Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας θυμηθούμε τα παιδικά μας χρόνια.....


Petalouditsa28

Recommended Posts

Επίσης να σημειώσω ότι στα παιδικά μου χρόνια ήμουν και επιχειρηματίας......

1) Έπαιρνα πράγματα της αδερφής μου και τα πουλούσα στο σχολείο.. χαχαχαχα.... ρούχα, ντοσιέ, πορτοφολάκια, παιχνίδια κ.α. σε χαμηλές τιμές!!!

2) Όταν ήταν η εποχή της Ποκαχόντας αν θυμάστε είχαν βγει κάτι αυτοκολλητάκια.. αγόραζα αυτοκολλητακια (είχα χρηματα απο το παραπανω ετσι κι αλλιως) και πουλουσα στα διαλειματα τα αυτοκολλητακια, αν κάποιο ηταν σπάνιο ζητούσα παραπάνω λεφτά... χαχαχαχα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 177
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο αφιερνωνω γλυκια μου @mommy86.....

Τωρα που μου πες τα παιχνιδια κατι θυμηθηκα... οταν ημουν σπιτι μονη μου εβαζα το σχοινακι σε δυο καρεκλες για να παιξω χαχαχαχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Πεταλουδιτσα μου γλυκια, με συγκηνησες.. Το εκανα εικονα να δινω στο παιδι μου την κουκλα και με πηραν τα ζουμια..αλλα ανασυντασσομαι και συνεχίζω!!! 

Εγω ειχα κολλημα με καλλιρη και ειδικά σαββιδακη!!!

Οσο για τα παιχνιδια εκτος απο κυνηγητό κρυφτο κουτσο μηλα..τα υπολοιπα που αναφέρεις δε τα γνωριζω'!εμεις παιζαμε και τζαμι,τσιγαροποτα,ψειρες,λαστιχο τα κοριτσια και σχοινακι,αγαλματακια,123 κοκκινο φως,και πολυ πολυ μπουγελο!!!

Peacock παντα ελεγα οτι θα γραψω τπ παιδί μου στους προσκοπους.τους σεβομαι πολύ. Και με αυτο που μου ειπες χαρηκα ακομη περισσοτερο!

Είμαι πρόσκοπος οπότε το βλέπω από κοντα!

Εχω λυκόπουλα ηλικίας 7-11 ετών και δε πάει το μυαλό σου τι μπορεί να κανει ενα τόσο μικρό παιδί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Επίσης να σημειώσω ότι στα παιδικά μου χρόνια ήμουν και επιχειρηματίας......

1) Έπαιρνα πράγματα της αδερφής μου και τα πουλούσα στο σχολείο.. χαχαχαχα.... ρούχα, ντοσιέ, πορτοφολάκια, παιχνίδια κ.α. σε χαμηλές τιμές!!!

2) Όταν ήταν η εποχή της Ποκαχόντας αν θυμάστε είχαν βγει κάτι αυτοκολλητάκια.. αγόραζα αυτοκολλητακια (είχα χρηματα απο το παραπανω ετσι κι αλλιως) και πουλουσα στα διαλειματα τα αυτοκολλητακια, αν κάποιο ηταν σπάνιο ζητούσα παραπάνω λεφτά... χαχαχαχα!!!!!!

Χαχαχαχαχαχαχα...τι θυμηθηκα τωρα ρε κορίτσια....

Συλλογες απο αυτοκολλητα με ηρωες ή με σκηνες απο το Τιτανικο (πηγαινα εκτη τοτε) και τα ανταλλάσαμε μεταξυ μας!!! Και το καλύτερο...

Συλλλογη απο αρωματικα χαρτια αλληλογραφιας!!!

ποσο ρομαντικο..

Θυμαστε τα βραχιολακια τα χρωματιστα???? 

Πωπω μου έρχονται ενα ενα και συγκινουμαι...

Εμεις παίζαμε τους γιατρούς...περναμς απο τι μηχανικο μολυβι το σιδερακι που υπηρχε πισω και καλυπτε τη γομα και καναμε οτι ειναι σύριγγα... περνουσε ενα ενα παιδι και καναμε εμβολιο...

Επισης σπιτι επαιζα τη δασκαλα...εφτιαχνα μονημου ασκησεις, απαντούσα και μερα τα διορθωνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα...τι θυμηθηκα τωρα ρε κορίτσια....

