα παιδικα..θυμηθηκα τα παρακατω..

Μπαμπαρ, τεν τεν, μουμινς,αυτομε το σωμα μας στην ετ1,και λοιπα..ροζ πανθηρας, σπορτ μπιλυ(τον ειχα και κουρτινα στο δωματιο μου), μπολεκ και λολεκ, ποπαι, ροζ πανθηρας, ντεμις ο τρομερος,ο μαγος του οζ, η αλικη στη χωρα των θαυματων, λουκι λουκκαι το κορυφαιο..ενα στην ετ1με κατι σαν φωκιες που ζουσαν σε ιγκλου. Δε μιλουσαν μονο ηχους εβγαζαν και ηταν σαν απο πλαστελινη!!

Babar.jpg

images.jpg

images.jpg

images.jpg

Θα τρελαθωωωωωωωω.... που ειναι ολα αυτα τωρα????!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Χαχαχαχα κορυφη ο μπαμπας!!

Κλαριτα??μμμ προσπαθω αλλα με απατα η μνημη μου..θα παρω τη βοηθεια του κοινου!

 

4d7a9d8b026fae1e277ae22ea9e68408.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα δυστηχως μονο στη μνημη μας υπαρχουβ πια!γι αυτο ενθουσιαζομαι με τα φλας μπακ..προσπαθω να μη ξεχασω τιποτα!!

Πεταλουδιτσα πασο!δε το ξερω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα νομιζω πως ειμαι η μονη θεσσαλονικια εδω σε αυτη τη συζητηση αλλα θα ρωτησω κατι που οραν το δει θεσσαλονικια ηλικιας 30-35 σιγουρα θα ξερει...ποια ακουφε "μουσικο γαλαξια"?????ηταν στο ραδιο αργα το βραδυ11-12-1 και επαιρναν τηλ ανήλικα παιδια ηλικιων 14-15-16-17-18 και μιλούσαν στον αερα μεταξυ τους(φυσικα τα τηλεφωνα ηταν κρυφα απο γονεις και γι αυτο ολοι ψιθυριζαν ισα που ακουγονταν)κλασικη συζητηση...γεια σας ειμαι ο νικος απο μποτσαρη(ο.ραδιοφ.παραγωγος ελεγε να παρει καποιοα κοπελα) γεια, ειμαι η μαρια απο ντεπο.τι ταξη πας?τι μουσικη ακους?αγαπημενο συγκροτημα?σε ποιο σχολείο πας? Κλπ...τελειως αθωα ομως...εγω ελεγα μεσα μου οταν τα ακουγα..οταν γινω 14 θα παρω και εγω!!ουτε ξερω ποσο ημουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

Μινιατούρακι, θυμασαι ενα παιδικο που εβαζε στο power,πρεπει να ηταν παραγωγης 1800, που ηταν ασπρομαυρο, με μια μαμα.η γιαγια που ζουσε με κατι παιδακια μεσα σε εμα παπουτσι??ααα τωρα θυμηθηκα που εβαζε.και το μυρμήγκι με το τζιτζικι..μυθους αισωπου,και φυσικα την λιμνη των κυκνων..με οντετ και οντιλ!!

πωωω που το θυμηθηκες!!!! :) επισης ενα απο τα αγαπημενα μου ηταν το κινεζακι π εψαχνε τη μαμα δρακενα και κυκλοφορουσε με το βρακι!!! και την χαιντι!!χαχαχα τα θυμαμαι σχεδον ολα!!! και συμφωνω με ολες για τα παιχνιδια!! ειμαστε και πανω κατω ιδιες ηλικιακα οποτε τα κανα και γω ολα αυτα π λεετε!!

επισης εγω ειχα κολλημα με τη milagros!!! τρομερο κολλημαααα!!

και καναμε και μεις αυτο με τις σβησιματα!!! ολα !ολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κοριτσια καλημερα!

Σκέφτηκα να ανοιξω αυτο το θεμα για να "ξεφύγουμε" λιγο απο αυτα που μας στεναχωρουν ή γενικά για να θυμηθούμε τα παιδικα μας χρονια και να νοσταλγισουμε......

