Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ερώτηση για τα duphaston


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.. - καλημέρα σας..

Για αρχή ήθελα να ρωτήσω μου είπε ο γιατρός μου να πάρω τα duphaston για να έρθει η περίοδος. Τα ξεκίνησα σήμερα 2 την ημέρα για 7 ημέρες αλλά σήμερα από το 1 χαπακι κιόλας είχα ροζ στο σκουπισμα και ήθελα να ρωτήσω τι να κάνω να συνεχίσω να τα περνώ όσο μου έχει πει η οχι; έχει καμία σας παρόμοια περίπτωση.;

Από όσο ξέρω το duphaston καθυστερεί να έρθει η περίοδος και όταν τελειώσουν η 7 ημέρες τότε πρέπει να περιμένω. Αυτό μου το είπε κι ο γιατρός μου. 

Α! Στο να πάρω τον γιατρό μου αύριο είναι δύσκολο λόγο ότι δεν είναι στο ιατρείο. 

Και κάτι ακόμη υπάρχει καπια κοπέλα που να μην έχει περίοδο και να περνει φάρμακο για να έρθει η μόνο σε εμένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα σας.. - καλημέρα σας..

Για αρχή ήθελα να ρωτήσω μου είπε ο γιατρός μου να πάρω τα duphaston για να έρθει η περίοδος. Τα ξεκίνησα σήμερα 2 την ημέρα για 7 ημέρες αλλά σήμερα από το 1 χαπακι κιόλας είχα ροζ στο σκουπισμα και ήθελα να ρωτήσω τι να κάνω να συνεχίσω να τα περνώ όσο μου έχει πει η οχι; έχει καμία σας παρόμοια περίπτωση.;

Από όσο ξέρω το duphaston καθυστερεί να έρθει η περίοδος και όταν τελειώσουν η 7 ημέρες τότε πρέπει να περιμένω. Αυτό μου το είπε κι ο γιατρός μου. 

Α! Στο να πάρω τον γιατρό μου αύριο είναι δύσκολο λόγο ότι δεν είναι στο ιατρείο. 

Και κάτι ακόμη υπάρχει καπια κοπέλα που να μην έχει περίοδο και να περνει φάρμακο για να έρθει η μόνο σε εμένα;

καλησπερα κοριτσι μου!

παλια πηρα κι εγω ντουφαστον ...απο οτι ξερω πρεπει να τα παρεις ολα δεν πρεπει να τα κοψεις αν ειναι να σου ερθει θα σου ερθει ακομα και χαπια να παιρνεις αυτο μου εχει συμβει στο τριτο χαπι να αδιαθετησω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

καλησπερα κοριτσι μου!

παλια πηρα κι εγω ντουφαστον ...απο οτι ξερω πρεπει να τα παρεις ολα δεν πρεπει να τα κοψεις αν ειναι να σου ερθει θα σου ερθει ακομα και χαπια να παιρνεις αυτο μου εχει συμβει στο τριτο χαπι να αδιαθετησω...

 

Αααααααα ωραια σε ευχαριστώ πολύ.. μου έκανε εντύπωση τώρα που το λες που την προηγούμενη φορά μου τα είχε δώσει μόνο για 5 ημέρες ενώ τώρα για 7 παίζει ρόλο με το ποσο καιρό έχει περάσει η με το ενδομιτριο.; αν ξέρεις φυσικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Αααααααα ωραια σε ευχαριστώ πολύ.. μου έκανε εντύπωση τώρα που το λες που την προηγούμενη φορά μου τα είχε δώσει μόνο για 5 ημέρες ενώ τώρα για 7 παίζει ρόλο με το ποσο καιρό έχει περάσει η με το ενδομιτριο.; αν ξέρεις φυσικά 

θα σου πω εμενα πως μου τα εδινε...

οταν ηθελα να μου ερθει περιοδος επερνα 2 την ημερα για 5 μερες, οταν ηθελα να την καθυστερησω λογω διακοπων επερνα 1 καθε μερα για 10 μερες δεν επιανε ποτε ομως μου ερχοτανε παντα περιοδος στο ενδιαμεσο :? εχω να παρω χρονια τωρα γιατι τυχαια ανακαλυψα οτι μου ανεβαζε τις τρανσαμινασις μου!!

φανταζομαι ομως πως για καποιο λογο σου εδωσε για 7 μερες..απο την επεμβαση δεν σου εχει ξαναερθρει περιοδος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

θα σου πω εμενα πως μου τα εδινε...

οταν ηθελα να μου ερθει περιοδος επερνα 2 την ημερα για 5 μερες, οταν ηθελα να την καθυστερησω λογω διακοπων επερνα 1 καθε μερα για 10 μερες δεν επιανε ποτε ομως μου ερχοτανε παντα περιοδος στο ενδιαμεσο :? εχω να παρω χρονια τωρα γιατι τυχαια ανακαλυψα οτι μου ανεβαζε τις τρανσαμινασις μου!!

φανταζομαι ομως πως για καποιο λογο σου εδωσε για 7 μερες..απο την επεμβαση δεν σου εχει ξαναερθρει περιοδος?