Συλλογες απο αυτοκολλητα με ηρωες ή με σκηνες απο το Τιτανικο (πηγαινα εκτη τοτε) και τα ανταλλάσαμε μεταξυ μας!!! Και το καλύτερο...

Συλλλογη απο αρωματικα χαρτια αλληλογραφιας!!!

ποσο ρομαντικο..

Θυμαστε τα βραχιολακια τα χρωματιστα???? 

Πωπω μου έρχονται ενα ενα και συγκινουμαι...

Εμεις παίζαμε τους γιατρούς...περναμς απο τι μηχανικο μολυβι το σιδερακι που υπηρχε πισω και καλυπτε τη γομα και καναμε οτι ειναι σύριγγα... περνουσε ενα ενα παιδι και καναμε εμβολιο...

Επισης σπιτι επαιζα τη δασκαλα...εφτιαχνα μονημου ασκησεις, απαντούσα και μερα τα διορθωνα!!!

Εγω έκανα οτι είμαι επιχειρηματίας... είχα πάρει και μπλοκάκι τιμολογίων από το βιβλιοπωλείο της γειτονιάς... χαχαχαχα

Επίσης άλλο αγαπημένο μου ήταν να βαζω νερό στη μπανιέρα και να προσποιούμαι ότι είμαι γοργόνα φυλακισμένη κτλ κτλ και το σκυλάκι μου έκανα οτι είναι ο "Φουσκας" το ψαράκι της Άριελ χαχαχαχαχα

Συλλογή σε χαρτιά αλληλογραφίας έκανα και τα εχω ακόμα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποια θυμαται τη σειρα..."Ανατριχιλες" ?????

Που ηταν κατι σα θριλερακι?? Παιζόταν καθε Σαββατο στις 11 το πρωι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Επίσης άλλο αγαπημένο μου ήταν να βαζω νερό στη μπανιέρα και να προσποιούμαι ότι είμαι γοργόνα φυλακισμένη κτλ κτλ και το σκυλάκι μου έκανα οτι είναι ο "Φουσκας" το ψαράκι της Άριελ χαχαχαχαχα

 

Γοργονιτσα μου εσυ χαχαχαχαχα χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Peacock ??????????? απλα respect!!!! Χαχαχααχαχαχχααχχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχααχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα. Ρε αθεοφοβο πλασμα!!χαχαχαχχα.

Βεβαια.... Και γω δεν ημουν λουλούδι! Επαιρνα τον κουμπαρα του αδερφου μου και ειχα αναπτυξει τεχνικη με ενα ψαλιδι και φακο να βλεπω απο τη χαραμαδα τι εχει μεσα και μετα φυσικα με επαγγελματικες και χειρουργικες κινησεις να παιρνω οτι θελω..παντα ελεγα..μικρός ειναι..τι τα θέλει τα λεφτα???και πιο μεγάλη (αρα και πιο "ευκινητη" εμαθα να ξυνω της κάρτες ανανεωσης χρονου ομιλιας που επαιρνε ο μπαμπας για αυτον,χωρις να βγαλω το σελοφαν.ωσπου να καταλαβει οτι ειχαν χρησιμοποιηθει εγω ειχα ηδη φαει την κάρτα!!! 

Πεταλουδιτσα μου ???????? το τρςγουδουσα εννοειται και αυτο του καλλιρη..τοτε ειχαμε κανει με τα κοριτσια της γειτονιας και το πρώτο talent.show...ανεβαιναμε σε ενα τοιχακι (στο stage!!) και τραγουδουσε η μια και οι αλλες απο κατω βαζαμε βαθμο!φυσικα ολες πιστευαμε μονο στον εαυτο μας και δε βαζαμε καλο βαθμο σε.καμια και ετσι δε κερδιζε ποτε καμια!!!

Απο αλληλογραφιες τι να πω...ανταλλαγες,διπλα που δε θελαμε..και φυσικα χαρτοπετσετες που ειχα και θηκη για αυτες..με.ηρωες disney!! Τι ομορφα μυριζαν ολα τοτε!

Ανατριχιλες!!!το εβλεπα με ανατριχιλα!!!και.εχω ακομη ολη τη σειρα σε βιβλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης, εκανα και το αλλο...έπαιρνα ενα λουτρινο αρκούδι και εκανα μια μικρη τομη στη κοιλια του με ψαλιδι...μεσα εβαζ συνδετηρες πολλους. Επαιρνα ενα τραπεζακι, πανω εβαζα ενα φωτιστικο και απο κατω το αρκουδι. Τα φωτα ολα κλειστα εκτος απο το φωτιστικο τι μικρο πανω στο τραπεζι..έπαιρνα ενα τσιμπιδακι και προσπαθουσα να βγαλω τη σκουλικοειδητιδα του αρκουδιου χαχαχαχα!!!