Ας θυμηθούμε, λοιπον, αγαπημενα παιχνίδια, αγαπημένες σειρές, αγαπημένους ηρωες, ηθοποιούς, τραγουδιστες και γενικα οτιδήποτε μας θυμίζει τα ομορφα χρόνια της παιδικότητας μας....

Ξεκιναω πρώτη....

Εννοείται πως σα παιδι ειχα παει σβαρνα ολες τις μεξικανικες σειρές χαχαχα..Αγαπημένες σειρές, φυσικα, το καρουζελ με τη δασκαλα Χιμενα, το Chiqititas με τα παιδια του ορφανοτροφείου, Μαρια της γειτονιάς και Paulina...τα δυο τελευταία αν παιζοντουσαν τωρα θα γέλαγα αλλα τότε δεν εχανα επεισόδιο χαχαχα..

Αγαπημένα παιχνιδια: ολα τα συμπραγαλα της Barbie, ενα μωρακι-μπεμπης με ασπρο φορμακι που κουνουσε χερια και ποδαρακι και γελαγε (λεγόταν "ο παιδαρος", νομιζω), εκεινα τα μικροσκοπικα παιχνιδακια  polly pocket και τα καρδουλινια μαμ που τα ταιζες με το μπιμπερο και μύριζαν φρουτα!! 

Αχ....ομορφες εποχές!!

Αχχχχχ..τι ωραίο θέμα άνοιξες κοριτσακι μουυυυ...απο σειρές και ειδικα μεξικάνικες δεν έβλεπα τιποτα..εμενα ο νους μου γυρνώντας απο το σχολείο ηταν να πετάξω την τσάντα και να παω στην "αλάνα" να παίξω με τους φίλους μου,μεχρι την ωρα κοινής ησυχίας..μετα μαζευόμαστε για φαγητό και αφου και καλα καναμε τα μαθήματα..ξανά εξωωωω...μήλα,σχοινάκι,εφταπετρο,ποδήλατο,μπάσκετ,βόλεϊ,κρυφτό,κυνηγητό και οοοοτι άλλο υπήρχε απο ομαδικά παιχνίδια..Μετα με την κολλητή μου παίζαμε μπακάλικο..μανάβικο,αλλα το αγαπημενο μου..που δεν το θεωρούσα παιχνίδι την η Φ.Ε. (Φιλοζωική μου εταιρία..) φτιάχναμε κάρτες πασχαλινές χριστουγεννιάτικες και διάφορες άλλες κατασκευές και τις πουλουσαμε(τι τράβαγε η μανα μου..)και τα λεφτα που μαζεύαμε τα δίναμε για ξηρές τροφές για τα αδέσποτα τις γειτονιάς..Απο παιχνίδια δεν ειχα πολλα,γιατι ειμασταν αρκετά δύσκολα..ειχα εναν "παρλαπίπη" που του μιλούσες και επαναλάμβανε..(τον εχω ακομα) κατι λίγες barbie και δυο μικρά πονι,κουρεμένα και βαμμένα με μανο(γιατι ειχα και ανησυχίες!!!α..και καποια στιγμή α Άγιος Βασίλης μου φέρε ενα Κοχύλι pollie pocket..τηλεόραση μονο τα Σαββατοκύριακα..και συγκεκριμενα Disney club..και τις αγαπημένες ανατριχίλες  στο star..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

Απιστευτο!!!δεν εχω γνωρισει ποτε κανεναν να κανει σβησματα(εμεις)-γομιδια(εσεις)εκτος απο τα παιδια της ταξης μου!!!ναι τη θυμαμαι την ασπρη!σιγουρα λεμε την ιδια!λεπτη σχετικα μαλακη,εσβηνε καλύτερα απο ολες!!και εβγαζε πολλα σβησματα!!χαχα!ειχα και εναν συμμαθητη που ειχε παρει διαφανη σβηστρα!!δεν ειχε δει ποτε κανενας μας ιδια και θεωρουσαμε σπανια τα σβησματα της!ετσι και αυτος το εκμεταλλευοταν και αναταλλαζε λιγα δικα του σβησματα με ολοκληρο σακουλακι καποιου αλλου!!

