Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες ξανά και ξανά. ..


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Minaki! είπε:

κοριτσακι μου γλυκο πολυ χαιρομαι που σε ακουω ετσι αισιοδοξη!!

εχω πολυ καλο προαισθημα για σενα!!

εγω ειχα τρελες αιμοραγιες ποταμι το αιμα και ολα πηγαν καλα τελεια μην σου πω και δουλευα μεχρι 2 μερες πριν γεννησω!!!!!

σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!!!!

Και  μαμα μου και στις 4 εγκυμοσυνες  ειχε αιμα μεχρι τον 8ο μηνα...πολυ αχνο ροζ... Εγω τιποτα ακομα!! 

Δεν κανω τιποτα στο σπιτι..εχει ερθει  και η πεθερουλα για εκτακτη συμμετοχη!! Με εχουν κυρια στον καναπε!!!?

Κοριτσαρα μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια!! Ανυπομονω για αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Και  μαμα μου και στις 4 εγκυμοσυνες  ειχε αιμα μεχρι τον 8ο μηνα...πολυ αχνο ροζ... Εγω τιποτα ακομα!! 

Δεν κανω τιποτα στο σπιτι..εχει ερθει  και η πεθερουλα για εκτακτη συμμετοχη!! Με εχουν κυρια στον καναπε!!!?

Κοριτσαρα μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια!! Ανυπομονω για αυριο...

κοριτσακι μου ευχομαι ολα να βαινουν καλως και αυριο να μας ανακοινωσεις μια μεγαλη χωριακη!!! ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα!!!!!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o ενδοκρινολογος σου βαζει να κανεις εξετασεις αιμαtος και αν του πεις για αντισωματα αυτος θα καταλαβει.ειναι σημαντικη εξετασηδεν θυμαμαι πως ακριβως λεγονται..ΑΝΤΙ-ΤΡΟ κατι..αν θες θα δω τις εξετασεις μ και θα σ στειλω πως λεγονται ακριβως.εδω σου παραθετω και ενα link

.http://hashimoto.gr/antithireoidika-antisomata-enanti-tis-thireoidikis-iperoxidasis-anti-tpo/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημερααα!! Απλα εγω υποστηριζω και θεωρω καλυτερο τον υπερυχο...οτιδηποτε φαινεται σε αυτον... Αν υπαρχει διογκωση, υπολειτουργια ή οζοι... ςγω για ενα τσεκ απ ειχα παει και ο γιατρος τρελαθηκε με το που ειδε τοσους οζους...οι αιματολογικες στα φυσιολογικα...

Οποτε πρεπει να εχεις μια καλη συννενοηση με τον ενδοκρινολόγο και ολα θα παρουν μια σειρα...

Η αυξημενη tsh ειναι σημαδι υπερθυρεοειδισμου..οποτε πολυ πιθανον να μην εχεις οζους..αλλα να φαινεται στον υπερυχο η υπερλειτουργια του...

Εκανα υπερηχο κ ο αντινολογος μου ειπε οτι στον υπέρηχο η εικονα του θυρεοειδούς ηταν πολυ καλη και δε διέκρινε κάτι μη φυσιολογικο. Στη συνεχεια ο ενδοκρινολογος που ειδε τον υπερηχο ειπε ότι ειναι ολα νορμαλ. Παρολα αυτα μπορει να πάρω τις εξετάσεις κ να ξαναπάω ώστε να μου λυθεί η συγκεκριμένη απορία γιατι από ότι καταλαβαίνω είναι κοινώς παραδεκτή άποψη οτι η τιμη θα πρεπει να ειναι απο 1 έως 2. Δε θέλω να έχω αλυτες απορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Και  μαμα μου και στις 4 εγκυμοσυνες  ειχε αιμα μεχρι τον 8ο μηνα...πολυ αχνο ροζ... Εγω τιποτα ακομα!! 

Δεν κανω τιποτα στο σπιτι..εχει ερθει  και η πεθερουλα για εκτακτη συμμετοχη!! Με εχουν κυρια στον καναπε!!!?

Κοριτσαρα μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια!! Ανυπομονω για αυριο...

ετσι πρεπει κοριτσακι μου να σε προσεχουν!!!

ξεχασα να σου πω πως την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος εμεινα 1 μερα πριν αδιαθετησω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Τι είναι τα αντισώματα και πως τα βρισκω;;

θα σου τα γραψει ενδοκρινολογος και γινετε με εξεταση αιματος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Εκανα υπερηχο κ ο αντινολογος μου ειπε οτι στον υπέρηχο η εικονα του θυρεοειδούς ηταν πολυ καλη και δε διέκρινε κάτι μη φυσιολογικο. Στη συνεχεια ο ενδοκρινολογος που ειδε τον υπερηχο ειπε ότι ειναι ολα νορμαλ. Παρολα αυτα μπορει να πάρω τις εξετάσεις κ να ξαναπάω ώστε να μου λυθεί η συγκεκριμένη απορία γιατι από ότι καταλαβαίνω είναι κοινώς παραδεκτή άποψη οτι η τιμη θα πρεπει να ειναι απο 1 έως 2. Δε θέλω να έχω αλυτες απορίες.