Φορουσα και μια ρομπα γιατρου καικαιπου γάντια που μου ειχε φερει ο πατερας μου απο το νοσοκομείο που ηταν νοσηλευτή ς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Peacock ??????????? απλα respect!!!! Χαχαχααχαχαχχααχχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχααχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα. Ρε αθεοφοβο πλασμα!!χαχαχαχχα.

Βεβαια.... Και γω δεν ημουν λουλούδι! Επαιρνα τον κουμπαρα του αδερφου μου και ειχα αναπτυξει τεχνικη με ενα ψαλιδι και φακο να βλεπω απο τη χαραμαδα τι εχει μεσα και μετα φυσικα με επαγγελματικες και χειρουργικες κινησεις να παιρνω οτι θελω..παντα ελεγα..μικρός ειναι..τι τα θέλει τα λεφτα???και πιο μεγάλη (αρα και πιο "ευκινητη" εμαθα να ξυνω της κάρτες ανανεωσης χρονου ομιλιας που επαιρνε ο μπαμπας για αυτον,χωρις να βγαλω το σελοφαν.ωσπου να καταλαβει οτι ειχαν χρησιμοποιηθει εγω ειχα ηδη φαει την κάρτα!!! 

Πεταλουδιτσα μου ???????? το τρςγουδουσα εννοειται και αυτο του καλλιρη..τοτε ειχαμε κανει με τα κοριτσια της γειτονιας και το πρώτο talent.show...ανεβαιναμε σε ενα τοιχακι (στο stage!!) και τραγουδουσε η μια και οι αλλες απο κατω βαζαμε βαθμο!φυσικα ολες πιστευαμε μονο στον εαυτο μας και δε βαζαμε καλο βαθμο σε.καμια και ετσι δε κερδιζε ποτε καμια!!!

Απο αλληλογραφιες τι να πω...ανταλλαγες,διπλα που δε θελαμε..και φυσικα χαρτοπετσετες που ειχα και θηκη για αυτες..με.ηρωες disney!! Τι ομορφα μυριζαν ολα τοτε!

Ανατριχιλες!!!το εβλεπα με ανατριχιλα!!!και.εχω ακομη ολη τη σειρα σε βιβλια!!

Κι εγω εχω όλη τη σειρα με τα βιβλία χαχαχαχα τα λατρευα!!!!! Ακόμα θυμάμαι το βιβλιοπωλείο της γειτονιάς τα είχε 1200δρχ... ψαχουλευα στα πραγματα της αδερφης μου να δω τι θα πουλησω για να βγαλω λεφτά πιο γρηγορα να τα παρω χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα, απο εμβολια..αλλο τιποτα!επισης εννοειται εκανα τη δασκαλα στον αδερφο.μου τοτε(ειχα και μικρο πινακα)και του εκανα αγγλικά...παιδια χωρις πλακα εμαθε αγγλικά!! Τα παιδιά αποροφουν τα παντα..φυσικά και του κοπαναω παντα οτι το proficiency το πηρε χαρη σε μενα!!!

Επισης στην ταξη μου καναμε και κατι που δε το εχω ακουσει ποτε απο αλλους..μαζευαμε "σβησματα" ετσι τα λεγαμε! Σε.ολα τα διαλείμματα για ενα διαστημα παιρναμε.τις.σβηστρες και "σβηναμε" τα θρανια.ολα τς υπολοιματα απο τις σβηστρες τς βαζαμε.σε αδεια συσκευασια απο χαρτομαντηλα και απλα βαζαμε μεσα τα δαχτυλα μας και μας αρεσε η αφη τους!!εννοειται η καθε σβηστρα αφηνε σβησμα αναλογα με το χρωμα της οποτε ηταν συνήθως πολύχρωμα γιατι ανταλλασαμε σβησματα!!! Καμμενα παιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Γοργονιτσα μου εσυ χαχαχαχαχα χαχαχαχαχα

Τωρα έχω εξελιχτεί σε ΧΕΕΕΕΕΕΕΛΙ .... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

Επισης..τωρα μου ηρθε το παιδικο "μπαμπαρ" και ο νταμπο που απο τοτρ δεν ηθελα να παω σε τσιρκο. Λυπηθηκα με αυτο το παιδικο τα ζωα και δε πηγα ποτε τελικα!