Επισης αν ρωτουσε κατι η κυρια και δεν ηξερε το παιδι την απαντηση, σπευδαμε με κορακιστηκα να του πουμε(νομιζαμε οτι η κυρια δεν ηξερε την υπαρξη κορακιστικων)ωσπου μις μερα μαςαπαντησε η κυρια θυμωμενη στα κορακιστικα και δε το ξανακαναμε!!!

Επισης φωαναζαμε οταν θελαμε να παμε εκδρομή (παντα στη προσευχη ολο το σχολείο) " εκδρομη, εκδρομη" και "ο λαος απαιτει να μας πατε εκδρομή και αμα δε μας πατε θα παιξουμε καρατε!" με ενα στομα μια φωνη!

Και μεις το κάναμε αυτο με τις γόμες!!!νομιζα οτι περιοριζόταν μονο στο δικο μας σχολείο..αχαχχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Τωρα νομιζω πως ειμαι η μονη θεσσαλονικια εδω σε αυτη τη συζητηση αλλα θα ρωτησω κατι που οραν το δει θεσσαλονικια ηλικιας 30-35 σιγουρα θα ξερει...ποια ακουφε "μουσικο γαλαξια"?????ηταν στο ραδιο αργα το βραδυ11-12-1 και επαιρναν τηλ ανήλικα παιδια ηλικιων 14-15-16-17-18 και μιλούσαν στον αερα μεταξυ τους(φυσικα τα τηλεφωνα ηταν κρυφα απο γονεις και γι αυτο ολοι ψιθυριζαν ισα που ακουγονταν)κλασικη συζητηση...γεια σας ειμαι ο νικος απο μποτσαρη(ο.ραδιοφ.παραγωγος ελεγε να παρει καποιοα κοπελα) γεια, ειμαι η μαρια απο ντεπο.τι ταξη πας?τι μουσικη ακους?αγαπημενο συγκροτημα?σε ποιο σχολείο πας? Κλπ...τελειως αθωα ομως...εγω ελεγα μεσα μου οταν τα ακουγα..οταν γινω 14 θα παρω και εγω!!ουτε ξερω ποσο ημουν!

εγω ακουγα τον ΕΝΤΥ ετσι τον ελεγαν!! και ημουν τοσο ερωτευμενη που τον ανουγα καθε βραδυ!!!και ακουγα και γω τις συζητησεις!!! κλασικα οπως ειπες!! ειμαι ο νικος απο ευοσμο και γω η μαρια απο καλαμαρια!!!χαχαχα απορω και τι αλλο λεγανε!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης το σι μαριο μαριο σι ντο ρε μι μακαρο μακαρο ... κλπ κλπ το ειχατε και σεις στην αθηνα????η ηταν μονο σαλονικιωτικο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τραγούδια παλια..θυμάμαι να κλαιω με το "Ελενη" της Βισση..και να προσπαθω να κανω τις "δεύτερες" σε τραγούδια της Γαρμπή..άκουγα και πολλααααα ξένα...backsteetboys και n'synk τους θυμάστε?spice girls..και Christina Aguilera...και άπειρο..michael Jackson..και γω και η αδερφή μου..τρρρρρελα...η αδερφή μου μια περίοδο πήγαινε σχολείο και με λευκά γαζακια στα δάχτυλα οπως εκεινος...αχχαχαχαχα...Η αληθεια ειναι πως ακομα τον αγαπω..και οταν θελω να κανω γενική στο σπιτι,άλμπουμ του Jackson βάζω στο CD player για να μου δίνει ρρρρρυθμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

επισης το σι μαριο μαριο σι ντο ρε μι μακαρο μακαρο ... κλπ κλπ το ειχατε και σεις στην αθηνα????η ηταν μονο σαλονικιωτικο??