να πεις στον ενδοκρινολογο πως προσπαθεις για παιδακι μηπως σε βοηθησει σε κατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

gelie μου μην τρομαζεις! δεν ξερω τι παιζει με τα νουμερα π διαβαζω και γω εδω αλλα εγω παρακολουθω τον θυροειδη μου απο 14 χρονων επειδη εχει η μαμα μου..και με υπερηχο και αντισωματα και εξετασεις και στους καλυτερους γιατρους.εμενα βγαινει εκει γυρω στο 2  και μεχρι στιγμης κανενας  δεν μ ειπε οτι εχω θεμα.. απλα το παρακολουθουμε! μια χρονια ειχα μονο 2,5 και  μ ειπε οτι ειμαι στα ορια αλλα μετα επεσε παλι στο 2,3 και μ ειπαν οτι ειμαι οκ.ισως εχει να κανει και  με το συνδιασμο και αλλων τιμων οπως αντισωματα κλπ

Έχεις δικιο κορίτσι μου..Μπορεί να παίζουν ρόλο και οι υπόλοιπες τιμές.. Αν ήταν κάτι δε θα στο έλεγαν κ εσενα;;; Δεν ξερω, θα το κοιτάξω αν είναι ωστε να ξεαγχωθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρεταιιιι!!! Τι κανετε διαδικτυακες φιλες μου???

Περιμενω νεακια σας...

Εκανα την χοριακη!!! 212 πηγεεε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Χαιρεταιιιι!!! Τι κανετε διαδικτυακες φιλες μου???

Περιμενω νεακια σας...

Εκανα την χοριακη!!! 212 πηγεεε!!!

Μπραβο!!!!!! ?????????????????????????

Αντε ρε κορίτσι μου με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Χαιρεταιιιι!!! Τι κανετε διαδικτυακες φιλες μου???

Περιμενω νεακια σας...

Εκανα την χοριακη!!! 212 πηγεεε!!!

μπραβο!!!!!! τελεια!!!! αρα ολα πανε καλααααα!!!! πολυ χαρηκα κοριτσι μου!!!!τελειααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Μπραβο!!!!!! ?????????????????????????

Αντε ρε κορίτσι μου με το καλο!!!

Ευχαριστουμεεεεεεε!! Και εσυ οτι μα οτι επιθυμεις!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

μπραβο!!!!!! τελεια!!!! αρα ολα πανε καλααααα!!!! πολυ χαρηκα κοριτσι μου!!!!τελειααααααααααα

❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Χαιρεταιιιι!!! Τι κανετε διαδικτυακες φιλες μου???

Περιμενω νεακια σας...

Εκανα την χοριακη!!! 212 πηγεεε!!!

Τέλεια!!! Εκτοξεύτηκε μιλάμε!! Παρα Πολυ καλα!! Συγχαρητήρια εισαι έγκυος!!!! Σε καμια βδομάδα θα φαίνεται και στον υπέρηχο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Τέλεια!!! Εκτοξεύτηκε μιλάμε!! Παρα Πολυ καλα!! Συγχαρητήρια εισαι έγκυος!!!! Σε καμια βδομάδα θα φαίνεται και στον υπέρηχο!! 

Κοριτσακι μου ευχαριστω πολυ!! Ανυπομονω να σας στειλω και τον υπερυχο!!! Χαιρομαι για το νινακι μας!!

Με το καλο ευχομαι σε ολες να γινουμε μανουλες!!??❤❤❤❤❤???????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσακι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό να το δεις στον υπέρηχο, να ακουσεις τη καρδουλα πιο μετα και στο τελος να το κρατησεις αγκαλίτσα σου!!!!!!!!!!!!

Με το καλό σε όλες τις υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό να το δεις στον υπέρηχο, να ακουσεις τη καρδουλα πιο μετα και στο τελος να το κρατησεις αγκαλίτσα σου!!!!!!!!!!!!

Με το καλό σε όλες τις υπόλοιπες!

Με το καλο σε ολες και συντομα μια μεγααααλη θετικη χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Χαιρεταιιιι!!! Τι κανετε διαδικτυακες φιλες μου???

Περιμενω νεακια σας...

Εκανα την χοριακη!!! 212 πηγεεε!!!

Σου το πα!!!!! για μενα το 50-50 ειναι του θεου! μπραβο στα θαυματακι σου! το καλυτερο νεο σημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Χαιρεταιιιι!!! Τι κανετε διαδικτυακες φιλες μου???

Περιμενω νεακια σας...

Εκανα την χοριακη!!! 212 πηγεεε!!!

Μπραβο Κατερινα μου συγχαρητηρια!!!χαιρομαι πααααααρα πολυ!ευχομαι κ σε ολες τις αλλες κοπελες να παρουν την ιδια χαρα με σενα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Χαιρεταιιιι!!! Τι κανετε διαδικτυακες φιλες μου???

Περιμενω νεακια σας...

Εκανα την χοριακη!!! 212 πηγεεε!!!

αχχχχ!!!!ποσο χαρηκα με τα νεα σου!!!!!!!

ημουν σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα στο ειπα......!!!:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ!!! Ευχομαι σε  ολες τα καλυτερα!! Συντομα καλα  αποτελεσματα σε ολες!! Η θετικη ενεργεια υπαρχει παντου..❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ!!! Ευχομαι σε  ολες τα καλυτερα!! Συντομα καλα  αποτελεσματα σε ολες!! Η θετικη ενεργεια υπαρχει παντου..❤❤

Katerinaki m bravoooo xarika para poliii eides p sta elega? Ante na akousoume perissotera kala nea apo oles to 2017 arxise kala. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1984 είπε:

Katerinaki m bravoooo xarika para poliii eides p sta elega? Ante na akousoume perissotera kala nea apo oles to 2017 arxise kala. 

Ειδα ειδα!! Ολες ειχατε δικιο..ευχαριστω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηριαααααααα...Μπραβο κοπελα μου...τελικά ηταν οντως πολυ σύντομη η σύλληψη..με το καλο γούρι μας!!!να μας κρατάς ενήμερες και ετσι θα ειμαστε χαρούμενες!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...