Χαχαχαχαχ πεταλουδιτσα πεθανα στα γελια με το στορι μαριμαρ!!δεν ειδα ποτε το τελος!πριν χρόνια κατσαμε με.τις φίλες μου και τραγουδησε η καιε μια το τραγούδι της μαριμαρ απο τους τιτλους αρχης οπως το θυμοταν και το ακουγαν τα αφτια μας τοτε...δε θα σου πω οτι κατουρηθηκαμε στα γελια!!'η καθε μια ακουγε φυσικά οτι να ναι.. Αλλα το τραγουδουδσα με παθος τοτε και φυσικα την πεποίθηση οτι το λεω ολοσωστα!!!....δλδ κατι παρομοιο με υο γνωστο σε όλους "freestyler" οπου εννοειται πως ακουγα φρι σταιλερ γουακα μακα φον!!(ενω ελεγε..freestyler rock the microphone) 

xaxxaxaxaxaxaxax κλαιω απο τα γελιαααα!!! ειλικρινα με κανατε και ξεχαστηκα!!! και γω ρε συ γουακα μακα φον ακουγα!!! θα βαζα και το χερι μ στη φωτια!!!

οσο για το power το καναλι το χα λιωσει!!!!! πληρης αποβλακωση!!! απο το πρωι ηταν σε μας στο νουμερο 19 και τα βλεπα ολα με τη σειρα!!! δεν εχανα επεισοδιο!! τι ωραιες εποχες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινιατούρακι, θυμασαι ενα παιδικο που εβαζε στο power,πρεπει να ηταν παραγωγης 1800, που ηταν ασπρομαυρο, με μια μαμα.η γιαγια που ζουσε με κατι παιδακια μεσα σε εμα παπουτσι??ααα τωρα θυμηθηκα που εβαζε.και το μυρμήγκι με το τζιτζικι..μυθους αισωπου,και φυσικα την λιμνη των κυκνων..με οντετ και οντιλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Καλα, απο εμβολια..αλλο τιποτα!επισης εννοειται εκανα τη δασκαλα στον αδερφο.μου τοτε(ειχα και μικρο πινακα)και του εκανα αγγλικά...παιδια χωρις πλακα εμαθε αγγλικά!! Τα παιδιά αποροφουν τα παντα..φυσικά και του κοπαναω παντα οτι το proficiency το πηρε χαρη σε μενα!!!

Επισης στην ταξη μου καναμε και κατι που δε το εχω ακουσει ποτε απο αλλους..μαζευαμε "σβησματα" ετσι τα λεγαμε! Σε.ολα τα διαλείμματα για ενα διαστημα παιρναμε.τις.σβηστρες και "σβηναμε" τα θρανια.ολα τς υπολοιματα απο τις σβηστρες τς βαζαμε.σε αδεια συσκευασια απο χαρτομαντηλα και απλα βαζαμε μεσα τα δαχτυλα μας και μας αρεσε η αφη τους!!εννοειται η καθε σβηστρα αφηνε σβησμα αναλογα με το χρωμα της οποτε ηταν συνήθως πολύχρωμα γιατι ανταλλασαμε σβησματα!!! Καμμενα παιδια...

Τι μου θύμησες τωρα βρε κοριτσι μου..το ποσες γομες ειχαμε χαλασει δε λεγεται. Τα βαζαμε σε μικρους κάδους απο ξυστρες. Υπήρχε μια λευκη γομα που εκανε απιστευτα γομιδια!!!

Επισης το αλλο, οταν μεσα στη ταξη επεφτε κατι κατω λεγαμε ολοι με μια φωνη: έσπασε το βάζο..!!!

Και κατι αλλο..οταν σε καποιο βιβλιο αναφεροταν το ονομα καποιου παιδιού της ταξης ολοι γυρνουσαμε και το κοιτουσαμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

xaxxaxaxaxaxaxax κλαιω απο τα γελιαααα!!! ειλικρινα με κανατε και ξεχαστηκα!!! 