Εμεις λεγαμε "Ω Μαριάμ Μαριάμ Μαριάμ,σι  ντο ρε μι μακαρο μακαρο,λεω λεω πρι πτι πτι..λεω λεω πτι πτι πτι..ουαν,του..θριιιι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Τωρα νομιζω πως ειμαι η μονη θεσσαλονικια εδω σε αυτη τη συζητηση αλλα θα ρωτησω κατι που οραν το δει θεσσαλονικια ηλικιας 30-35 σιγουρα θα ξερει...ποια ακουφε "μουσικο γαλαξια"?????ηταν στο ραδιο αργα το βραδυ11-12-1 και επαιρναν τηλ ανήλικα παιδια ηλικιων 14-15-16-17-18 και μιλούσαν στον αερα μεταξυ τους(φυσικα τα τηλεφωνα ηταν κρυφα απο γονεις και γι αυτο ολοι ψιθυριζαν ισα που ακουγονταν)κλασικη συζητηση...γεια σας ειμαι ο νικος απο μποτσαρη(ο.ραδιοφ.παραγωγος ελεγε να παρει καποιοα κοπελα) γεια, ειμαι η μαρια απο ντεπο.τι ταξη πας?τι μουσικη ακους?αγαπημενο συγκροτημα?σε ποιο σχολείο πας? Κλπ...τελειως αθωα ομως...εγω ελεγα μεσα μου οταν τα ακουγα..οταν γινω 14 θα παρω και εγω!!ουτε ξερω ποσο ημουν!

Εγω ίδια ανάμνηση εχω με τον jeronymo groovy..αργά τη νύχτα..και έπαιρνε και ο κόσμος τηλ..κλασσικα..ψιθυριστά..άκουγα με το Walkman κρυφά στο κρεβάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εχω παθει πολιτισμικο σοκ με τα σβησματα!!!απιστευτο!!ειστε οι πρωτες που μου λενε πως το εκαναν!!!

Κατερινακι..οι αλανες!!!σε καθε γειτονια ειχε!!εμεις για παιχνιδι εξω μονο σκ αλλα το καλοκαίρι... Κατεβαιναμε στις 7(!!) και παιζαμε κυριως σχοινακι και λαστιχο (σχοινακι.. Master!! Καναμε μπροστα,αναποδα,σταυρωτο μπροστα,σταυρωτο ανάποδα) τα αγορια επαιζαν συνηθως ποδόσφαιρο.. "διάλειμμα" γις μεσημεριανο και υπνο με το ζορι(ευτυχως μετα οι γονεις μου μας εδιναν βιβλια και κομικς και αντι να κοιμηθουμε μπορουσαμε ΉΣΥΧΟΙ να διαβασουμε...αλλα παντα ξαπλωμενοι στο κρεβατι μας!!)και το απογευμα απο τις 5 πςιζαμε ομαδικα μονο..εως σιγουρα 11(αφηναμε το κρυφτο πςντα στο τελος για να ειναι βραδυ αρα και πιο δύσκολο!) οι γονεις και γενικα "η γειτονια" εβαζαν καθε βρααδυ τραπεζις και καρεκλες στο δρομο και καθοντουσαν όλοι μαζι εκει οσο εμεις παιζαμε..οταν πια επρεπε να φυγουμε ανεβαιναν πανω οι μεγάλοι και εμεις παρακαλουσαμε να παιξουμε "ενα γυρω ακομη".. Μετς απο 10 λεπτα εβγαινε η μαμα στο μπαλκονι και αρχιζε η χορωδια..."γιαννηηηηηη"γρηγορα επανω..η" χριστιναααααααα"αν δεν ανεβεις τωρα αυριο τιμωρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινιατουρακι θεσσαλονικη εεε??τωρα η μου το εχει πει και το ξεχασα η σιγουρα το ξεχασα!! Χαχαχα.

Εγω το ελεγα..σο μακαρό σό  λέ μί ντο μαριό μαριό λέω λέω τιπ τιπ τιπ,λέω λέω τιπ τιπ τιπ, ουαν,του,θρι!!