μετά από την επέμβαση όχι δεν ήρθε ποτέ
α για αυτό μου είπε ότι δεν πρέπει να περνώ συνεχεία μονό όταν ξεπερνάς πολύ τους μήνες και πάντα μετά από τεστ εγκυμοσύνης και χοριακής αυτο τον μήνα δεν έκανα πάλι κάλα γιατί την τελευταία φορά πού έκανα το μετάνιωσα πάρα πολύ
δεν τα περνώ συνεχεία είναι η 2 φορά που το περνώ η πρώτη ήταν τον Ιούλιο και τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

μετά από την επέμβαση όχι δεν ήρθε ποτέ
α για αυτό μου είπε ότι δεν πρέπει να περνώ συνεχεία μονό όταν ξεπερνάς πολύ τους μήνες και πάντα μετά από τεστ εγκυμοσύνης και χοριακής αυτο τον μήνα δεν έκανα πάλι κάλα γιατί την τελευταία φορά πού έκανα το μετάνιωσα πάρα πολύ
δεν τα περνώ συνεχεία είναι η 2 φορά που το περνώ η πρώτη ήταν τον Ιούλιο και τώρα

Δεν ειναι επικίνδυνα μην ανησυχείς κοριτσι μου παρτα και μπες σε πρόγραμμα να καλωσορίσεις κι ΕΣΥ το μικρο σου αγγελουδι...

Με τέτοιο καινούργιο ενδομήτριο θα γινει και πολυ γρηγορα....!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Minaki! είπε:

Δεν ειναι επικίνδυνα μην ανησυχείς κοριτσι μου παρτα και μπες σε πρόγραμμα να καλωσορίσεις κι ΕΣΥ το μικρο σου αγγελουδι...

Με τέτοιο καινούργιο ενδομήτριο θα γινει και πολυ γρηγορα....!!!:x

Σε ευχαριστώ πολύ..και σε εσένα σου εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το dufaston ειναι προγεστερονη( οπωςωτα ουτροτζεσταν η η vasklor) ναι μεν καθυστερουν την περιοδο αλλα αν ειναι να ρθει ερχεται οποτε μην ανησυχεις!! με το καλο μεσα απο την ψυχη μου καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Finally είπε:

Το dufaston ειναι προγεστερονη( οπωςωτα ουτροτζεσταν η η vasklor) ναι μεν καθυστερουν την περιοδο αλλα αν ειναι να ρθει ερχεται οποτε μην ανησυχεις!! με το καλο μεσα απο την ψυχη μου καλη επιτυχια

Σε ευχαριστώ πολύ και σε εσένα το καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και σε εσένα το καλύτερο 

Eυχαριστω ειμαι στο τελος α τριμηνου στο δευτερο παιδακι μου μετα απο εξωσωματικες! καλη δυναμη κ συντομα μανουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Eυχαριστω ειμαι στο τελος α τριμηνου στο δευτερο παιδακι μου μετα απο εξωσωματικες! καλη δυναμη κ συντομα μανουλα

Ωωωωωωω αντε με το καλό κοπέλα μου... σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Εκει που εισαι ημουν εδω που ειμαο θα ρθεις κ πολυ συντομα!!!!!!!!

Τι ωραία που το είπες..!! Κάπως έτσι...!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι και ο δικός μου γιατρός είναι σίγουρος ότι θα κανω παιδάκι αλλά το πότε δεν το ξέρει κανείς μας.. δεν ήρθε το 2014 ούτε το 2015 ούτε το 2016 μπορεί να έρθει το 2017 η 2018 η 2019.. να πω την αλήθεια έχω συζήτηση και για εξωσωματικη αλλά ο γιατρός μου δεν θελει να με βάλει σε αυτό ακόμη όπως λέει και εκείνος. Θα εξαιρέσουμε και το τελευταίο που θα υπάρχει και μετά.. εγώ πάντως με τον άντρα μου το έχουμε συζητήσει και το δέχτηκε αλλά ο γιατρός μου όχι ακόμη.. πιστεύω έχει δίκιο γιατί από τα 22 να κάνω εξωσωματικη χωρίς να εξάντλησω και το τελευταίο. Παντός αν ερχόταν αυτό το διάστημα θα ήταν το καλύτερο για όλους μας. 

Και ειμαο σίγουρη ότι για όλες μας έχει ενα και δύο παιδάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω ξεκινησα εξβσωματικη στα 28 χωρις εμφανη αιτιο..ηταν ανεξηγητη υπογονιμοτητα..περιμενα 2,5 χρονια κ τιποτα..καλο ειναι να τον ακους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Finally είπε:

Eγω ξεκινησα εξβσωματικη στα 28 χωρις εμφανη αιτιο..ηταν ανεξηγητη υπογονιμοτητα..περιμενα 2,5 χρονια κ τιποτα..καλο ειναι να τον ακους...

Πάντα τον άκου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Finally είπε:

Eγω ξεκινησα εξβσωματικη στα 28 χωρις εμφανη αιτιο..ηταν ανεξηγητη υπογονιμοτητα..περιμενα 2,5 χρονια κ τιποτα..καλο ειναι να τον ακους...

Πάντα τον άκουω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η darling89 είπε:

Gia sas koritsia. . Egw otan pira to duphaston itan giati ida aima stin 12 evdomada k m to sistise o giatros.. den iksera oti s erxete k periodos. 

Αυτό το διάβασα κι εγώ ότι καμία φορά το δίνουν και στην εγκυμοσύνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...