Αυτο ηθελα και εγω... να ξεχαστούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απιστευτο!!!δεν εχω γνωρισει ποτε κανεναν να κανει σβησματα(εμεις)-γομιδια(εσεις)εκτος απο τα παιδια της ταξης μου!!!ναι τη θυμαμαι την ασπρη!σιγουρα λεμε την ιδια!λεπτη σχετικα μαλακη,εσβηνε καλύτερα απο ολες!!και εβγαζε πολλα σβησματα!!χαχα!ειχα και εναν συμμαθητη που ειχε παρει διαφανη σβηστρα!!δεν ειχε δει ποτε κανενας μας ιδια και θεωρουσαμε σπανια τα σβησματα της!ετσι και αυτος το εκμεταλλευοταν και αναταλλαζε λιγα δικα του σβησματα με ολοκληρο σακουλακι καποιου αλλου!!

Επισης αν ρωτουσε κατι η κυρια και δεν ηξερε το παιδι την απαντηση, σπευδαμε με κορακιστηκα να του πουμε(νομιζαμε οτι η κυρια δεν ηξερε την υπαρξη κορακιστικων)ωσπου μις μερα μαςαπαντησε η κυρια θυμωμενη στα κορακιστικα και δε το ξανακαναμε!!!

Επισης φωαναζαμε οταν θελαμε να παμε εκδρομή (παντα στη προσευχη ολο το σχολείο) " εκδρομη, εκδρομη" και "ο λαος απαιτει να μας πατε εκδρομή και αμα δε μας πατε θα παιξουμε καρατε!" με ενα στομα μια φωνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Απιστευτο!!!δεν εχω γνωρισει ποτε κανεναν να κανει σβησματα(εμεις)-γομιδια(εσεις)εκτος απο τα παιδια της ταξης μου!!!ναι τη θυμαμαι την ασπρη!σιγουρα λεμε την ιδια!λεπτη σχετικα μαλακη,εσβηνε καλύτερα απο ολες!!και εβγαζε πολλα σβησματα!!χαχα!ειχα και εναν συμμαθητη που ειχε παρει διαφανη σβηστρα!!δεν ειχε δει ποτε κανενας μας ιδια και θεωρουσαμε σπανια τα σβησματα της!ετσι και αυτος το εκμεταλλευοταν και αναταλλαζε λιγα δικα του σβησματα με ολοκληρο σακουλακι καποιου αλλου!!

Επισης αν ρωτουσε κατι η κυρια και δεν ηξερε το παιδι την απαντηση, σπευδαμε με κορακιστηκα να του πουμε(νομιζαμε οτι η κυρια δεν ηξερε την υπαρξη κορακιστικων)ωσπου μις μερα μαςαπαντησε η κυρια θυμωμενη στα κορακιστικα και δε το ξανακαναμε!!!

Επισης φωαναζαμε οταν θελαμε να παμε εκδρομή (παντα στη προσευχη ολο το σχολείο) " εκδρομη, εκδρομη" και "ο λαος απαιτει να μας πατε εκδρομή και αμα δε μας πατε θα παιξουμε καρατε!" με ενα στομα μια φωνη!

Αυτη τη γομα λεω!! 

Αγαπημένα κορακιστικα!! 

Κο-θε κο-λω κο-να κο-γι κο-νω

κο-μα  κο-νου κο-λα!!!

medium_20150515082143_goma_leyki_factis_s20.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω κορίτσια ποσά μου θυμισατε!!!!

Αυτό με τις σβηστρες τ κάναμε κ μεις! Εννοείται είχαμε συλλογή με κόλλες αλληλογραφίας κ χαρτοπετσέτες! Σπιρτουλιδες, ευχουληδες, παρλαπιπα και κάτι κοριτσάκια σαν cup cake! Τα θυμάται καμιά? Μύριζαν φανταστικά! Αγαπημένη κούκλα η μαθητριουλα! 

Παιδικά! Πολλά παιδικά! Όλη μέρα μπορεί να βλέπαμε με την αδερφή μου. Σειλορμουν, power rangers,αρκουδάκια της αγάπης,μικρό μ πόνυ, ταρό ο γιος της δράκαινας, Οδυσσέας του διαστηματος, Σαντυμπελ!!! Και γω δ ξέρω τι άλλο! Και από παιδικές ταινίες Ποκαχόντας, Παναγία των Παρισίων, Λιόν Κινγκ! 

Εννοείται πως δ ξεφγαμε από τα μεξικάνικα! Τσικιτίτας, ατρόμητοι, Μαρια της γειτονιάς και Πακιτα!

Διάβασα φανατικά Κατερίνα, είχε κ αφισες, είχαμε γεμίσει τ δωμάτιο! Αγαπημένο κομμάτι Βαλάντης το ασανσέρ! Ακόμη τ ακούμε με την κολλητή μου!