Πιο μεγαλη spice girls και ξερο ψωμι!!αφου οταν μου ηρθε περιοδος πρωτη φορα ειχα στεναχωρεθει.δε ξερω γιατι και η μαμα μου για να με ησυχασει μου ειχε πει"μη στεναχωριεσαι..και οι spice girls  εχουν"..εστι πήρα τα πανω μου!!αφου ειχαν και αυτες σιγουρς επρεπε να εχω και εγω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Απο τραγούδια παλια..θυμάμαι να κλαιω με το "Ελενη" της Βισση..και να προσπαθω να κανω τις "δεύτερες" σε τραγούδια της Γαρμπή..άκουγα και πολλααααα ξένα...backsteetboys και n'synk τους θυμάστε?spice girls..και Christina Aguilera...και άπειρο..michael Jackson..και γω και η αδερφή μου..τρρρρρελα...η αδερφή μου μια περίοδο πήγαινε σχολείο και με λευκά γαζακια στα δάχτυλα οπως εκεινος...αχχαχαχαχα...Η αληθεια ειναι πως ακομα τον αγαπω..και οταν θελω να κανω γενική στο σπιτι,άλμπουμ του Jackson βάζω στο CD player για να μου δίνει ρρρρρυθμο...

Ειναι δυνατόν να μην θυμόμαστε ΝSYNK που πρωτοεμφανίστηκε το ΜΑΝΑΡΙ ο Justin Timberlake!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ εγώ δεν τα συμπαθούσα τα ξένα συγκροτήματα...

Αλλά ένα έχω να πω! Ooops i did again... britney spears. Μουμινς ναιιιι! Άμα σας πω πριν κάνα δυο χρόνια μ έφερε η αδερφή μ ένα ποτηράκι παιδικό από το Βερολίνο με τους ήρωες? Πιγκουινακια ήταν με πρωταγωνιστή των πιγκου αυτά στα ιγκλού.

Κορίτσια εδώ πάντως ευτυχώς τα παιδιά ακόμη παίζουν στη γειτονιά. Με τ π ανοίγει ο καιρος τα μικρά κανιβαλακια όπως τα λέει ο άντρας μ λες κ έχουν πομπό πέντε και ένα (17:01) το απόγευμα κατεβαίνουν κάτω να παίξουν κ δε μαζεύονται πριν νυχτώσει. Πολύ τα χαίρομαι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας πω κάτι που είχα μικρή?

Πολλές φορές μπορεί να έβλεπα φωτο παλιές από δεκαετία του 60-70 ή ταινιές με παλιές εποχές και έκλαιγα γιατί πέρασαν τα χρόνια.... χαχαχαχαχαχα

Το σκέφτομαι τωρα και γελάω αλλά τοτε ημουν πολύ λυπημενη που περασαν τα χρονια χαχαχαχα

Το είχε καμία ή μόνο εγώ ημουν εντελώς τζαζλί???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Εμεις λεγαμε "Ω Μαριάμ Μαριάμ Μαριάμ,σι  ντο ρε μι μακαρο μακαρο,λεω λεω πρι πτι πτι..λεω λεω πτι πτι πτι..ουαν,του..θριιιι!!!

Συμφωνω!!!! ???

Εγω ακουγα και Brittney Spears!!

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Εγω ίδια ανάμνηση εχω με τον jeronymo groovy..αργά τη νύχτα..και έπαιρνε και ο κόσμος τηλ..κλασσικα..ψιθυριστά..άκουγα με το Walkman κρυφά στο κρεβάτι...

Εγω με το love 97,5 που εστελναν ολα τα μηνύματα αγαπης και τα διαβαζε ενας κύριος με εκπληκτική φωνη....

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Καλα εχω παθει πολιτισμικο σοκ με τα σβησματα!!!απιστευτο!!ειστε οι πρωτες που μου λενε πως το εκαναν!!!