Τι ωραία χρόνια! Πόσο αθώα... Πόσο διαφορετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεταλουδιτσα θα σου απαντήσω στξ διακη μου διαλεκτο κορακιστικων που ειναι λιγο διαφορετικη...τσι θα, τσι γι, στι νεις,τσι συ, τσι ντο, τσι μα!!!!

Peacock.. Παντα ανησυχο πνευμα!! Εγω δε το εκανα αλλα το εκανε μια φιλη μου και ετσι εσκισε το φρυδι της απο μια πτώση! (εβαζε στο παιχνιδι και τη καρεκλα με τα ροδακια απο το γραφειο!)

Diwni!!!κατεριναααααα!!οταν ημουν μικρη το διαβαζα!!καθε εβδομαδα!οι τοιχοι δεν ειχαν καθολου κενο απο τις αφισες!!απο την κατερινα εμαθα τι θα πει αλληλογραφω!υπηρχε η στηλη"ζητουν αλληλογραφια" κςι αλληλογραφουσα με μια κοπελα απο αθηνα με τκ 10446!αργότερα οταν "μεγαλωσα" επαιρνα την σουπερ Κατερίνα!! Την πρωτη φορα που αγόρασα τη σούπερ, ηταν καλοκαιρι κςι ειχε δωρο ενα αρωματακι μικρο με στρογγυλο κοκκινο καπακι..το εχω ακομη!!το επομενο τεύχος θυμαμαι ειχε το ιδιο με γκρι η μαυρο καπακι και ηταν για "το αγορι σου"..βεβαια δεν ειχα τοτε και δε το αγορασα!!..σερβιετες και σερβιετακια δωρο ατις σελιδες απο την always σχεδον σε καθε τευχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Πω πω κορίτσια ποσά μου θυμισατε!!!!

Αυτό με τις σβηστρες τ κάναμε κ μεις! Εννοείται είχαμε συλλογή με κόλλες αλληλογραφίας κ χαρτοπετσέτες! Σπιρτουλιδες, ευχουληδες, παρλαπιπα και κάτι κοριτσάκια σαν cup cake! Τα θυμάται καμιά? Μύριζαν φανταστικά! Αγαπημένη κούκλα η μαθητριουλα! 

Παιδικά! Πολλά παιδικά! Όλη μέρα μπορεί να βλέπαμε με την αδερφή μου. Σειλορμουν, power rangers,αρκουδάκια της αγάπης,μικρό μ πόνυ, ταρό ο γιος της δράκαινας, Οδυσσέας του διαστηματος, Σαντυμπελ!!! Και γω δ ξέρω τι άλλο! Και από παιδικές ταινίες Ποκαχόντας, Παναγία των Παρισίων, Λιόν Κινγκ! 

Εννοείται πως δ ξεφγαμε από τα μεξικάνικα! Τσικιτίτας, ατρόμητοι, Μαρια της γειτονιάς και Πακιτα!

Διάβασα φανατικά Κατερίνα, είχε κ αφισες, είχαμε γεμίσει τ δωμάτιο! Αγαπημένο κομμάτι Βαλάντης το ασανσέρ! Ακόμη τ ακούμε με την κολλητή μου!

Τι ωραία χρόνια! Πόσο αθώα... Πόσο διαφορετικά!

Ποσα μου θυμησες!! Ατρομητοι! "Αν συναντήσεις στο δρομο μια τσουρμο αγκαλια να φτιαχνει ομαδα σε αυτη τη γειτονιά αααααα! Ειμαστε εμεις ειμαστε εμεις οι πρώτοι!! Ολεο λα ολεο λα" ??? μου αρεσε εκεινο το κοριτσακι η ξανθια που ηταν ερωτεενη με δυο αγορακια ταυτόχρονα...δε θυμαμαι πως τη λεγαν...

Λιον κινκγ πολυ κλαμα οταν σκοτωθηκε ο μπαμπας του σιμπα..

Τσικιτιτας!! Το αγαπουσα!! 

Σου αφιερώνω το παρακατω βιντεο λοιπον....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θυμάστε μία χρονιά που ήταν στη μόδα τα τζιν με κεντήματα?

Και μία χρονιά τα πολύχρωμα πουκάμισα και παντελόνια. Είχα ένα γαλαζιο και ή κολλητή μου ένα ροζ! Θεέ μου τι φορούσαμε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...