Κατερινακι..οι αλανες!!!σε καθε γειτονια ειχε!!εμεις για παιχνιδι εξω μονο σκ αλλα το καλοκαίρι... Κατεβαιναμε στις 7(!!) και παιζαμε κυριως σχοινακι και λαστιχο (σχοινακι.. Master!! Καναμε μπροστα,αναποδα,σταυρωτο μπροστα,σταυρωτο ανάποδα) τα αγορια επαιζαν συνηθως ποδόσφαιρο.. "διάλειμμα" γις μεσημεριανο και υπνο με το ζορι(ευτυχως μετα οι γονεις μου μας εδιναν βιβλια και κομικς και αντι να κοιμηθουμε μπορουσαμε ΉΣΥΧΟΙ να διαβασουμε...αλλα παντα ξαπλωμενοι στο κρεβατι μας!!)και το απογευμα απο τις 5 πςιζαμε ομαδικα μονο..εως σιγουρα 11(αφηναμε το κρυφτο πςντα στο τελος για να ειναι βραδυ αρα και πιο δύσκολο!) οι γονεις και γενικα "η γειτονια" εβαζαν καθε βρααδυ τραπεζις και καρεκλες στο δρομο και καθοντουσαν όλοι μαζι εκει οσο εμεις παιζαμε..οταν πια επρεπε να φυγουμε ανεβαιναν πανω οι μεγάλοι και εμεις παρακαλουσαμε να παιξουμε "ενα γυρω ακομη".. Μετς απο 10 λεπτα εβγαινε η μαμα στο μπαλκονι και αρχιζε η χορωδια..."γιαννηηηηηη"γρηγορα επανω..η" χριστιναααααααα"αν δεν ανεβεις τωρα αυριο τιμωρια!!

Αγαπημενο παιχνιδι σε σπίτι: σκοτεινό δωμάτιο....

Και τωρα το αλλο...

Ποια επαιζε "μπουκάλα" στα πάρτυ??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Κορίτσια να σας πω κάτι που είχα μικρή?

Πολλές φορές μπορεί να έβλεπα φωτο παλιές από δεκαετία του 60-70 ή ταινιές με παλιές εποχές και έκλαιγα γιατί πέρασαν τα χρόνια.... χαχαχαχαχαχα

Το σκέφτομαι τωρα και γελάω αλλά τοτε ημουν πολύ λυπημενη που περασαν τα χρονια χαχαχαχα

Το είχε καμία ή μόνο εγώ ημουν εντελώς τζαζλί???

Ααααααααααααααααχχχαχχαχαχαχχαχαχαχααχαχχαχαχααχχαχααχχαχαζαχαχαχαχαχαζαχαχαχαχαχαχ peacock σ'αγαπω πολυ'!!!χαχαχαχαχαχαχαχα

Κατι παρομοιο εκανε ο αδερφος μου που ειχς κολλημα οταν εβλεπε καμια ταινια ελληνικη η γενικα κατι στη τηλεοραση..επικεντρονοταν σε καποιον απο τη τηλεοραση και ελεγε..αραγε αυτος πεθανε???χαχαχχα

Αλλα κολλημα με τα χρονια που περασαν δρν εχω ξανακουσει!να σαι καλα ρε peacock!! Αληθεια με εκανες.και γελασα..πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα μπουκαλα..τι ωραια χρονια!!!!!!εννοειται παιζοταν μετά μανιας!!!επισης στο Λύκειο παιζαμε το "τραπουλοχαρτο"..καναμε κυκλο και ειχαμε ενα τραπουλοχαρτο. Το βαζαμε στο στομα και το ρουφουσαμε να μη πεσει,ο ενας το εδινε.στον αλλον απο στομα σε στομα χωρις ομως να ακουμπουν χείλη γιατι ηταν ενδιαμεσα το τραπουλοχαρτο.η διαταξη ηταν αγόρι -κοριτσι και μετα αλλαζαν οι θεσεις.το παιζαμε πολλα ατομα και φυσικα οταν ηταν διπλα καποιος που ηθελες σου επεφτε καταλαθος το τραπουλοχαρτο και τον φιλουσες!!!

Ρε κοριτσια..κανατε μπάνιο στη σκαφη???η κανατε τσισακια και οχι μονο στο γιογιο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock Ακομα το εχω!!! Πριν ένα χρόνο εψαχνα απεγνωσμένα να βρω επεισόδια απο το καρουσελ....

Η ακόμα πιο πρόσφατα... πριν δυο εβδομάδες ειχε στον αλφα την αριελ.......κατσαμε με το συζηγο και το βλέπαμε!! Βριζαμε την Ούρσουλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...